Ocena Dealera Seata

Wszelkie dyskusje związane z zakupem Seata Ateca i Cupry Ateca
Awatar użytkownika
michal 76
Posty: 571
Rejestracja: 07 maja 2017, 10:04
Lokalizacja: Ostrołęka
Samochód: Seat Ateca 1.4 DSG XCELLENCE 4 Drive VW Passat
Podziękował: 77 razy
Otrzymał podziękowań: 145 razy

Re: Ocena Dealera Seata

Post autor: michal 76 »

Luk4as pisze:
16 sie 2019, 17:45
Yyy ... jaki slucham ?
Gdziekolwiek nie patrz na miejsce zamieszkania



Sponsor

Re: Ocena Dealera Seata

Sponsor


Luk4as
Posty: 848
Rejestracja: 09 sie 2017, 21:00
Samochód: Skoda
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: Ocena Dealera Seata

Post autor: Luk4as »

michal 76 nie wiem czy zartujesz czy taki z natury jestes :) ale jesli bedziesz jezdzic na wymiane oleju 200-300 km do innego miasta majac serwis w swoim miescie to podziwiam ;)

sssebas78
Posty: 87
Rejestracja: 19 sie 2018, 16:39
Samochód: Seat Ateca XC 2.0 TSI
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Ocena Dealera Seata

Post autor: sssebas78 »

PRO MOTO Katowice żenua byle sprzedać auto i potem radź se sam niestety ale nie polecam tego salonu tym bardziej serwisu dlatego są dealerem roku byle sprzedaż premia za sprzedaż i tyle w temacie

fisherman
Posty: 11
Rejestracja: 17 sie 2019, 16:52
Samochód: Ateca Xcellence 2.0TDI 150KM DSG brilliant silver
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Ocena Dealera Seata

Post autor: fisherman »

A czy ktoś z szanownych miał styczność z salonem/ serwisem w Opolu? Ja tutaj zamówiłem auto, jak na razie jestem obsługiwany na najwyższym poziomie. Wiedza handlowca (pozdrawiam Pana Łukasza) zapewnia mi odpowiedzi na wszelkie pytania i pomaga w dokonywaniu decyzji. Ale jak jest z serwisem, tego nie wiem. Jeśli jest ktoś kto serwisuje tu swoją Atekę to proszę o info na temat.

dario37
Posty: 1138
Rejestracja: 06 maja 2017, 10:28
Lokalizacja: Oława
Samochód: Seat Ateca 1.4TSI /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Ocena Dealera Seata

Post autor: dario37 »

fisherman pisze:
28 sie 2019, 11:33
A czy ktoś z szanownych miał styczność z salonem/ serwisem w Opolu? Ja tutaj zamówiłem auto, jak na razie jestem obsługiwany na najwyższym poziomie. Wiedza handlowca (pozdrawiam Pana Łukasza) zapewnia mi odpowiedzi na wszelkie pytania i pomaga w dokonywaniu decyzji. Ale jak jest z serwisem, tego nie wiem. Jeśli jest ktoś kto serwisuje tu swoją Atekę to proszę o info na temat.
Kolego,ja korzystam z tego serwisu i jestem bardzo zadowolony.Wczesniej jeżdziłem do Wrocka- Motorpol,ale serwis Lellek Opole moim zdaniem jest lepszy. :)
Seat Ateca 1.4 TSI DSG7 /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL

fisherman
Posty: 11
Rejestracja: 17 sie 2019, 16:52
Samochód: Ateca Xcellence 2.0TDI 150KM DSG brilliant silver
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Ocena Dealera Seata

Post autor: fisherman »

Dzięki za odpowiedź, znaczy, że nic od 10-ciu lat w tej firmie się nie zmieniło. Dawniej serwisowalem tam Octavię i też byłem zadowolony. Pozdrawiam

Amadeusz
Posty: 188
Rejestracja: 04 sie 2018, 10:59
Samochód: Ateca 1.5TSI Style
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Ocena Dealera Seata

Post autor: Amadeusz »


Awatar użytkownika
MusiC ManiaC
Posty: 105
Rejestracja: 03 mar 2018, 8:05
Lokalizacja: SL
Samochód: Seat Ateca 1.4 TSI Red Velvet
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Ocena Dealera Seata

Post autor: MusiC ManiaC »

Jestem właśnie świeżo bo dwa dni po kolejnej wizycie w ASO muszę przyznać że obsługa profesjonalna chodzi o przyjęcie auta itp.prace jakie zostały odpłatnie wykonane pewnie wykonane bez zarzutu i tak nie mam jak sprawdzić jakości wymiany oleju czy dezynfekcji klimatyzacji
Lecz na moje trzy zgłoszenia dodatkowe czyli : zawieszanie się systemu multimedialnego, trzeszczenie głośników i tapicerki oraz wytarta gałka biegów tylko to ostatnie na plus, gałka ma zostać zamówiona i wymieniona. Dwa pozostałe zgłoszenia nie rozwiązały problemu zawieszenie systemu? Mam najnowsze oprogramowanie (auto wyprodukowane początek 2018) więc wszystko według nich działa jak należy, winą trzeszczących głośników/tapicerki były.... jedno groszówki które dostały się pomiędzy tapicerkę obu przednich drzwi, uwierzyłem w ten bajer a dzień później tapicerka jak pierdziała tak pierdzi, więc jakość obsługi na + ale wykonanie usługi co dla mnie jest ważniejsze na -.

