Rozmowa tylko o Apple CarPlay

Nagłośnienie, nawigacja, komunikacja między kierowcami
dzwoniec
Posty: 113
Rejestracja: 20 sie 2020, 1:02
Samochód: Cupra Ateca FL 2020
Podziękował: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 10 razy

Re: Rozmowa tylko o Apple CarPlay

Post autor: dzwoniec »

tilaj pisze:
30 gru 2020, 17:55
U mnie również nie działa bezprzewodowo car play. Swoją drogą mam starszą wersję oprogramowania. A klikając button aktualizuj oprogramowanie nic się nie dzieje. Wie ktoś może jak dokonać aktualizacji?

Obrazek
podłącz się z auta do hotspota w tel



Sponsor

Re: Rozmowa tylko o Apple CarPlay

Sponsor


tilaj
Posty: 17
Rejestracja: 28 gru 2020, 21:49
Lokalizacja: Elbląg
Samochód: Ateca 1.5 TSI DSG FL
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Rozmowa tylko o Apple CarPlay

Post autor: tilaj »

Spróbowałem łącząc się do hotspotu w telefonie i dalej nic. Jak wchodzę w opcję aktualizuj oprogramowanie to nic się nie dzieje.

geranium
Posty: 719
Rejestracja: 10 lut 2019, 18:41
Samochód: SEAT ATECA 1.5 DSG
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 40 razy

Re: Rozmowa tylko o Apple CarPlay

Post autor: geranium »

tilaj pisze:
30 gru 2020, 17:55
U mnie również nie działa bezprzewodowo car play. Swoją drogą mam starszą wersję oprogramowania. A klikając button aktualizuj oprogramowanie nic się nie dzieje. Wie ktoś może jak dokonać aktualizacji?

Obrazek
ASO

patryk7133
Posty: 1076
Rejestracja: 11 wrz 2017, 23:53
Lokalizacja: Nowa Ruda i Ludwigshafen
Samochód: Seat Ateca1,4 TSI DSG7 Xcellence Comfort+Assistant
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Re: Rozmowa tylko o Apple CarPlay

Post autor: patryk7133 »

tilaj pisze:
30 gru 2020, 17:55
U mnie również nie działa bezprzewodowo car play. Swoją drogą mam starszą wersję oprogramowania. A klikając button aktualizuj oprogramowanie nic się nie dzieje. Wie ktoś może jak dokonać aktualizacji?

Obrazek
Wiem jak zaktualizować w Atece przed FL w Atece po FL to chyba tylko online z serwera VW czyli tylko ASO tak mi się wydaje

Tritium
Posty: 53
Rejestracja: 25 gru 2020, 19:11
Samochód: Ateca 2017, Ateca 2020
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Rozmowa tylko o Apple CarPlay

Post autor: Tritium »

Czołem,

W nowej chyba aktualizacje wyskakują automatycznie. Ściągnąłem raz ekran z góry i było powiadomienie - dostępne są dwie aktualizacje. Po kliknięciu aktualizuj pasek postępu dość szybko przeleciał. Nie wyświetlało co to było
Nie mam wykupionego pakietu danych w aucie. Tylko ten pakiet roczny za free Seat Connect. Z tego co zrozumiałem to navi też się przez ten system aktualizuje sama.

A jak w starej Atece wykonać aktualizację? Nie kojarzę tego.

Zakupiłem do Ateki 2017 Carlinkit 2.0 i jestem mega zadowolony. Działa świetnie, szybko się łączy z moim starym iPhonem 6 oraz z XS. W końcu nie muszę podpinać na krótkich trasach. Nagram z tym film w wolnej chwili. Przydałoby się dokupić bezprzewodową ładowarkę do schowka pod gniazdami USB.

