Ateca - kiedy nowy model, lifting?

Wszelkie dyskusje związane z zakupem Seata Ateca i Cupry Ateca
Awatar użytkownika
chris
Posty: 410
Rejestracja: 21 kwie 2018, 20:14
Samochód: Cupra Ateca 2.0TSI 300KM
Podziękował: 30 razy
Otrzymał podziękowań: 67 razy

Re: Ateca - kiedy nowy model, lifting?

Post autor: chris »

Walt pisze:
11 wrz 2020, 9:34
Nota bene - w cenniku Tarraco za grzaną kierownicę jest dopłata pomimo pakietu zimowego.
Dokładnie... ponieważ w Tarraco w pakiecie zimowym podgrzewana kierownica nie występuje
i można ją sobie dokupić za jedyne 479zł ;)

Obrazek
Ostatnio zmieniony 11 wrz 2020, 11:18 przez chris, łącznie zmieniany 3 razy.



Sponsor

Re: Ateca - kiedy nowy model, lifting?

Sponsor


Misiek
Posty: 2398
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 727 razy
Otrzymał podziękowań: 1169 razy

Re: Ateca - kiedy nowy model, lifting?

Post autor: Misiek »

Teo pisze:
10 wrz 2020, 21:32
A pokaza tez jak dodac do konfiguratora Ateki kamery 360 st, tak zeby dalo sie dalej przejsc? :D
Właśnie, właśnie - pojawia się ostrzeżenie o braku danych WLTP, anuluj i "x" nie działają, a jak zatwierdzimy, to znów WLTP i tak w kółko - tak było od początku, od pierwszego dnia pojawienia się konfiguratora i widać, że do dzisiaj tego nie zmienili, może nikt jeszcze im tego nie zgłosił - może kogoś z Atekowiczów komisyjnie wytypujemy ?
Ostatnio zmieniony 15 wrz 2020, 23:57 przez Misiek, łącznie zmieniany 2 razy.
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

Awatar użytkownika
chris
Posty: 410
Rejestracja: 21 kwie 2018, 20:14
Samochód: Cupra Ateca 2.0TSI 300KM
Podziękował: 30 razy
Otrzymał podziękowań: 67 razy

Re: Ateca - kiedy nowy model, lifting?

Post autor: chris »

Moja powyższa teoria właśnie wzięła w łeb bo tutaj mamy ofertę na Xperience tylko z pakietem comfort + i widać wyraźnie,
że kierownica ma 3 stopnie podgrzewania ;)
https://www.otomoto.pl/oferta/seat-atec ... llery-open

Obrazek
Ostatnio zmieniony 11 wrz 2020, 11:20 przez chris, łącznie zmieniany 3 razy.

Misiek
Posty: 2398
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 727 razy
Otrzymał podziękowań: 1169 razy

Re: Ateca - kiedy nowy model, lifting?

Post autor: Misiek »

chris pisze:
11 wrz 2020, 9:17
Walt pisze:
11 wrz 2020, 7:36
Ogrzewana kierownica - jest w standardzie pakietu zimowego?
Jest ktoś w stanie potwierdzić czy jest w pakiecie zimowym czy trzeba dokupić XL?

Wg. cennika podgrzewana kierownica jest w standardzie w pakiecie zimowym dla wersji Xperience i FR :)
Ale rzeczywiście występuje ona też w specyfikacji pakietu XL :?
Może to zwykły błąd a może chodzi o to, że w pakiecie zimowym będzie ona miała tylko jeden stopień podgrzewania
a dodając pakiet XL dodatkowo otrzymamy 3 stopnie jej podgrzewania :roll:
https://youtu.be/bz1PodhVNgQ?t=1065
Tak naprawdę to trudno powiedzieć o co w tym wszystkim chodzi :(
Najlepiej trzeba by pewnie dopytać w salonie o co kaman :?:

