Wymiana Oleju

Ogólne dyskusje techniczne, opis problemów i usterek oraz ich sposoby ich rozwiązania
Awatar użytkownika
pawel_luk1
Posty: 30
Rejestracja: 10 paź 2019, 18:55
Lokalizacja: Wrocław
Samochód: Seat Ateca 1.5 TSI Style 150KM
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Wymiana Oleju

Post autor: pawel_luk1 »

Dudzik pisze:
09 sty 2020, 10:29
Pytania wysłane do ASO (Motorpol Wrocław):

1. Normy jakie musi spełniać olej do tego silnika to VW 504.00/507.00
2. Koszt wymiany oleju w Pana samochodzie to 840zł lub 728zł w zależności od tego jaki olej użyjemy. Jeśli chodzi o dostarczenie własnego oleju, decyzja naszego zarządu nie przyjmujemy materiałów od klientów.
3. Olej który jest stosowany to Castrol EDGE 5W30 504.00/507.00 lub oryginalny VW 5W30 504.00/507.00 (tańsza alternatywa)

Czy ktoś może polecić jakiś serwis w okolicy Wro (w sensie do 150km) gdzię nie ma problemu ze swoim olejem?
~800 zł za serwis olejowy???

Jak kupowałem siatki do bagażnika w Skoda Centrum na Brucknera we Wrocławiu, to pytałem o przeglądy Seata.
Powiedzieli, że nie ma problemu i można u nich zrobić przegląd gwarancyjny. Mają dostęp do elektronicznej książki Seata.
Może u nich zapytaj.


Seat Ateca 1,5 TSI 150 KM wersja Style, Velvet Red, Comfort+, Full Link
Obrazek

Sponsor

Re: Wymiana Oleju

Sponsor


Dudzik
Posty: 11
Rejestracja: 01 gru 2019, 21:12
Samochód: Ateca FR 2.0 TSI, DCC, Webasto
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Wymiana Oleju

Post autor: Dudzik »

pawel_luk1 pisze:
10 sty 2020, 8:24
~800 zł za serwis olejowy???

Jak kupowałem siatki do bagażnika w Skoda Centrum na Brucknera we Wrocławiu, to pytałem o przeglądy Seata.
Powiedzieli, że nie ma problemu i można u nich zrobić przegląd gwarancyjny. Mają dostęp do elektronicznej książki Seata.
Może u nich zapytaj.
Spytałem, a jakże: 869zł :) Pan który mi odpisywał skrzętnie ominął część pytania dotyczącą własnego oleju i ceny wówczas, pewnie dowiedziałbym się jak już przyjadę (z cytowanego wyżej forum Passata wynika że nie chcą przyjmować od klientów).
Zatem podsumowując okolice Wro to trzeba się wybrać do Lubina albo Opola. We Wro oba serwisy własny olej. Jeszcze jakoś to rozumiem, każdy chce zarobić, ale to oznacza że np. chcąc wlać prawdziwy olej syntetyczny do auta to tego u nich w ogóle nie zrobimy! Bo mają Castrola i VW a własnego nie możesz przynieść.
Zatem dostępne opcje:
1: Castrol i wymiana w ASO Wroclaw za 840PLN za całość.
2: Ravenol 0w30 (we własnym zakresie) i wymiana w ASO Opole za 545PLN całość.
Także chętnie się przejadę do Opola (zresztą moje rodzinne strony). Nawet jakby pieniądze nie były problemem to nie mam sumienia utrzymywać firmy z takim podejściem do klienta.

