Plastiki, wnętrze, - Gwarancja

Dyskusje na temat Seata Ateca I generacji (2016-)
alfaone
Posty: 13
Rejestracja: 05 cze 2018, 9:02
Samochód: Ateca 1.4 TSI 4Drive FR
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Plastiki, wnętrze, - Gwarancja

Post autor: alfaone »

dario37 pisze:Uchwyty w drzwiach przednich są już poprawione i nie skrzypią.Mi wymieniali cały uchwyt w ramach gwarancji.
Uchwyty w drzwiach przednich zgłoszone dzisiaj na gwarancji. Skrzypiały okropnie. Zostały zalepione taśmami (jakkolwiek to zrobili...), co (prawie) wyeleminowało problem. Dalej słychać bardzo lekkie skrzypienie przy mocnym chwytaniu, ale nie jest już to praktycznie zupełnie uciążliwe. Dodatkowo przeguby drzwi przednich zostały przesmarowane (już drugi raz), bo skrzypiały jak stara szafa. Takie małe rzeczy, a potrafią doprowadzić człowieka do szału przy codziennym użytkowaniu. Niestety jakość wnętrza pozostawia trochę do życzenia..

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka




Sponsor

Re: Plastiki, wnętrze, - Gwarancja

Sponsor


Kuchar
Posty: 673
Rejestracja: 24 cze 2019, 23:55
Samochód: inne
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy

Re: Plastiki, wnętrze, - Gwarancja

Post autor: Kuchar »

No cóż, po prostu Seat :P

Clocky
Posty: 58
Rejestracja: 09 lip 2017, 19:46
Lokalizacja: Kraków
Samochód: Excelence 1.4 TSI DSG 4x4, Nevada White
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Plastiki, wnętrze, - Gwarancja

Post autor: Clocky »

MusiC ManiaC pisze:
12 gru 2019, 21:01
Wyobraźcie sobie że ja dalej "walczę" z skrzypiącą tapicerką,drzwiami,plastikami bo już nie wiem co jest przyczyną... Zmieniłem dilera bo ten Katowicki nie spełnił oczekiwań niestety Gliwicki podzielił jego los.Auto po przeglądzie zakwalifikowało się do wymiany gałki biegów bo się wytarła, przy okazji chciałem załatwić skrzypienie tapicerki a dziś po ponad dobie parkowania w ASO usłyszałem "nie ma podstaw aby podejmować jakiekolwiek działania ponieważ eksperci nie usłyszeli skrzypienia"....Chcę odjechać z pod ASO po czym włączam sobie utwór niekoniecznie mocno basowy i tapicerka drzwi skrzypi, więc wołam gościa który robi wielkie oczy bo ich "eksperci" tego nie wyłapali... Powiem Wam tak , ich obsługa to dramat.I jeśli to czytają to powinni się wstydzić.Dodatkowo stwierdzili że podjęli sporo działań aby tylna pólka bagażnika lub inne elementy na wybojach nie stukały.Rezultat ? Nie słyszę żadnej różnicy dla mnie serwis Seat-a to jedno wielkie nieporozumienie.
Mam ten sam problem z drzwiami od strony pasażera. Jak leci muzyka, lekkie nie równości, ruszanie, słuchać denerwujące skrzypienie. Wsunięcie koca pomiędzy siedzenie a drzwi pomaga ale poza tym ciężko coś z tym zrobić. Jeden serwis praktycznie w ogóle nie zerknął. Drugi coś tam robił przez 2h (profilaktyczne poprawki), zrobiło się troszkę ciszej, ale dalej skrzypi. :(

patryk7133
Posty: 1076
Rejestracja: 11 wrz 2017, 23:53
Lokalizacja: Nowa Ruda i Ludwigshafen
Samochód: Seat Ateca1,4 TSI DSG7 Xcellence Comfort+Assistant
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Re: Plastiki, wnętrze, - Gwarancja

Post autor: patryk7133 »

Clocky pisze:
22 sty 2020, 22:23
MusiC ManiaC pisze:
12 gru 2019, 21:01
Wyobraźcie sobie że ja dalej "walczę" z skrzypiącą tapicerką,drzwiami,plastikami bo już nie wiem co jest przyczyną... Zmieniłem dilera bo ten Katowicki nie spełnił oczekiwań niestety Gliwicki podzielił jego los.Auto po przeglądzie zakwalifikowało się do wymiany gałki biegów bo się wytarła, przy okazji chciałem załatwić skrzypienie tapicerki a dziś po ponad dobie parkowania w ASO usłyszałem "nie ma podstaw aby podejmować jakiekolwiek działania ponieważ eksperci nie usłyszeli skrzypienia"....Chcę odjechać z pod ASO po czym włączam sobie utwór niekoniecznie mocno basowy i tapicerka drzwi skrzypi, więc wołam gościa który robi wielkie oczy bo ich "eksperci" tego nie wyłapali... Powiem Wam tak , ich obsługa to dramat.I jeśli to czytają to powinni się wstydzić.Dodatkowo stwierdzili że podjęli sporo działań aby tylna pólka bagażnika lub inne elementy na wybojach nie stukały.Rezultat ? Nie słyszę żadnej różnicy dla mnie serwis Seat-a to jedno wielkie nieporozumienie.
Mam ten sam problem z drzwiami od strony pasażera. Jak leci muzyka, lekkie nie równości, ruszanie, słuchać denerwujące skrzypienie. Wsunięcie koca pomiędzy siedzenie a drzwi pomaga ale poza tym ciężko coś z tym zrobić. Jeden serwis praktycznie w ogóle nie zerknął. Drugi coś tam robił przez 2h (profilaktyczne poprawki), zrobiło się troszkę ciszej, ale dalej skrzypi. :(
Tapicerka skrzypi i tak będzie!
Żaden serwis tego nie zmieni nawet mimo chęci.
Wymienią tapicerkę i co z tego? Jeśli tapicerka naszych aut jest już skopana na etapie projektowania/wdrażania.
Zdejmowałem już tapicerkę w kilku autach, ale w Atece tapicerka drzwi to tylko plastik łączony plastikiem poprzez inny plastik w tym o różnych twardościach jest ten plastik:) zero jakichkolwiek wygłuszeń i, o ile serwis przy wymianie da trochę smaru na łączenia tych plastików to w lecie będzie względnie pod warunkiem, że nie słuchasz muzyki z dobrym basem to zimą tak czy tak tapicerka będzie skrzypieć Jedyne co można z tym zrobić to zainwestować w wyciszenie.

ODPOWIEDZ