Aktualizacja Map

Nagłośnienie, nawigacja, komunikacja między kierowcami
Tomektr
Posty: 99
Rejestracja: 24 cze 2018, 14:01
Samochód: Seat Leon FR
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Re: Aktualizacja Map

Post autor: Tomektr »

Rafiner pisze:
31 gru 2020, 0:23
No i wziąłem się za aktualizacje map, ściągnąłem z VW i zacząłem wgrywać jak poprzednio, ale się wywaliło, nie wgrało jednedgo pliku, że za mało miejsca. Próbowałem formatu, ale się nie powiodło. Suma sumarum teraz nie mogę nic wgrać. Kurde nie wiem, czy karta padła czy coś. Jutro sprawdzę na innym kompie, jako ostatnia szansa.
Zrób tak jak napisałem stronę wcześniej i musi śmigać



Sponsor

Re: Aktualizacja Map

Sponsor


Rafiner
Posty: 813
Rejestracja: 07 paź 2018, 19:02
Samochód: Seat Ateca 1.5 TSI DSG FR
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowań: 82 razy

Re: Aktualizacja Map

Post autor: Rafiner »

Karta jest czysta, daje kopiuj, rusza 7Mb/s, spada na 3 Mb/s, następnie na 700k i wchodzi na 0 Mb/s. I koniec kopiowania. Wchodzi ok 32 MB. Boję się, że karta padła.

Jak wygląda sprawa zgłoszenia do ASO na gwarancji ? Miał ktoś taki przypadek ?

Edit: udało się. Zmieniłem laptopa i poszło. Wgrałem 15.20 i plik ze starej mapy. Działa, ale nie ma ronda, które od roku jest u mnie w mieście. Gówniana ta navi. Użyteczna jak jedziesz do takiej Serbii, gdzie nie ma roamingu na dane.
Ateca 1.5 tsi DSG, Radium Grey, wersja FR + extrasy.

patryk7133
Posty: 1076
Rejestracja: 11 wrz 2017, 23:53
Lokalizacja: Nowa Ruda i Ludwigshafen
Samochód: Seat Ateca1,4 TSI DSG7 Xcellence Comfort+Assistant
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Re: Aktualizacja Map

Post autor: patryk7133 »

bieniek pisze:
27 gru 2020, 14:27
Eleonor pisze:
27 gru 2020, 14:11
Nie
Ale trzeba zmienić CID - ja tak zrobiłem sobie kartę 64GB
czyli o co chodzi z ta zmiana CID bo nie wiem o co chodzi:P a jesli nie potrafie zmienic tego CID to musze na orginalna karte wgrac aktualizacje, lecz boje sie ze nawet ta orginalna mape strace i juz wogole nie bedzie mi dzialac nawigacja. aktualnie posiadam mape 309 i moje pytanie czy musze po kolei aktualizowac mapy czy od razu moge wgrac mape 1430. bo mam klopot nawet jak podmienie pliki OVERALL.NDS na karcie SD (nie orginalna) to aktualizacja mi nie dziala brak danych na karcie
Kolego ty masz Navi + ?
Jeśli tak to aktualizujesz nawigację przy pomocy karty SD z wolnego rynku pod warunkiem że masz wykupione MapCare

bieniek
Posty: 11
Rejestracja: 27 gru 2020, 13:40
Samochód: seat Ateca FR 2.0 TSI DSG
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Aktualizacja Map

Post autor: bieniek »

patryk7133 pisze:
03 sty 2021, 22:46
bieniek pisze:
27 gru 2020, 14:27
Eleonor pisze:
27 gru 2020, 14:11
Nie
Ale trzeba zmienić CID - ja tak zrobiłem sobie kartę 64GB
czyli o co chodzi z ta zmiana CID bo nie wiem o co chodzi:P a jesli nie potrafie zmienic tego CID to musze na orginalna karte wgrac aktualizacje, lecz boje sie ze nawet ta orginalna mape strace i juz wogole nie bedzie mi dzialac nawigacja. aktualnie posiadam mape 309 i moje pytanie czy musze po kolei aktualizowac mapy czy od razu moge wgrac mape 1430. bo mam klopot nawet jak podmienie pliki OVERALL.NDS na karcie SD (nie orginalna) to aktualizacja mi nie dziala brak danych na karcie
Kolego ty masz Navi + ?
Jeśli tak to aktualizujesz nawigację przy pomocy karty SD z wolnego rynku pod warunkiem że masz wykupione MapCare
Dokładnie nie wiem jaki mam model radia zwykle czy z + jak to można sprawdzić? Już próbowałem wgrać mapę na karte z wolnego rynku i właśnie nie działa a niby też mam wykupione MapCar(darmowa aktualizacja na 3 lata jeśli to jest te MapCar) chyba że mnie oszukali;p gdzie sprawdzę czy mam MapCar
Obrazek

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Aktualizacja Map

Post autor: Endrju »

A to nie było różnicy? Zwykła navi była z kartą a nawi+ z dyskiem twardym to nie było tam karty.
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

patryk7133
Posty: 1076
Rejestracja: 11 wrz 2017, 23:53
Lokalizacja: Nowa Ruda i Ludwigshafen
Samochód: Seat Ateca1,4 TSI DSG7 Xcellence Comfort+Assistant
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Re: Aktualizacja Map

