Klocki do Cupry Ateca przód

Forum ogłoszeń zakupu części i samochodów
Regulamin forum
Wyłączną odpowiedzialność za treść ogłoszeń ponoszą ich autorzy.
maxsisco
Posty: 5
Rejestracja: 28 gru 2019, 10:02
Samochód: Cupra Ateca
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Klocki do Cupry Ateca przód

Post autor: maxsisco »

Cześć, czy ktoś się orientuje gdzie mogę kupić klocki do Cupry Ateca, przód, hamulce brembo?



Sponsor

Klocki do Cupry Ateca przód

Sponsor


Awatar użytkownika
sailor 88
Posty: 1371
Rejestracja: 27 maja 2017, 9:33
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Nissan Qashqai E-POWER : był Seat Ateca 1,6TDI
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowań: 376 razy

Re: Klocki do Cupry Ateca przód

Post autor: sailor 88 »

maxsisco pisze:
28 gru 2019, 11:31
Cześć, czy ktoś się orientuje gdzie mogę kupić klocki do Cupry Ateca, przód, hamulce brembo?
https://www.czesciauto24.pl/oen/8j0698151m
Tutaj masz kilku producentów do wyboru, ze wskazaniem na ATE. W/g katalogu powinny pasować, ale nie podałeś szerokości tarcz (340 lub 370 hamulce wzmacniane), dlatego przed zakupem upewnij się podając VIN auta sprzedawcy.
...Spieszmy się kochać diesel'e, tak szybko odchodzą...

maxsisco
Posty: 5
Rejestracja: 28 gru 2019, 10:02
Samochód: Cupra Ateca
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Klocki do Cupry Ateca przód

Post autor: maxsisco »

Dzieki, bede dzwonil do nich.

pirates69
Posty: 21
Rejestracja: 22 lis 2019, 4:52
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Samochód: Cupra Ateca
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Klocki do Cupry Ateca przód

Post autor: pirates69 »

Zrobiłem na oryginałach 20 tys i kończą się. Styl jazdy, raczej mało delikatny :twisted: Przymierzam się teraz do wymiany na ATE albo TRW. Ciekawe ile wytrzymają. Tył jeszcze OK. Tarcze przód i tył także OK. Klocuszki przód wymienię sam.
Pytanie. Z przodem nie będę miał raczej problemu ale tył, no cóż nie mam żadnego testera diagnostycznego. Czy ktoś poleciłby coś ciekawego?

mczelny2401
Posty: 380
Rejestracja: 24 lip 2019, 10:17
Samochód: LEON FR 2.0 TSI 190
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 34 razy

Re: Klocki do Cupry Ateca przód

Post autor: mczelny2401 »

TRW strasznie pylą i zjedziesz je jeszcze szybciej ;)

Misiek
Posty: 2398
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 727 razy
Otrzymał podziękowań: 1169 razy

Re: Klocki do Cupry Ateca przód

Post autor: Misiek »

sailor 88 pisze:
28 gru 2019, 12:08
maxsisco pisze:
28 gru 2019, 11:31
Cześć, czy ktoś się orientuje gdzie mogę kupić klocki do Cupry Ateca, przód, hamulce brembo?
https://www.czesciauto24.pl/oen/8j0698151m
Tutaj masz kilku producentów do wyboru, ze wskazaniem na ATE. W/g katalogu powinny pasować, ale nie podałeś szerokości tarcz (340 lub 370 hamulce wzmacniane), dlatego przed zakupem upewnij się podając VIN auta sprzedawcy.
Ale różnica pomiędzy jakimiś najtańszymi, a tymi polecanymi przez Ciebie ATE przeraża : 59 -> 319 !
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

Misiek
Posty: 2398
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 727 razy
Otrzymał podziękowań: 1169 razy

