Klocki do Cupry Ateca przód

Forum ogłoszeń zakupu części i samochodów
Regulamin forum
Wyłączną odpowiedzialność za treść ogłoszeń ponoszą ich autorzy.
Misiek
Posty: 2398
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 727 razy
Otrzymał podziękowań: 1169 razy

Re: Klocki do Cupry Ateca przód

Post autor: Misiek »

sailor 88 pisze:
04 paź 2020, 9:43
Misiek pisze:
04 paź 2020, 0:29
Oczywiście, że zwróciłem uwagę i domyślam się, że "to nie są tanie rzeczy", tym bardziej Brembo.
To za te hamulce (tarcze z klockami) w zasadzie można by było już nawet kupić jakiś mały używany, wieloletni samochód. A ja za swoje dałem 135 za przód + wymiana 80 (podobno nawet jakieś markowe), ale to zupełnie inna klasa samochodu.

Poza tym pisałem wyłącznie o różnicy w cenie pomiędzy najtańszymi, a tymi polecanymi ATE, a nie o cenie w ogóle.
To jeszcze dopowiem, że zamawiając auto ze wzmocnionym układem hamulcowym Brembo, gdzie są czterotłoczkowe zaciski i nawiercane tarcze o szerokości 370mm dopłacasz 11 000 PLN, więc raczej nie zakładałbym tam klocków za 59 PLN ;) . Albo oryginalne Brembo, albo uznanych firm typu ATE, TRW...
Tym bardziej właśnie dziwi mnie to, kto takie kupuje ? Jak kogoś stać na 11'000, to i na 300 - 500 za klocki chyba także i nie powinien nawet patrzeć na te najtańsze, ale pewnie jeżeli są w ofercie, to pewnie jednak ktoś kupuje, ale współczuję mu.


Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

Sponsor

Re: Klocki do Cupry Ateca przód

Sponsor


pirates69
Posty: 21
Rejestracja: 22 lis 2019, 4:52
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Samochód: Cupra Ateca
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Klocki do Cupry Ateca przód

Post autor: pirates69 »

mczelny2401 pisze:
03 paź 2020, 21:12
TRW strasznie pylą i zjedziesz je jeszcze szybciej ;)
... będę testował ATE

pirates69
Posty: 21
Rejestracja: 22 lis 2019, 4:52
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Samochód: Cupra Ateca
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Klocki do Cupry Ateca przód

Post autor: pirates69 »

No więc zamontowałem na przednią oś klocki TRW. Hamują dobrze, porównywalnie do Brembo. Ale klocki piszczą. Podobnie, jak kiedyś miałem Poloneza :lol:
Piszczenie występuje przy niewielkich prędkościach, dojeżdżając do świateł czy poprzedzającego auta, delikatnie hamując. SIARA :roll:

Klocki ATE podobne są Brembo. Brembo mają bardziej zaawansowaną wkładkę antywibracyjną, eliminującą właśnie piszczenie hamulców.

Obrazek Obrazek Obrazek

Zastanawiam się nad zastosowaniem specjalnej pasty, podobnej do sylikonu, tak jak kiedyś Grzegorz Duda w programie "101 napraw" w TVN Turbo. To była pasta Kleen-flo Disc Brake Quiet 118ml

Albo można by delikatnie zeszlifować , sfazować boczne powierzchnie okładziny ciernej. Jednak może to osłabić skuteczność hamulców, Klocki Brembo także nie mają sfazowań.

W oryginale przy komplecie Brembo zauważyłem, że pomiędzy klockiem a tłoczkami jest jakaś powłoka fabryczna bezbarwna, coś w rodzaju sylikonu, To będzie chyba pasta antywibracyjna.

Czy ktoś zna nazwę tego specyfiku?

Awatar użytkownika
sailor 88
Posty: 1371
Rejestracja: 27 maja 2017, 9:33
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Nissan Qashqai E-POWER : był Seat Ateca 1,6TDI
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowań: 376 razy

Re: Klocki do Cupry Ateca przód

Post autor: sailor 88 »

pirates69 pisze:
05 gru 2020, 22:20
W oryginale przy komplecie Brembo zauważyłem, że pomiędzy klockiem a tłoczkami jest jakaś powłoka fabryczna bezbarwna, coś w rodzaju sylikonu, To będzie chyba pasta antywibracyjna.

Czy ktoś zna nazwę tego specyfiku?
Osobiście stosowałem kiedyś coś takiego z dobrym skutkiem: https://allegro.pl/oferta/podkladki-pod ... SAQAvD_BwE
...Spieszmy się kochać diesel'e, tak szybko odchodzą...

