Seat ateca 4drive- test rolek

Dyskusje na temat Seata Ateca I generacji (2016-)
Awatar użytkownika
hetman72
Posty: 194
Rejestracja: 23 paź 2018, 19:52
Lokalizacja: Piła
Samochód: Seat ATECA FR 2.0 TSI DSG 4Drive Biały
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Seat ateca 4drive- test rolek

Post autor: hetman72 »

Kto teraz w ciężki teren SUVem będzie wjeżdżał, szkoda samochodu.
Ale zakopać się niedaleko np. plaży to mi się zdarzyło lub jechać drogą leśną z koleinami, gdzie 4x4 to była podstawa, inaczej to było wyciąganie samochodu z problemów.


Seat ATECA FR 2.0 TSI DSG 4Drive Biały

Sponsor

Re: Seat ateca 4drive- test rolek

Sponsor


root
Administrator
Posty: 731
Rejestracja: 13 lis 2016, 13:58
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90
Podziękował: 748 razy
Otrzymał podziękowań: 79 razy

Re: Seat ateca 4drive- test rolek

Post autor: root »

Czy dobrze widzę, że zmiana trybu w zasadzie nic nie daje?

Awatar użytkownika
hetman72
Posty: 194
Rejestracja: 23 paź 2018, 19:52
Lokalizacja: Piła
Samochód: Seat ATECA FR 2.0 TSI DSG 4Drive Biały
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Seat ateca 4drive- test rolek

Post autor: hetman72 »

Na pewno nie tyle ile by wynikało z obrazków, znowu marketing górą.
Seat ATECA FR 2.0 TSI DSG 4Drive Biały

Lehoo
Posty: 31
Rejestracja: 22 lip 2018, 21:09
Lokalizacja: Breslau
Samochód: Ateca FR, 2.0 TSI DSG, 4WD Black Magic
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Seat ateca 4drive- test rolek

Post autor: Lehoo »

Przed Atecą jeździłem Fordem Kugą, zrobiłem nią jakieś 40 kkm i muszę powiedzieć, że Seat mnie trochę rozczarował jeśli chodzi o AWD. Nie robiłem co prawda testów nawet zbliżonych do pokazanych na filmie, ale Fordem o podobnej mocy, bo 182 KM, nigdy nie zabuksowałem przednimi kołami, nawet na śniegu. Ruszał, jakby miał stały napęd 4x4. Ateca natomiast buksuje, zanim tył domyśli się, że pora chyba brać się do roboty - co zresztą pięknie było widać na filmie. Chyba poszukam podobnego nagrania "Kuga vs jakiś Holzwagen" (bo na Atecę w parze z Kugą nie liczę). Ciekawe, czy potwierdzą się moje obserwacje.
A tak poza tym, Atecą jeździ mi się zdecydowanie lepiej, jest mniejsza, sporo lżejsza i zwrotniejsza. Nie wspominając o większym momencie obrotowym, który robi świetną robotę. Choć paru rozwiązań z Forda mi teraz brak...

Awatar użytkownika
michal 76
Posty: 571
Rejestracja: 07 maja 2017, 10:04
Lokalizacja: Ostrołęka
Samochód: Seat Ateca 1.4 DSG XCELLENCE 4 Drive VW Passat
Podziękował: 77 razy
Otrzymał podziękowań: 145 razy

Re: Seat ateca 4drive- test rolek

Post autor: michal 76 »

Lehoo pisze:
06 mar 2019, 17:54
Przed Atecą jeździłem Fordem Kugą, zrobiłem nią jakieś 40 kkm i muszę powiedzieć, że Seat mnie trochę rozczarował jeśli chodzi o AWD. Nie robiłem co prawda testów nawet zbliżonych do pokazanych na filmie, ale Fordem o podobnej mocy, bo 182 KM, nigdy nie zabuksowałem przednimi kołami, nawet na śniegu. Ruszał, jakby miał stały napęd 4x4. Ateca natomiast buksuje, zanim tył domyśli się, że pora chyba brać się do roboty - co zresztą pięknie było widać na filmie. Chyba poszukam podobnego nagrania "Kuga vs jakiś Holzwagen" (bo na Atecę w parze z Kugą nie liczę). Ciekawe, czy potwierdzą się moje obserwacje.
A tak poza tym, Atecą jeździ mi się zdecydowanie lepiej, jest mniejsza, sporo lżejsza i zwrotniejsza. Nie wspominając o większym momencie obrotowym, który robi świetną robotę. Choć paru rozwiązań z Forda mi teraz brak...
Ja mam inne zdanie. Fakt Kugą nie jeździłem, ale w tą zimę u mnie na śniegu, lodzie zero uślizgu kół przednich, a samochód miło rwie do przodu. W miejscach gdzie drugi mój samochód się ślizgał ( VW Jetta) Ateca szła bez żadnego uślizgu.

