Moja Octavia 4

Dyskusje na dowolne tematy, nie związane z Seatem Ateca
Regulamin forum
Tutaj można dyskutować na dowolny temat.

Prosimy jednak zachować kulturę i nie obrażać innych użytkowników.
Awatar użytkownika
tictac1986
Posty: 462
Rejestracja: 10 maja 2017, 21:24
Lokalizacja: Ozorków
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Re: Moja Octavia 4

Post autor: tictac1986 »

Co myślicie na ten temat:
Auto od poniedziałku w ASO i dziś okazuje się, że po 16:00 ktoś z załogi ASO jedzie moim autem do domu na swoją posesję...czy auto klienta powinno w tej sposób opuszczać serwis? Informacja zweryfikowana...
Jakoś mnie to rozdrażniło, ale nie wiem czy jutro robić z tego burzę...

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka



Seat Ateca 1,4 TSI 150 KM Nevada White wersja Style + Comfort+/Pakiet Zima/Full Link

Sponsor

Re: Moja Octavia 4

Sponsor


Kuchar
Posty: 673
Rejestracja: 24 cze 2019, 23:55
Samochód: inne
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy

Re: Moja Octavia 4

Post autor: Kuchar »

Jak dla mnie jest to nie do przyjęcia, afera murowana..
Swego czasu gość z grupy Cupra oddał auto do ASO bodajże na serwis, a odbierając miał ufajdany fotel i frytki z maca w szynach fotelu - nie pamiętam jak to się skończyło (czy wyciągnięto jakieś konsekwencje), ale ci co tam jeździli już zmienili serwis na inny.. :)

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Moja Octavia 4

Post autor: Endrju »

Ja bym nie odpuszczał, kręć aferę.
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

Grzadq
Posty: 115
Rejestracja: 28 kwie 2020, 17:02
Samochód: Seat Ateca 2.0 TSI
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowań: 21 razy

Re: Moja Octavia 4

Post autor: Grzadq »

A ja bym zapytał czy odbyły się jakieś jazdy testowe, czy sprawdzali to w warunkach drogowych. Jak Cię skłamią w żywe oczy (albo kierownik nic nie będzie o tym wiedział) to mega afera.
Ateca 2.0 TSI 4Drive 190 HP, a będzie więcej :lol:

Awatar użytkownika
tictac1986
Posty: 462
Rejestracja: 10 maja 2017, 21:24
Lokalizacja: Ozorków
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Re: Moja Octavia 4

Post autor: tictac1986 »

Byłem rano w ASO. Zapytałem czy to, że autem wraca do domu pracownik, to normalne praktyki serwisu. Panowie, którzy byli na zmianie wykonali telefon i dowiedzieli się, że majster ma wykonać w ciągu dnia jazdy próbne na dłuższym dystansie. Sprawa wyglądała tak, że mechanik zakończył pracę, wrócił do domu, rano miał jechać na szkolenie 30 km i wrócić do ASO. Uzgodniono, że odbędzie się wtedy jazda próbna, gdyż na krótkich dystansach problemy się nie pojawiają.
Oczywiście po godzinie miałem telefon od kierownika serwisu z przeprosinami, że nie zostałem poinformowany, bo powinienem wiedzieć co i jak.
Jutro rano jeszcze kilka testów i jadę po auto.
Zostały podniesione sterowniki i podobno cała ta wykonana droga odbyła się bez błędów systemu.

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka

Seat Ateca 1,4 TSI 150 KM Nevada White wersja Style + Comfort+/Pakiet Zima/Full Link

Kuchar
Posty: 673
Rejestracja: 24 cze 2019, 23:55
Samochód: inne
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy

Re: Moja Octavia 4

Post autor: Kuchar »

Tak myślałem, że zasłonią się jazdą próbną..

Awatar użytkownika
tictac1986
Posty: 462
Rejestracja: 10 maja 2017, 21:24
Lokalizacja: Ozorków
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Re: Moja Octavia 4

Post autor: tictac1986 »

Samej konieczności wykonania długiej jazdy nie podważam, bo inaczej się tego nie da sprawdzić. Na krótkich odcinkach jest ok. Zdenerwował mnie tylko fakt zabrania auta dzień wcześniej na własną posesję przez majstra...
W każdym razie wyszło dobrze. Były oficjalne przeprosiny, moje auto jest zaatakowane na full, choć oddałem na rezerwie.
Muszę jednak starać się z ASO żyć dobrze bo tylko z nimi mogę rozmawiać. BOK Skody odpowiada oficjalnie po 2 tygodniach, numeru do nich ma. Infolinia Skody bardzo miła, ale nic nie wie...

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka

Seat Ateca 1,4 TSI 150 KM Nevada White wersja Style + Comfort+/Pakiet Zima/Full Link

Awatar użytkownika
tictac1986
Posty: 462
Rejestracja: 10 maja 2017, 21:24
Lokalizacja: Ozorków
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Re: Moja Octavia 4

Post autor: tictac1986 »

Zastanawiam się czy jak jutro będę odbierał auto to nie wymagać jakiegoś dokumentu naprawy.
Nk bo auto na te same przypadłości stoi już drugi raz (najpierw 2 tygodnie, teraz tydzień) w ASO i w zasadzie jeśli wrócą dolegliwości systemu to dalsza naprawa tego egzemplarza nie ma sensu. No ale chyba lepiej mieć papier żeby mieć się do czego odnieść jak miał bym wejść na drogę sądową.

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka

Seat Ateca 1,4 TSI 150 KM Nevada White wersja Style + Comfort+/Pakiet Zima/Full Link

Awatar użytkownika
michal 76
Posty: 571
Rejestracja: 07 maja 2017, 10:04
Lokalizacja: Ostrołęka
Samochód: Seat Ateca 1.4 DSG XCELLENCE 4 Drive VW Passat
Podziękował: 77 razy
Otrzymał podziękowań: 145 razy

Re: Moja Octavia 4

Post autor: michal 76 »

tictac1986 pisze:
20 lis 2020, 19:08
Zastanawiam się czy jak jutro będę odbierał auto to nie wymagać jakiegoś dokumentu naprawy.
Nk bo auto na te same przypadłości stoi już drugi raz (najpierw 2 tygodnie, teraz tydzień) w ASO i w zasadzie jeśli wrócą dolegliwości systemu to dalsza naprawa tego egzemplarza nie ma sensu. No ale chyba lepiej mieć papier żeby mieć się do czego odnieść jak miał bym wejść na drogę sądową.

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka
Powinieneś wziąść, druga sprawa to powinno być w systemie. Zgodnie z prawem konsumenckim jeżeli nie usuną usterki nie pamiętam ale chyba 2 x masz prawo do wymiany tworu na wolny od wad

Awatar użytkownika
tictac1986
Posty: 462
Rejestracja: 10 maja 2017, 21:24
Lokalizacja: Ozorków
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Re: Moja Octavia 4

Post autor: tictac1986 »

Ok, czyli teraz jest druga naprawa...

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka

Seat Ateca 1,4 TSI 150 KM Nevada White wersja Style + Comfort+/Pakiet Zima/Full Link

ODPOWIEDZ