Wymiana Oleju

Ogólne dyskusje techniczne, opis problemów i usterek oraz ich sposoby ich rozwiązania
Misiek
Posty: 2398
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 727 razy
Otrzymał podziękowań: 1169 razy

Re: Wymiana Oleju

Post autor: Misiek »

mczelny2401 pisze:
10 sty 2021, 12:03
Bonifacy pisze:
10 sty 2021, 10:59
Wczoraj przy odbiorze samochodu powiedzieli mi, że zalecają pierwszą wymianę po 3 tys. I że za to w ramach jakiejś akcji (Dobry start czy jakoś tak) płaci się tylko(!) za materiały.
Tylko za te materiały liczą sobie x4. Kup olej i filtry sam i nie daj się robić w balona ;)
Czyli teoretycznie powinno być prawie za darmo - w serwisie tylko korek spustowy za kilkanaście zł, nie licząc własnego oleju i filtra :lol:


Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

Sponsor

Re: Wymiana Oleju

Sponsor


Misiek
Posty: 2398
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 727 razy
Otrzymał podziękowań: 1169 razy

Re: Wymiana Oleju

Post autor: Misiek »

tomal218 pisze:
10 sty 2021, 20:26
Panowie auto za ponad 130 k a wy sie przejmujecie wydatkiem rzedu 500 zl rocznie
Zgadza się, tylko że większość (bez względu na stan posiadania, majętnść) jakoś nie potrafi przełknąć tych przesadzonych narzutów na materiały oraz robociznę.
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

Awatar użytkownika
tomal218
Posty: 917
Rejestracja: 19 sty 2018, 11:46
Lokalizacja: BYTOM
Samochód: Seat Ateca MY18
Podziękował: 36 razy
Otrzymał podziękowań: 48 razy

Re: Wymiana Oleju

Post autor: tomal218 »

Misiek pisze:
10 sty 2021, 22:24
tomal218 pisze:
10 sty 2021, 20:26
Panowie auto za ponad 130 k a wy sie przejmujecie wydatkiem rzedu 500 zl rocznie
Zgadza się, tylko że większość (bez względu na stan posiadania, majętnść) jakoś nie potrafi przełknąć tych przesadzonych narzutów na materiały oraz robociznę.
No tak no ale buty kupujesz za 1000 to poco tyle placic jak masz u chinczykow za 1/5 ceny poco przeplacac- a no poto ze jest gwarancja itd
oso soplón !!! :lol:

Rafiner
Posty: 814
Rejestracja: 07 paź 2018, 19:02
Samochód: Seat Ateca 1.5 TSI DSG FR
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowań: 82 razy

Re: Wymiana Oleju

Post autor: Rafiner »

Hmm nie o to chodzi, że niby jedni dziadują, a drudzy mają prawo zedrzeć z drugiego.

ASO jest zawsze droższe od zwykłego mechanika. Ma być przez to lepsze (taki obraz jest kreowany w reklamach). A rzeczywistość jest taka, że gdyby nie komputery i dostęp do oprogramowania, to by nie mieli żadnej przewagi.
A ASO wykorzystuje tę przewagę (gwarancję) do przesady. Poważniejsze naprawy nie opłaca się robić, nie mówię o narzutach 20-30 % tylko 2-3 krotność ceny wobec warsztatów sieciowych, gdzie kultura mechaniczna stoi wysoko, nawet kawę dadzą. Stąd cena za prostą usługę wymiany oleju przeraża i nastawia klientów negatywnie.
To ma być kara, za to że kupiłem nowe auto i muszę serwisować w ASO ?
Nie tędy droga.
Wymianę oleju porównałbym do zakupu chińskich sznurówek za 300 zł, tych samych co z rynku, a nie butów za 1000 zł, bo te czasem mają lepsze materiały, podeszwy, goretex itp. A takie coś to lekka przesada.
Olej Shella, filtr Manna, co takiego Seat wymyślił, że zarabia 300% tego co producenci komponentów ?
Za ten post autor Rafiner otrzymał podziękowania (w sumie 3):
sailor 88 (11 sty 2021, 0:17) • Misiek (11 sty 2021, 2:36) • Kuchar (11 sty 2021, 9:24)
Ocena: 15.79%
Ateca 1.5 tsi DSG, Radium Grey, wersja FR + extrasy.