Awatar użytkownika
pawel_luk1
Posty: 30
Rejestracja: 10 paź 2019, 18:55
Lokalizacja: Wrocław
Samochód: Seat Ateca 1.5 TSI Style 150KM
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Wymiana Oleju

Post autor: pawel_luk1 »

To niech się bujają. W takim razie na przegląd przy 30 tys. pojadę do Opola z własnym olejem.
Póki co przy 15 tys. olej wymieniłem sam (tzn. mój pracownik mi wymienił :) ) na Motul Specific 505/507 5W30 + oryg. filtr oleju + koreczek i kosztowało mnie to 185,- zł :)
Seat Ateca 1,5 TSI 150 KM wersja Style, Velvet Red, Comfort+, Full Link
Obrazek

Kuchar
Posty: 673
Rejestracja: 24 cze 2019, 23:55
Samochód: inne
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy

Re: Wymiana Oleju

Post autor: Kuchar »

JACA pisze:
10 sty 2020, 8:23
Kuchar pisze:
09 sty 2020, 22:18
Jak będą marudzić to najwyżej kupię u nich filtr i tyle, a ten sobie zostawię na okres pogwarancyjny, ważne, że jakieś koszta już odejdą. :)
Jakbyś mógł jeszcze napisać na jaki koszt wymiany się szykować to byłbym bardzo wdzięczny :)
Tak właśnie zrobiłem z filtrem. W razie "W" nie będę się kopał z koniem ;)
Jak zapłaciłem 333 zł, ale w tym był jeszcze przegląd sezonowy za 49 zł więc koszt samej wymiany to ok. 280 zł (usługa + filtr + korek + śruby do osłony).
tomal218 pisze:
09 sty 2020, 22:53
Hi JACA jaki masz kolor ateci
Moja jest w kolorze Rodium Grey jakby co 8-)
Widzę, że myślimy podobnie.
Dzięki wielkie za odpowiedź, dam znać jak u mnie poszło i jaka była cena końcowa.
Chociaż korci samemu wymienić, zaoszczędzony czas i pieniądze, ale z drugiej strony nie są to jakieś zaporowe koszta i wpis w elektronicznej książce zawsze " dobrze wygląda" :roll:

root
Administrator
Posty: 731
Rejestracja: 13 lis 2016, 13:58
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90
Podziękował: 748 razy
Otrzymał podziękowań: 79 razy

Re: Wymiana Oleju

Post autor: root »

sailor 88 pisze:
07 sty 2020, 16:14
Wymiany w systemie LL (co 30 tyś.) wymagają bardzo dobrych olejów i są dopuszczalne przy odpowiednich warunkach pracy silnika np. jazda w trasie, bo zalecenia producenta to czysty marketing (okres gwarancyjny przeżyje).
Ale zauważ, że przy olejach LL nie ma stałego harmonogramu wymiany, tylko jest obliczana „dynamicznie” przez samochód. I jeżdżąc w większości po mieście proponuje mi wymianę co ok. 21 tys. km. A jak jechałem na wakacje (głównie autostrady), to po zrobieniu prawie 5000 km termin wymiany oleju zmniejszył mi się tylko o jakieś kilkaset km. Co potwierdza, że przy autostradowych jazdach samochód proponuje wymiany rzadziej.
Może te wymiany w systemie LL są bardziej sensowne niż wszystkim się wydaje?

patryk7133
Posty: 1076
Rejestracja: 11 wrz 2017, 23:53
Lokalizacja: Nowa Ruda i Ludwigshafen
Samochód: Seat Ateca1,4 TSI DSG7 Xcellence Comfort+Assistant
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Re: Wymiana Oleju

Post autor: patryk7133 »

Tylko ciekawe, czy filtr oleju spełnia swoją rolę w zastosowaniu LL, bo przecież nie ma dedykowanego filtra do LL.
A w przypadku ograniczonego przepływu oleju przez filtr z powodu nadmiernego zanieczyszczenia olej jest pompowany poprzez zawór omijając całkowicie filtr.

