Zasilanie w porcie USB na postoju

Ogólne dyskusje techniczne, opis problemów i usterek oraz ich sposoby ich rozwiązania
adrian134
Posty: 31
Rejestracja: 04 sty 2020, 16:11
Samochód: Seat Ateca 1.5tsi
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Zasilanie w porcie USB na postoju

Post autor: adrian134 »

Witam, problem ogolnie znany - kamera samochodowa i tryb parkingowy kamery- brak zasilania w portach USB na postoju. Kamera posiada wbudowany akumulator ale producent zaleca zasilanie postojowe.
Czy jest możliwość przedstawienia tego w ASO? Może jest jakiś łatwiejszy sposób na poradzenia sobie z tym problemem ( nie chce zbytnio ingerować w auto , bo jest na gwarancji)


Seat Ateca 1.5tsi FR

Sponsor

Zasilanie w porcie USB na postoju

Sponsor


Awatar użytkownika
Eleonor
Posty: 347
Rejestracja: 12 paź 2019, 17:32
Samochód: Seat Ateca FR 1.5 TSI DSG 2020 Rodium Grey
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 39 razy

Re: Zasilanie w porcie USB na postoju

Post autor: Eleonor »

A stałe zasilanie w gnieździe zapalniczki by Tobie nie wystarczyło ?
Ateca FR 1.5 TSI DSG - Rodium Grey 2020

Barton
Posty: 131
Rejestracja: 11 lip 2018, 7:18
Samochód: Ateca FR 1.4 4Drive DSG
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Re: Zasilanie w porcie USB na postoju

Post autor: Barton »

Jeżeli chcesz w miarę bezpieczny sposób dla akumulatora korzystać z trybu parkingowego kamery to najlepiej podłączyć ją za pomocą odpowiedniego kabla. Np takiego:
https://www.mio.pl/produkty/akcesoria/d ... -powerbox/
Ewentualnie korzystać ze specjalnych powerbanków, które niestety są drogie i zawodne zimą.
Podłączenie kamery "na krótko", pomimo stosunkowo małego zapotrzebowania na prąd, może skutkować rozładowaniem akumulatora.

Jeżeli chodzi o gwarancję, to najlepiej zasilanie kamery podłączać bezpośrednio pod skrzynkę z bezpiecznikami za pomocą tzw. bypassu, a przy wizycie w ASO po prostu ją odłączyć.

adrian134
Posty: 31
Rejestracja: 04 sty 2020, 16:11
Samochód: Seat Ateca 1.5tsi
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Zasilanie w porcie USB na postoju

Post autor: adrian134 »

Dziękuję za odpowiedzi.
Eleonora niestety zasilanie w gniazdku 12v jest tylko na zapłonie. W portach USB utrzymuje się jakąś minutę po zamknięciu auta.
Baron zdaje mi sie ze w przypadku Ateci ten powerbox jest zbędny bo auto jest wyposażone w jakies zabezpieczenie przeciwko rozładowaniu, trzebaby tylko wiedziec gdzie sie wpiąć aby zasilanie bylo stałe a zabezpieczenie działało.
Seat Ateca 1.5tsi FR

Awatar użytkownika
sailor 88
Posty: 1371
Rejestracja: 27 maja 2017, 9:33
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Nissan Qashqai E-POWER : był Seat Ateca 1,6TDI
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowań: 376 razy

Re: Zasilanie w porcie USB na postoju

Post autor: sailor 88 »

adrian134 pisze:
15 sty 2020, 12:31
Dziękuję za odpowiedzi.
Eleonora niestety zasilanie w gniazdku 12v jest tylko na zapłonie. W portach USB utrzymuje się jakąś minutę po zamknięciu auta.
Baron zdaje mi sie ze w przypadku Ateci ten powerbox jest zbędny bo auto jest wyposażone w jakies zabezpieczenie przeciwko rozładowaniu, trzebaby tylko wiedziec gdzie sie wpiąć aby zasilanie bylo stałe a zabezpieczenie działało.
Zasilanie gniazda zapalniczki można ustawić na stałe, poprzez zmianę położenia bezpiecznika. Trzeba przepiąć bezpiecznik nr 40 o jeden pin wyżej. Było to już opisywane, właśnie w kontekście zasilania rejestratorów, tu masz szczegóły: https://www.ateca-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=706
...Spieszmy się kochać diesel'e, tak szybko odchodzą...

