Moja Octavia 4

Dyskusje na dowolne tematy, nie związane z Seatem Ateca
Regulamin forum
Tutaj można dyskutować na dowolny temat.

Prosimy jednak zachować kulturę i nie obrażać innych użytkowników.
Awatar użytkownika
tictac1986
Posty: 462
Rejestracja: 10 maja 2017, 21:24
Lokalizacja: Ozorków
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Moja Octavia 4

Post autor: tictac1986 »

Witajcie :)

Jakiś czas do Was nie zaglądałem, ale musicie mi wybaczyć - walczę z swoim nowym autem.
Na liczniku już prawie 5 000 km od sierpnia.
Niestety początek przygody z Octavia nie jest taki kolorowy jak to było z Atecą.
Zaczęło się od drobnych błędów asystentów. Raz pokazywał się błąd Front Assist, raz Lane Assist, innym razem błąd poduszki powietrznej. Zawsze coś innego i zawsze na moment. Ikona szybko znikała i wiele się nie działo.
Pierwsza duża niepokojąca sytuacja miała miejsce w drodze nad morze. Wyświetlało się kilka błędów oraz zniknęło zasilanie górne, razem z przyciskami funkcyjnymi. Po wyłączeniu auta i ponownym uruchomieniu wszystko wróciło. To już na tyle mnie zaniepokoiło, że Octavia trafiła do ASO z tymi usterkami oraz kilkoma innymi jak:
-niedbale wykonane uszczelki,
-skrzypiące podczas zamykania lusterko,
http://www.youtube.com/shorts/TgcYXYgMaWg
-problemy z ustawieniem głównego użytkownika auta-
-długo uruchamiającym się Infotainmentem,
-wystającym zderzakiem,
-odklejającą się wykładzinką w jednym że schowków.
Auto stało w ASO równe 2 tygodnie. Walka była ostra i wykonano wszystkie wady produkcyjne, a jeśli chodzi o system to podniesiono sterowniki modułów do obecnie najwyższych (od Audi i Seata).
Dwa dni myślałem, że im się udało. Niestety po tym czasie system zaczął wariować. Wyłącza się tablet, czasem nie chce się uruchomić wcale, czasem się zawiesza na logowaniu, czasem gra radio, ale jest zupełnie czarno, różnie...




Poszła już oficjalna reklamacja do BOK Skody, bo chociaż wiem nieoficjalnie że ma jakaś tam poprawka wyjść, bo przypadków jest coraz więcej, to czekać do końca roku nie mam zamiaru, bo już te 3 miesiące sprawiły że trochę włosów na głowie straciłem.

Nie wszystko udawało mi się dokumentować, ale codzień jest jakiś przypadek, więc wiem, że w ASO też się pokaże.

Pisze, bo wiem, że jest tu wiele mądrych użytkowników i może coś doradzicie. Przede mną ciężka walka i każdą rada będzie na wagę złota....

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka



Seat Ateca 1,4 TSI 150 KM Nevada White wersja Style + Comfort+/Pakiet Zima/Full Link

Sponsor

Moja Octavia 4

Sponsor


Kuchar
Posty: 673
Rejestracja: 24 cze 2019, 23:55
Samochód: inne
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy

Re: Moja Octavia 4

Post autor: Kuchar »

Doskonale Cię rozumiem, u mnie też walczą z asystentem martwego pola w Atece i zobaczymy, pierwsza próba bez zamierzonego skutku. :(

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Moja Octavia 4

Post autor: Endrju »

A miałem pisać do Ciebie. Jak Ci się O4 sprawuje. Sam rozważam przesiadkę. Cena kusi. Częste są takie przypadki nie działającej elektroniki?
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

Awatar użytkownika
tictac1986
Posty: 462
Rejestracja: 10 maja 2017, 21:24
Lokalizacja: Ozorków
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Re: Moja Octavia 4

Post autor: tictac1986 »

Praktycznie codzień przy dystansie dłuższym niż 5 km. Jak dla mnie wyklucza to auto z eksploatacji, bo nie możesz nic zrobić - nawet klimy nie przestawie.
Ja mam wersję Ambi i to w niej jest najwięcej takich zgłoszeń.
Użytkownicy Style jeżdżą i sobie chwalą.

