Opony zimowe - oceny/opinie

Dyskusje na temat Seata Ateca I generacji (2016-)
Awatar użytkownika
tictac1986
Posty: 462
Rejestracja: 10 maja 2017, 21:24
Lokalizacja: Ozorków
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Opony zimowe - oceny/opinie

Post autor: tictac1986 »

Wiem, że jeszcze jest trochę czasu, ale postanowiłem zająć się tematem z wyprzedzeniem po pierwsze, że zawsze kupuję na szybko pierwsze z brzegu i po drugie, że są teraz korzystne przeceny na opony zimowe. Tylko co wybrać? Klasa Premium przeraża mnie cenowo, biorąc pod uwagę fakt, że muszę też kupić do auta żony, więc gra idzie o 8 szt opon. Klasa ekonomiczna martwi mnie, że nie będę zadowolony z opon, a jednak na bezpieczeństwie nie ma co oszczędzać, więc może ma ktoś z Was jakiś złoty środek? Jakieś sprawdzone marki? Proszę o porady :)


Seat Ateca 1,4 TSI 150 KM Nevada White wersja Style + Comfort+/Pakiet Zima/Full Link

Sponsor

Opony zimowe - oceny/opinie

Sponsor


Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Opony zimowe - oceny/opinie

Post autor: Endrju »

Ja też się rozglądam. I może to zabrzmi dziwacznie ale nie zawsze markowe oznacza dobre. Letnie mam Bridgestony i powiem Wam ,że to nie są dobre opony jeżeli chodzi o mokrą nawierzchnie, jeżeli tylko trochę popada to nie idzie normalnie ruszyć. Natomiast jeżeli chodzi o opony zimowe to jeździłem na naszych Kormoranach i byłem bardzo zadowolony, dawały sobie dobrze rade na błocie pośniegowym, jedyną bolączką jest to że nie robią ich w naszym rozmiarze, ja miałem 235/40/18. Chętnie też wysłucham waszych opinii na temat innych marek.
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

Awatar użytkownika
Janisz
Posty: 665
Rejestracja: 20 maja 2017, 14:34
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Seat Ateca 1.4 TSI 150KM DSG 4drive
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Re: Opony zimowe - oceny/opinie

Post autor: Janisz »

Pisałem już gdzieś. Chcesz oszczędzić albo kupić opony klasy premium w cenie klasy średniej - kup w Niemczech. Oczywiście opłaca się to najbardziej jeżeli tam jeździsz ;)

Co do opon to wstępnie zdecydowałem się na Nokian WR D4 225/55 R17 ale waham się czy nie wybrać Continental Winter Contact TS850.

Z oponami zimowymi jest tak, że nie ma to jak NOWA opona zimowa 8-)

Z zimówek z jakimi miałem styczność to Yokohama W.drive V905 (205/55 R16) oraz Kleber Krisalp HP3 (215/50 R17). Żadna z nich mnie nie zawiodła ale bądźmy szczerzy, w zimę nie jeździ się "aż tak" jak w lato. Powyższe opony nigdy mnie nie zawiodły ale każda z nich używana była w innym aucie. Ciężko zatem stwierdzić czy gdybym w danym momencie zamiast opon Yokohama miał Klebery to czy byłoby lepiej czy może gorzej...prawie jak wróżenie z fusów :lol:

Aha no i oczywiście czym się sugerowałem - opiniami bo co do testów straciłem zaufanie od kiedy sami dziennikarze potwierdzili, że są sponsorowane. Niby teraz do testów opony zakupywane są przez "testerów" bezpośrednio w sklepach a nie są odbierane od producenta ale nikt z nas za to ręki sobie uciąć nie da :?

Patrząc na rozmiar opon zimowych 225/50 R18 to szczerze zbyt dużego wyboru nie mam :roll:
Endrju pisze:
18 lip 2017, 22:04
Ja też się rozglądam. I może to zabrzmi dziwacznie ale nie zawsze markowe oznacza dobre. Letnie mam Bridgestony i powiem Wam ,że to nie są dobre opony jeżeli chodzi o mokrą nawierzchnie, jeżeli tylko trochę popada to nie idzie normalnie ruszyć. Natomiast jeżeli chodzi o opony zimowe to jeździłem na naszych Kormoranach i byłem bardzo zadowolony, dawały sobie dobrze rade na błocie pośniegowym, jedyną bolączką jest to że nie robią ich w naszym rozmiarze, ja miałem 235/40/18. Chętnie też wysłucham waszych opinii na temat innych marek.
Endrju nasze letnie Bridgestony mają słabe opinie zatem liczyłem się z tym, że będzie kupa :lol: zobaczymy jak szybko się zużyją.
.....ale napęd 4drive ratuje im honor...w sumie 4drive pewnie i oponom ZETEX podwyższyłby opinie :lol: :lol: :lol:
Ostatnio zmieniony 19 lip 2017, 8:27 przez Janisz, łącznie zmieniany 1 raz.
Ateca Xcellence | 1.4 TSI 150KM | DSG | 4Drive | Mato Brown | Felgi 18 cali - PERFORMANCE 36/1| Alcantara Brown | Comfort Assistant | Podgrz. przednia szyba | Kamery 360 | Navi | Full Link | Alarm |
Obrazek

Awatar użytkownika
szczekas
Posty: 280
Rejestracja: 25 cze 2017, 17:35
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Seat Ateca FR 2.0 TSI
Podziękował: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Opony zimowe - oceny/opinie

Post autor: szczekas »