adrian134
Posty: 31
Rejestracja: 04 sty 2020, 16:11
Samochód: Seat Ateca 1.5tsi
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Zasilanie w porcie USB na postoju

Post autor: adrian134 »

Super, dzięki bardzo za pomoc 😉
Seat Ateca 1.5tsi FR

Awatar użytkownika
Eleonor
Posty: 347
Rejestracja: 12 paź 2019, 17:32
Samochód: Seat Ateca FR 1.5 TSI DSG 2020 Rodium Grey
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 39 razy

Re: Zasilanie w porcie USB na postoju

Post autor: Eleonor »

sailor 88 pisze:
15 sty 2020, 12:55
adrian134 pisze:
15 sty 2020, 12:31
Dziękuję za odpowiedzi.
Eleonora niestety zasilanie w gniazdku 12v jest tylko na zapłonie. W portach USB utrzymuje się jakąś minutę po zamknięciu auta.
Baron zdaje mi sie ze w przypadku Ateci ten powerbox jest zbędny bo auto jest wyposażone w jakies zabezpieczenie przeciwko rozładowaniu, trzebaby tylko wiedziec gdzie sie wpiąć aby zasilanie bylo stałe a zabezpieczenie działało.
Zasilanie gniazda zapalniczki można ustawić na stałe, poprzez zmianę położenia bezpiecznika. Trzeba przepiąć bezpiecznik nr 40 o jeden pin wyżej. Było to już opisywane, właśnie w kontekście zasilania rejestratorów, tu masz szczegóły: https://www.ateca-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=706
adrian134 Właśnie to miałem na myśli - myślałem ze wiesz że tak można zrobić z bezpiecznikiem :)
Ateca FR 1.5 TSI DSG - Rodium Grey 2020

adrian134
Posty: 31
Rejestracja: 04 sty 2020, 16:11
Samochód: Seat Ateca 1.5tsi
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Zasilanie w porcie USB na postoju

Post autor: adrian134 »

Niestety szukałem na forum takiego tematu ale nic nie znalazłem ( tytuł postu troche odbiega od zawartości). A nie wiecie czasem czy znajdujące się obok porty USB również będą działały bez zapłonu po zmianie miejsca bezpiecznika?
Seat Ateca 1.5tsi FR

Awatar użytkownika
sailor 88
Posty: 1371
Rejestracja: 27 maja 2017, 9:33
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Nissan Qashqai E-POWER : był Seat Ateca 1,6TDI
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowań: 376 razy

Re: Zasilanie w porcie USB na postoju

Post autor: sailor 88 »

adrian134 pisze:
15 sty 2020, 18:19
Niestety szukałem na forum takiego tematu ale nic nie znalazłem ( tytuł postu troche odbiega od zawartości). A nie wiecie czasem czy znajdujące się obok porty USB również będą działały bez zapłonu po zmianie miejsca bezpiecznika?
Tylko gniazdo zapalniczki, zasilaniem portów USB steruje moduł komfortu poprzez magistralę CAN, więc nie mamy na to wpływu.
...Spieszmy się kochać diesel'e, tak szybko odchodzą...

Julek2011
Posty: 15
Rejestracja: 02 lut 2021, 18:16
Samochód: Seat ateca 1.4 150km
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Zasilanie w porcie USB na postoju

Post autor: Julek2011 »

Cześć przestały mi nagle działać porty USB oba ani nie ładują ani nie ma komunikacji ktoś miał podobny problem ?

ODPOWIEDZ