Pęknięta Tylna Lampa

Ogólne dyskusje techniczne, opis problemów i usterek oraz ich sposoby ich rozwiązania
Tomektr
Posty: 99
Rejestracja: 24 cze 2018, 14:01
Samochód: Seat Leon FR
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Pęknięta Tylna Lampa

Post autor: Tomektr »

Witam.
Postanowiłem założyć temat również na Waszym forum ponieważ Leon jaki i Ateca są wręcz bliźniacze pod względem konstrukcyjnym. Mój problem to pęknięcia na zgrzewach w tylnych lampach i kierunkowskazach w lusterkach. ASO odrzuciło reklamację twierdząc że jest to dopuszczalne :o

Link do tematu na forum Leona (mój przypadek to post z 3 maja 2019) https://leonclub.pl/forum/viewtopic.php ... 2&start=50

Jeśli Administrator uważa że nie powinienem umieszczać tego tutaj to można usunąć temat.



Sponsor

Pęknięta Tylna Lampa

Sponsor


Awatar użytkownika
sailor 88
Posty: 1371
Rejestracja: 27 maja 2017, 9:33
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Nissan Qashqai E-POWER : był Seat Ateca 1,6TDI
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowań: 376 razy

Re: Pęknięta Tylna Lampa

Post autor: sailor 88 »

Tomektr pisze:
09 maja 2019, 17:28
Witam.
Postanowiłem założyć temat również na Waszym forum ponieważ Leon jaki i Ateca są wręcz bliźniacze pod względem konstrukcyjnym. Mój problem to pęknięcia na zgrzewach w tylnych lampach i kierunkowskazach w lusterkach. ASO odrzuciło reklamację twierdząc że jest to dopuszczalne :o

Link do tematu na forum Leona (mój przypadek to post z 3 maja 2019) https://leonclub.pl/forum/viewtopic.php ... 2&start=50

Jeśli Administrator uważa że nie powinienem umieszczać tego tutaj to można usunąć temat.
Problem raczej nie będzie dotyczył Ateci, ponieważ zmieniono system mocowania lamp tylnych, być może właśnie pod wpływem doświadczeń w Leonie. Otóż, mocowanie modułu lampy tylnej w Leonie odbywa się za pomocą wkręta, przy pomocy wkrętaka, czyli na sztywno. Natomiast w Atece moduł lampy fiksuje ręcznie dokręcana nakrętka wyposażona w sprężynę kompensującą siłę docisku przy montażu, naprężenia termiczne i udarowe samej lampy, jak i wnęki karoserii w której jest zamocowana.
...Spieszmy się kochać diesel'e, tak szybko odchodzą...

Awatar użytkownika
zinger
Posty: 439
Rejestracja: 08 lis 2017, 10:09
Lokalizacja: Kraków
Samochód: Ateca Xcl 1.4 DSG Samoa Orange
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Pęknięta Tylna Lampa

Post autor: zinger »

Bedac w pt w aso zapytalem o ta wade i koles powiedzial, ze owszem zna temat i ze bez szemrania wymieniali na nowe. Ale, ze od dluzszego juz czasu nie mieli takiego zgloszenia i raczej nie dot. on Atec.

Awatar użytkownika
sailor 88
Posty: 1371
Rejestracja: 27 maja 2017, 9:33
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Nissan Qashqai E-POWER : był Seat Ateca 1,6TDI
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowań: 376 razy

Re: Pęknięta Tylna Lampa

Post autor: sailor 88 »

Frodo pisze:
13 maja 2019, 18:32
Sailor, skąd Ty masz tak obszerną wiedzę??? :o :shock:
Jak to skąd...mam szklaną kulę po prostu ;) Działa pod warunkiem, że będę się tą wiedzą dzielił...co niniejszym czynię.

Obrazek
...Spieszmy się kochać diesel'e, tak szybko odchodzą...

