Aktualizacja Map

Nagłośnienie, nawigacja, komunikacja między kierowcami
Awatar użytkownika
Eleonor
Posty: 349
Rejestracja: 12 paź 2019, 17:32
Samochód: Seat Ateca FR 1.5 TSI DSG 2020 Rodium Grey
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 39 razy

Re: Aktualizacja Map

Post autor: Eleonor »

Nie
Ale trzeba zmienić CID - ja tak zrobiłem sobie kartę 64GB


Ateca FR 1.5 TSI DSG - Rodium Grey 2020

Sponsor

Re: Aktualizacja Map

Sponsor


bieniek
Posty: 11
Rejestracja: 27 gru 2020, 13:40
Samochód: seat Ateca FR 2.0 TSI DSG
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Aktualizacja Map

Post autor: bieniek »

Eleonor pisze:
27 gru 2020, 14:11
Nie
Ale trzeba zmienić CID - ja tak zrobiłem sobie kartę 64GB
czyli o co chodzi z ta zmiana CID bo nie wiem o co chodzi:P a jesli nie potrafie zmienic tego CID to musze na orginalna karte wgrac aktualizacje, lecz boje sie ze nawet ta orginalna mape strace i juz wogole nie bedzie mi dzialac nawigacja. aktualnie posiadam mape 309 i moje pytanie czy musze po kolei aktualizowac mapy czy od razu moge wgrac mape 1430. bo mam klopot nawet jak podmienie pliki OVERALL.NDS na karcie SD (nie orginalna) to aktualizacja mi nie dziala brak danych na karcie

Tomektr
Posty: 99
Rejestracja: 24 cze 2018, 14:01
Samochód: Seat Leon FR
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Re: Aktualizacja Map

Post autor: Tomektr »

Ważny jest plik OVERALL.NDS. Jak jego stracisz to będzie kłopot ale nie dramat :) Wyskakuje Ci brak danych bo stacja odczytuje CID z karty. Musi być CID karty oryginalnej bo taki jest przypisany do stacji. Zrób sobie kopię oryginalnej karty na dysku komputera, wgraj nowe mapy (od razu najnowsze) i skopiuj z oryginalnej karty plik OVERALL.NDS i będzie działać. Powtarzam, najważniejszy jest plik OVERALL.NDS z oryginalnej mapy którą dostałeś z samochodem.

A jak chcesz zmienić numer CID na innej karcie to wpisz w necie jak to zrobić i wyskoczy Ci pełno poradników.

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic ... l#15942844

A60
Posty: 30
Rejestracja: 20 lis 2020, 18:05
Samochód: Seat Ateca 2,0 TSI
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Aktualizacja Map

Post autor: A60 »

Pojemność karty SD

Przy aktualizacji do nowych map dopadła mnie kończąca się pojemność karty SD, która nie pozwoliła na dogranie folderu EEC. Poszukałem w folderze maps elementów, które mogę usunąć i znalazłem pliki przeznaczone dla Skody i VW. Po ich usunięciu dograłem EEC i odpaliłem w samochodzie i wszystko działa. Może komuś ta wiedza się przyda, bo oryginalne karty SD maja tylko 16 GB, a mapy maja coraz więcej GB.

Awatar użytkownika
michal 76
Posty: 573
Rejestracja: 07 maja 2017, 10:04
Lokalizacja: Ostrołęka
Samochód: Seat Ateca 1.4 DSG XCELLENCE 4 Drive VW Passat
Podziękował: 77 razy
Otrzymał podziękowań: 145 razy

Re: Aktualizacja Map

Post autor: michal 76 »

A60 pisze:
29 gru 2020, 11:26
Pojemność karty SD

Przy aktualizacji do nowych map dopadła mnie kończąca się pojemność karty SD, która nie pozwoliła na dogranie folderu EEC. Poszukałem w folderze maps elementów, które mogę usunąć i znalazłem pliki przeznaczone dla Skody i VW. Po ich usunięciu dograłem EEC i odpaliłem w samochodzie i wszystko działa. Może komuś ta wiedza się przyda, bo oryginalne karty SD maja tylko 16 GB, a mapy maja coraz więcej GB.
Miałem dokładnie to samo, ale niczego nie usuwałem. Przyczyną jest powiększona pojemność katalogu EEC. Rozwiązanie jest wyżej w postach, ale napiszę jeszcze dla potomnych. Przed zamianą map zgrywamy sobie katalog EEC. Później musimy podmienić jeden plik - OVERALL.NDS jest on w katalogu EEC_WLD, nie podmieniamy całego katalogu. Dzięki tej operacji zyskujemy pojemność plików w katalogu EEC na poziomie 180MB i nie ma problemu z wgraniem map. Mój katalog rozrósł się do prawie 600mb i też miałem problem z wgraniem nowych map.