Przy okazji taka mała ciekawostka :?
Jak dodamy sobie promocyjny pakiet Comfort + i będziemy chcieli dodać jeszcze pakiet XL to powstaje kolejny problem
bo konfigurator wyrzuca takie info :roll:
Obrazek
Pakiet Comfort + zawiera między innymi pakiet wspomagaczy M, a XL zawiera to samo co M plus parę innych istotnych i stąd konieczność usunięcia opcji kolidującej, pokrywającej się. Co nie zmienia postaci rzeczy, że jest to niesprawiedliwe, ponieważ przez to pozbawiamy się możliwości skorzystania z bardzo dużego rabatu.
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

Bonifacy
Posty: 628
Rejestracja: 18 mar 2020, 12:27
Samochód: Seat Ateca 1.5 DSG Xperience
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 55 razy

Re: Ateca - kiedy nowy model, lifting?

Post autor: Bonifacy »

chris pisze:
11 wrz 2020, 9:17
Jak dodamy sobie promocyjny pakiet Comfort + i będziemy chcieli dodać jeszcze pakiet XL to powstaje kolejny problem
bo konfigurator wyrzuca takie info :
W cenniku piszą, że te dwa pakiety są niekompatybilne i jak się zamawia XL, to trzeba osobno dokupić Navi+ i wirtualny kokpit.

Niemniej u mnie przy zamówieniu policzyli to łącznie: "Pakiet Comfort+ dla pakietu wspomagania jazdy XL" za 2623

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Ateca - kiedy nowy model, lifting?

Post autor: Endrju »

Kiera podgrzewana jest w standardzie w Xpierence i FR ale może ktoś wsiąść sobie niższa wersję i dokupić pakiet xl i będzie miał kiere grzana. Dlatego pakiety się dublują w wyższych wersjach ale nie nalicza podwójnie. A odnośnie kiery to sprawdzałem w nowym Leonie i koło miło ogrzewa dłonie jeśli chodzi o mnie to uważam że jest to super sprawa w zimie.
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

Awatar użytkownika
chris
Posty: 410
Rejestracja: 21 kwie 2018, 20:14
Samochód: Cupra Ateca 2.0TSI 300KM
Podziękował: 30 razy
Otrzymał podziękowań: 67 razy

Re: Ateca - kiedy nowy model, lifting?

Post autor: chris »


Misiek
Posty: 2398
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 727 razy
Otrzymał podziękowań: 1169 razy

Re: Ateca - kiedy nowy model, lifting?

Post autor: Misiek »

Nie wiem dlaczego, ale na kolejnym filmie nie widzę tych fajnych przeszyć na boczkach drzwi - ktoś coś może wie dlaczego, może to tylko na niektóre rynki dają ?
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

Misiek
Posty: 2398
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 727 razy
Otrzymał podziękowań: 1169 razy

Re: Ateca - kiedy nowy model, lifting?

Post autor: Misiek »

Frodo pisze:
11 wrz 2020, 11:04
Dla mnie ważniejsze jest by grzało 4 litery i szkoda, że Ateca nie ma (w każdym razie nie miała) takiej opcji dla tylnych siedzeń, ale znam też takich, którzy chętniej/częściej korzystają z grzanej kierownicy i bardzo sobie chwalą. Nie rozumiem dlaczego ogrzewanie postojowe jest takie drogie bo to przecież proste urządzenie…
Moje dotychczasowe doświadczenia z grzaniem 4 liter są zupełnie inne, ale jak wiadomo - to sprawa bardzo indywidualna. ŚP tata miał to w Mercedesie plus gruba skóra, ale nigdy, nawet podczas największych mrozów (ech, kiedy to było :roll: ), nie miałem z zimnem najmniejszych problemów i nie korzystałem, mimo że zawsze na siłę mi to włączał. Działało to dopiero po pewnym czasie, z dużym opóźnieniem i jakoś tak dziwnie się z tym czułem (może to tylko kwestia dotychczasowego przyzwyczajenia, że nigdy nigdzie tego nie miałem ?), pomijając fakt, że zawsze, nawet na najniższym stopniu, było mi za gorąco. Natomiast według mnie przy skórze i mrozie najważniejsze są dosłownie pierwsze sekundy, czyli pierwszy kontakt z zimną skórą - nawet przy cieńszych spodniach to uczucie zimna trwa, jest istotne (przynajmniej u mnie) wyłącznie przez kilka pierwszych sekund, później to już "musztarda po obiedzie" i uważam, że zbędny wydatek, oczywiście jeżeli się za to dopłaca. Może teraz, jak już będzie "za darmo", w cenie, to przyzwyczaję się do tego, zacznę używać i docenię, zobaczymy ...

