Wymiana Oleju

Ogólne dyskusje techniczne, opis problemów i usterek oraz ich sposoby ich rozwiązania
Cygi86
Posty: 12
Rejestracja: 12 mar 2019, 15:26
Lokalizacja: Gdynia
Samochód: Seat Ateca 2.0TSI Xcellence
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Wymiana Oleju

Post autor: Cygi86 »

Witam serdecznie
Czekam na odbiór Ateki 2.0 TSI i z myślą o eksploatacji z zaciekawieniem czytałem powyższe rozważania.
Odbierając dziś po wymianie oleju mój obecny samochód Skodę Yeti 1.8 TSI zasięgnąłem informacji na temat obecnie stosowanych i dostępnych w serwisie olei.
Jeśli chodzi o gamę Skody ich silniki 2.0 TSI (Karoq i Kodiaq) wyjeżdżają z fabryki już na oleju Castrol 0w20 i choć biorąc pod uwagę kwestie bycia EKO to nic nowego.
Jednak powiedziano też, że oleje do tego silnika muszą już na chwilę obecną spełniać normę VW 508 00/509 00. Zajechałem wiec po drodze i do salonu Seata i otrzymałem podobną odpowiedź, że moja Ateca wyjedzie już z fabryki na oleju 0w20 jednak co do oleju czy będą to jeszcze normy 504 00, 507 00 czy też 508 00/509 00 dopiero powiedzą mi po sprawdzeniu numeru VIN samochodu w systemie.
Czy ktoś z członków forum miał już jakieś informacje na temat tych norm dla silnika 2.0 TSI?



Sponsor

Re: Wymiana Oleju

Sponsor


Awatar użytkownika
thecichy
Posty: 449
Rejestracja: 14 paź 2018, 18:38
Lokalizacja: Łódź
Samochód: Seat Ateca FR 2.0 TSI
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: Wymiana Oleju

Post autor: thecichy »

Wiem, że to wymaga minimalnej porcji energii ale przynajmniej nie boli ;) Przeczytaj sobie ten temat od początku do końca a znajdziesz wszystkie odpowiedzi - i na to pytanie, które zadałeś i na te, które zamierzasz zadać :D

Cygi86
Posty: 12
Rejestracja: 12 mar 2019, 15:26
Lokalizacja: Gdynia
Samochód: Seat Ateca 2.0TSI Xcellence
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Wymiana Oleju

Post autor: Cygi86 »

Dziękuję za radę a cały wątek czytałem i to nawet kilkukrotnie. Nie bolało a było wręcz ciekawe i pouczające. :geek:
Niestety tylko 10 postów zawiera wzmianki o wymienionych prze zemnie kwestiach (olej i norma).
Stąd moje pytanie thecichy między innymi do Ciebie jako szczęśliwego użytkownika 2.0 TSI na jakie normy załapałeś się w swojej Atece.
Jak pisałem dopiero czekam na odbiór samochodu i chciałbym jak najlepiej przygotować się do eksploatacji. A jeśli okaże się, że pozostanie mi tylko do "wyboru" olej spełniający normę 508 00 to wielkiego wyboru mieć nie będę. :lol:
Np. Ravenol ma tylko jeden olej spełniający te normę RAVENOL VSE SAE 0W-20 USVO i jest to chyba ich tegoroczna nowość w ofercie, bo karta produktu datowana jest na marzec tego roku.
Oprucz tego na rynku znalazłem tylko:
Castrol Edge Professional LL IV FE 0W20
MOTUL SPECIFIC SAE 0W20

Awatar użytkownika
Orłoś
Posty: 122
Rejestracja: 30 maja 2018, 15:47
Lokalizacja: pomorskie
Samochód: Ateca Xcellence 2.0 TSI
Podziękował: 13 razy
Otrzymał podziękowań: 9 razy

Re: Wymiana Oleju

Post autor: Orłoś »