Re: Klocki do Cupry Ateca przód

Post autor: Misiek »

pirates69 pisze:
03 paź 2020, 20:50
Zrobiłem na oryginałach 20 tys i kończą się. Styl jazdy, raczej mało delikatny :twisted: Przymierzam się teraz do wymiany na ATE albo TRW. Ciekawe ile wytrzymają. Tył jeszcze OK. Tarcze przód i tył także OK. Klocuszki przód wymienię sam.
Pytanie. Z przodem nie będę miał raczej problemu ale tył, no cóż nie mam żadnego testera diagnostycznego. Czy ktoś poleciłby coś ciekawego?
20 tys ? Ja na swoich zrobiłem niecałe 80 ! To aż tyle daje różnica w stylu, sposobie jazdy ?
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

Awatar użytkownika
sailor 88
Posty: 1371
Rejestracja: 27 maja 2017, 9:33
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Nissan Qashqai E-POWER : był Seat Ateca 1,6TDI
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowań: 376 razy

Re: Klocki do Cupry Ateca przód

Post autor: sailor 88 »

Misiek pisze:
03 paź 2020, 23:30
Ale różnica pomiędzy jakimiś najtańszymi, a tymi polecanymi przez Ciebie ATE przeraża : 59 -> 319 !
A zwróciłeś uwagę, że są to klocki do Cupry ze wzmocnionym układem hamulcowym BREMBO. Są tanie jak barszcz!!! Oryginalny zestaw (OE VAG) tarcze+klocki na przód do tych hamulców kosztuje 4500 PLN i to poza serwisem.
https://allegro.pl/oferta/oe-vag-tarcze ... paign=feed
...Spieszmy się kochać diesel'e, tak szybko odchodzą...

Misiek
Posty: 2398
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 727 razy
Otrzymał podziękowań: 1169 razy

Re: Klocki do Cupry Ateca przód

Post autor: Misiek »

sailor 88 pisze:
04 paź 2020, 0:08
Misiek pisze:
03 paź 2020, 23:30
Ale różnica pomiędzy jakimiś najtańszymi, a tymi polecanymi przez Ciebie ATE przeraża : 59 -> 319 !
A zwróciłeś uwagę, że są to klocki do Cupry ze wzmocnionym układem hamulcowym BREMBO. Są tanie jak barszcz!!! Oryginalny zestaw (OE VAG) tarcze+klocki na przód do tych hamulców kosztuje 4500 PLN i to poza serwisem.
https://allegro.pl/oferta/oe-vag-tarcze ... paign=feed
Oczywiście, że zwróciłem uwagę i domyślam się, że "to nie są tanie rzeczy", tym bardziej Brembo.
To za te hamulce (tarcze z klockami) w zasadzie można by było już nawet kupić jakiś mały używany, wieloletni samochód. A ja za swoje dałem 135 za przód + wymiana 80 (podobno nawet jakieś markowe), ale to zupełnie inna klasa samochodu.

Poza tym pisałem wyłącznie o różnicy w cenie pomiędzy najtańszymi, a tymi polecanymi ATE, a nie o cenie w ogóle.
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

Awatar użytkownika
sailor 88
Posty: 1371
Rejestracja: 27 maja 2017, 9:33
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Nissan Qashqai E-POWER : był Seat Ateca 1,6TDI
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowań: 376 razy

Re: Klocki do Cupry Ateca przód

Post autor: sailor 88 »

Misiek pisze:
04 paź 2020, 0:29
Oczywiście, że zwróciłem uwagę i domyślam się, że "to nie są tanie rzeczy", tym bardziej Brembo.
To za te hamulce (tarcze z klockami) w zasadzie można by było już nawet kupić jakiś mały używany, wieloletni samochód. A ja za swoje dałem 135 za przód + wymiana 80 (podobno nawet jakieś markowe), ale to zupełnie inna klasa samochodu.

Poza tym pisałem wyłącznie o różnicy w cenie pomiędzy najtańszymi, a tymi polecanymi ATE, a nie o cenie w ogóle.
To jeszcze dopowiem, że zamawiając auto ze wzmocnionym układem hamulcowym Brembo, gdzie są czterotłoczkowe zaciski i nawiercane tarcze o szerokości 370mm dopłacasz 11 000 PLN, więc raczej nie zakładałbym tam klocków za 59 PLN ;) . Albo oryginalne Brembo, albo uznanych firm typu ATE, TRW...
...Spieszmy się kochać diesel'e, tak szybko odchodzą...

ODPOWIEDZ