Jak zrobić SEATa *Simply Clever* – dodatki, modyfikacje???

Dyskusje na temat Seata Ateca I generacji (2016-)
uniorek
Posty: 60
Rejestracja: 05 lis 2017, 11:15
Samochód: Berlin
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Jak zrobić SEATa *Simply Clever* – dodatki, modyfikacje???

Post autor: uniorek »

Miałem to samo i też słyszałem o innych przypadkach



Sponsor

Re: Jak zrobić SEATa *Simply Clever* – dodatki, modyfikacje???

Sponsor


Awatar użytkownika
MusiC ManiaC
Posty: 105
Rejestracja: 03 mar 2018, 8:05
Lokalizacja: SL
Samochód: Seat Ateca 1.4 TSI Red Velvet
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Jak zrobić SEATa *Simply Clever* – dodatki, modyfikacje???

Post autor: MusiC ManiaC »

Luk4as pisze:
15 mar 2019, 11:58
MusiC ManiaC przykro mi, że masz takie doświadczenie życiowe. Myślę, że więcej optymizmu i podejście się zmieni o 180 stopni. Ja nie ganie Cie za to, że kupiłeś pokrowce na siedzenia ;) Miłego dnia :P
Widzę że masz problem ze zrozumieniem przekazu... jak dorośniesz to zrozumiesz . Miłego dnia.

Awatar użytkownika
hetman72
Posty: 194
Rejestracja: 23 paź 2018, 19:52
Lokalizacja: Piła
Samochód: Seat ATECA FR 2.0 TSI DSG 4Drive Biały
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Jak zrobić SEATa *Simply Clever* – dodatki, modyfikacje???

Post autor: hetman72 »

Frodo pisze:
15 mar 2019, 19:15
Luk4as pisze:
15 mar 2019, 11:58
pokrowce na siedzenia
Na marginesie: znajomy z pracy kupił pokrowce do nowego samochodu. Po kilku latach pomyślał: dla kogo ja oszczędzam sidzenia? Po czym okazało się, że wewnętrzna warstwa pokrowców (chyba jakaś pianka) zdążyła już zupełnie zniszczyć siedzenia. :(
Miałem pokrowce w Octavii ale takie raczej z górnej półki, po 6 latach siedzenia wyglądały jak nowe. A pokrowce były niezniszczalne, bardzo mocna i gruba tkanina (prawie jak Alcantara lub podobny wynalazek). Tylko mocowanie niezbyt im wyszło i zaczęły mi się rolować na siedzeniu kierowcy, ale to przez sposób mojego wysiadania ;-(
Seat ATECA FR 2.0 TSI DSG 4Drive Biały

Awatar użytkownika
greg_the_lazy
Posty: 423
Rejestracja: 17 kwie 2018, 21:06
Lokalizacja: Janki, Falenty Nowe
Samochód: Ateca FR 1.4 TSI 7DSG - Rodium Grey
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: Jak zrobić SEATa *Simply Clever* – dodatki, modyfikacje???

Post autor: greg_the_lazy »

dla każdego z Nas rozwiązanie kogoś innego może być "simply clever" albo "just stupid" w "MOIM AUCIE!"... mamy się tutaj chyba dzielić rozwiązaniami jakie ktoś zastosował w SWOIM samochodzie... a czy komuś "podejdzie" i to przełknie czy zastosuje to jego prywatna sprawa...

Ateca jest moim drugim samochodem w życiu, w dodatku nówką z salonu za własne... prawko mam od... córka ma niecałe 5 lat... to niecałe 4,5 roku... chucham i dmucham na nie bardziej niż na córkę :) <jokę> na siedzenia nie założyłbym "kondoma", ale na lakier to powłokę ceramiczną z folią na przód wydałem prawie 10k - żona nie rozumie czemu wakacji nie było, ja jej też, mogła dorzucić 5k i by miała szyber dach. :D

z rzeczy "simply clever" to:
- organizer do kabli -> LINK to nie reklama, na alledrogo jest taniej.
- uchwyt magnetyczny -> LINK umieszczony w kratce pasażera przy samym brzegu, zajebiście trzyma, dobrze wygląda i ma się dostęp do pokrętła - jakby ktoś używał go... a po ściągnięciu telefonu nie rzuca się w oczy

z "just stupid":
- trzymam gaśnicę w kole zapasowym - może jakiś pomysł jak umieścić je w bardziej dostępnym miejscu? miejsce pasażera? nogi?
Ateca FR 1.4 TSI 7DSG - Rodium Grey

dario37
Posty: 1138
Rejestracja: 06 maja 2017, 10:28
Lokalizacja: Oława
Samochód: Seat Ateca 1.4TSI /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Jak zrobić SEATa *Simply Clever* – dodatki, modyfikacje???