Wczoraj wymieniałem olej w swoim 2.0 TSI. Przywiozłem Ravenol VSW 0w30 z aprobatą 504. Wcześniej telefonicznie ustaliłem żeby nie było niejasności. Zarówno w ASO jak i na ogólnej infolinii Seat podano mi informację, że ten silnik musi spełniać normę 504. Samochód wyprodukowany w lutym br.
Ateca Xcellence | 2.0 TSI 190KM | DSG7 | 4Drive | Magnetic Brown | Felgi 18" PERFORMANCE 36/2 MACHINED | Felgi 17" ABRERA II | Alcantara Black | Panorama | Comfort Assistant Plus | Podgrzewana przednia szyba | Navi | Elektryczna klapa bagażnika | Widok 360 | Ładowanie Qi | VC

Awatar użytkownika
l3niwi3c
Posty: 312
Rejestracja: 20 paź 2017, 7:40
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.4 TSI 150 KM XC
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Wymiana Oleju

Post autor: l3niwi3c »

Ja mam inne pytanie na temat wymiany oleju.
Mam autko rok i chciałbym wymienić olej. Posiadam wykupione serwisy(wymiany oleju + reszta - była jakaś promocja za 400zł). Z tego co wiem, to jeśli wymienię teraz olej w serwisie (za swoje poza kartą) to mi zresetują licznik serwisowy i moja karta będzie dopiero do wykorzystania znowu za 2 lata, a nie za rok.
Więc olej muszę wymienić poza serwisem ASO, czy jest inny sposób?
Ateca XCELLENCE | 1.4 TSI 150KM FWD | DSG | Samoa Orange | Felgi 18 cali - PERFORMANCE 36/1| Alcantara Brown | Pakiet Comfort+ | COMFORT ASSISTANT | Podgrzewana przednia szyba | Alarm | Elektrycznie i Bezdotykowo otwierane drzwi bagażnika | Wirtualny kokpit

Awatar użytkownika
paprotek
Posty: 501
Rejestracja: 08 cze 2017, 6:49
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Ateca FR 2.0 TSI
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Wymiana Oleju

Post autor: paprotek »

Chyba tylko pierwszy interwał trwa 2 lata, a każdy kolejny 30kkm lub rok?

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Wymiana Oleju

Post autor: Endrju »

Czemu rok? Ja mam kolejny przegląd za 2 lata albo 30kkm.
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

Awatar użytkownika
l3niwi3c
Posty: 312
Rejestracja: 20 paź 2017, 7:40
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.4 TSI 150 KM XC
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Wymiana Oleju

Post autor: l3niwi3c »

Dlatego wymiany chyba nie mogę zrobić w ASO, bo wpiszą mi na 2 lata do kompa. Takie rzeczy chyba nie muszę robić w ASO prawda?
Ateca XCELLENCE | 1.4 TSI 150KM FWD | DSG | Samoa Orange | Felgi 18 cali - PERFORMANCE 36/1| Alcantara Brown | Pakiet Comfort+ | COMFORT ASSISTANT | Podgrzewana przednia szyba | Alarm | Elektrycznie i Bezdotykowo otwierane drzwi bagażnika | Wirtualny kokpit

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Wymiana Oleju

Post autor: Endrju »

Nie wiem jak jest przy wykupiony pakiecie, ale ja wymieniłem w ASO po roku i 15kkm tylko zastrzeglem aby nie resetowali mi komputera. I tak zrobili wystawili fakturę wbili przeglad do ksiazki serwisowej tylko kompa nie resetowali. Po nastepnych 15kkm pojechałem już na normalny przegląd wymienili co trzeba zresetowali kompa i teraz mam znowu 30kkm lub 720 dni.
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

Awatar użytkownika
thecichy
Posty: 449
Rejestracja: 14 paź 2018, 18:38
Lokalizacja: Łódź
Samochód: Seat Ateca FR 2.0 TSI
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: Wymiana Oleju

Post autor: thecichy »

Cygi86 pisze:
16 kwie 2019, 19:00
... thecichy między innymi do Ciebie jako szczęśliwego użytkownika 2.0 TSI na jakie normy załapałeś się w swojej Atece. ...
Jak wszyscy, którzy to wcześniej już pisali 504/507 - 5W30 lub nawet lepiej -> 0W30 (jak już wspomniał sailor 88, nie ryzykowałbym na Twoim miejscu 0W20). Do wyboru masz Shell, Ravenol, Motul, Castrol (konkretne modele były już przytoczone, łatwo znajdziesz)
Pozdrowionka :)

ODPOWIEDZ