Awatar użytkownika
greg_the_lazy
Posty: 423
Rejestracja: 17 kwie 2018, 21:06
Lokalizacja: Janki, Falenty Nowe
Samochód: Ateca FR 1.4 TSI 7DSG - Rodium Grey
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 28 razy

Re: Aktualizacja Map

Post autor: greg_the_lazy »

Uhhhh... zabrałem się za aktualizację map w samochodzie żony - Arona... latam po wątku i pocę się jak pedofil w Smyku i nigdzie nie widzę przyjemnej i procedury... :)

czy ktoś mógłby napisać, jak dla małpy, krok po kroku i/lub przypiąć taki post na górze wątku lub opisać to oddzielnym temacie? :)
0. Zrobić backup karty SD.
1. Skąd pobrać aktualne mapy?
2. Co podmienić: co, skąd, dokąd przekopiować?
3. Co przegrać na kartę SD?
4. Przywrócenie oryginalnych MAP, jeżeli procedura się nie powiedzie.
5. Podgrywanie POI, fotoradarów, etc...

Dzięki.
Ateca FR 1.4 TSI 7DSG - Rodium Grey

Awatar użytkownika
DarekWa
Posty: 337
Rejestracja: 27 sty 2020, 19:20
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Seat Ateca XC 2.0 TSI 190 KM 4Drive DSG7 (RM20)
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 20 razy

Re: Aktualizacja Map

Post autor: DarekWa »

ja robię to zgodnie z instrukcja Seat i nic ponad to. Mam oryginalną kartę SD. https://www.seat.pl/serwis/my-seat/nawi ... wosci.html

Mapy pobrałem też ze strony Seat lub https://app-connect.volkswagen.com/mapu ... index.html dla Tiguan 2019 urządzenie Discover Media.
To te same mapy są.

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
greg_the_lazy
Posty: 423
Rejestracja: 17 kwie 2018, 21:06
Lokalizacja: Janki, Falenty Nowe
Samochód: Ateca FR 1.4 TSI 7DSG - Rodium Grey
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 28 razy

Re: Aktualizacja Map

Post autor: greg_the_lazy »

Ale masz Map Care... Ja nie mam

Wysłane z mojego ONEPLUS A5000 przy użyciu Tapatalka

Ateca FR 1.4 TSI 7DSG - Rodium Grey

Awatar użytkownika
DarekWa
Posty: 337
Rejestracja: 27 sty 2020, 19:20
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Seat Ateca XC 2.0 TSI 190 KM 4Drive DSG7 (RM20)
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 20 razy

Re: Aktualizacja Map

Post autor: DarekWa »

dodatkowo tylko w takim razie musisz podmienić jeden plik - OVERALL.NDS jest on w katalogu EEC_WLD z oryginalnej zawartości karty SD z mapami.
Tyle.

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka



Awatar użytkownika
michal 76
Posty: 573
Rejestracja: 07 maja 2017, 10:04
Lokalizacja: Ostrołęka
Samochód: Seat Ateca 1.4 DSG XCELLENCE 4 Drive VW Passat
Podziękował: 77 razy
Otrzymał podziękowań: 145 razy

Re: Aktualizacja Map

Post autor: michal 76 »

greg_the_lazy pisze:
29 gru 2020, 22:49
Uhhhh... zabrałem się za aktualizację map w samochodzie żony - Arona... latam po wątku i pocę się jak pedofil w Smyku i nigdzie nie widzę przyjemnej i procedury... :)

czy ktoś mógłby napisać, jak dla małpy, krok po kroku i/lub przypiąć taki post na górze wątku lub opisać to oddzielnym temacie? :)
0. Zrobić backup karty SD.
1. Skąd pobrać aktualne mapy?
2. Co podmienić: co, skąd, dokąd przekopiować?
3. Co przegrać na kartę SD?
4. Przywrócenie oryginalnych MAP, jeżeli procedura się nie powiedzie.
5. Podgrywanie POI, fotoradarów, etc...

Dzięki.
1. nie wystarczy zgrać katalog EEC OBOWIĄZKOWO!!
2. ja pobieram z tej strony https://app-connect.volkswagen.com/mapu ... index.html
3. Całą zawartość pobraną, później podmieniać plik OVERALL.NDS jest on w katalogu EEC później podkatalog EEC_WLD
4. W takim wypadku musisz zgrać całą zawartość karty przed podmianką map
5. POI to odzielna sprawa masz tutaj https://www.ateca-klub.pl/forum/viewtop ... POI#p23592 na pierwszej stronie kolega Patryk7133 udostępnił. Procedura jest inna zgrywasz na kartę SD i wkładasz do czytnika 2 w menu mapy ( ustawienia ) wybierasz aktualizuj poi.

ODPOWIEDZ