Ateca rozbita, poduszki wystrzelone - jak uniknąć naprawy? (chcę szkodę całkowitą)

Dyskusje na dowolne tematy, nie związane z Seatem Ateca
Regulamin forum
Tutaj można dyskutować na dowolny temat.

Prosimy jednak zachować kulturę i nie obrażać innych użytkowników.
mczelny2401
Posty: 380
Rejestracja: 24 lip 2019, 10:17
Samochód: LEON FR 2.0 TSI 190
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 34 razy

Re: Ateca rozbita, poduszki wystrzelone - jak uniknąć naprawy? (chcę szkodę całkowitą)

Post autor: mczelny2401 »

No beż GAPa będą plecy i to duże i to jest chore że tyle płacimy za ubezpieczenie a tu człowiek traci samochód nie z własnej winy i zostaje z niczym a czasem i z długiem



Sponsor

Re: Ateca rozbita, poduszki wystrzelone - jak uniknąć naprawy? (chcę szkodę całkowitą)

Sponsor


Awatar użytkownika
greg_the_lazy
Posty: 423
Rejestracja: 17 kwie 2018, 21:06
Lokalizacja: Janki, Falenty Nowe
Samochód: Ateca FR 1.4 TSI 7DSG - Rodium Grey
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: Ateca rozbita, poduszki wystrzelone - jak uniknąć naprawy? (chcę szkodę całkowitą)

Post autor: greg_the_lazy »

Frodo pisze:
21 mar 2020, 10:10
Czy ktoś ma jakieś doświadczenie jak szybko można liczyć na pieniądze? I czy mogę powiedzieć: bierzcie sobie wrak, mnie to nie interesuje?
Dostaniesz zapytanie od likwidatora z leasingu, czy chcesz kupić za cenę wskazaną przez Allianz czy nie... jak nie to oświadczenie wraz dokumentami auta trzeba odesłać... :) I cierpliwie czekać aż sprzedadzą wrak, a to może chwilę potrwać. U mnie trwało ok. 4 tygodnie.
Ateca FR 1.4 TSI 7DSG - Rodium Grey

Pepeg
Posty: 171
Rejestracja: 24 lip 2018, 7:39
Lokalizacja: Kraków i okolice
Samochód: Ateca Excellence 2.0 TSI 4drive
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Ateca rozbita, poduszki wystrzelone - jak uniknąć naprawy? (chcę szkodę całkowitą)

Post autor: Pepeg »

Wszystko zależy ile jeszcze $ zostało do spłaty. Różnice albo dostaniesz albo trzeba będzie dopłacić.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka


Amadeusz
Posty: 188
Rejestracja: 04 sie 2018, 10:59
Samochód: Ateca 1.5TSI Style
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Ateca rozbita, poduszki wystrzelone - jak uniknąć naprawy? (chcę szkodę całkowitą)

Post autor: Amadeusz »

Zespół stresu pourazowego. Z czasem minie. Jako dziecko zaliczyłem dachowanie wracając z rodziną z nart, cudem nikomu nic się nie stało, trochę to siedziało w głowie, ale teraz nie ma po tym śladu. Czas leczy rany, najważniejsze, że nikomu nic się nie stało. W razie gdyby bardzo komuś dokuczało warto skorzystać z fachowej pomocy. Czasem wystarczy pogadać, czasem coś łyknąć przez jakiś czas.

DamianT
Posty: 21
Rejestracja: 10 lip 2018, 16:21
Samochód: Seat Ateca 2.0TSI DSG 4Drive XC Rodium Grey
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Ateca rozbita, poduszki wystrzelone - jak uniknąć naprawy? (chcę szkodę całkowitą)

Post autor: DamianT »

@Frodo - wszystko minie (stres pourazowy). Nawet się nie zorientujesz kiedy.
Ja kiedyś wracałem rodziną z Poznania (Megane I FL). 5 rano, jasno (lipiec), droga pusta (koło Konina) i nagle z prawej zza krzaków z bocznej drogi wyjechał golf II - dziewczyna z disco z kolegami wracała, 1,2 promila (wszystkie koszty z jej kieszeni - żadna polisa nie obejmuje szkód wyrządzonych po pijaku), walnęliśmy w komorę silnika wytracając prędkość z jakichś 100-110km/h. Uderzyliśmy może z prędkością 80-90 km/h (może mniej). Auto - szkoda całkowita. Ci z golfa mieli szczęście, że w silnik trafiliśmy...
Powrót z Konina na śląsk (Cieszyn) był najgorszą trasą w życiu...
Uraz miałem kilka miesięcy, a do auta nie wsiadłem przez tydzień... Było to jakieś 18 lat temu, ale do dziś mam uraz do krzaków na poboczu...
Głowa do góry - wszyscy żyją, są w dobrym stanie, a auto zmienisz i znów będziecie szczęśliwi!

Kuchar
Posty: 673
Rejestracja: 24 cze 2019, 23:55
Samochód: inne
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy

Re: Ateca rozbita, poduszki wystrzelone - jak uniknąć naprawy? (chcę szkodę całkowitą)

Post autor: Kuchar »

Frodo pisze:
25 mar 2020, 13:35

Tylko niech mi tylko teraz "kurza twarz" pozwolą coś kupić (nie koniecznie kurę) i... zarejestrować. ;)
Jedyna szansa i nadzieja w tym, że trafisz coś z placu u dealera :)
No i plus całej sytuacji może być w cenie, w obecnych czasach powinieneś więcej urwać ;)

Awatar użytkownika
paprotek
Posty: 501
Rejestracja: 08 cze 2017, 6:49
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Ateca FR 2.0 TSI
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Ateca rozbita, poduszki wystrzelone - jak uniknąć naprawy? (chcę szkodę całkowitą)

Post autor: paprotek »

Kuchar pisze:
25 mar 2020, 14:43
No i plus całej sytuacji może być w cenie, w obecnych czasach powinieneś więcej urwać ;)
Wg. mnie niekoniecznie, bo jak produkcja nie idzie w fabrykach, to i nie ma ciśnienia, żeby za placu aut się pozbywać.

Manek
Posty: 137
Rejestracja: 25 lut 2018, 14:59
Lokalizacja: Lubin
Samochód: Seat Ateca 1,4 TSI XC DSG7
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Ateca rozbita, poduszki wystrzelone - jak uniknąć naprawy? (chcę szkodę całkowitą)

Post autor: Manek »

I Euro po 4,6 :o

mczelny2401
Posty: 380
Rejestracja: 24 lip 2019, 10:17
Samochód: LEON FR 2.0 TSI 190
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 34 razy

Re: Ateca rozbita, poduszki wystrzelone - jak uniknąć naprawy? (chcę szkodę całkowitą)

Post autor: mczelny2401 »

Widziałem na portalu oto..... 2.0tsi 190 z nalotem 3tyś km w Jaśle za 120 tyś gdybyś tak chciał umoczyć nogi w tej samej rzeczce ;)

Awatar użytkownika
tomal218
Posty: 917
Rejestracja: 19 sty 2018, 11:46
Lokalizacja: BYTOM
Samochód: Seat Ateca MY18
Podziękował: 36 razy
Otrzymał podziękowań: 48 razy

Re: Ateca rozbita, poduszki wystrzelone - jak uniknąć naprawy? (chcę szkodę całkowitą)

Post autor: tomal218 »

Twoja bryka nie byla az tak bita jak ta
https://www.auto-swiat.pl/wiadomosci/ak ... paign=moto
oso soplón !!! :lol:

ODPOWIEDZ