Wymiana Oleju

Ogólne dyskusje techniczne, opis problemów i usterek oraz ich sposoby ich rozwiązania
Awatar użytkownika
szczekas
Posty: 280
Rejestracja: 25 cze 2017, 17:35
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Seat Ateca FR 2.0 TSI
Podziękował: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Wymiana Oleju

Post autor: szczekas »

Czy ktoś robił już serwis olejowy w swojej Atece w serwisie Plichta Gdańsk na własnych częściach?
Dzisiaj umawiałem się na serwis i powiedziano mi, że olej powinien być 5W30 (najlepiej Castrol) a filtry "oryginalne".
Chciałem kupić filtry Knechta + Ravenol 0W30, ale nie uśmiecha mi się utrata gwarancji.
Swoją drogą Sailor - warto dopłacić do Ravenola z dopiskiem USVO?


Ateca FR | 2.0 TSI 190KM | DSG7 | 4Drive | Rodium Grey | Felgi 18" PERFORMANCE 36/3 | Alcantara Black | Comfort Assistant | Podgrzewana przednia szyba | Navi | Alarm | Elektryczna klapa bagażnika | Beats Sound System

Sponsor

Re: Wymiana Oleju

Sponsor


patryk7133
Posty: 1076
Rejestracja: 11 wrz 2017, 23:53
Lokalizacja: Nowa Ruda i Ludwigshafen
Samochód: Seat Ateca1,4 TSI DSG7 Xcellence Comfort+Assistant
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Re: Wymiana Oleju

Post autor: patryk7133 »

Gwarancji nie stracisz jeśli olej ma normę VW, a dopisek USVO to ulepszone parametry pomp owalności na zimno i mniejsza odparowywalność, a jak to wpływa na silnik? To jeszcze nie wiadomo teoretycznie ma być lepiej.

Awatar użytkownika
Janisz
Posty: 665
Rejestracja: 20 maja 2017, 14:34
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Seat Ateca 1.4 TSI 150KM DSG 4drive
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Re: Wymiana Oleju

Post autor: Janisz »

szczekas pisze:
15 lut 2019, 14:10
Czy ktoś robił już serwis olejowy w swojej Atece w serwisie Plichta Gdańsk na własnych częściach?
Dzisiaj umawiałem się na serwis i powiedziano mi, że olej powinien być 5W30 (najlepiej Castrol) a filtry "oryginalne".
Chciałem kupić filtry Knechta + Ravenol 0W30, ale nie uśmiecha mi się utrata gwarancji.
Swoją drogą Sailor - warto dopłacić do Ravenola z dopiskiem USVO?
Ja robilem przegląd 30tys. w Seat Plichta w Gdansku a poza tym dwa razy wymieniłem olej z filtrem w Volkswagen Plichta Gdansk. Wszystko w tym jednym ciągu na ul. Lubowidzkiej. Na przegląd 30tys. przyjechałem ze swoim olejem Lotos 0W30, który rekomenduje tu na forum Sailor.
Ateca Xcellence | 1.4 TSI 150KM | DSG | 4Drive | Mato Brown | Felgi 18 cali - PERFORMANCE 36/1| Alcantara Brown | Comfort Assistant | Podgrz. przednia szyba | Kamery 360 | Navi | Full Link | Alarm |
Obrazek

Awatar użytkownika
szczekas
Posty: 280
Rejestracja: 25 cze 2017, 17:35
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Seat Ateca FR 2.0 TSI
Podziękował: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Wymiana Oleju

Post autor: szczekas »

Janisz pisze:
17 lut 2019, 14:29
Ja robilem przegląd 30tys. w Seat Plichta w Gdansku a poza tym dwa razy wymieniłem olej z filtrem w Volkswagen Plichta Gdansk. Wszystko w tym jednym ciągu na ul. Lubowidzkiej. Na przegląd 30tys. przyjechałem ze swoim olejem Lotos 0W30, który rekomenduje tu na forum Sailor.
Czyli pewnie będę musiał iść na kompromis i kupić swój olej, ale filtry wziąć u nich, żeby nie robili mi pod górkę :)
Ateca FR | 2.0 TSI 190KM | DSG7 | 4Drive | Rodium Grey | Felgi 18" PERFORMANCE 36/3 | Alcantara Black | Comfort Assistant | Podgrzewana przednia szyba | Navi | Alarm | Elektryczna klapa bagażnika | Beats Sound System

