Beats Sound System w Ateca

Nagłośnienie, nawigacja, komunikacja między kierowcami
Awatar użytkownika
hetman72
Posty: 194
Rejestracja: 23 paź 2018, 19:52
Lokalizacja: Piła
Samochód: Seat ATECA FR 2.0 TSI DSG 4Drive Biały
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Beats Sound System w Ateca

Post autor: hetman72 »

Żadne kombinacje nic tu nie pomogą, gra to słabo i tyle.


Seat ATECA FR 2.0 TSI DSG 4Drive Biały

Sponsor

Re: Beats Sound System w Ateca

Sponsor


patryk7133
Posty: 1076
Rejestracja: 11 wrz 2017, 23:53
Lokalizacja: Nowa Ruda i Ludwigshafen
Samochód: Seat Ateca1,4 TSI DSG7 Xcellence Comfort+Assistant
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Re: Beats Sound System w Ateca

Post autor: patryk7133 »

Jest takie ustawienie głośność wejścia, ale dotyczy to tylko wejść zewnętrznych, a dokładnie tylko AUX i bluetooth nie działa na wejście USB.
Jednakże nie sądzę by to wiele pomogło dźwięk w Ateca jest nie najlepszej jakości zwłaszcza jeśli chodzi o SSS i BEATS do tych systemów pod żadnym pozorem nie należy dopłacać lepiej wybrać standardowy dźwięk z Navi system i gra zadowalająco proszę nie mylić ze standardowym systemem Seat bez Navi, bo to przepastna różnica, a jak już to można dodać wzmacniacz i subwoofer, a wtedy masz konkretny dźwięk.

Awatar użytkownika
forester
Posty: 26
Rejestracja: 16 paź 2018, 20:40
Lokalizacja: Karlino
Samochód: Ateca 2.0 tsi 190 KM 4DRIVE DSG. Lava Blue.
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Beats Sound System w Ateca

Post autor: forester »

Frodo choć tyle masz, że Twój BSS odżywa co jakiś czas. U mnie od zakupu w maju nie słyszałem tego ani razu choćbym na potencjometrze ustawił max. Zgłoszę do serwisu (Koszalin) i czuję, że muszę uzbroić się w cierpliwość. Mam wrażenie, że to o czym mówili znajomi, "kup i nie zawracaj nam więcej głowy", działa w serwisie koszalińskim z pełną mocą.

Tepek
Posty: 92
Rejestracja: 11 cze 2018, 13:56
Samochód: Civic
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Beats Sound System w Ateca

Post autor: Tepek »

To ja zauważyłem problem w drugą stronę, max i min basu praktycznie się nie różni...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
hetman72
Posty: 194
Rejestracja: 23 paź 2018, 19:52
Lokalizacja: Piła
Samochód: Seat ATECA FR 2.0 TSI DSG 4Drive Biały
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Beats Sound System w Ateca

Post autor: hetman72 »

U mnie max = min = 0
Nie jestem audiofilem ale jak już zapłaciłem za BSS to chciałbym to usłyszeć.
A tu ZERO
Seat ATECA FR 2.0 TSI DSG 4Drive Biały

Awatar użytkownika
Eleonor
Posty: 347
Rejestracja: 12 paź 2019, 17:32
Samochód: Seat Ateca FR 1.5 TSI DSG 2020 Rodium Grey
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 39 razy

Re: Beats Sound System w Ateca

Post autor: Eleonor »

Kuchar pisze:
22 paź 2019, 19:56
Mam MY2020 i Beatsa 340W, gra bardzo dobrze ;)
Ciekawe ... może coś poprawili , ulepszyli i w MY20 z Beats 340W gra to w końcu dobrze i bas czuć
W końcu nazwa tego systemu do czegoś powinna zobowiązywać :

BeatsAudio: system audio klasy premium o mocy 340 W ze wzmacniaczem, subwooferem i 9. głośnikami
Ateca FR 1.5 TSI DSG - Rodium Grey 2020

Awatar użytkownika
forester
Posty: 26
Rejestracja: 16 paź 2018, 20:40
Lokalizacja: Karlino
Samochód: Ateca 2.0 tsi 190 KM 4DRIVE DSG. Lava Blue.
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Beats Sound System w Ateca

