Cupra Formentor

Dyskusje na dowolne tematy, nie związane z Seatem Ateca
Regulamin forum
Tutaj można dyskutować na dowolny temat.

Prosimy jednak zachować kulturę i nie obrażać innych użytkowników.
piotrzet
Posty: 190
Rejestracja: 06 gru 2020, 20:19
Samochód: Seat Leon ST 1,5 TSI 150 KM manual
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Cupra Formentor

Post autor: piotrzet »

michal 76 pisze:
01 sty 2021, 10:26
Niestety na czarnym wszystko widać. Pisz jak zostanie załatwiona spraw z oprogramowaniem, przyznam że jak na początek to słabo ciekawe czy nie będzie wojny jaką prowadzi jeden z kolegów ze Skodą.
Oczywiście, że tak. Jeśli jednak pojawiają się rysy to znaczy, że mycie lub ceramika do bani. Kwestia czy pojawiły się rysy na ceramice czy na lakierze. Bo jeśli na ceramice to nie ma problemu.
Ja swojego jak myję to nic się nie pojawia. Raz jakieś dziecko łapkami pomazało samochód był w kurzu no to rysy się pojawiły. Wystarczyło podjechać facet poprawił i nie ma śladu.



Sponsor

Re: Cupra Formentor

Sponsor


Filip
Posty: 12
Rejestracja: 30 gru 2020, 22:17
Samochód: Cupra Formentor
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Cupra Formentor

Post autor: Filip »

piotrzet pisze:
01 sty 2021, 12:00
michal 76 pisze:
01 sty 2021, 10:26
Niestety na czarnym wszystko widać. Pisz jak zostanie załatwiona spraw z oprogramowaniem, przyznam że jak na początek to słabo ciekawe czy nie będzie wojny jaką prowadzi jeden z kolegów ze Skodą.
Oczywiście, że tak. Jeśli jednak pojawiają się rysy to znaczy, że mycie lub ceramika do bani. Kwestia czy pojawiły się rysy na ceramice czy na lakierze. Bo jeśli na ceramice to nie ma problemu.
Ja swojego jak myję to nic się nie pojawia. Raz jakieś dziecko łapkami pomazało samochód był w kurzu no to rysy się pojawiły. Wystarczyło podjechać facet poprawił i nie ma śladu.

Tak chyba normalnie myje :D karcher, dwa wiadra z separatorem, porzadna rekawica...ale czesciej to myjnia myje, niby detailingowo ale kto ich tam wie, jak to na myjni.
A co do ceramiki, nie mam zielonego pojecia co tam jest bo to robota byla po „rodzinie” i wiem tyle,ze polozyli cos „ z pod lady” po testach bo podobno mega, nie wnikalem w sumie ale na zoltym GT3 wygladalo idealnie, jak bedzie lakier marnial w oczach to bedziemy kombinowac :-)

A co do tego SW to bez spiny podchodze do tego. Serwis sie bardzo poczuwa,dostalem demowke formentora na czas naprawy i umowieni jestesmy,ze bedziemy rozsadnie ustalac nastepne kroki - dla mnie to fair play.
Formentor VZ 2.0 310KM Midnight Black / Brembo/ Petrol Blue

piotrzet
Posty: 190
Rejestracja: 06 gru 2020, 20:19
Samochód: Seat Leon ST 1,5 TSI 150 KM manual
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Cupra Formentor

Post autor: piotrzet »

Kwestia firmy. Ja mam ceramikę już na drugim aucie i nie mam żadnych rys. Mycie tylko na myjni bez dotykowej i mycie u faceta, u którego robiłem. I o ile faktycznie jak położyłem pierwszy raz to oprócz wyciągnięcia koloru lakieru nic nie było. Tak po uzupełnianiu i teraz położeniu na pierwszy raz na Leona widzę, że zdecydowanie poprawili produkt. Oprócz super koloru, odpycha zdecydowanie lepiej wodę i brud.
I tak ja ci piszę nie wiesz czy rysy masz na ceramice czy na lakierze. W studiu w którym robiłeś powinni sami ci po roku zaproponować położenie ubytków i odświeżenie jej. Jak widzisz rysy tak samo przy myciu u nich powinieneś im to zgłosić i jeśli jest na ceramice to powinno to zostać poprawione.
Ale jeśli samochód jest myty odpowiednio to w tak krótkim czasie nic się nie powinno dziać.
U mnie zawsze po każdym myciu u tego faceta wygląda jakby samochód dopiero co z salonu wyjechał, a nawet nie wiem czy nie lepiej, bo te salonowe mają pełno mikrorysek. :roll:
Za ten post autor piotrzet otrzymał podziękowanie:
Filip (01 sty 2021, 12:48)
Ocena: 5.26%

