Silnik 1.5TSI

Dyskusje techniczne na temat silników benzynowych
Rafiner
Posty: 814
Rejestracja: 07 paź 2018, 19:02
Samochód: Seat Ateca 1.5 TSI DSG FR
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowań: 82 razy

Re: Silnik 1.5TSI

Post autor: Rafiner »

Też odbierałem 29 listopada 2019. Ja zrobiłem niecałe 9 tys. km przez coronke.

Do auta, silnika, prowadzenia nie mam uwag. Tylko chciałbym, żeby DSG działało pośrednio między D i S w kwestii obrotów do zmiany biegów. Nie musiałbym przełączać czasami na S.


Ateca 1.5 tsi DSG, Radium Grey, wersja FR + extrasy.

Sponsor

Re: Silnik 1.5TSI

Sponsor


adbur
Posty: 45
Rejestracja: 05 maja 2020, 8:23
Lokalizacja: ZST
Samochód: Ateca FR 1.5 DSG LPG
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 14 razy

Re: Silnik 1.5TSI

Post autor: adbur »

Rafiner pisze:
30 paź 2020, 23:36

Do auta, silnika, prowadzenia nie mam uwag. Tylko chciałbym, żeby DSG działało pośrednio między D i S w kwestii obrotów do zmiany biegów. Nie musiałbym przełączać czasami na S.
Dokładnie też mi tego brakuje.

Awatar użytkownika
Kanisz
Posty: 118
Rejestracja: 18 maja 2019, 17:28
Samochód: Seat Leon ST 1.5TSi
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Re: Silnik 1.5TSI

Post autor: Kanisz »

9.11 będąc w nowym Serwisie Seat Autorud Kielce ul. Krakowska 283 na pierwszym przeglądzie z którego jestem bardzo zadowolony i muszę pochwalić i zareklamować Serwis, gdzie w trakcie oczekiwania otrzymałem możliwość przetestowania innego auta. Do testów wybrałem nową Skodę Kodiak 1.5tsi 150KM automat, auto zimne po nocy, ale jeździło bez żadnych szarpnięć i dosyć żwawo 👉😉👍
Dodatkowo na starym telefonie Huawei P20lite działał mi bezprzewodowo Android Auto 5.7 z WAZE itd.

Rafiner
Posty: 814
Rejestracja: 07 paź 2018, 19:02
Samochód: Seat Ateca 1.5 TSI DSG FR
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowań: 82 razy

Re: Silnik 1.5TSI

Post autor: Rafiner »

Kanisz ile za przegląd, co w zakresie ?
Ateca 1.5 tsi DSG, Radium Grey, wersja FR + extrasy.

Awatar użytkownika
Kanisz
Posty: 118
Rejestracja: 18 maja 2019, 17:28
Samochód: Seat Leon ST 1.5TSi
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Re: Silnik 1.5TSI

Post autor: Kanisz »

Przegląd w ramach pakietu serwisowego zakupionego przy zakupie auta.
4lata zero kosztów serwisowych 👉😉👍
5lat gwarancji SEAT 👉😉👍

Ogólnie sprawdzenie całego auta m.in.
Wymiana filtrów: kabinowy, powietrza. Olej też miał być zmieniany ale zrobiłem to 2 miesiące wcześniej. Dokładnie napiszę jak wezmę powitowanie bo zostało w aucie tam wyszczegolnil co robili. Na koniec auto umyli i dodatkowo zrobiono zdjęcia przednich lamp, ponieważ po obrysie od strony kół są takie mało widoczne mikropęknięcia, narazie obserwuję czy będą się powiększać lub zwiększać liczebność, normalnie tego nie widać ale z bliska i dobrym świetle widać takie małe jakby żyłki.