Awatar użytkownika
Janisz
Posty: 665
Rejestracja: 20 maja 2017, 14:34
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Seat Ateca 1.4 TSI 150KM DSG 4drive
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Re: Wymiana Oleju

Post autor: Janisz »

Wiesz co ja z filtrami nie chciałem kombinować. Atecę mam z lutego 2017. Jakos znane auto to to nie było. Nie chciałem kupic filtra, który okaże się zły. Szkoda mojego czasu dla 10zl oszczędności. Serwis Seata na Lubowidzkiej ogólnie się poprawił...przynajmniej ja widzę poprawę w jakości obsługi. Mimo to jak zostawiam tam auto to za każdym razem zastanawiam się co tym razem może będzie nie tak.
Ateca Xcellence | 1.4 TSI 150KM | DSG | 4Drive | Mato Brown | Felgi 18 cali - PERFORMANCE 36/1| Alcantara Brown | Comfort Assistant | Podgrz. przednia szyba | Kamery 360 | Navi | Full Link | Alarm |
Obrazek

Awatar użytkownika
sailor 88
Posty: 1371
Rejestracja: 27 maja 2017, 9:33
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Nissan Qashqai E-POWER : był Seat Ateca 1,6TDI
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowań: 376 razy

Re: Wymiana Oleju

Post autor: sailor 88 »

Janisz pisze:
17 lut 2019, 14:29
Ja robilem przegląd 30tys. w Seat Plichta w Gdansku a poza tym dwa razy wymieniłem olej z filtrem w Volkswagen Plichta Gdansk. Wszystko w tym jednym ciągu na ul. Lubowidzkiej. Na przegląd 30tys. przyjechałem ze swoim olejem Lotos 0W30, który rekomenduje tu na forum Sailor.
Janisz, na pewno chodziło Ci o Lotos 0w30?
...Spieszmy się kochać diesel'e, tak szybko odchodzą...

Luk4as
Posty: 848
Rejestracja: 09 sie 2017, 21:00
Samochód: Skoda
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: Wymiana Oleju

Post autor: Luk4as »

Sailor jest w radzie nadzorczej grupy Lotos ale polecal wszystkim Rev....

A-Teczka
Posty: 39
Rejestracja: 18 gru 2017, 19:49
Samochód: Ateca FR 1.4TSI DSG 4Drive, Velvet Red
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Wymiana Oleju

Post autor: A-Teczka »

Robiłem serwis olejowy w sobotę i jeśli chodzi o olej to mogłem przywieźć swój ale filtr oleju musiał być z serwisu bo ponoć zdarzały się awarie silników przez cieknacy filtr. Także przestrzegam przed kupowaniem filtra oleju na własną rękę. Chyba że w innych serwisach mają odmienne podejście. Ja serwisowałem w pro moto Katowice

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka


dario37
Posty: 1138
Rejestracja: 06 maja 2017, 10:28
Lokalizacja: Oława
Samochód: Seat Ateca 1.4TSI /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Wymiana Oleju

Post autor: dario37 »

sailor 88 pisze:
17 lut 2019, 17:21
Janisz pisze:
17 lut 2019, 14:29
Ja robilem przegląd 30tys. w Seat Plichta w Gdansku a poza tym dwa razy wymieniłem olej z filtrem w Volkswagen Plichta Gdansk. Wszystko w tym jednym ciągu na ul. Lubowidzkiej. Na przegląd 30tys. przyjechałem ze swoim olejem Lotos 0W30, który rekomenduje tu na forum Sailor.
Janisz, na pewno chodziło Ci o Lotos 0w30?
LOtos 0W30 to też dobry olej. ;)
Seat Ateca 1.4 TSI DSG7 /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL

Awatar użytkownika
paprotek
Posty: 501
Rejestracja: 08 cze 2017, 6:49
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Ateca FR 2.0 TSI
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Wymiana Oleju

Post autor: paprotek »

Na 100% chodziło o Shell Ultra 0w30. Ja też taki zalałem.
Co do filtra ja przywiozłem Knechta i serwis potwierdził, że chyba lepszego nie ma, więc nie było problemu!

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka


ODPOWIEDZ