Dmuchawa - ogrzewanie

Ogólne dyskusje techniczne, opis problemów i usterek oraz ich sposoby ich rozwiązania
artekk.it
Posty: 7
Rejestracja: 14 maja 2020, 15:05
Samochód: VW
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Dmuchawa - ogrzewanie

Post autor: artekk.it »

No niestety, przy 22 nie jest też cieplo, dopiero 23-24 robi się wyczuwalnie cieplej. Mam wrażenie, że słabo dmucha z dolnych wylotów i dlatego ta kabina się dobrze nie ogrzewa. Poza tym w drugim aucie cally rok jeżdzę na 21 stopniach nic nie ruszam. Latem cieplo, zimą chłodzi.i



Sponsor

Re: Dmuchawa - ogrzewanie

Sponsor


Kuchar
Posty: 673
Rejestracja: 24 cze 2019, 23:55
Samochód: inne
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy

Re: Dmuchawa - ogrzewanie

Post autor: Kuchar »

Czy inny samochód jest VAGiem?

artekk.it
Posty: 7
Rejestracja: 14 maja 2020, 15:05
Samochód: VW
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Dmuchawa - ogrzewanie

Post autor: artekk.it »

Tak, VW Golf

Kuchar
Posty: 673
Rejestracja: 24 cze 2019, 23:55
Samochód: inne
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy

Re: Dmuchawa - ogrzewanie

Post autor: Kuchar »

To dziwne, a który rok?
Generalnie "problem" znany w innych vagach- ja się przyzwyczaiłem ;)

artekk.it
Posty: 7
Rejestracja: 14 maja 2020, 15:05
Samochód: VW
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Dmuchawa - ogrzewanie

Post autor: artekk.it »

2018, bardzo dziwny objaw, zastanawiam się jeszcze, czy układ się nie zapowietrzył, ale wtedy by chyba w ogóle nie grzało ?
Szczerze powiem, że nie ja powinienem się zastanawiać, tylko serwis, ale niestety taki są nasze ASO. Ogólnie wyczytałem na innym forum, że tam ktoś ma również taki problem.

Awatar użytkownika
sailor 88
Posty: 1371
Rejestracja: 27 maja 2017, 9:33
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Nissan Qashqai E-POWER : był Seat Ateca 1,6TDI
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowań: 376 razy

Re: Dmuchawa - ogrzewanie

Post autor: sailor 88 »

Frodo pisze:
17 maja 2020, 14:23
Pamiętam, że w starszych VAG wchodziło się w tryb serwisowy poprzez wciśnięcie jakiejś kombinacji przycisków i można było zobaczyć temperatury z poszczególnych czujników itd. Pewnie tu też jest, ale musiałbyś poszukać jak w to wejść.
W nowszych też można wejść pod warunkiem, że funkcja jest aktywowana w sterowniku. U mnie nie była, ale włączyłem OBD11 i teraz można wchodzić.
Menu zielone, tzw. inżynierskie.

...Spieszmy się kochać diesel'e, tak szybko odchodzą...

artekk.it
Posty: 7
Rejestracja: 14 maja 2020, 15:05
Samochód: VW
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Dmuchawa - ogrzewanie

Post autor: artekk.it »

Wszystkie czujniki, włącznie z czujnikiem nasłonecznienia zostały sprawdzone i jest ok. Mało tego, jeździłem z termometrem i pokazuje zadaną temperaturę, ale chłodno się robi, ponieważ nie tylko ja to odczuwam. Szczególnie w okolicach nóg czuć jakieś zawirowania chłodnego powietrza. Dodam jeszcze, że gdy przy 21 stopniach przełączę nawiew z trybu AUTO np, na środkowe kratki, wtedy pojawia się od razu gorące powietrze i trzeba zmniejszać nawet do stopni 19.

artekk.it
Posty: 7
Rejestracja: 14 maja 2020, 15:05
Samochód: VW
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Dmuchawa - ogrzewanie

Post autor: artekk.it »

Witam, odgrzewam temat, czy ktoś jeszcze spotkał się z tym problemem. Wczoraj jadąc w godzinach wieczorny, klima ustawiona w trybie AUTO na 22,5 stopnia, a w kabinie zimno. Po wybraniu menu klimatyzacji widze, że strzalki są oznaczone na niebiesko, auto nie było nagrzane. Po prwnym czasie strzałki przeszły na czerwono, czyli teoretyczne powinno zacząć grzać, ale nic z tego.

Awatar użytkownika
tomal218
Posty: 917
Rejestracja: 19 sty 2018, 11:46
Lokalizacja: BYTOM
Samochód: Seat Ateca MY18
Podziękował: 36 razy
Otrzymał podziękowań: 48 razy

Re: Dmuchawa - ogrzewanie

Post autor: tomal218 »

Jak climatronic zaczyna wariowac to pomaga reset klap ale ja tego nie robilem bo u mnie jest ok przynajmniej tak mi sie wydaje
https://m.youtube.com/watch?v=IJtfmIR_n-U
oso soplón !!! :lol:

nkbor
Posty: 102
Rejestracja: 25 maja 2017, 13:34
Lokalizacja: Szczecin
Samochód: Ateca Style 1.4 Manual
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Dmuchawa - ogrzewanie

Post autor: nkbor »

Mam ten sam problem. Zgłaszalam wielokrotnie w ASO. Latem gdy wszystko wyłączam zaczyna nagle grzać, kratki nawiewu są gorące a po stopach leci gorące powietrze. Lubię gdy na zewnątrz jest komfortowo otworzyć tylko okno dlatego wylaczam wszystko. Zima gdy mam ustawione ogrzewanie na 20 po jakims czasie (temp. oleju ok 90) zaczyna dmuchać zimnym powietrzem i dopiero podkręcanie do 24 stopni daje efekt. Rece marzna na kierownicy. Nie dotyczy to zimnego silnika tylko wlasnie wtedy gdy osiaga odpowiednia temperature. ASO nie widzi problemu, pdobno nie ma bledow na komputerze. Usłyszałam, że to dla mojego komfortu tak dziala climatronic. W innym samochodzie VAG tak nie działa. Serwis ma to ogólnie gdzieś.
Ateca Syle 1,4 TSI 150 KM /Manual / Nevada White/Alcantara Black /Media Plus/Kamera/Podgrzewana przednia szyba/Martwy Punkt i trochę dodatków :D

ODPOWIEDZ