Awatar użytkownika
tomal218
Posty: 917
Rejestracja: 19 sty 2018, 11:46
Lokalizacja: BYTOM
Samochód: Seat Ateca MY18
Podziękował: 36 razy
Otrzymał podziękowań: 48 razy

Re: Wymiana Oleju

Post autor: tomal218 »

Nie ma przymusu robienia serwisow w ASO !
A u Stacha aco pakiet mini za 300
oso soplón !!! :lol:

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Wymiana Oleju

Post autor: Endrju »

@tomal218 nik nie wykazuje Ci konta. Mało tego zgadzam się z Tobą ja zawsze kupuję auto nie sugerując się cena zakupu auta a kosztem jego serwisu. Kiedyś chciałem kupić BMW 7 ale jak mi powiedział gostek że serwis olejowy to ok 2tysi a nie licząc cewek zapłonowych ,świec i .t.d to stwierdziłem że nie stać mnie na serwisowanie. Widziałem kumpla fakturę z serwisu na 7tys i nic się nie popsuło tylko rzeczy eksploatacyjne.
Za ten post autor Endrju otrzymał podziękowanie:
Misiek (11 sty 2021, 2:33)
Ocena: 5.26%
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

Kuchar
Posty: 673
Rejestracja: 24 cze 2019, 23:55
Samochód: inne
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy

Re: Wymiana Oleju

Post autor: Kuchar »

Rafiner po raz drugi trafnie i w samo sedno. ;)
Umawiam samochód na wymianę oleju na konkretną godzinę, już przy zdaniu pojazdu otrzymuję informację w stylu "że dzisiaj duża kolejka, myślę że samochód musi zostać na 2/3h", a czy mam inne wyjście?
No tak, zawsze mogę wypożyczyć od nich samochód Seata Ibizę za 100zł (+ paliwo oczywiście) więc nie pozostaje nic innego jak oczekiwanie w kolejce na swój samochód racząc się "premium coca-colą" i żyć ze świadomością, że sama procedura wymiany oleju poza serwisem trwała by max 30min i kosztowała około 50zł.
ASO to ASO - najwyższa jakość. :lol:
A dla obrońców ASO, powiedzcie mi czym się różni wiedza mechanika ASO przy wymianie oleju od drugiego mechanika, który całe życie zmienia oleje bez magicznej pieczątki? :)

Tak więc jak widzicie, problem nie leży tylko w marży salonu, prawdę mówiąc zaczyna się on już od samego podejścia do klienta..

Rafiner
Posty: 814
Rejestracja: 07 paź 2018, 19:02
Samochód: Seat Ateca 1.5 TSI DSG FR
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowań: 82 razy

Re: Wymiana Oleju

Post autor: Rafiner »

tomal218 pisze:
10 sty 2021, 23:30
Nie ma przymusu robienia serwisow w ASO !
A u Stacha aco pakiet mini za 300
Póki masz gwarancję to musisz. Kombinacje po kątach na ori częściach, licząc na to że się nie kapną to nie dla mnie.

Dlaczego po gwarancji opłaca się ASO prowadzić programy 4+, 5+ itp dla aut starszych niż 4 lub 5 lat. Ma tak Skoda, Seat, VW i Ford. To wiem z doświadczenia własnego lub od kolegów. Jakoś wówczas wymiana oleju z ich olejem i filtrem za ok 400 zł się opłaca (bo i tak zarabiają z 250 zł), ale w trakcie gwarancji 600 zł. Albo serwis roczny z materiałami z ASO zamiast 1000 zł kosztuje 600 zł.
To jest chora praktyka.