Rafiner
Posty: 814
Rejestracja: 07 paź 2018, 19:02
Samochód: Seat Ateca 1.5 TSI DSG FR
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowań: 82 razy

Re: Silnik 1.5TSI

Post autor: Rafiner »

Ok, ciekawiła mnie obecna cena. Koleś w serwisie mówił, że wzrosły ceny za roboczogodzinę.
Ateca 1.5 tsi DSG, Radium Grey, wersja FR + extrasy.

Awatar użytkownika
chris
Posty: 410
Rejestracja: 21 kwie 2018, 20:14
Samochód: Cupra Ateca 2.0TSI 300KM
Podziękował: 30 razy
Otrzymał podziękowań: 67 razy

Re: Silnik 1.5TSI

Post autor: chris »

Nadchodzi kolejna bzdura z Brukseli i nowy zamulacz dla silnika 1.5 TSI czyli nowa odsłona normy Euro 6d :(
https://www.samar.pl/__/3/3.a/110222/3. ... cale=pl_PL

Rafiner
Posty: 814
Rejestracja: 07 paź 2018, 19:02
Samochód: Seat Ateca 1.5 TSI DSG FR
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowań: 82 razy

Re: Silnik 1.5TSI

Post autor: Rafiner »

Spokojnie. Trochę zatracono idee tych zmian. Nie pamiętacie już jak od zawsze producenci walili w ch... i deklarowane spalanie nijak się miało do rzeczywistości ?
Potem wprowadzono WLTP, które miało to ukrócić, bo za fałszywym zużyciem szły fałszywe emisje spalin. Producenci lecieli w kulki z ekologami i klientami.
Ekolodzy skupili się na dowaleniu producentom, a klienci dostali po dupie, bo producenci przez lata nic nie robili, a dawnsizing wprowadzono na prędce. I tak ofiarami tej wojny jesteśmy my. Nie broniłbym producentów i nie demonizował ekologów do końca. Chcą dobrze, tylko za szybko i za dużo. Mogli wcześniej zacząć, to by od lat mieli połowę aut w Europie jako hybrydy i odpowiednie emisje, a na nas producenci nie testowaliby na szybko swoich pomysłów mildhybrid i pluginów na siłę.
Ateca 1.5 tsi DSG, Radium Grey, wersja FR + extrasy.

Awatar użytkownika
thecichy
Posty: 449
Rejestracja: 14 paź 2018, 18:38
Lokalizacja: Łódź
Samochód: Seat Ateca FR 2.0 TSI
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: Silnik 1.5TSI

Post autor: thecichy »

Pozwolę sobie zacytować tu słowa pertyna, podpisując się pod tym rękami i nogami:

"Producenci samochodów nie przeskoczą tego, co na nich wymuszają ludzie nie mający pojęcia o technice a o ekologii i jej związkach z techniką pojęcie bardzo mgliste, swoje decyzje opierają raczej na rządaniach lobby'stów - ludzi, którzy potrafią być bardzo przekonujący mimo, że też nie mają pojęcia o tym, o czym mówią."
Za ten post autor thecichy otrzymał podziękowania (w sumie 3):
Frodo (18 lis 2020, 9:23) • bentley (18 lis 2020, 9:42) • chris (18 lis 2020, 12:13)
Ocena: 15.79%

Rafiner
Posty: 814
Rejestracja: 07 paź 2018, 19:02
Samochód: Seat Ateca 1.5 TSI DSG FR
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowań: 82 razy

Re: Silnik 1.5TSI

Post autor: Rafiner »

Tylko, że Pertyn jest lobbystą grupy VAG.

Poza tym każdy wariant jest lobbowany, różnica polega tylko na tym kto się dopcha do rządów.
Dla mnie producenci i ekolodzy są siebie warci.
W sumie podoba mi się idea hybrydy i powinno to być wprowadzane na szeroką skalę od dawna, ale wg techniki toyoty, czyli duży silnik wolnossący plus elektryk. To co robią z mildhybrid to kolejna ściema producentów i testowanie aut na klientach.
Ateca 1.5 tsi DSG, Radium Grey, wersja FR + extrasy.

ODPOWIEDZ