Marzenka
Posty: 7
Rejestracja: 13 maja 2021, 17:42
Samochód: Seat Ateca 1.5 TSI DSG7 150KM FR
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Pęknięta Tylna Lampa

Post autor: Marzenka »

niestety problem pękniętych lamp wystąpił w mojej Atece. Zauważyłam zaparowany klosz, w którym na dnie zbierała się już woda. Zgłosiłam uszkodzenia do ASO. Okazało się, że mikropęknięcia są we wszystkich tylnych lampach w tych samych miejscach od wewnętrznej strony klosza - tak jakby wskutek jakichś naprężeń zostały uszkodzone. Początkowo serwis twierdził, że raczej będzie naprawa na gwarancji, bo to dziwne uszkodzenia wszystkich 4 lampach i to w tych samych miejscach. Potem otrzymałam odpowiedź, że niestety jest odmowa naprawy w ramach gwarancji, gdyż "uwaga":
uszkodzenia powstały albo przez ruchomą część nakładki zderzaka, która uderzyła w lampy podczas najechania na przeszkodę lub poprzez stosowanie agresywnych środków chemicznych.
Z pierwszej absurdalnej diagnozy szybko się wycofali, bo od razu poprosiłam o wymianę wadliwego zderzaka, gdyż uszkodzeń zewnętrznych lamp ani zderzaka nie było, a z tego co wiem, to zderzak nie powinien być ruchomy.
Drugą diagnozę odnośnie agresywnej chemii podtrzymują.
Na wniosek prawnika ASO przesłało ocenę techniczną, w której były załączone zdjęcia moich lamp (czarne plastiki jak nowe, błyszczące lampy, tylko pęknięcia) a poniżej uzasadnienie z informacją techniczną dotyczącą stwierdzonych uszkodzeń zupełnie innego pojazdu - dokument z 2019 roku (moja Ateca jest z 2020r.), pojazd Seat na pewno nie Ateca, gdzie klosze są zmatowiałe, porysowane, plastiki wypłowiałe, a klient zgłaszał zarysowania, zniekształcenia i przebarwienia lamp.

Składam pozew do sądu i zobaczymy. Tym razem nie odpuszczę.

Tak jak lubię Atecę i świetnie się nią jeździ, to podejście Seata i ASO jest nie do przyjęcia. Auto warte 145 000 zł i boją się przyznać że dali ciała przy montażu. Koszt lamp dla nich to 2500 zł.

Dodam tylko że auto myje wyłącznie na myjni bezdotykowej, gdzie od właściciela myjni pozyskałam całą informację techniczną o stosowanej chemii, ciśnienia w pistoletach, multum medali i certyfikatów jakości itp...

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Pęknięta Tylna Lampa

Post autor: Endrju »

Podejście ASO Seata definitywnie zniechęca przyszłych klientów do nabywania ich aut. Życzę powodzenia w walce z głupota ASO.
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

Marzenka
Posty: 7
Rejestracja: 13 maja 2021, 17:42
Samochód: Seat Ateca 1.5 TSI DSG7 150KM FR
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Pęknięta Tylna Lampa

Post autor: Marzenka »

dzięki, dam znać jak się skończy...

piotrzet
Posty: 190
Rejestracja: 06 gru 2020, 20:19
Samochód: Seat Leon ST 1,5 TSI 150 KM manual
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Pęknięta Tylna Lampa

Post autor: piotrzet »

To nie będzie walka z ASO, a z gwarantem czyli Seatem. Także nie chcę zniechęcać ale nie masz szans tylko koszty poniesiesz. To co robione jest na gwarancji decyduje Seat, a nie ASO. Już było o tym nie raz.

Marzenka
Posty: 7
Rejestracja: 13 maja 2021, 17:42
Samochód: Seat Ateca 1.5 TSI DSG7 150KM FR
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Pęknięta Tylna Lampa

Post autor: Marzenka »

tak wiem, że ASO będzie miało wsparcie prawne z VGP. To jak walka Dawida z Goliatem. Czas pokaże, a kosztów się nie boję.

Awatar użytkownika
Grz_Bo
Posty: 441
Rejestracja: 15 lis 2020, 8:48
Samochód: Seat Leon
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 157 razy

Re: Pęknięta Tylna Lampa

Post autor: Grz_Bo »

Marzenka pisze:tak wiem, że ASO będzie miało wsparcie prawne z VGP. To jak walka Dawida z Goliatem. Czas pokaże, a kosztów się nie boję.
Może dobrze spróbować nagłośnić sprawę medialnie, albo przynajmniej poinformować ASO, iż zamierzasz to zrobić oraz, że planujesz również kontakt z rzecznikiem praw konsumentów.

______________
Pozdrawiam
Grzegorz


ODPOWIEDZ