Ateca rozbita, poduszki wystrzelone - jak uniknąć naprawy? (chcę szkodę całkowitą)

Dyskusje na dowolne tematy, nie związane z Seatem Ateca
Regulamin forum
Tutaj można dyskutować na dowolny temat.

Prosimy jednak zachować kulturę i nie obrażać innych użytkowników.
Awatar użytkownika
szczekas
Posty: 280
Rejestracja: 25 cze 2017, 17:35
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Seat Ateca FR 2.0 TSI
Podziękował: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Ateca rozbita, poduszki wystrzelone - jak uniknąć naprawy? (chcę szkodę całkowitą)

Post autor: szczekas »

greg_the_lazy pisze:
18 mar 2020, 22:56
OWU czytałeś? :) Ja je znam już chyba na pamięć... :) Fajny jest paragraf 12 punkt 11... :)
Przytoczyłbyś go niewtajemniczonym? Zaciekawiłeś mnie :D


Ateca FR | 2.0 TSI 190KM | DSG7 | 4Drive | Rodium Grey | Felgi 18" PERFORMANCE 36/3 | Alcantara Black | Comfort Assistant | Podgrzewana przednia szyba | Navi | Alarm | Elektryczna klapa bagażnika | Beats Sound System

Sponsor

Re: Ateca rozbita, poduszki wystrzelone - jak uniknąć naprawy? (chcę szkodę całkowitą)

Sponsor


JACA
Posty: 305
Rejestracja: 30 kwie 2019, 19:15
Lokalizacja: TG
Samochód: Ateca FR 2.0 TSI DSG 4Drive
Podziękował: 179 razy
Otrzymał podziękowań: 52 razy

Re: Ateca rozbita, poduszki wystrzelone - jak uniknąć naprawy? (chcę szkodę całkowitą)

Post autor: JACA »

Amadeusz pisze:
18 mar 2020, 21:46
Trochę nie rozumiem. Właścicielem jest Leasing. Szkoda musi być likwidowana w ASO na oryginalnych częściach. Jeżeli ASO nie dogada się z ubezpieczycielem to w sumie Leasing musi odwoływać się do skutku?
Sęk w tym, że temu "Leasingu" to trochę zwisa i powiewa :lol: , bo i tak za wszystko płaci (musi zapłacić) klient (korzystający). I de facto to on pozostaje z problemem czy fura zostawiać będzie 2 czy 4 ślady :roll:

I w tym momencie nachodzi mnie taka refleksja czy nie lepsza jest (pod tym względem) umowa wynajmu... :?:
--
Jaca

Awatar użytkownika
greg_the_lazy
Posty: 423
Rejestracja: 17 kwie 2018, 21:06
Lokalizacja: Janki, Falenty Nowe
Samochód: Ateca FR 1.4 TSI 7DSG - Rodium Grey
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: Ateca rozbita, poduszki wystrzelone - jak uniknąć naprawy? (chcę szkodę całkowitą)

Post autor: greg_the_lazy »

szczekas pisze:
greg_the_lazy pisze:
18 mar 2020, 22:56
OWU czytałeś? :) Ja je znam już chyba na pamięć... :) Fajny jest paragraf 12 punkt 11... :)
Przytoczyłbyś go niewtajemniczonym? Zaciekawiłeś mnie :D
11. Korzystający zobowiązany jest do pokrycia wszelkich szkód dotyczących przedmiotu leasingu, jeżeli szkód tych nie ma obowiązku bądź nie chce pokryć zakład ubezpieczeń, niezależnie, z  jakiej przyczyny to wynika. To samo dotyczy tej części szkód, która nie została pokryta z powodu częściowego pokrycia szkód przez zakład ubezpieczeń. W przypadku naprawienia szkody przez Finansującego, Finansującemu przysługuje roszczenie zwrotne wobec Korzystającego.

Wysłane z mojego ONEPLUS A5000 przy użyciu Tapatalka



Ateca FR 1.4 TSI 7DSG - Rodium Grey

Kuchar
Posty: 673
Rejestracja: 24 cze 2019, 23:55
Samochód: inne
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy

Re: Ateca rozbita, poduszki wystrzelone - jak uniknąć naprawy? (chcę szkodę całkowitą)

Post autor: Kuchar »

Jeżeli nie będzie całki to tylko do ASO i niech naprawiają, z mojego punktu widzenia to auto jest spokojnie do naprawy i nie taki diabeł straszny jak go malują ;)

mczelny2401
Posty: 380
Rejestracja: 24 lip 2019, 10:17
Samochód: LEON FR 2.0 TSI 190
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 34 razy

Re: Ateca rozbita, poduszki wystrzelone - jak uniknąć naprawy? (chcę szkodę całkowitą)

Post autor: mczelny2401 »

Zapomnij o tym że ci "spece" z ASO zrobią to fachowo. U mnie po wymianie dwumasy w 3 miesięcznym samochodzie wszędzie widać ślady rozbierania. Śruby od świateł czy zderzaka nawet nie raczyli ustawić na stare znaki tylko sam w domu musiałem wszystko poprawiać. Moim zdaniem rób wszystko by wyszła szkoda całkowita bo z tego samochodu już nigdy nie bedziesz zadowolony a już zapewne z jakości naprawy. Podłużnice to nie klocki hamulcowe że wymienisz i jazda dalej a przynajmniej nie dla mnie ;)