Post autor: forester »

Dziś był ten długo wyczekiwany dzień. Rano demonstrowałem swoje problemy panu z serwisu, m. in. suba, którego nie było słychać. Po kilku godzinach odbierałem auto. Pan mówił, że nic nie da się zrobić. Przekładali suba z innego auta, potem sprawdzali w salonowym Leonie i nic. Podobno ten typ tak ma bo głośnik w kole jest słaby. Pan pokazał mi porównanie z Tarraco, że też nie słychać. Coś jednak usłyszałem, a w bagażniku było już słychać lepiej. Uważam jednak, że oni mojego suba ożywili z martwych bo teraz gdy podniosę klapę bagażnika, to słuchać go... w bagażniku tylko ale to lepsze niż nic. W kabinie to raczej mam tylko wrażenie, że gdy zwiększam na potencjometrze to jakby coś, gdzieś, może jakby. Rada pana z serwisu - pisać do Seata z problemem bo oni nic nie zrobią. Tyle.

MarKon83
Posty: 26
Rejestracja: 01 lut 2020, 21:31
Samochód: Ateca FR 2.0 TSI 190 KM DSG
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Beats Sound System w Ateca

Post autor: MarKon83 »

Hej, odebrałem 3 dni temu Atece z Beats. Jako że naprawdę lubię dobry dzwięk chciałem dać swoje 2 grosze.

Patrząc na to co inni piszą tutaj na temat basu: "słyszę z bagażnika, słyszę z głośników przednich" - bas jest bezkierunkowy, ludzkie ucho nie jest w stanie nadać mu kierunku. Więc jak słyszysz mocny bas z "głośników przednich" to on dochodzi z bagażnika, ale Ty to inaczej interpretujesz :)

Jeżeli chodzi o same Beatsy w Atece:
- ogólnie dzwięk jest czysty dla mnie,
- góra-środek-dół - jestem zdziwiony jak bardzo wyważone jest wszystko
- bas nie przygniata reszty, nawet jak jest na maksa ustawiony

- dla mnie trochę brakuje mocy, z chęcią miałbym te 200 W więcej, ale not a big deal,
- jestem bardzo za to zawiedziony efektem surround, można powiedzieć że go nie słyszę, przód przejmuje całą robotę (nawet jak bawiłem się balansem, to dopiero wtedy czułem lepszy surround jak już przód był mocno ścięty, a przez to ogólna jakość dużo słabsza)
- dużym problemem jest źródło dzwięku, analogowe radio nie daje szans na pokazanie głośnikom co potrafią, zalecam użycie CD lub Spotify HQ

Ogólnie, nie jest naprawdę źle, i ciągle się cieszę że wziąłem Atece, głośniki robią swoją robotę, ale ciągle są dodatkiem, a nie jednym z głównych powodów do kupna tego auta.


Pozdrawiam,

motkra
Posty: 4
Rejestracja: 24 lis 2019, 13:10
Lokalizacja: Kraków
Samochód: Seat Ateca FR 2.0 TDI DSG 4drive
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Beats Sound System w Ateca

Post autor: motkra »

Ja też wtrącę swoje 3 grosze, generalnie z Beats-a jestem zadowolony i nie zauważyłem problemów z subem, ale w porównaniu do O3 to połączenie przez BT i stream audio jest w Atece tragicznej jakości. Po USB jest w porządku. A jakie koledzy mają obserwacje w tym zakresie?

Kuchar
Posty: 673
Rejestracja: 24 cze 2019, 23:55
Samochód: inne
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy

Re: Beats Sound System w Ateca

Post autor: Kuchar »

Frodo pisze:
05 lut 2020, 10:43

Z innej beczki źródło faktycznie zdaje się mieć nadzwyczaj duży wpływ na jakość dźwięku w Atece, u mnie szczególnie kiepsko jest z niektórymi stacjami FM - tak jakby niskie częstotliwości były ucięte.
Potwierdzam, z radiem bywa różnie, natomiast po zaaplikowaniu swojego urządzenia gra bardzo godnie :twisted:

ODPOWIEDZ