Likwidacja szkody w PZU

Dyskusje na temat Seata Ateca I generacji (2016-)
Pepeg
Posty: 171
Rejestracja: 24 lip 2018, 7:39
Lokalizacja: Kraków i okolice
Samochód: Ateca Excellence 2.0 TSI 4drive
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Likwidacja szkody w PZU

Post autor: Pepeg »

Słuchajcie mam problem, jestem w trakcie likwidowania szkody z OC sprawcy ubezpieczonego w PZU. Do malowania będą dwoje drzwi z boku. Na samochodzie była nałożona powłoka ceramiczna a z racji tego że warsztaty który będzie to naprawił nie nakłada powłoka udałem się do pierworodnego wykonawcy w celu kalkulacji. Dowiedziałem się że trzeba nałożyć powłokę na cały bok samochodu żeby nie było różnicy, dostałem też kosztorys który wysłałem do PZU. Kosztorys opiewał na 1400 zł a PZU akceptuje tylko 400. Jak to ugryźć?
Obrazek



Sponsor

Likwidacja szkody w PZU

Sponsor


mike
Posty: 62
Rejestracja: 05 mar 2019, 22:37
Samochód: Seat Ateca FR 1.5TSI DSG
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Likwidacja szkody w PZU

Post autor: mike »

W przypadku OC sprawcy, robisz powłokę, wysyłasz im fakturę ile zapłaciłeś i oczekujesz na zwrot. Jeśli nie to adwokat i do skutku w końcu ustąpią. Niestety ubezpieczalnie to takie gnidy, które tylko patrzą kto się podda i dzięki temu zaoszczędzą jakieś pieniądze...

Awatar użytkownika
zinger
Posty: 439
Rejestracja: 08 lis 2017, 10:09
Lokalizacja: Kraków
Samochód: Ateca Xcl 1.4 DSG Samoa Orange
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Likwidacja szkody w PZU

Post autor: zinger »

Mnoe zastanawia na jakiej podstawie gosc sobie skreslil te kwoty i wpisal 400? Przeciez to jakas kpina. Rownie dobrze moglby napisac "pocaluj mnie w dupe". Jakies uzasadnienie dali do tego?

Pepeg
Posty: 171
Rejestracja: 24 lip 2018, 7:39
Lokalizacja: Kraków i okolice
Samochód: Ateca Excellence 2.0 TSI 4drive
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Likwidacja szkody w PZU

Post autor: Pepeg »

Napisali tylko że przesyłają zweryfikowany kosztorys. Pierwszy raz mam taką sytuację bo zawsze likwidowałem szkody bezgotówkowo. Napiszę jeszce odwołanie a potem prawnik, no trudno.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka


dario37
Posty: 1138
Rejestracja: 06 maja 2017, 10:28
Lokalizacja: Oława
Samochód: Seat Ateca 1.4TSI /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Likwidacja szkody w PZU

Post autor: dario37 »

Pepeg pisze:
11 maja 2019, 8:11
Napisali tylko że przesyłają zweryfikowany kosztorys. Pierwszy raz mam taką sytuację bo zawsze likwidowałem szkody bezgotówkowo. Napiszę jeszce odwołanie a potem prawnik, no trudno.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
Zrób tak jak napisał Kolega wyżej.Porób wszystko i wyślij faktury.Kilka lat temu tez miałem szkodę likwidowaną z OC sprawcy.Odstawiłem Toledo do ASO.Szkoda nie była jakaś wielka,wziąłem z firmy auto zastepcze,którym jezdziłem 3 tygodnie,ubezpieczyciel zapłacił co do grosza. :) :)
Seat Ateca 1.4 TSI DSG7 /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL

Awatar użytkownika
tajnyagent
Posty: 125
Rejestracja: 05 kwie 2017, 12:12
Lokalizacja: Kamienna Góra
Samochód: Ateca 1.4 TSI 150KM Fr Manual
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Likwidacja szkody w PZU

Post autor: tajnyagent »

Jeśli decydujesz się na wycenę i chcesz gotówkę do ręki to zawsze firma będzie chciała coś przyciąć. Dzwoń do opiekuna szkody i mów że oddajesz auto do serwisu i niech się rozliczają z serwisem. OC co do zasady ma przywrócić stan z przed szkody.
Andrzej

Pepeg
Posty: 171
Rejestracja: 24 lip 2018, 7:39
Lokalizacja: Kraków i okolice
Samochód: Ateca Excellence 2.0 TSI 4drive
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Likwidacja szkody w PZU

Post autor: Pepeg »

Wykonawca powłoki nie ma umowy z PZU, a blacharnia nie nakłada powłok. Opiekun z PZU powiedział mi że oni zapłacą mi za tą powłokę ale muszę wcześniej wysłać im kosztorys do akceptacji, co też uczyniłem. Będę jeszcze drązył temat w poniedziałek.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka


dario37
Posty: 1138
Rejestracja: 06 maja 2017, 10:28
Lokalizacja: Oława
Samochód: Seat Ateca 1.4TSI /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Likwidacja szkody w PZU

Post autor: dario37 »

Pepeg pisze:
11 maja 2019, 9:11
Wykonawca powłoki nie ma umowy z PZU, a blacharnia nie nakłada powłok. Opiekun z PZU powiedział mi że oni zapłacą mi za tą powłokę ale muszę wcześniej wysłać im kosztorys do akceptacji, co też uczyniłem. Będę jeszcze drązył temat w poniedziałek.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
@Pepeg a co ma piernik do wiatraka?To ze nie maja umowy z tą firmą nie znaczy brak zapłaty.Takie jest podejscie firn ubezpieczeniowych.Walcz i nie daj się oszukac. :D :D
Seat Ateca 1.4 TSI DSG7 /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL

Awatar użytkownika
zinger
Posty: 439
Rejestracja: 08 lis 2017, 10:09
Lokalizacja: Kraków
Samochód: Ateca Xcl 1.4 DSG Samoa Orange
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Likwidacja szkody w PZU

Post autor: zinger »

dario37 pisze:
11 maja 2019, 14:02
Pepeg pisze:
11 maja 2019, 9:11
Wykonawca powłoki nie ma umowy z PZU, a blacharnia nie nakłada powłok. Opiekun z PZU powiedział mi że oni zapłacą mi za tą powłokę ale muszę wcześniej wysłać im kosztorys do akceptacji, co też uczyniłem. Będę jeszcze drązył temat w poniedziałek.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
@Pepeg a co ma piernik do wiatraka?To ze nie maja umowy z tą firmą nie znaczy brak zapłaty.Takie jest podejscie firn ubezpieczeniowych.Walcz i nie daj się oszukac. :D :D
Ma tyle, ze nie moze tego zalatwic bezgotowkowo. Musi sam zaolacic a potem dochodzic od TU i sie z nimi uzerac zeby oddali calosc. Taka nasza Polska patologia.

ODPOWIEDZ