W nowym też działa ale testowałem tylko chwilę. Jeszcze muszę przysiąść do tego.
Na razie mam mega problem, bo żaden telefon (iPhone 6, XS, Samsung) nie łączy się automatycznie przez bluetooth. Trzeba wejść w ustawienia bt w aucie i kliknąć ręcznie. Próbowałem parować od nowa i też nic nie daje.

Na ile to jest pewne z tym bezprzewodowym carplay’em w standardzie? Mój sprzedawca nic o tym nie wiedział.

patryk7133
Posty: 1076
Rejestracja: 11 wrz 2017, 23:53
Lokalizacja: Nowa Ruda i Ludwigshafen
Samochód: Seat Ateca1,4 TSI DSG7 Xcellence Comfort+Assistant
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Re: Rozmowa tylko o Apple CarPlay

Post autor: patryk7133 »

W Atece przed FL można zaktualizować FW i przy okazji jeśli ktoś nie ma to dodać ful link i pozbyć się CID w praktyce możesz użyć karty SD do Nawigacji z wolnego rynku o dowolnej pojemności

Tutaj jest jak to zrobić: https://www.digital-eliteboard.com/thre ... en.494360/

overheat
Posty: 207
Rejestracja: 25 gru 2017, 19:53
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Samochód: Ateca 2.0 TSI 4drive
Podziękował: 34 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Re: Rozmowa tylko o Apple CarPlay

Post autor: overheat »

Tritium pisze:
07 sty 2021, 20:49
Czołem,

W nowej chyba aktualizacje wyskakują automatycznie. Ściągnąłem raz ekran z góry i było powiadomienie - dostępne są dwie aktualizacje. Po kliknięciu aktualizuj pasek postępu dość szybko przeleciał. Nie wyświetlało co to było
Nie mam wykupionego pakietu danych w aucie. Tylko ten pakiet roczny za free Seat Connect. Z tego co zrozumiałem to navi też się przez ten system aktualizuje sama.

A jak w starej Atece wykonać aktualizację? Nie kojarzę tego.

Zakupiłem do Ateki 2017 Carlinkit 2.0 i jestem mega zadowolony. Działa świetnie, szybko się łączy z moim starym iPhonem 6 oraz z XS. W końcu nie muszę podpinać na krótkich trasach. Nagram z tym film w wolnej chwili. Przydałoby się dokupić bezprzewodową ładowarkę do schowka pod gniazdami USB.

W nowym też działa ale testowałem tylko chwilę. Jeszcze muszę przysiąść do tego.
Na razie mam mega problem, bo żaden telefon (iPhone 6, XS, Samsung) nie łączy się automatycznie przez bluetooth. Trzeba wejść w ustawienia bt w aucie i kliknąć ręcznie. Próbowałem parować od nowa i też nic nie daje.

Na ile to jest pewne z tym bezprzewodowym carplay’em w standardzie? Mój sprzedawca nic o tym nie wiedział.
Jak sprawuje sie ten Carlinkit v2? Zastanawialem sie nad nim, ale internety pisza ze czesto sie wiesza, przerywa i ze sa problemy z jakoscia dzwieku.

Tritium
Posty: 53
Rejestracja: 25 gru 2020, 19:11
Samochód: Ateca 2017, Ateca 2020
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Rozmowa tylko o Apple CarPlay

Post autor: Tritium »

Wiem właśnie. Jeden gość nakręcił film don’t buy carlinkit 2.0 nawet.

Ale to jest takie uogólnianie. Wszystko zależy od Twojego radia w aucie. Czytałem komentarze na Ali i goście z autami vw bardzo zadowoleni byli. Mi się uruchamia i łączy automatycznie bardzo szybko. Generalnie mam iP6, więc stary i wolny. Na kablu jak jest podłączony, to tez są opóźnienia po kliknięciu np. Map Google, więc nie widzę różnicy.
Muzyka działa też tak samo. Nie mam pogorszenia w jakości muzyki. Telefon łączy sie przez BT i wifi jednocześnie z Carlinkit 2.0. Raz się tylko podobno zawiesił mojemu Tacie, a był już trochę jeżdżony i katowany na krótkich odcinkach. Rozmowa przez telefon też super. Głoś świetny, bez jakichkolwiek problemów. Chcę nagrać film z tym. Porównać na kablu i potem przez carlinkit. Wrzucę na YT. Tylko niestety nie mam teraz Ateki 2017, a musiałem wyjechać.

