Ubezpieczenie (leasing na firmę) a drobna szkoda parkingowa

Dyskusje na dowolne tematy, nie związane z Seatem Ateca
Regulamin forum
Tutaj można dyskutować na dowolny temat.

Prosimy jednak zachować kulturę i nie obrażać innych użytkowników.
Fircyk
Posty: 68
Rejestracja: 01 lut 2018, 18:23
Samochód: Audi Q5
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Odnowienie ubezpieczenia a drobna szkoda parkingowa

Post autor: Fircyk »

Ubezpieczenie zniżkę dziala nie zawsze, tj. Działa np. tylko w tej samej firmie . Warto się dowiedzieć czy działa na zewnątrz.



Sponsor

Re: Odnowienie ubezpieczenia a drobna szkoda parkingowa

Sponsor


Amadeusz
Posty: 188
Rejestracja: 04 sie 2018, 10:59
Samochód: Ateca 1.5TSI Style
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Odnowienie ubezpieczenia a drobna szkoda parkingowa

Post autor: Amadeusz »

Sprawdź przebieg ubezpieczenia na stronie UFG. Jeżeli masz wpisaną szkodę to zniżki będą honorowane tylko u ubezpieczyciela u którego wykupiłeś ochronę zniżek. Jeżeli nie wpisali to odwrotnie nie podawaj nikomu innemu tej szkody niż temu u którego wystąpiła szkoda, bo oficjalnie jej nie ma :) Generalnie teraz towarzystwa nie wymagają podawania liczby szkód tylko z automatu po PESELU pobierają sobie historie z UFG.

Obrazek

Awatar użytkownika
greg_the_lazy
Posty: 423
Rejestracja: 17 kwie 2018, 21:06
Lokalizacja: Janki, Falenty Nowe
Samochód: Ateca FR 1.4 TSI 7DSG - Rodium Grey
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: Ubezpieczenie (leasing na firmę) a drobna szkoda parkingowa

Post autor: greg_the_lazy »

OWU czytałeś? Powinno być wypisane kiedy "ochrona zniżek" zadziała. Też mam VW Leasing i ubezpieczenie w Hestii obu aut: Ateca i Arona z ochroną zniżek. Na szczeście w Atece nie musiałem jeszcze skorzystać, w Aronie niestety nie zdążyłem, bo jakiś #@%!@ na światła nie umie patrzeć i pół roczne auto z przebiegiem ledwo 6k idzie do kasacji.
Ateca FR 1.4 TSI 7DSG - Rodium Grey

Amadeusz
Posty: 188
Rejestracja: 04 sie 2018, 10:59
Samochód: Ateca 1.5TSI Style
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Odnowienie ubezpieczenia a drobna szkoda parkingowa

Post autor: Amadeusz »

Frodo pisze:
10 gru 2019, 19:34
Dzięki zarejestrowałem siebie w UFG, choć z tego co widzę powinienem był pewnie zarejestrować Żonę lub może firmę? Bo to leasing na firmę. Tak czy inaczej nie wiem czy to się wyświetli bo właścicielem Ateci jest... VW Leasing. Aktualnie za bardzo nie mogę sprawdzić (wyskakuje "Funkcjonalność portalu UFG chwilowo niedostępna")
Czy oferta za około 5000 zł (Seat dał 3 propozycje z Allianz i Ergo Hestia) dla rocznej Ateci o wartości 124 tys brutto jest dobra?
Na marginesie: "w przypadku wyboru obcej polisy konieczne jest wypełnienie i przesłanie do VWL formularza weryfikacji ubezpieczenia co najmniej 14 dni przed końcem polisy. Koszt rozpatrzenia tego formularza, to 300zł netto", tak że gdzie indziej musiałoby być pewnie jakieś 1000 zł taniej by opłacało się z tym bawić (bo jeszcze ryzyko, że coś im się nie spodoba i pewnie wtedy do poprawy i kolejne 300 zł netto za ponowne sprawdzenie, przy czy termin upływa z miesiąc, więc pewnie i tak nie zdążyłbym z poprawą)
Ja skorzystałem z oferty PZU i zapłaciłem im te 300zł za weryfikację. Sumarycznie wyszło z 300zł taniej. Fajne było to, że w PZU mimo tego, że auto na firmę uwzględnili historię zniżek żony jako "współposoadacza" która jest korzystniejsza od mojej. Leasing nie miał nic przeciwko choć sam wylicza te oferty na sztywno od wartości auta. W PZU mogłem dokupić ubezpieczenie szyb poza AC co w Hestii nie było możliwe i Auto Non-Stop w przypadku kolizji czy awarii a nie jak w u innych max. 14dni.

motkra
Posty: 4
Rejestracja: 24 lis 2019, 13:10
Lokalizacja: Kraków
Samochód: Seat Ateca FR 2.0 TDI DSG 4drive
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Odnowienie ubezpieczenia a drobna szkoda parkingowa

Post autor: motkra »

Frodo pisze:
10 gru 2019, 19:34

Czy oferta za około 5000 zł (Seat dał 3 propozycje z Allianz i Ergo Hestia) dla rocznej Ateci o wartości 124 tys brutto jest dobra?
Moim zdaniem nie.

Pepeg
Posty: 171
Rejestracja: 24 lip 2018, 7:39
Lokalizacja: Kraków i okolice
Samochód: Ateca Excellence 2.0 TSI 4drive
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Ubezpieczenie (leasing na firmę) a drobna szkoda parkingowa

Post autor: Pepeg »

Płaciłem za roczną Ateke 3500 zł w Compensie.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka


Pepeg
Posty: 171
Rejestracja: 24 lip 2018, 7:39
Lokalizacja: Kraków i okolice
Samochód: Ateca Excellence 2.0 TSI 4drive
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Ubezpieczenie (leasing na firmę) a drobna szkoda parkingowa

Post autor: Pepeg »

Od dilera dostałem ofertę 3960 w Hesti, ale mój prywatny agent znalazł mi ofertę w Compensie, udało mu się wynegocjować taką składkę pewnie dlatego że mam tam wykupionych kilka innych polis. Warto rozglądać się gdzie indziej bo te oferty dilerskie są trochę naciągane.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka


ODPOWIEDZ