Awatar użytkownika
hetman72
Posty: 194
Rejestracja: 23 paź 2018, 19:52
Lokalizacja: Piła
Samochód: Seat ATECA FR 2.0 TSI DSG 4Drive Biały
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Seat ateca 4drive- test rolek

Post autor: hetman72 »

Za dużo czynników trzeba brać w takim porównaniu pod uwagę, nawet opony niby podobne a robią taką różnicę, że 2WD może być lepszy niekiedy niż 4x4, i takie przypadki się zdarzały.
Seat ATECA FR 2.0 TSI DSG 4Drive Biały

Awatar użytkownika
TomeL
Posty: 664
Rejestracja: 05 cze 2018, 7:37
Lokalizacja: Galicja
Samochód: Ateca FR 2.0 TSI FL
Podziękował: 34 razy
Otrzymał podziękowań: 28 razy

Re: Seat ateca 4drive- test rolek

Post autor: TomeL »

michal 76 pisze:
06 mar 2019, 18:57
Ja mam inne zdanie. Fakt Kugą nie jeździłem, ale w tą zimę u mnie na śniegu, lodzie zero uślizgu kół przednich, a samochód miło rwie do przodu. W miejscach gdzie drugi mój samochód się ślizgał ( VW Jetta) Ateca szła bez żadnego uślizgu.
Mam takie same doświadczenia na śniegu. Idzie pod górkę jak czołg.

Lehoo
Posty: 31
Rejestracja: 22 lip 2018, 21:09
Lokalizacja: Breslau
Samochód: Ateca FR, 2.0 TSI DSG, 4WD Black Magic
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Seat ateca 4drive- test rolek

Post autor: Lehoo »

Kugą przejechałem 40 kkm, Atecą dopiero 9 kkm, więc nie mam z nią zbyt dużo doświadczenia. Ale wszystko poznajemy przez porównaie... Moje obserwacje na suchym i mokrym asfalcie czy bruku są właśnie takie: Ford rusza od razu z czterech, Seat najpierw buksuje przodem, dopiero potem dołącza się tył. Kuga ma zresztą na jednym z widoków komputera podgląd aktualnego rozdziału momentu napędowego na poszczególne koła. Na początku mnie trochę dziwiło, że przy zwykłym dynamicznym przyspieszaniu pracują wszystkie cztery. Widać to na filmie:
Ale płaci się za to paliwem... W mieście latem około 14 l benzyny na 100 km, za miastem raz udało mi się zejść do 8,1, zazwyczaj 8,7-9,0, nawet na autostradzie.

DamianT
Posty: 21
Rejestracja: 10 lip 2018, 16:21
Samochód: Seat Ateca 2.0TSI DSG 4Drive XC Rodium Grey
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Seat ateca 4drive- test rolek

Post autor: DamianT »

Dokładnie jest tak, jak pisze @Frodo. Jeździłem Atecą zarówno na suchym, jak i mokrym asfalcie, na śniegu również - wciskam gaz i jadę (ruszam) bez żadnego zbędnego buksowania przodem. Wręcz "czuję" jakby to tył pchał auto do przodu.

A testy - cóż, ja twierdzę, że autem trzeba jeździć i się nim cieszyć (Ateca 2.0TSI daje niezłą frajdę). W normalnych, drogowych (utwardzone szlaki, nie teren) polskich warunkach jestem pewny napędu Seata Ateca.

@Lehoo - Jak Ci przód buksuje - odwiedziłbym serwis - tak być nie powinno.

Barton
Posty: 131
Rejestracja: 11 lip 2018, 7:18
Samochód: Ateca FR 1.4 4Drive DSG
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Re: Seat ateca 4drive- test rolek

Post autor: Barton »

W testach Haldex 5gen. ogólnie jest chwalony za szybkość działania. Mam wrażenie, że sporo zależy od sposobu operowania gazem, no i pewnie trochę od wybranych trybów jazdy.
Na tym filmie jest to pokazane, od około 5min.

ODPOWIEDZ