Boczek Drzwi

Dyskusje na temat Seata Ateca I generacji (2016-)
Awatar użytkownika
S3ker
Posty: 285
Rejestracja: 22 sty 2019, 17:10
Samochód: ATECA MY19 1.5 TSI DSG XC BLACK
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Boczek Drzwi

Post autor: S3ker »

Witam

Byłem dzisiaj na wymianie boczka drzwi kierowcy, bo w miejscu gdzie opieramy się łokciem zaczął się on odklejać i z tego co wiem to nie jest to odosobniony problem. Tylko problem jest taki że po wymianie boczku struktura tego plastiku jest całkiem inna, teraz jest taki powiedzmy jednolity a pozostałe boczki mają taki ala chropowaty wzór. Ktoś też miał taką niespodziankę ? Póki co czekam na info z salonu co dalej z tym fantem będą robić :)

@edit boczek wymieniony na poprawny i jest git ;)
Ostatnio zmieniony 03 mar 2021, 18:16 przez S3ker, łącznie zmieniany 4 razy.


Seat Ateca Black Magic 1.5 TSI DSG7 150KM Xcellence

Sponsor

Boczek Drzwi

Sponsor


bentley
Posty: 64
Rejestracja: 26 paź 2018, 13:00
Samochód: Seat Ateca FR 2.0TSI 4drive
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podziękowań: 8 razy

Re: Boczek Drzwi

Post autor: bentley »

Witam,

Ja zglaszalem to samo u siebie od pol roku, czekalem na czesc ale po ostatniej wizycie i rozmowie z kierownikiem serwisu odpuscilem. Mowil, ze przychodzi dokladnie identyczna czesc ktora jest dokladnie tak samo montowana i jest praktycznie pewne ze ponowne odklejanie bedzie za jakis czas. Jakas siatka w srodku jest za to odpowiedzialna. Podobno mieli juz takie naprawy i klienci zglaszali po jakims czasie to samo w niby wymienionej czesci. Ta czesc jest po prostu zle przemyslana i zdarzaja sie takie problemy, a jej wymiana z duzym prawdopodobienstem nie rozwiaze niczego. Dodatkowo do tego potrzeba jest rozkrecenia plastikow w drzwiach co na bank naruszy cala konstrukcje i kwestia czasu sa nowe skrzypienia i drzenia drzwi.

Jak juz zmieniles to zycze aby raz na zawsze juz bylo ok.

Fircyk
Posty: 68
Rejestracja: 01 lut 2018, 18:23
Samochód: Audi Q5
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Boczek Drzwi

Post autor: Fircyk »

Mialem to w nowym Audi Q5 z 2017 obecny model

Bonifacy
Posty: 628
Rejestracja: 18 mar 2020, 12:27
Samochód: Seat Ateca 1.5 DSG Xperience
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 55 razy

Re: Boczek Drzwi

Post autor: Bonifacy »

Zauważyłem dziś, że srebrna listwa ozdobna w Atece FL jest fatalnie zamontowana. I to w obu przednich drzwiach. Trzeszczy, rusza się, gdy ją lekko dotknąć.

geranium
Posty: 719
Rejestracja: 10 lut 2019, 18:41
Samochód: SEAT ATECA 1.5 DSG
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 40 razy

Re: Boczek Drzwi

Post autor: geranium »

Bonifacy pisze:
09 sty 2021, 22:48
Zauważyłem dziś, że srebrna listwa ozdobna w Atece FL jest fatalnie zamontowana. I to w obu przednich drzwiach. Trzeszczy, rusza się, gdy ją lekko dotknąć.
i co to ma wspólnego z podłokietnikiem o który się pyta @s3ker ?? :x

Bonifacy
Posty: 628
Rejestracja: 18 mar 2020, 12:27
Samochód: Seat Ateca 1.5 DSG Xperience
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 55 razy

Re: Boczek Drzwi

Post autor: Bonifacy »

Z konkretnym pytaniem zapewne niewiele wspólnego. Ale z tematem wątku i z uwagami na temat wykończenia boczków drzwi sądzę, że tak.

