Nowy soft do 1.5 TSI - wrażenia.

Dyskusje techniczne na temat silników benzynowych
Teo
Posty: 493
Rejestracja: 30 gru 2018, 0:09
Samochód: 2.0 TSI
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: Nowy soft do 1.5 TSI - wrażenia.

Post autor: Teo »

A jak to sprawdzic? Bo nie wiem jake mam :) Skrzynia manualna.



Sponsor

Re: Nowy soft do 1.5 TSI - wrażenia.

Sponsor


jodrak
Posty: 25
Rejestracja: 05 maja 2019, 19:38
Samochód: Seat
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Nowy soft do 1.5 TSI - wrażenia.

Post autor: jodrak »

Podając vin w serwisie i oni powinni powiedzieć i każdy mechanik powinien odrazu to stwierdzić. Miałem z salonu skodę 1.6 tdi zwykłe sprzęgło przy każdej zmianie biegu szarpanie silnikiem. Nie wiem co było przyczyną oni też tego nie ustalili lub wiedzieli a nie zdradzili. Może była to wina sprzęgła gdyby było dwumasowe to by nie występowało.

Online
Awatar użytkownika
sailor 88
Posty: 1371
Rejestracja: 27 maja 2017, 9:33
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Nissan Qashqai E-POWER : był Seat Ateca 1,6TDI
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowań: 376 razy

Re: Nowy soft do 1.5 TSI - wrażenia.

Post autor: sailor 88 »

Teo pisze:
02 cze 2019, 13:17
A jak to sprawdzic? Bo nie wiem jake mam :) Skrzynia manualna.
Przede wszystkim koło zamachowe, a nie sprzęgło !!! Wszystkie silniki z systemem ACT (odłączanie cylindrów) mają dwumasowe koło zamachowe, więc 1,5 TSI również.
...Spieszmy się kochać diesel'e, tak szybko odchodzą...

jodrak
Posty: 25
Rejestracja: 05 maja 2019, 19:38
Samochód: Seat
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Nowy soft do 1.5 TSI - wrażenia.

Post autor: jodrak »

sailor88 tak masz rację koło zamachowe. Ale jeśli chodzi o to czy wszystkie silniki 1.5 tsi maja to koło dwumasowe ? Dziś wykonałem telefon do serwisu z pytaniem czy wszystkie silniki 1.5 tsi mają dwumasę odpowiedź możemy sprawdzić po nr vin.tzn mają czy nie mają jednoznacznej odpowiedzi nie uzyskałem. Jutro podam mój vin i zobaczę co mi opowiedzą.

Felix
Posty: 339
Rejestracja: 27 maja 2018, 21:08
Samochód: Seat Leon FR
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Nowy soft do 1.5 TSI - wrażenia.

Post autor: Felix »

Na pewno koło dwumasowe mają wszystkie 1.5 150KM, czyli wszystkie w Atece.
Nie mam pewności co do wersji 130KM, dostępnej w innych modelach. W przypadku 1.4 122KM było zwykle koło zamachowe.

Teo
Posty: 493
Rejestracja: 30 gru 2018, 0:09
Samochód: 2.0 TSI
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: Nowy soft do 1.5 TSI - wrażenia.

Post autor: Teo »

Naprawde nie ma znaczenia czy kolo dwumasowe jest czy nie, proponuje zalozyc o tym osobny temat, jesli te przemyslenia sa dla kogos wazne. To jest temat o nowym sofcie jesli ktos go ma.
Bylo juz tyle teorii ile ludzi skad sie beirze to skakanie - ja juz czytalem o filtrze spalin, o smarowaniu (za malo oleju - i bylo to sensownie wyjasnione dlaczego taki efekt), a teraz kolo dwumasowe... Jesli ktos chce podyskutowac o przycyznie, to naprawde nie ten temat.

Felix
Posty: 339
Rejestracja: 27 maja 2018, 21:08
Samochód: Seat Leon FR
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Nowy soft do 1.5 TSI - wrażenia.

Post autor: Felix »

No to w końcu nowy soft mam i ja. Od wczoraj.
Na razie przejechane ok. 200km, z czego większość autostradą/S-ką, więc ciężko jeszcze mówić o szczegółach.
Na pewno samochód zachowuje się lepiej w trybie D DSG. Do tej pory tryb D był tak mułowaty, że masakra. Teraz jest... normalnie.
Nowy soft wyeliminował nierówną pracę silnika po uruchomieniu, o której pisałem w innym wątku. Mam też wrażenie, że silnik ogólnie troszkę "ładniej" pracuje.
Ciężko mi powiedzieć, czy soft miał wpływ na spalanie. Z jednej strony dzisiaj w drodze do pracy uzyskałem jeden z lepszych wyników, jakie do tej pory miałem, z drugiej wczoraj na autostradzie spalanie było "w normie" (czyt. wysokie), ale dość mocno wiało, co mogłe przekłamać wynik.
Jak troszkę pojeżdżę i coś więcej zaobserwuję, to dam tutaj znać.
Generalnie na pierwszy rzut oka upgrade na pewno in plus.

Mmaniak2
Posty: 69
Rejestracja: 27 kwie 2018, 19:37
Lokalizacja: Dolnośląskie
Samochód: Seat Ateca Fr 1.5 TSI
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Nowy soft do 1.5 TSI - wrażenia.

Post autor: Mmaniak2 »

Moja umówiona na wgranie termin na następny piątek. Jak odbiorę dam znać co i jak.

jodrak
Posty: 25
Rejestracja: 05 maja 2019, 19:38
Samochód: Seat
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Nowy soft do 1.5 TSI - wrażenia.

Post autor: jodrak »

Na forum T roc uk .Po aktualizacji oprogramowania po 10 dniach kangur wrócił opisuje jeden z forumowiczów. Totalna porażka widzę że nie mają i nie będą mieli rozwiązania. Tak jak tu wielokrotnie pisano są to koszta a zmiana oprogramowania ma tylko zatuszować prawdziwą usterkę. Są bezkarni wiedzą o tym . W Polsce czy choć jednemu właścicielowi udało się odrzucić samochód wątpię. W Anglii to tak ale nie tu. Mamy samochód którego nie uda się naprawić ani przyszłości sprzedać. Potencjalni nabywcy też czytają forum. Das Auto😁

jodrak
Posty: 25
Rejestracja: 05 maja 2019, 19:38
Samochód: Seat
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Nowy soft do 1.5 TSI - wrażenia.

Post autor: jodrak »

UOKiK tak prywatni właściciele. Przedsiębiorców leasingu to nie dotyczy.

ODPOWIEDZ