Awatar użytkownika
pofsak
Posty: 20
Rejestracja: 17 mar 2020, 16:02
Lokalizacja: Polska
Samochód: Ateca FR
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Ocena Dealera Seata

Post autor: pofsak »

Dealer: Salon Samochodowy Świtoń-Paczkowski Zielona Góra
Ocena: Pozytywna
Czas oczekiwania: 2 miesiące
Model auta: Ateca 2.0 TSI

Po bardzo wielu negocjacjach i korespondencji chyba ze wszystkim salonami Seata w Polsce, zdecydowałem się na zamówienie auta w Świtoń-Paczkowski Zielona Góra. Dlaczego :?:

Od samego początku kontakt był niesamowicie uprzejmy oraz na profesjonalnym poziomie. O ile w wielu salonach wydaje mi się, że nawet nie spojarzono na moje zapytanie, bo zdarzało się że dostawałem w odpowiedzi jakąś gotową formułkę od razu z oferatami aut na wyprzedaży, o tyle u Dealera z Zielonej Góry od razu było widać, że podejście do tematu było poważne i zainteresowanie moim zapytaniem było faktyczne. Jako, że miałem już przygotowaną przez siebie całą specyfikację, to otrzymałem wycenę Dealera i mogliśmy przejść do negocjacji ceny.

W tym momencie muszę koniecznie wspomnieć o bardzo negatywnym i zarazem nagimnym podejściu wielu innych salonów, a mianowicie przesyłając im swoją specyfikację otrzymywałem odpowiedzi wraz z wyceną, które nie były zgodne z moją specyfikacją. Może bym nie wspominał o tym, jeśli takich sytuacji byłoby jedna lub dwie, ale myślę że spokojnie pracownicy z około 8 - 10 salonów nie przyłożyli się do analizy mojej specyfikacji i przesłali mi wyceny zgoła odmienne od tego, o co prosiłem. Więc tutaj ogromny plus dla Świtoń-Paczkowski Zielona Góra i wielki minus dla innych salonów.

:!: Negocjacje ceny, bo pewnie wielu z Was na to czeka :)

Powiem tyle, że udało mi się kupić auto za około 150 000 zł, wyposażenie dosyć bogate bo zdecydowałem się chyba jedynie nie brać kamery 360. Negocjacje nie były łatwe, ale jakkolwiek to zabrzmi dziwnie były bardzo merytotryczne. Ja miałem argumenty do zbijania ceny, a salon miał argumenty, aby tej ceny aż tak bardzo jak bym sobie tego życzył nie zbijać, więc drogą kompromisu stanęło na wspomnianych plus/minus 150 000 zł. Myślę, że każda ze stron wyszła z tego zadowolona.

Jak to się ma w kontekście innych salonów... ano tak, że bardzo wiele z nich oferowało ceny z kosmosu, nawet grubo powyżej 160 000 zł. Inne kończyły negocjacje na 155 000 zł, jeszcze inne oferowały kwoty na poziomie 145 000 zł, by później albo wcale nie odpowiadać na korespondencję albo tą cenę podwyższyć o kilka tysięcy powyżej 150 000 zł i każdy z nich miał mnóstwo argumentów o rentowności itp. itp. Wychodziło to bardzo nieprofesjonalnie.

Jak wspomniałem miałem oferty cenowe poniżej tego, za ile kupiłem swoje auto, ale kontakt z handlowcami tych salonów oraz ich delitaknie mówiąc nieuprzejme podejście sprawiło, że dokładając może parę groszy więcej ostatecznie zdecydowałem się na Świtoń-Paczkowski Zielona Góra.

I to chyba tyle, jeśli dotrwaliście do końca :)

Aha no i na koniec, bo może to ktoś z nich kiedyś przeczyta to chciałbym podziękować sprzedawcom z Świtoń-Paczkowski Zielona Góra za pomoc i przeprowadzenie przez cały proces sprzedaży :!:

Jeśli ktoś będzie miał jakieś pytania to śmiało :)

Rafiner
Posty: 814
Rejestracja: 07 paź 2018, 19:02
Samochód: Seat Ateca 1.5 TSI DSG FR
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowań: 82 razy

Re: Ocena Dealera Seata

Post autor: Rafiner »

No to ile wynegocjowałeś ? Bo cena 150 podałeś, ale z ilu ? Ile z rabaty importera, ile na grupę, ile dał diler, czy jakiś ekwiwalent, czy kasa w rabacie ??? Nie jest ważne za ile kupileś (chociaz podałes) ale ile udało sie wynegocjowac. I kiedy te negocjacje. Wtedy zainteresowani moga poznac trendy.
Ateca 1.5 tsi DSG, Radium Grey, wersja FR + extrasy.

ODPOWIEDZ