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka


Seat Ateca 1,4 TSI 150 KM Nevada White wersja Style + Comfort+/Pakiet Zima/Full Link

Awatar użytkownika
Lava
Posty: 212
Rejestracja: 17 paź 2019, 9:12
Samochód: Seat ateca, 2.0 tsi 190 km, lava blue
Podziękował: 31 razy
Otrzymał podziękowań: 68 razy

Re: Moja Octavia 4

Post autor: Lava »

Wszech obecni plastikowi asystęci, człowiek kupi nowy samochód a tu taka lipa. Ja gdzieś wyczytałem, że spory wpływ na elektronike w tych czasach ma parkowanie pod chmurką, wszech obecna wilgoc wchodzi wszędzie niż w ogrzewanym garażu.
2.0 tsi 190km, :D Sąd sądem, ale sprawiedliwość musi być po naszej stronie :D

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Moja Octavia 4

Post autor: Endrju »

tictac1986 pisze:
15 lis 2020, 14:35
Praktycznie codzień przy dystansie dłuższym niż 5 km. Jak dla mnie wyklucza to auto z eksploatacji, bo nie możesz nic zrobić - nawet klimy nie przestawie.
Ja mam wersję Ambi i to w niej jest najwięcej takich zgłoszeń.
Użytkownicy Style jeżdżą i sobie chwalą.

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka
Dlatego nie biorę innej nawet pod uwagę. I też w ASO mówił mi koleś że są zgloszenia na ambi.

@Frodo w O4 chyba nie ma żadnej zwykłej żarówki.
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

Kuchar
Posty: 673
Rejestracja: 24 cze 2019, 23:55
Samochód: inne
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy

Re: Moja Octavia 4

Post autor: Kuchar »

Lava pisze:
15 lis 2020, 16:30
Wszech obecni plastikowi asystęci, człowiek kupi nowy samochód a tu taka lipa. Ja gdzieś wyczytałem, że spory wpływ na elektronike w tych czasach ma parkowanie pod chmurką, wszech obecna wilgoc wchodzi wszędzie niż w ogrzewanym garażu.
Wilgoć jest nieustannym wrogiem elektroniki, ale w dzisiejszych czasach nie powinna ona mieć w żadnym stopniu wpływu na takie klocki więc inną drogą bym podążał.
Według mnie problemem elektroniki w naszych samochodach to przede wszystkim "niski budżet".
Oczywiście w żaden sposób to nie usprawiedliwia awarii, bo takowe nie powinny mieć miejsca w nowych samochodach notabene każdej klasy, jednak elektronika w samochodach klasy premium jest nieco bardziej dopracowana co przekłada się też na ich cenę. :)

Awatar użytkownika
tictac1986
Posty: 462
Rejestracja: 10 maja 2017, 21:24
Lokalizacja: Ozorków
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Re: Moja Octavia 4

Post autor: tictac1986 »

Jeśli chodzi o parkowanie auta to tylko garaż :) ale też nie sądzę żeby u tyłu użytkowników powodem była wilgoć.

Co do rzeczy nieoryginalnych to nic nie przerabiałem, nie zmieniłem. Mam dwa porty USB typu C z przodu i do jednego na stałe podpiętą kamerkę, a do drugiego pamięć z muzyką. Jeśli to miało by powodować takie usterki to znaczy, że ktoś grubo auta niedopracował.

Nie szukam rozwiązania usterek i wad, bo sam Serwis w konsultacji z Poznaniem już rozklada ręce. Napisałem reklamację ze swoimi żądaniami i jutro auto odstawiam, dostaje zastępczego Karoqa. Będą dokumentować dla centrali, dla producenta i muszą odnieść się do mojej reklamacji.

Sprawa ewidentnie dotyczy oprogramowania, ale kłopot w tym, że bardzo się nikt nie spieszy z rozwiązaniem błędu, a użytkowników z tymi objawami przybywa.

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka

Seat Ateca 1,4 TSI 150 KM Nevada White wersja Style + Comfort+/Pakiet Zima/Full Link

Awatar użytkownika
tictac1986
Posty: 462
Rejestracja: 10 maja 2017, 21:24
Lokalizacja: Ozorków
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Re: Moja Octavia 4

Post autor: tictac1986 »

Racja. Niestety ja tego nie rozwiąże, bo się na tym nie znam. Dlatego od jakiegoś czasu kupuje nowe auta żeby nie mieć problemów. Przygoda ze Skoda pokazuje, że z nowym można mieć więcej zmartwień niż z używanym.

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka

Seat Ateca 1,4 TSI 150 KM Nevada White wersja Style + Comfort+/Pakiet Zima/Full Link

Kuchar
Posty: 673
Rejestracja: 24 cze 2019, 23:55
Samochód: inne
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy

Re: Moja Octavia 4

Post autor: Kuchar »

Szkoda, bo fajne auto, a przypuszczam że po swoim egzemplarzu na pewno nie będziesz chciał słyszeć o Skodzie, a tym bardziej o Octavi.

ODPOWIEDZ