Pamiec kluczyka - kierowcy

Ogólne dyskusje techniczne, opis problemów i usterek oraz ich sposoby ich rozwiązania
Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Pamiec kluczyka - kierowcy

Post autor: Endrju »

To akurat da się zrobić bo miałam drugi profil jak gość ale usunąłem a może niepotrzebnie.


Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

Sponsor

Re: Pamiec kluczyka - kierowcy

Sponsor


patryk7133
Posty: 1076
Rejestracja: 11 wrz 2017, 23:53
Lokalizacja: Nowa Ruda i Ludwigshafen
Samochód: Seat Ateca1,4 TSI DSG7 Xcellence Comfort+Assistant
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Re: Pamiec kluczyka - kierowcy

Post autor: patryk7133 »

Tak czytam i wnioskuję że mimo iż w Atece FL teoretycznie jest pamięć fotela to praktycznie wsiadamy do Ateca z przed FL bo jak nam ktoś przestawi fotel i lusterka to musimy to ręcznie przestawić dokładnie jak w Ateca bez pamięci czy tak ?

vioox
Posty: 228
Rejestracja: 13 wrz 2020, 21:59
Samochód: 308 SW --> ateca
Podziękował: 14 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Pamiec kluczyka - kierowcy

Post autor: vioox »

Nie po FL masz guziki z pamięciami przy fotelu... i to działa dobrze naciskasz i pyk ustawia się...
Tu chodzi o kluczyk zeby auto wiedziało kto otworzył auto i automatycznie ustawil odrazu fotel i ewentualnie na przywitaniu na desce napisal czesc Vioox jak się czujesz moze bys sie czegoś napił...
A jak zona otwozy swoim kluczem to będzie "czesc Edyta do którego Spa chcesz jechać..."

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Pamiec kluczyka - kierowcy

Post autor: Endrju »

Jedyna rzecz która moim zdaniem jest i tak do bani to fakt że trzeba otworzyć auto z pilota żeby w ogóle działało. Moim zdaniem jest to bez sensu, po co mi dostęp bez kluczykowy jak muszę wyjść kluczyk z kieszeni aby mi się fotel ustawił po tym jak jechała żona przede mną.
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

vioox
Posty: 228
Rejestracja: 13 wrz 2020, 21:59
Samochód: 308 SW --> ateca
Podziękował: 14 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Pamiec kluczyka - kierowcy

Post autor: vioox »

To fakt opcja w tym momencie traci sens... ale trzeba to uruchomic czy naprawde tak jest...

Misiek
Posty: 2398
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 727 razy
Otrzymał podziękowań: 1169 razy

Re: Pamiec kluczyka - kierowcy

Post autor: Misiek »

Endrju pisze:
08 sty 2021, 11:38
Jedyna rzecz która moim zdaniem jest i tak do bani to fakt że trzeba otworzyć auto z pilota żeby w ogóle działało. Moim zdaniem jest to bez sensu, po co mi dostęp bez kluczykowy jak muszę wyjść kluczyk z kieszeni aby mi się fotel ustawił po tym jak jechała żona przede mną.
Według mnie mała, ale dość uciążliwa niedoróbka w oprogramowaniu. Ktoś, jakiś inżynier, programista w Seacie, tego po prostu nie przemyślał do końca - przecież kluczyk (w kieszeni, ale w zasięgu czujników z samochodzie) i tak komunikuje się z samochodem podczas klikania przycisku na klamce, inaczej przecież by nie otworzył. Więc co za problem i w jednej i w drugiej sytuacji połączyć klikanie (pilotem lub na klamce) z odczytem ustawień z pamięci fotela ? Chyba że znów jest jakieś niezrozumiałe tym razem zabezpieczenie, jak podczas zamykania elektrycznej klapy bagażnika - otworzyć z odległości (nie stojąc z tyłu pojazdu) z pilota, z kluczyka lub z klawisza na konsoli środkowej można, ale zamknąć już nie (trzeba przytrzymać) i tłumaczenie dlaczego do mnie całkowicie trafia, ale to z pamięcią ustawień - jakoś nie widzę tego.
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Pamiec kluczyka - kierowcy

Post autor: Endrju »

Zgadzam się Misiek.
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

patryk7133
Posty: 1076
Rejestracja: 11 wrz 2017, 23:53
Lokalizacja: Nowa Ruda i Ludwigshafen
Samochód: Seat Ateca1,4 TSI DSG7 Xcellence Comfort+Assistant
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Re: Pamiec kluczyka - kierowcy

Post autor: patryk7133 »

vioox pisze:
08 sty 2021, 7:25
Nie po FL masz guziki z pamięciami przy fotelu... i to działa dobrze naciskasz i pyk ustawia się...
Tu chodzi o kluczyk zeby auto wiedziało kto otworzył auto i automatycznie ustawil odrazu fotel i ewentualnie na przywitaniu na desce napisal czesc Vioox jak się czujesz moze bys sie czegoś napił...
A jak zona otwozy swoim kluczem to będzie "czesc Edyta do którego Spa chcesz jechać..."
Dzięki za wyjaśnienie
Czyli nie jest tak źle tylko jeszcze barku z napojami do szczęścia brakuje w Ateca 🍻😁

vioox
Posty: 228
Rejestracja: 13 wrz 2020, 21:59
Samochód: 308 SW --> ateca
Podziękował: 14 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Pamiec kluczyka - kierowcy

Post autor: vioox »

Kombinowałem na różne sposoby i nie potrafię wlaczyc funkcji pamięci kluczyka...
Mam wpisanych dwóch użytkowników... jak przełączam miedzy nimi na ekranie to ustawienia sa zmieniane ... zegary siedzenie lusterka.. ale nie potrafię zaprogramować kluczyka No chyba ze auto samo zapamieta który użytkownik jezdzi na jakim kluczyku ?
Chyba malo prawdopodobne ale tylko to mi do głowy przychodzi jeszcze bo q tym menu użytkownika jakos mi się nie podoba te slowo automatycznie...
Obrazek

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Pamiec kluczyka - kierowcy

Post autor: Endrju »

Ja to nawet odznaczylem i odsunelem fotel zamknąłem się w samochodzie po chwili otworzyłem drzwi i fotel ustawił się do poprzednich ustawień ale tylko raz. Też nie czaję jak to zaprogramować. Dzwoniłem do ASO do opiekuna przy zakupie i powiedział że bawili się w Tarraco ale nie pamięta jak się to ustawiało. Ma się zorientować i dać mi znać.
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

ODPOWIEDZ