Wielka szkoda, że w rozmiarze 225/50 R18 nie ma Michelin CrossClimate.
Opinie wydają się pozytywne, a wygoda opon całorocznych powinna przyćmić wady - np. szybsze zużycie latem.
Może z czasem Michelin rozszerzy ofertę rozmiarów :)
Ateca FR | 2.0 TSI 190KM | DSG7 | 4Drive | Rodium Grey | Felgi 18" PERFORMANCE 36/3 | Alcantara Black | Comfort Assistant | Podgrzewana przednia szyba | Navi | Alarm | Elektryczna klapa bagażnika | Beats Sound System

Awatar użytkownika
Janisz
Posty: 665
Rejestracja: 20 maja 2017, 14:34
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Seat Ateca 1.4 TSI 150KM DSG 4drive
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Re: Opony zimowe - oceny/opinie

Post autor: Janisz »

Wg. mnie jak coś jest do wszystkiego to jest do.....tu już sami sobie dopowiedzcie ;)
Ateca Xcellence | 1.4 TSI 150KM | DSG | 4Drive | Mato Brown | Felgi 18 cali - PERFORMANCE 36/1| Alcantara Brown | Comfort Assistant | Podgrz. przednia szyba | Kamery 360 | Navi | Full Link | Alarm |
Obrazek

Awatar użytkownika
tictac1986
Posty: 462
Rejestracja: 10 maja 2017, 21:24
Lokalizacja: Ozorków
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Re: Opony zimowe - oceny/opinie

Post autor: tictac1986 »

Ze względu na opinie brałem pod uwagę Nexen WINGUARD SPORT 215/55 R17, ale jest to klasa ekonomiczna i trochę mnie to martwi :(
Seat Ateca 1,4 TSI 150 KM Nevada White wersja Style + Comfort+/Pakiet Zima/Full Link

Awatar użytkownika
Janisz
Posty: 665
Rejestracja: 20 maja 2017, 14:34
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Seat Ateca 1.4 TSI 150KM DSG 4drive
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Re: Opony zimowe - oceny/opinie

Post autor: Janisz »

Teraz zauważyłem, że u mnie wkradł się błąd. Ja jak co to kupię rozmiar 225/55 R17 ;)
tictac1986 pisze:
19 lip 2017, 7:26
Ze względu na opinie brałem pod uwagę Nexen WINGUARD SPORT 215/55 R17, ale jest to klasa ekonomiczna i trochę mnie to martwi :(
tictac1986 duża różnica jest pomiędzy tymi Nexen'ami a Nokian WR D4 225/55 R17?
Ateca Xcellence | 1.4 TSI 150KM | DSG | 4Drive | Mato Brown | Felgi 18 cali - PERFORMANCE 36/1| Alcantara Brown | Comfort Assistant | Podgrz. przednia szyba | Kamery 360 | Navi | Full Link | Alarm |
Obrazek

Awatar użytkownika
sailor 88
Posty: 1371
Rejestracja: 27 maja 2017, 9:33
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Nissan Qashqai E-POWER : był Seat Ateca 1,6TDI
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowań: 376 razy

Re: Opony zimowe - oceny/opinie

Post autor: sailor 88 »

Janisz pisze:
19 lip 2017, 0:55
Wg. mnie jak coś jest do wszystkiego to jest do.....tu już sami sobie dopowiedzcie ;)
Dokładnie TAK! Nie kupujcie tego do Ateci. Wiem, bo mam! Kupiłem świadomie, ale do małego samochodu miejskiego (Hyunday i20), który służy kobiecie do dojazdów do pracy(krótkie odcinki i nie wyjeżdża z miasta). Przetestowałem i wiem, że zachowują się jak kiepska zimówka w zimie i kiepska opona letnia w lecie. A przyznaję, że sam rozważałem, bo jest opcja opon wielosezonowych w konfiguracji auta, przy dpołacie 630 PLN.
...Spieszmy się kochać diesel'e, tak szybko odchodzą...

root
Administrator
Posty: 731
Rejestracja: 13 lis 2016, 13:58
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90
Podziękował: 748 razy
Otrzymał podziękowań: 79 razy

Re: Opony zimowe - oceny/opinie

Post autor: root »

sailor 88 pisze:
19 lip 2017, 8:34
Przetestowałem i wiem, że zachowują się jak kiepska zimówka w zimie i kiepska opona letnia w lecie.
No inaczej być nie może. Opona całoroczna musi mieć charakterystykę trochę bardziej przesuniętą w kierunku opony zimowej, bo inaczej w zimie nic by nie dawała. A to oznacza, że latem nie ma sensu. A i zimą też działa słabiej niż opona typowo zimowa, więc w sumie ma sens tylko, jeśli zimy nie ma lub jest bardzo krótko/mało intensywnie.

Ja polecam Michelin Alpin 5 (chociaż pewnie będzie droższa), ale na pewno jest trochę głośniejsza.

Awatar użytkownika
tictac1986
Posty: 462
Rejestracja: 10 maja 2017, 21:24
Lokalizacja: Ozorków
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Re: Opony zimowe - oceny/opinie

Post autor: tictac1986 »

Janisz pisze:
19 lip 2017, 8:30
tictac1986 duża różnica jest pomiędzy tymi Nexen'ami a Nokian WR D4 225/55 R17?
Nokian to klasa premium, a Nexen ekonomiczna, więc jest spora różnica
Seat Ateca 1,4 TSI 150 KM Nevada White wersja Style + Comfort+/Pakiet Zima/Full Link

ODPOWIEDZ