GregorK3
Posty: 68
Rejestracja: 07 sty 2018, 20:35
Lokalizacja: Mielec
Samochód: ateca 1.4 TSI 150KM Style Rodium grey
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Boczek Drzwi

Post autor: GregorK3 »

S3ker pisze:
09 sty 2021, 19:49
Witam

Byłem dzisiaj na wymianie boczka drzwi kierowcy, bo w miejscu gdzie opieramy się łokciem zaczął się on odklejać i z tego co wiem to nie jest to odosobniony problem. Tylko problem jest taki że po wymianie boczku struktura tego plastiku jest całkiem inna, teraz jest taki powiedzmy jednolity a pozostałe boczki mają taki ala chropowaty wzór. Ktoś też miał taką niespodziankę ? Póki co czekam na info z salonu co dalej z tym fantem będą robić :)
A możesz dodać zdjęcie tego nowego boczka po wymianie jak faktycznie wygląda struktura tego plastiku i drugie zdjęcie dla porównania jak to wygląda w drugim nie wymienianym boczku ? Może faktycznie coś pomylili z tym nowym boczkiem w zamówieniu (może z FL coś pomylili)? Nie widziałem w sumie jak wygląda struktura tego plastiku w Facelifcie, może ktoś z użytkowników też doda dla porównania zdjęcie z tej wersji? U mnie też w miejscu oparcia łokcia już słychać, że też się odkleja ten plastik, szczególnie od strony pasażera, chociaż i od strony kierowcy też lekko to słychać. Miałem to zgłosić przy następnym przeglądzie w marcu, ale skoro tak to wygląda po wymianie, to chyba się dobrze nad tym zastanowię. Moje auto jest z rocznika 2018.

geranium
Posty: 719
Rejestracja: 10 lut 2019, 18:41
Samochód: SEAT ATECA 1.5 DSG
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 40 razy

Re: Boczek Drzwi

Post autor: geranium »

podłokietnik został powtórnie wymieniony i jest OK

struktura jest taka sama jak na desce rozdzielczej a chcieli wciść ciemnotę że teraz tylko takie "wytarte" bez struktury robią bo tamte (orginalne) się nie sprawdziły

Misiek
Posty: 2398
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 727 razy
Otrzymał podziękowań: 1169 razy

Re: Boczek Drzwi

Post autor: Misiek »

geranium pisze:
28 sty 2021, 17:31
podłokietnik został powtórnie wymieniony i jest OK

struktura jest taka sama jak na desce rozdzielczej a chcieli wciść ciemnotę że teraz tylko takie "wytarte" bez struktury robią bo tamte (orginalne) się nie sprawdziły
Są po prostu inne, różne wersje wykonania i pewnie się pomylili przy zamawianiu. U nas w serwisie też czasami tak się zdarza, bo nierzadko jest nawet po kilkanaście modyfikacji od daty rozpoczęcia produkcji i faktycznie "w ferworze walki" oraz dzięki temu, że na rysunku w programie serwisowym nie zawsze jest to precyzyjnie opisane - można się pomylić. Na szczęście my jako autoryzowany serwis mamy możliwość zwrócić taką pomyloną część i na szczęście tylko kosztem kosztu transportu w dwie strony, bo czasami podzespół potrafi kosztować kilka tysięcy (jak sławny już dotykowy panel / tablet sterowania za 3'500). Jest tylko taka różnica, że my nie "walimy głupa" i nic nie ściemniamy klientowi, tylko przepraszamy za opóźnienie spowodowane pomyłką w zamówieniu.
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

geranium
Posty: 719
Rejestracja: 10 lut 2019, 18:41
Samochód: SEAT ATECA 1.5 DSG
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 40 razy

Re: Boczek Drzwi

Post autor: geranium »

i tak to powinno wyglądać ... pomyłki mogą się zdarzać

pomijam sprawę mechanika który nie widział różnicy...bo podobno nic nie zgłosił doradcy a sam doradca oddając auto też nie widział różnicy i powodu do którego się czepiam..

ODPOWIEDZ