Ateca - kiedy nowy model, lifting?

Wszelkie dyskusje związane z zakupem Seata Ateca i Cupry Ateca
Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Ateca - kiedy nowy model, lifting?

Post autor: Endrju »



Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

Sponsor

Re: Ateca - kiedy nowy model, lifting?

Sponsor


Rafiner
Posty: 814
Rejestracja: 07 paź 2018, 19:02
Samochód: Seat Ateca 1.5 TSI DSG FR
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowań: 82 razy

Re: Ateca - kiedy nowy model, lifting?

Post autor: Rafiner »

Zmiany między Ateca przed i po FL są tak małe, że wg. mnie szkoda ich rozróżniać w osobnych tematach. Z tego co widzę, to tylko trzy elementy się różnią funkcje ACC, światła przednie/tylni led i wygląd systemu media z AA. Cała najważniejsza część jest ta sama: silniki, skrzynie, prowadzenie, zawieszenie, komfort, wielkość wnętrza, kształt siedzeń itd. są takie same. Jak coś się spieprzy poza ACC czy media to to samo.
Na OCP wydzielono każdą octavie osobno, te z FL też i jest opis jakiejś usterki dla O2 sprzed FL, a w O2 po FL nie ma, chociaż dotyczy tego samego i tak samo się to rozwiązuje, bo poza światłami to praktycznie to samo.
Poczekajmy na nową wersje Ateca.
Za ten post autor Rafiner otrzymał podziękowanie:
Frodo (04 sty 2021, 8:55)
Ocena: 5.26%
Ateca 1.5 tsi DSG, Radium Grey, wersja FR + extrasy.

Awatar użytkownika
chris
Posty: 410
Rejestracja: 21 kwie 2018, 20:14
Samochód: Cupra Ateca 2.0TSI 300KM
Podziękował: 30 razy
Otrzymał podziękowań: 67 razy

Re: Ateca - kiedy nowy model, lifting?

Post autor: chris »

W teście AG piszą ,że silnik 2.0 TSI w Atece po FL klekocze jak Diesel :o
Czy ktoś z Was to potwierdza :?

https://autogaleria.pl/seat-ateca-fl-20 ... est-opinia

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 04 sty 2021, 10:08 przez chris, łącznie zmieniany 3 razy.

Teo
Posty: 493
Rejestracja: 30 gru 2018, 0:09
Samochód: 2.0 TSI
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: Ateca - kiedy nowy model, lifting?

Post autor: Teo »

Ok.... myslalem ze tak ma byc. Ale to prawda, klekocze. W srodku tez to slychac. Zapytam o to w serwisie w przyszlym tygodnu. A w przedlifcie byl cichutki ?

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Ateca - kiedy nowy model, lifting?

Post autor: Endrju »

Nie był jeździłem 2.0 TSI przed liftem i po lifcie, ale bez przesady diesel klekocze głośniej. Jednak jest różnica między 1.4tsi a 1.5tsi - jest zdecydowanie głośniejszy.
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

Bonifacy
Posty: 628
Rejestracja: 18 mar 2020, 12:27
Samochód: Seat Ateca 1.5 DSG Xperience
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 55 razy

Re: Ateca - kiedy nowy model, lifting?

Post autor: Bonifacy »

Chyba po raz pierwszy czytam o Atece FL "fatalne multimedia"

Misiek
Posty: 2398
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 727 razy
Otrzymał podziękowań: 1169 razy

Re: Ateca - kiedy nowy model, lifting?

Post autor: Misiek »

Rafiner pisze:
02 sty 2021, 0:16
Sorry, że tu ale to aktywny temat.

Dzisiaj niby na Autoświecie pokazano ranking 50 najchętniej kupowanych aut przez Kowalskiego w 2020 i Ateki nie ma. Jest kilkaset sztuk Arony i Leon na chyba 32 pozycji. A jak się spytasz o rabat u dilera na Ateca, to " ... panie, tak ludzie biorą, że hohoho ..... ".
Wydaje mi się, że brak Ateki wynika z ceny + ewentualnie z renomy, popularności, zainteresowania modelem, marką (RAV4, Volvo).