Natomiast zupełnie inaczej według mnie sprawa ma się z podgrzewaną kierownicą - tutaj, ze względu na bezpośredni kontakt i tak przechłodzonych na powietrzu dłoni z intensywnie utrzymującą zimno powierzchnią (skóra plus metal w środku) jak dla mnie ma duże znaczenie - dłonie są o wiele czulsze od 4 liter, przynajmniej u mnie. Nie widzę także problemu z opóźnieniem pomiędzy włączeniem się grzania, a odczuwaniem ciepłej powierzchni, ponieważ kierownicy, w przeciwieństwie do siedzenia, nie muszę dotykać od razu po zajęciu miejsca w samochodzie. Dopóki silnik się uruchomi, trochę popracuje, z nawiewów zacznie lecieć ciepłe powietrze, zapnę pasy, przygotuję się do jazdy, to mam nadzieję, że już będzie przyjemnie ciepło. I ta funkcja będzie jak dla mnie takim małym kolejnym powiewem luksusu. Poza tym dotychczas w kolejnych samochodach faktycznie zimą mi to bardzo dokuczało (w rękawicach nigdy nie jeździłem), nie aż tak bardzo jak zdecydowanie przegrzana kierownica latem (szczególnie górna powierzchnia, która potrafiła czasami nawet nieźle poparzyć). Ale to podobno ma załatwić ta nowa szyba Climacoat, która jak piszą ma bardzo skutecznie blokować promienie UV, przez co i wnętrze, a przede wszystkim kierownica mają się nagrzewać zdecydowanie mniej. W Galaxy jest bardzo płaska i ogromna szyba, więc podczas największych upałów nawet te srebrne osłonki niewiele pomagały i przez pierwsze minuty było potwornie gorąco, a to bardzo źle znoszę.
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

Misiek
Posty: 2398
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 727 razy
Otrzymał podziękowań: 1169 razy

Re: Ateca - kiedy nowy model, lifting?

Post autor: Misiek »

Bonifacy pisze:
11 wrz 2020, 10:21
chris pisze:
11 wrz 2020, 9:17
Jak dodamy sobie promocyjny pakiet Comfort + i będziemy chcieli dodać jeszcze pakiet XL to powstaje kolejny problem
bo konfigurator wyrzuca takie info :
W cenniku piszą, że te dwa pakiety są niekompatybilne i jak się zamawia XL, to trzeba osobno dokupić Navi+ i wirtualny kokpit.

Niemniej u mnie przy zamówieniu policzyli to łącznie: "Pakiet Comfort+ dla pakietu wspomagania jazdy XL" za 2623
Tylko że pakiet Comfort +, ten promocyjny za tysiaka, ma już w sobie i Navi+ i wirtualny kokpit, więc uważam, że wystarczyłoby doliczyć różnicę między pakietem wspomagania jazdy M, a XL i byłoby po sprawie, jednak ktoś przecież ten konfigurator ręcznie programuje i pewnie tego nie przewidział lub zrobił to świadomie, żeby nie skorzystać z tego bardzo promocyjnego Comfort + i zapłacić za poszczególne elementy oddzielnie, według normalnej ceny niepromocyjnej, czyli tak na prawdę przepłacić. Mam nadzieję, ze jak już będę zamawiał swoja Atekę po Nowym Roku, to już takie sprawy będą dograne i już nie będzie takich bezsensów lub sprzedawca w salonie będzie miał możliwość ręcznej modyfikacji i niepotrzebnie się nie przepłaci.
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

ODPOWIEDZ