Awatar użytkownika
sailor 88
Posty: 1371
Rejestracja: 27 maja 2017, 9:33
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Nissan Qashqai E-POWER : był Seat Ateca 1,6TDI
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowań: 376 razy

Re: Wymiana Oleju

Post autor: sailor 88 »

root pisze:
10 sty 2020, 13:52
Ale zauważ, że przy olejach LL nie ma stałego harmonogramu wymiany, tylko jest obliczana „dynamicznie” przez samochód. I jeżdżąc w większości po mieście proponuje mi wymianę co ok. 21 tys. km. A jak jechałem na wakacje (głównie autostrady), to po zrobieniu prawie 5000 km termin wymiany oleju zmniejszył mi się tylko o jakieś kilkaset km. Co potwierdza, że przy autostradowych jazdach samochód proponuje wymiany rzadziej.
Może te wymiany w systemie LL są bardziej sensowne niż wszystkim się wydaje?
No właśnie nie zawsze i samego mnie to dziwi. W moich poprzednich autach (1xSkoda i 2xVW) było jak piszesz. Co prawda interwał skracał się tylko o 3-4 tyś. ( a jeżdżę w 80% po mieście) ale zawsze to coś. W mojej Atece jest na sztywno, 30 tyś. km, albo 2 lata, komp nawet o jeden dzień nie przyspieszył. Po przeglądzie i zresetowaniu ustawień jest tak samo, sprawdzałem nawet ostatnio w menu i po przeliczeniu km następna wymiana oleju za 30 tyś. tylko przegląd za rok. Zadałem pytanie w serwisie i otrzymałem krótką odpowiedź...Tak ma być... W sumie jest mi to obojętne, bo i tak zmieniam w/g własnego uznania, ale nie wiem nawet czy inni w ATK-ach też tak mają, czy tylko u mnie jest tak ustawione.
...Spieszmy się kochać diesel'e, tak szybko odchodzą...

Awatar użytkownika
Orłoś
Posty: 122
Rejestracja: 30 maja 2018, 15:47
Lokalizacja: pomorskie
Samochód: Ateca Xcellence 2.0 TSI
Podziękował: 13 razy
Otrzymał podziękowań: 9 razy

Re: Wymiana Oleju

Post autor: Orłoś »

Ja po pierwszej zmianie oleju poprosiłem o zmianę interwału olejowego na 15 tyś. km. Zmienione bez problemu. Teraz mam, że przeglądy co 30, a olej 15. Jak widać każdy dealer to inne wytyczne...
Ateca Xcellence | 2.0 TSI 190KM | DSG7 | 4Drive | Magnetic Brown | Felgi 18" PERFORMANCE 36/2 MACHINED | Felgi 17" ABRERA II | Alcantara Black | Panorama | Comfort Assistant Plus | Podgrzewana przednia szyba | Navi | Elektryczna klapa bagażnika | Widok 360 | Ładowanie Qi | VC

Barton
Posty: 131
Rejestracja: 11 lip 2018, 7:18
Samochód: Ateca FR 1.4 4Drive DSG
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Re: Wymiana Oleju

Post autor: Barton »

Orłoś pisze:
10 sty 2020, 17:15
Ja po pierwszej zmianie oleju poprosiłem o zmianę interwału olejowego na 15 tyś. km. Zmienione bez problemu. Teraz mam, że przeglądy co 30, a olej 15. Jak widać każdy dealer to inne wytyczne...
Też tak zrobiłem, serwis nie miał z tym żadnego problemu. Z resztą dlaczego miałby mieć? Przecież to dodatkowy zarobek na przeczulonym kliencie ;)
Minusem tego rozwiązania jest to, że trzeba pilnować tych 15 tys. km, nie można ich pominąć i przyjechać na 30tys. Czasami stanowi to problem przy długich trasach np. wakacyjnych wyjazdach.

fuyek3
Posty: 22
Rejestracja: 04 kwie 2018, 22:34
Samochód: 2.0 TSI XC
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Wymiana Oleju

Post autor: fuyek3 »

Wybaczcie pytanie ignoranta - jak wyjąć bagnet żeby sprawdzić poziom oleju? Są tam takie zaczepy, które strasznie mocno to trzymają, a nie chcę się z tym szarpać żeby nic nie urwać. Jak było cieplej to jakoś się udawało, ale ze spadkiem temperatur za nic nie mogę tego wyciągnąć. Jest jakiś sprytny sposób na to?
Dzięki z góry za pomoc.

ODPOWIEDZ