Kupiłem dwa zestawy jak okazało się, że w 2020 nie ma Carplay bezprzewodowo ale na razie jeszcze drugi zapakowany siedzi, bo jak mają uruchomić natywnie to ten pójdzie pod młotek.

Update 10.01.2021.
Po wyjęciu pendriva z muzyką, telefony łączą się przez Bluetooth bez problemu automatycznie - mowa o wbudowanym module BT w auto, nie o Carlinkit.
Kupiłem pendrive z USB 3.1 oraz USB C z drugiej strony z jakimś OTG, i chyba to właśnie ta funkcja OTG coś nie współpracuje z autem. Muzyka działała ale za chiny ludowe bluetooth nie chciał się automatycznie połączyć z żadnym telefonem. Zwykły pendrive podłączony przez przejściówkę działa wraz z BT bez problemu. Kto by przypuszczał?

Tritium
Posty: 53
Rejestracja: 25 gru 2020, 19:11
Samochód: Ateca 2017, Ateca 2020
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Rozmowa tylko o Apple CarPlay

Post autor: Tritium »

Nie daje mi spokoju temat bezprzewodowego Apple Carplay w nowej Atece. Kontaktowałem się z Seat UK i jegomość potwierdził, że u nich od początku sprzedaży nowego modelu tj. od sierpnia bezprzewodowy Carplay działa bez problemu.

Napisałem maila do Seat CZ (dodam, że po angielsku) i dostałem odpowiedź po czesku 😂, więc wrzucam prosto z translatora:

Dobry dzień,

Dziękujemy za wiadomość e-mail i jednocześnie pozwalamy nam poinformować na podstawie weryfikacji, że niestety Apple CarPlay nie daje się połączyć bezprzewodowo z telefonem w samochodach z rynku czeskiego.

To nie wina producenta, tylko decyzja Apple, ze względu na niedostępny dla Siri język czeski.

Niektóre rynki zachodnie (na których języki to angielski, niemiecki, hiszpański) dopuszczają tę opcję, więc Apple CarPlay można łączyć bezprzewodowo w samochodach z tych rynków.

Wystarczy jednak podłączyć telefon do samochodu za pomocą kabla, a CarPlay zadziała.

Należy pamiętać, że nowy SEAT Ateca 2020 ma tylko nowe wejście USB-C, więc Twój kabel powinien wyglądać tak dla Apple:

Błyskawica - USB-C
Fot. Kabla Lightning - USB C.
————————————————————-

Jak dla mnie trochę dziwne, bo co ma Siri do wersji bezprzewodowej, jak działa w wersji przewodowej bez problemu? Zresztą na Carlinkit 2.0 też działa Siri w trybie bezprzewodowym. Może się z Applem nie dogadali po prostu?

Czy w tej naszej Polszy ładują nas w bambuko i bezprzewodowego Carplay’a nie będzie?

Czy ktoś posiada jakieś sprawdzone informacje?
Może trzeba język i lokalizację samochodu zmienić? 😉

craqs
Posty: 17
Rejestracja: 19 gru 2020, 16:59
Lokalizacja: Kraków
Samochód: Seat Ateca 2020 FR (FL)
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Rozmowa tylko o Apple CarPlay

Post autor: craqs »

Tritium pisze:
22 sty 2021, 18:55
Może trzeba język i lokalizację samochodu zmienić? 😉
Testowałem to i niestety też nie działa. Zmieniałem lokalizację/region/język w samochodzie i w telefonie (wraz z różnymi kombinacjami) i niestety nadal to samo.

ODPOWIEDZ