Misiek
Posty: 2398
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 727 razy
Otrzymał podziękowań: 1169 razy

Re: Klocki do Cupry Ateca przód

Post autor: Misiek »

To piszczenie hamulców jest od wibracji, a nie od tarcia klocka o tarczę ? Nawet nie wiedziałem ! (tak, tak, wiem - jeszcze wielu dziwnych rzeczy nie wiem :( - człowiek uczy się do samej śmierci).
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

pirates69
Posty: 21
Rejestracja: 22 lis 2019, 4:52
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Samochód: Cupra Ateca
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Klocki do Cupry Ateca przód

Post autor: pirates69 »

Jeszcze dodam, że klocki Brembo mają zawiniętą na krawędzie klocków podkładkę antywibracyjną, jak widać na fotkach. Klocki ATE są w tym miejscu gołe. A producent i tak chyba nie bez powodu zastosował jakiś preparat "sklejający" powierzchnię pomiędzy klockami a tłoczkami. Jak demontowałem je były delikatnie przyklejone czyś bezbarwnym elastycznym do tłoczków. Nie wiem, czy po zastosowaniu oryginałów Brembo występuje piszczenie hamulców. Wymieniał już ktoś.

Podsyłam filmik

pirates69
Posty: 21
Rejestracja: 22 lis 2019, 4:52
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Samochód: Cupra Ateca
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Klocki do Cupry Ateca przód

Post autor: pirates69 »

Wybrałem pastę wyciszającą piszczenie hamulców LIQUI MOLY Bremsen Anti Quietsch Paste 3074, zużyłem dwie saszetki. Nie miałem styczności z tego typu specyfikami i nie wiedziałem, czy pasta ma lekko zaschnąć czy klocki można montować zaraz. Pasta ma konsystencję bardzo gęstej farby olejnej zmieszanej z sylikonem. Jak za grubo posmarujesz, spłynie. Posmarowałem klocki (od strony tłoczków oczywiście) + jarzma. Należy pamiętać, żeby nadmiernie nie upaprać elementów uszlachetnianych, będzie widać. Zamontowałem do zacisków, te przykręciłem.

Dwa dni testów i jest git, nie piszczą.

Jeszcze coś dodam. Taka uwaga na temat pracy serwisów autoryzowanych. Wnioski wyciągnijcie sami. Byłem ostatnio na przeglądzie i wymianie oleju. Poinformowano mnie, że trzeba będzie szykować się do wymiany elementów układu hamulcowego osi przedniej i tylnej, są zużyte w 70% i tarcze przegrzane. Koszt przodu z wymianą 5.500,00.
Faktycznie przednie były zużyte w ok.70%, styk zużycia jeszcze nie zjedzony. Tarcze? Jedyny feler to zapchane otworki perforacji wewnętrzne od piasty i zewnętrzne, od wewnętrznej i zewnętrznej strony tarcz, z obu stron. Środkowe drożne. Moim zdaniem odpowiedzialna za to jest konstrukcja kończących się elementów ciernych.

Obrazek

Dobre wiertło 4mm, wiertarka i sprawa rozwiązana.
Natomiast tylne klocki, sama okładzina, grubość 6mm, czyli 50%, tarcze idealne.
Ostatnio zmieniony 10 gru 2020, 4:47 przez pirates69, łącznie zmieniany 1 raz.

Kuchar
Posty: 673
Rejestracja: 24 cze 2019, 23:55
Samochód: inne
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy

Re: Klocki do Cupry Ateca przód

Post autor: Kuchar »

Niech zgadnę, salon w Gliwicach? :D

pirates69
Posty: 21
Rejestracja: 22 lis 2019, 4:52
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Samochód: Cupra Ateca
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Klocki do Cupry Ateca przód

Post autor: pirates69 »

mczelny2401 pisze:
03 paź 2020, 21:12
TRW strasznie pylą i zjedziesz je jeszcze szybciej ;)
Teraz mam zrobione ok.44tys.km klocki jeszcze powinny wytrzymać ok.10tys. Czyli lepiej jak Brembo.

pirates69
Posty: 21
Rejestracja: 22 lis 2019, 4:52
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Samochód: Cupra Ateca
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Klocki do Cupry Ateca przód

Post autor: pirates69 »

Tylko powoli zaczynam przymierzać się do wymiany tarcz i klocków. Zastanawiam się nad kompletem Zimmermann.
Ktoś już zakładał?

ODPOWIEDZ