Awatar użytkownika
chris
Posty: 410
Rejestracja: 21 kwie 2018, 20:14
Samochód: Cupra Ateca 2.0TSI 300KM
Podziękował: 30 razy
Otrzymał podziękowań: 67 razy

Re: Cupra Formentor

Post autor: chris »

Czego to ludzie nie wymyślą czyli prawie jak "Top Gear" :)


Filip
Posty: 12
Rejestracja: 30 gru 2020, 22:17
Samochód: Cupra Formentor
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Cupra Formentor

Post autor: Filip »

chris pisze:
03 sty 2021, 12:29
Czego to ludzie nie wymyślą czyli prawie jak "Top Gear" :)

Kilka lat temu troche przez przypadek (Zonie pow,ze nawigacja tak prowadzi) dojechalem do 3/4 kolejki na malym cichym, bokiem stoku....ale ludzie dziwnie patrzyli wiec wolalem nie przeginac, jechalby dalej....
Kochalem ten samochod...Forester 2,5 XT z zakutym motorem z fajna mapa mapteka, eh, az mi sie lezka kreci za prosiakiem :D Szkoda tylko,ze uszczelke pod glowica trzeba bylo wymieniac co 30tys km :-P

Obrazek

Tak go reklamowali, a to byl 2004 czy 2005, hmmmm....zadnych kodowanych cudow pierdatow kontrolek, czysta mechanika, nawet ESP nie mial i w zasadzie nie bylo po co taka robote ten naped robil....
Obrazek

gif na jpg
Formentor VZ 2.0 310KM Midnight Black / Brembo/ Petrol Blue

Kuchar
Posty: 673
Rejestracja: 24 cze 2019, 23:55
Samochód: inne
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy

Re: Cupra Formentor

Post autor: Kuchar »

Miałem, ale zwykłe 2.0 - straszny muł, choć z gazem jazda praktycznie za free. ;)

Filip
Posty: 12
Rejestracja: 30 gru 2020, 22:17
Samochód: Cupra Formentor
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Cupra Formentor

Post autor: Filip »

Ale za to niezniszczalny byl ten motor. To tak jak bedzie z Formentor 1.5 a VZ - model ten sam, a auto inne ;-)
Formentor VZ 2.0 310KM Midnight Black / Brembo/ Petrol Blue

Filip
Posty: 12
Rejestracja: 30 gru 2020, 22:17
Samochód: Cupra Formentor
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Cupra Formentor

Post autor: Filip »

Auto z serwisu odebrane, po dwoch dniach jazdy musze stwierdzic,ze chyba im sie udalo - wszystko dziala, gra i buczy, zgodnie z zapewnieniem serwisu :-) Po przebojach z Jeepem 3 lata temu, poki co w konkursie na usuwanie „bubli” wygrywa bezapelacyjnie Cupra!
Formentor VZ 2.0 310KM Midnight Black / Brembo/ Petrol Blue

Awatar użytkownika
S3ker
Posty: 285
Rejestracja: 22 sty 2019, 17:10
Samochód: ATECA MY19 1.5 TSI DSG XC BLACK
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Re: Cupra Formentor

Post autor: S3ker »

Próbował już ktoś odpalać jakieś video przez multimedia nie po AA ? Bo po AA już testowałem a nie miałem żadnego pendrive żeby podłączyć i spróbować czy da się coś odpalić
Seat Ateca Black Magic 1.5 TSI DSG7 150KM Xcellence

Awatar użytkownika
majcher
Posty: 349
Rejestracja: 31 gru 2016, 18:24
Lokalizacja: Radom
Samochód: Cupra Formentor VZ
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 9 razy

Re: Cupra Formentor

Post autor: majcher »

Suzuki Across (Toyota RAV4) 306KM vs Cupra Formentor VZ 310KM

Formentor VZ
Arona FR 1.0 DSG
był Ateca 1.4TSI

ODPOWIEDZ