Cupra Formentor

Dyskusje na dowolne tematy, nie związane z Seatem Ateca
Regulamin forum
Tutaj można dyskutować na dowolny temat.

Prosimy jednak zachować kulturę i nie obrażać innych użytkowników.
piotrzet
Posty: 190
Rejestracja: 06 gru 2020, 20:19
Samochód: Seat Leon ST 1,5 TSI 150 KM manual
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Cupra Formentor

Post autor: piotrzet »

U nas również.
Nie można dorzucić miedzianych felg, brak nakładek sportowych na pedały, zmienony wygląd wydechu z tyłu i chyba tyle.
A warto dodać, że Formentor zawsze ma ten sam ekran tzn albo tańsza wersja 10 cali albo 12 za dopłatą. Natomiast nie ma tego najtańszego co w Leonie z piano black i tymi przyciskami. Kolejny raz potwierdza się, że lepiej wycenili niż Leona ciekawe kiedy podwyżka :D



Sponsor

Re: Cupra Formentor

Sponsor


Cupra_ateca
Posty: 19
Rejestracja: 28 kwie 2019, 8:12
Samochód: Cupra Ateca
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Cupra Formentor

Post autor: Cupra_ateca »

Analizując cały czas kwestię tego silnika 1.5 TSi jeżeli dobrze rozumiem konfigurator to dla mnie głównym minusem tego wariantu jest brak napędu 4Drive i to uważam oprócz mocy za największą przewagę 2.0 TSI.

Cupra_ateca
Posty: 19
Rejestracja: 28 kwie 2019, 8:12
Samochód: Cupra Ateca
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Cupra Formentor

Post autor: Cupra_ateca »

W cenniku Seata Ateca różnica pomiędzy wersją 2.0 TDI bez napędu, a z napędem wynosi prawie 15 tysięcy zł. Napęd w wariancie 1.5 TSI nie występuje dlatego podaje przykład diesla. Używając tego ładnego zwrotu, który padł w tym wątku - racjonalizując sobie wybór wersji Formentora 310 km, to dopłata do tej wersji silnikowej nie wynosi 70 tysięcy, tylko uwzględniając napęd 4 Drive już tylko 55 tysięcy:) Należy też rozliczyć kwestię wyposażenia podstawowego, inny pakiet stylistyczny zewnątrz, różnice wewnątrz samochodu i okazuje się że ta dopłata nie jest już tak straszna do tej mocy - a już na pewno wypada na plus względem marek "premium". Trzeba też podkreślić, że nie chodzi tylko o samą moc, ale silnik 1.5 TSI nigdy nie będzie miał takiej charakterystyki jak 2.0 TSI - oczywiście nie będzie to taka różnica jak pomiędzy silnikiem rzędowym a w układzie V, ale jednak będzie zauważalna moim zdaniem.

piotrzet
Posty: 190
Rejestracja: 06 gru 2020, 20:19
Samochód: Seat Leon ST 1,5 TSI 150 KM manual
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Cupra Formentor

Post autor: piotrzet »

Frodo
W Cuprze za 200 mam mocniejszy silnik, w Audi lepsze wyposażenie, a silnik i tak daje radę i nie jest mułowaty. Kto czego potrzebuje tak jak piszę.

piotrzet
Posty: 190
Rejestracja: 06 gru 2020, 20:19
Samochód: Seat Leon ST 1,5 TSI 150 KM manual
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Cupra Formentor

Post autor: piotrzet »

Ja akurat auto trzymam 2-3 lata więc nie ważne ;)
Tiguana raczej w ogóle pod uwagę nie biorę. Albo tak jak pisałem Ateca, Formentor z 1,5 albo zależy od stanu konta A3 niby limuzynę :D

Awatar użytkownika
S3ker
Posty: 285
Rejestracja: 22 sty 2019, 17:10
Samochód: ATECA MY19 1.5 TSI DSG XC BLACK
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Re: Cupra Formentor

Post autor: S3ker »

Tak z ciekawości widział ktoś gdzieś foto radia tych co są w leonie IV, tych mniejszych niż te full wypas 12" :)
Seat Ateca Black Magic 1.5 TSI DSG7 150KM Xcellence

piotrzet
Posty: 190
Rejestracja: 06 gru 2020, 20:19
Samochód: Seat Leon ST 1,5 TSI 150 KM manual
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Cupra Formentor

Post autor: piotrzet »

w leonie w ogóle 12 calowych nie ma. Są 10 i bodajże 8. Wejdź na otomoto tam już kilka modeli ma to tańsze radio i są zdjęcia.

Awatar użytkownika
S3ker
Posty: 285
Rejestracja: 22 sty 2019, 17:10
Samochód: ATECA MY19 1.5 TSI DSG XC BLACK
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Re: Cupra Formentor

Post autor: S3ker »

Jeśli te radyjko 10" w formentorze to te same co w leonie to jeszcze jakiejś tragedii nie ma. A czy faktycznie navi w tej 10" będzie to teraz i tak pikuś. Zresztą już do mojej Ateki przyjedzie pełny android na małym pendrive i bez użycia telefonu sobie odpalę na radiu i navigację, yt, netflixy i inne gierki :P

Jedynie mnie ciekawi czemu dali taki niski profil opon w porównaniu do Cupry ateki, tu wychodzą oponki zbliżone do takiej Octavi RS niż pod Suva ;)
Seat Ateca Black Magic 1.5 TSI DSG7 150KM Xcellence

Awatar użytkownika
thecichy
Posty: 449
Rejestracja: 14 paź 2018, 18:38
Lokalizacja: Łódź
Samochód: Seat Ateca FR 2.0 TSI
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: Cupra Formentor

Post autor: thecichy »

S3ker pisze:
07 gru 2020, 14:31
...
Jedynie mnie ciekawi czemu dali taki niski profil opon w porównaniu do Cupry ateki, tu wychodzą oponki zbliżone do takiej Octavi RS niż pod Suva ;)
Pewnie dlatego, że o ile Ateca to (kompaktowy ale) SUV, to Formentor jest Crossover'em i jego wysokość (i środek ciężkości) w sots. do szerokości zbliża go bardziej do samochodu osobowego niż do SUV'a, zresztą większością wymiarów nie odbiega za bardzo od Leona.

piotrzet
Posty: 190
Rejestracja: 06 gru 2020, 20:19
Samochód: Seat Leon ST 1,5 TSI 150 KM manual
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Cupra Formentor

Post autor: piotrzet »

Ale z tego co słyszałem w testach różnych na YouTube to środek ma dużo więcej miejsca niż nawet w Atece. Sam jeszcze nie testowałem czekam aż przyjedzie.

ODPOWIEDZ