A odnośnie tego "panie, tak ludzie biorą", to tak samo miałem jak interesowałem się Peugeot'em 5006 - ja mówię, że bardzo mało ich widuję na ulicach i nie wiem z czego to może wynikać, bo innych, wcale nie tańszych modeli SUV;ów widuję bardzo dużo - panie, ja nie wiem - my sprzedajemy je na pniu, każdy który pojawi się na demo i jeszcze kupę z indywidualnej konfiguracji.
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

Misiek
Posty: 2398
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 727 razy
Otrzymał podziękowań: 1169 razy

Re: Ateca - kiedy nowy model, lifting?

Post autor: Misiek »

Frodo pisze:
01 sty 2021, 19:55
piotrzet pisze:
01 sty 2021, 19:39
Kamerka to powinna być chowana w logo i wtedy nie ma problemu.
Tak. Nawet x4 dla kamer 360. Tylko nie wiem jak z awaryjnością takich rozwiązań.
Czyszczenie tylnej kameru dość sprawnie przebiega. Szkoda, że nie ma opcji czyszczenia wszystkich.
Mogliby jeszcze umożliwić wykorzystanie kamer w monitoringu, jak Tesla! 8-) Chętnie bym dopłacił za taką opcję.
Przy kamerach 360 boczne, to aż by się prosiły żeby je umieścić w słupkach środkowych pod dachem i wysuwane podczas używania - po pierwsze, to środek samochodu, więc lepiej, szerzej widać, poza tym z większej wysokości obraz byłby chyba mniej zniekształcony i bardziej oddający rzeczywistość, obejmujący większy obszar.
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

Awatar użytkownika
Grz_Bo
Posty: 441
Rejestracja: 15 lis 2020, 8:48
Samochód: Seat Leon
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 157 razy

Re: Ateca - kiedy nowy model, lifting?

Post autor: Grz_Bo »

Endrju pisze:Nie był jeździłem 2.0 TSI przed liftem i po lifcie, ale bez przesady diesel klekocze głośniej. Jednak jest różnica między 1.4tsi a 1.5tsi - jest zdecydowanie głośniejszy.
Tak się zastanawiam, czy ten klekot nie jest spowodowany tym, że dsg wrzuca dość szybko wysokie biegi przy spokojnej jeździe i czasami wydaje mi się, że bieg jest za wysoki, w szczególności przy lekkim przyspieszaniu, kiedy to dsg nie zrzuci biegu na niższy a jest on za wysoki i silnik tak, jakby się dławił i wtedy to słychać.

Pozdrawiam,
Grzegorz


vioox
Posty: 228
Rejestracja: 13 wrz 2020, 21:59
Samochód: 308 SW --> ateca
Podziękował: 14 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Ateca - kiedy nowy model, lifting?

Post autor: vioox »

Grz_Bo pisze:
06 sty 2021, 1:21
Endrju pisze:Nie był jeździłem 2.0 TSI przed liftem i po lifcie, ale bez przesady diesel klekocze głośniej. Jednak jest różnica między 1.4tsi a 1.5tsi - jest zdecydowanie głośniejszy.
Tak się zastanawiam, czy ten klekot nie jest spowodowany tym, że dsg wrzuca dość szybko wysokie biegi przy spokojnej jeździe i czasami wydaje mi się, że bieg jest za wysoki, w szczególności przy lekkim przyspieszaniu, kiedy to dsg nie zrzuci biegu na niższy a jest on za wysoki i silnik tak, jakby się dławił i wtedy to słychać.

Pozdrawiam,
Grzegorz

Dokladnie tak jak mówisz mi się wydaje nawet ze jak by dal bieg niżej to by mniej palił bo dziś taka sytuacja... jade na 7 biegu ok 1.5tys obrotów na tempomacie... pojawiła się lekka Górka patrze na spalanie grubo wzrosło na ok 12l chwilowe... no to cyk manetka w dół o jeden i bylo jiz 9.9 obroty kolo 2 tys... tak jak ktoś juz tu pisal powinien być tryb posredni miedzy D a S...

ODPOWIEDZ