Post autor: dario37 »

greg_the_lazy pisze:
16 mar 2019, 0:14
dla każdego z Nas rozwiązanie kogoś innego może być "simply clever" albo "just stupid" w "MOIM AUCIE!"... mamy się tutaj chyba dzielić rozwiązaniami jakie ktoś zastosował w SWOIM samochodzie... a czy komuś "podejdzie" i to przełknie czy zastosuje to jego prywatna sprawa...

Ateca jest moim drugim samochodem w życiu, w dodatku nówką z salonu za własne... prawko mam od... córka ma niecałe 5 lat... to niecałe 4,5 roku... chucham i dmucham na nie bardziej niż na córkę :) <jokę> na siedzenia nie założyłbym "kondoma", ale na lakier to powłokę ceramiczną z folią na przód wydałem prawie 10k - żona nie rozumie czemu wakacji nie było, ja jej też, mogła dorzucić 5k i by miała szyber dach. :D

z rzeczy "simply clever" to:
- organizer do kabli -> LINK to nie reklama, na alledrogo jest taniej.
- uchwyt magnetyczny -> LINK umieszczony w kratce pasażera przy samym brzegu, zajebiście trzyma, dobrze wygląda i ma się dostęp do pokrętła - jakby ktoś używał go... a po ściągnięciu telefonu nie rzuca się w oczy

z "just stupid":
- trzymam gaśnicę w kole zapasowym - może jakiś pomysł jak umieścić je w bardziej dostępnym miejscu? miejsce pasażera? nogi?
Dobrze zrozumiałem?Ceramika 10 tysi? :shock:
Seat Ateca 1.4 TSI DSG7 /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL

Awatar użytkownika
zinger
Posty: 439
Rejestracja: 08 lis 2017, 10:09
Lokalizacja: Kraków
Samochód: Ateca Xcl 1.4 DSG Samoa Orange
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Jak zrobić SEATa *Simply Clever* – dodatki, modyfikacje???

Post autor: zinger »

Szanuje ten pomysl ale osobiscie nie widze sensu zakladania pokrowcow. No chyba ze miwlbys jakies szpetne i szmaciane fotele. Ale nie po to mam alcantare zeby ja czyms przykrywac. Takie jest moje zdanie.

Luk4as
Posty: 848
Rejestracja: 09 sie 2017, 21:00
Samochód: Skoda
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: Jak zrobić SEATa *Simply Clever* – dodatki, modyfikacje???

Post autor: Luk4as »

Ceramika plus folia. Moj kolega na cale xc60 w folii zaplacil 20 k ....

Awatar użytkownika
greg_the_lazy
Posty: 423
Rejestracja: 17 kwie 2018, 21:06
Lokalizacja: Janki, Falenty Nowe
Samochód: Ateca FR 1.4 TSI 7DSG - Rodium Grey
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: Jak zrobić SEATa *Simply Clever* – dodatki, modyfikacje???

Post autor: greg_the_lazy »

Folia na całą maskę kosztuje 2k... Przekraczało to w tamtym momencie mój budżet, więc jest tylko 1/3 maski, zderzak, słupki A, lusterka, progi w tylnych drzwi, półka bagażnika, klamki... no i ceramika na resztę auta. :)

Ok. 10k bym zapłacił pewnie jakbym nie przyjechał z polecenia :) Faktyczna kwota jest troszkę niższa. :) Kolega okleja różne auta... najdroższy chyba był jakiś Mercedes AMG, tam wyszło chyba ok. 50k za folię na całe auto.
Ateca FR 1.4 TSI 7DSG - Rodium Grey

Luk4as
Posty: 848
Rejestracja: 09 sie 2017, 21:00
Samochód: Skoda
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: Jak zrobić SEATa *Simply Clever* – dodatki, modyfikacje???

Post autor: Luk4as »

Ja wyszedlem z zalozenia ze pirlegnacja ceramiki i co jakis czas jej odswiezanie to skarbonka bez dna i przy odsprzedazy auta reasumujac bedzie - finansowy. Juz nie wspomne o czasie ktorego nie mam na taka pielegnacje auta.

Wydaje mi sie ze pierwotnie kladziemy ceramike za 5 tys pozniej mycia srycia uzupelniania odswiezania odtykania porow i po 5 latach wyhdzie z 10 albo 15 plus czas wlasny ...

xipil
Posty: 120
Rejestracja: 30 sty 2019, 21:35
Samochód: Ateca
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Jak zrobić SEATa *Simply Clever* – dodatki, modyfikacje???

Post autor: xipil »


Luk4as pisze: Sam mam założone od Karoqa przód tył i bagażnik. Wykonanie 101% perfekcja i są dyskretne i fajnie wyglądają.
A możesz dać linka do tych, które masz?

ODPOWIEDZ