Awatar użytkownika
tomal218
Posty: 917
Rejestracja: 19 sty 2018, 11:46
Lokalizacja: BYTOM
Samochód: Seat Ateca MY18
Podziękował: 36 razy
Otrzymał podziękowań: 48 razy

Re: Ateca rozbita, poduszki wystrzelone - jak uniknąć naprawy? (chcę szkodę całkowitą)

Post autor: tomal218 »

Potwierdzam zapomnij o robocie tego w ASO jak juz bys mial robic ,geometria juz pisalem ze z fabryki wychodza skoszone przynajmniej u mnie-jestem szczegularzem i wszystko widze co jest nie symetryczne i ma inny odcien hehe ,trzeba zawsze poprawic po dzwonie hehe szkoda bryki ale nie masz tragedi bo oddasz po cesji i nowa cupra 8-)
oso soplón !!! :lol:

Awatar użytkownika
sailor 88
Posty: 1371
Rejestracja: 27 maja 2017, 9:33
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Nissan Qashqai E-POWER : był Seat Ateca 1,6TDI
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowań: 376 razy

Re: Ateca rozbita, poduszki wystrzelone - jak uniknąć naprawy? (chcę szkodę całkowitą)

Post autor: sailor 88 »

mczelny2401 pisze:
19 mar 2020, 20:17
Zapomnij o tym że ci "spece" z ASO zrobią to fachowo. U mnie po wymianie dwumasy w 3 miesięcznym samochodzie wszędzie widać ślady rozbierania. Śruby od świateł czy zderzaka nawet nie raczyli ustawić na stare znaki tylko sam w domu musiałem wszystko poprawiać. Moim zdaniem rób wszystko by wyszła szkoda całkowita bo z tego samochodu już nigdy nie bedziesz zadowolony a już zapewne z jakości naprawy. Podłużnice to nie klocki hamulcowe że wymienisz i jazda dalej a przynajmniej nie dla mnie ;)
To światła i zderzak odkręcali przy wymianie dwumasy :?: :shock:
...Spieszmy się kochać diesel'e, tak szybko odchodzą...

mczelny2401
Posty: 380
Rejestracja: 24 lip 2019, 10:17
Samochód: LEON FR 2.0 TSI 190
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 34 razy

Re: Ateca rozbita, poduszki wystrzelone - jak uniknąć naprawy? (chcę szkodę całkowitą)

Post autor: mczelny2401 »

Bo to są debile i chyba chcieli demontować cały pas przedni :roll: Wymiana nic nie pomogła i z tego co się dowiedziałem to mieli problem z odzyskaniem kasy od VW a gdy im oznajmiłem że wymiana nic nie pomogła to nagle przestali słyszeć stukanie :shock: Tak więc jestem pewien że auto kolegi po naprawie będzie kolorowe i byle jak poskładane
Ostatnio zmieniony 19 mar 2020, 22:00 przez mczelny2401, łącznie zmieniany 1 raz.

Kuchar
Posty: 673
Rejestracja: 24 cze 2019, 23:55
Samochód: inne
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy

Re: Ateca rozbita, poduszki wystrzelone - jak uniknąć naprawy? (chcę szkodę całkowitą)

Post autor: Kuchar »

Nie uogólniajcie, są mechanicy i "mechanicy", to tak samo jakby powiedzieć, że każdy Polak jest alkoholikiem albo złodziejem - nie ulegajmy stereotypom, wszystko zależy na kogo trafisz..
Chłopaki cię tu trochę straszą i nie potrzebnie wzbudzają panikę, odcień MUSI być dopasowany idealnie, lakier na pewno będzie cieniowany łącznie z elementami, które nie zostały uszkodzone tak żeby to wszystko trzymało się kupy i nie ma mowy o różnych odcieniach - takiego czegoś nie powinno się nawet odbierać!
Samochód będzie naprawiany na ramie, pewnie z pomiarami laserowymi więc też nie mogą cię wypuścić samochodem zostawiającym 4 ślady tak czy inaczej jak wspomniałem wcześniej, wszystko zależy od kadry.
Niewątpliwie najlepszą opcją dla Ciebie będzie całka i do tego musisz dążyć, smuci mnie tylko to, że jak pojawia się problem to leasingodawca teoretycznie ma to wszystko gdzieś, człowiek jest zdany praktycznie sam na siebie - jakież to prawdziwe i przykre.. :(

mczelny2401
Posty: 380
Rejestracja: 24 lip 2019, 10:17
Samochód: LEON FR 2.0 TSI 190
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 34 razy

Re: Ateca rozbita, poduszki wystrzelone - jak uniknąć naprawy? (chcę szkodę całkowitą)

Post autor: mczelny2401 »

Miałem na myśli mechaników jakie posiada ASO ;) Kolego Kuchar Ty chyba jeszcze nie miałeś z nimi do czynienia że ich tak zachwalasz :mrgreen:

ODPOWIEDZ