Post autor: patryk7133 »

bieniek pisze:
04 sty 2021, 1:56
patryk7133 pisze:
03 sty 2021, 22:46
bieniek pisze:
27 gru 2020, 14:27


czyli o co chodzi z ta zmiana CID bo nie wiem o co chodzi:P a jesli nie potrafie zmienic tego CID to musze na orginalna karte wgrac aktualizacje, lecz boje sie ze nawet ta orginalna mape strace i juz wogole nie bedzie mi dzialac nawigacja. aktualnie posiadam mape 309 i moje pytanie czy musze po kolei aktualizowac mapy czy od razu moge wgrac mape 1430. bo mam klopot nawet jak podmienie pliki OVERALL.NDS na karcie SD (nie orginalna) to aktualizacja mi nie dziala brak danych na karcie
Kolego ty masz Navi + ?
Jeśli tak to aktualizujesz nawigację przy pomocy karty SD z wolnego rynku pod warunkiem że masz wykupione MapCare
Dokładnie nie wiem jaki mam model radia zwykle czy z + jak to można sprawdzić? Już próbowałem wgrać mapę na karte z wolnego rynku i właśnie nie działa a niby też mam wykupione MapCar(darmowa aktualizacja na 3 lata jeśli to jest te MapCar) chyba że mnie oszukali;p gdzie sprawdzę czy mam MapCar
Obrazek
Teraz widzę!
Masz małą nawi wersja mapy 1115 w takim przypadku masz kartę SD w schowku po stronie pasażera to jest oryginalna karta i tylko za pośrednictwem tej karty robisz aktualizację mapy
Najnowsza wersja map na dzień dzisiejszy to 1520 jeśli się nie mylę.

bieniek
Posty: 11
Rejestracja: 27 gru 2020, 13:40
Samochód: seat Ateca FR 2.0 TSI DSG
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Aktualizacja Map

Post autor: bieniek »

patryk7133 pisze:
04 sty 2021, 14:42
bieniek pisze:
04 sty 2021, 1:56
patryk7133 pisze:
03 sty 2021, 22:46


Kolego ty masz Navi + ?
Jeśli tak to aktualizujesz nawigację przy pomocy karty SD z wolnego rynku pod warunkiem że masz wykupione MapCare
Dokładnie nie wiem jaki mam model radia zwykle czy z + jak to można sprawdzić? Już próbowałem wgrać mapę na karte z wolnego rynku i właśnie nie działa a niby też mam wykupione MapCar(darmowa aktualizacja na 3 lata jeśli to jest te MapCar) chyba że mnie oszukali;p gdzie sprawdzę czy mam MapCar
Obrazek
Teraz widzę!
Masz małą nawi wersja mapy 1115 w takim przypadku masz kartę SD w schowku po stronie pasażera to jest oryginalna karta i tylko za pośrednictwem tej karty robisz aktualizację mapy
Najnowsza wersja map na dzień dzisiejszy to 1520 jeśli się nie mylę.
A gdzie można sprawdzić czy mam wykupione MapCar pewnie trzeba dowiedzieć się w salonie seata po nr. Vin powiedzą mi?

Awatar użytkownika
michal 76
Posty: 571
Rejestracja: 07 maja 2017, 10:04
Lokalizacja: Ostrołęka
Samochód: Seat Ateca 1.4 DSG XCELLENCE 4 Drive VW Passat
Podziękował: 77 razy
Otrzymał podziękowań: 145 razy

Re: Aktualizacja Map

Post autor: michal 76 »

Mapę możesz sobie sam zaktualizować. Ściągasz nową przed zamianą plików zgraj katalog EEC, reszta do podmiany na nowe pliki później wgraj plik OVERALL.NDS w katalogu EEC_WILD. I gotowe

patryk7133
Posty: 1076
Rejestracja: 11 wrz 2017, 23:53
Lokalizacja: Nowa Ruda i Ludwigshafen
Samochód: Seat Ateca1,4 TSI DSG7 Xcellence Comfort+Assistant
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Re: Aktualizacja Map

Post autor: patryk7133 »

Nie zapomnij zrobić kopi bezpieczeństwa oryginalnej karty SD

A najlepiej przeczytaj cały ten temat zaczynając od postu nr: 1 to powinno ci wiele wyjaśnić
Ostatnio zmieniony 04 sty 2021, 17:04 przez patryk7133, łącznie zmieniany 4 razy.

Rafiner
Posty: 813
Rejestracja: 07 paź 2018, 19:02
Samochód: Seat Ateca 1.5 TSI DSG FR
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowań: 82 razy

Re: Aktualizacja Map

Post autor: Rafiner »

Czy nie macie wrażenia, że mapa 15.20 chodzi wolniej ? Efekt jest taki. Jadę, radio włączone, widzę stacje radiowe. Daję przyciskiem navi i..... dawniej pojawiała się mapa od razu, teraz pojawia się ekran, że sprawdza mapę i kręci z 10 sekund kółko. Po tym wskakuje mapa. Mam mapę z VW Tiguan 2017.
Wyszukuje lokalizacje itp. Tylko wolniej się ładuje za 1 razem.
Ateca 1.5 tsi DSG, Radium Grey, wersja FR + extrasy.

ODPOWIEDZ