Ciekawe dlaczego ludzie po gwarancji nie jeżdżą do ASO ? Czy i tak by nie jeździli nawet jakby ceny były tylko 20% wyższe, czy właśnie ta polityka cenowa sprawia, że byle do końca gwarancji i adieu. Tego nie wiem. Póki co jest nastawienie ASO, by zedrzeć ze wszystkich w okresie gwarancji ile się da.
Już teraz mam upatrzony warsztat, co wymienia oleje w DSG, jakby ASO odpieprzało z ceną lub twierdziło, że w DQ200 się nie wymienia.
Ateca 1.5 tsi DSG, Radium Grey, wersja FR + extrasy.

Rafiner
Posty: 814
Rejestracja: 07 paź 2018, 19:02
Samochód: Seat Ateca 1.5 TSI DSG FR
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowań: 82 razy

Re: Wymiana Oleju

Post autor: Rafiner »

Kuchar pisze:
11 sty 2021, 9:32
Umawiam samochód na wymianę oleju na konkretną godzinę, już przy zdaniu pojazdu otrzymuję informację w stylu "że dzisiaj duża kolejka, myślę że samochód musi zostać na 2/3h", a czy mam inne wyjście?
Też mnie to dziwiło. Przyjechałem na godz. 13, na wymianę oleju, wyjechałem 15.30. Niby u mnie robili upgrade oprogramowania VC.
Ateca 1.5 tsi DSG, Radium Grey, wersja FR + extrasy.

Misiek
Posty: 2398
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 727 razy
Otrzymał podziękowań: 1169 razy

Re: Wymiana Oleju

Post autor: Misiek »

Rafiner pisze:
11 sty 2021, 9:54
tomal218 pisze:
10 sty 2021, 23:30
Nie ma przymusu robienia serwisow w ASO !
A u Stacha aco pakiet mini za 300
Póki masz gwarancję to musisz. Kombinacje po kątach na ori częściach, licząc na to że się nie kapną to nie dla mnie.

Dlaczego po gwarancji opłaca się ASO prowadzić programy 4+, 5+ itp dla aut starszych niż 4 lub 5 lat. Ma tak Skoda, Seat, VW i Ford. To wiem z doświadczenia własnego lub od kolegów. Jakoś wówczas wymiana oleju z ich olejem i filtrem za ok 400 zł się opłaca (bo i tak zarabiają z 250 zł), ale w trakcie gwarancji 600 zł. Albo serwis roczny z materiałami z ASO zamiast 1000 zł kosztuje 600 zł.
To jest chora praktyka.

Ciekawe dlaczego ludzie po gwarancji nie jeżdżą do ASO ? Czy i tak by nie jeździli nawet jakby ceny były tylko 20% wyższe, czy właśnie ta polityka cenowa sprawia, że byle do końca gwarancji i adieu. Tego nie wiem. Póki co jest nastawienie ASO, by zedrzeć ze wszystkich w okresie gwarancji ile się da.
Już teraz mam upatrzony warsztat, co wymienia oleje w DSG, jakby ASO odpieprzało z ceną lub twierdziło, że w DQ200 się nie wymienia.
Wydaje mi się, że polityka ASO oraz innych serwisów autoryzowanych z innych branż jest taka, że jak klient musi z nich skorzystać, to znaczy na gwarancji, to wydoić go ile się tylko da, bo wiadomo że po gwarancji i tak nie przyjedzie i już więcej wydoić go się w przyszłości nie da. A wystarczyłoby zmienić politykę marż na bardziej przyjazną klientowi, a na pewno i na gwarancji przyjemniej by się przyjeżdżało i po także o wiele więcej klientów by korzystało. A zysku mieliby tyle samo, bo wyższe marże nadrobiliby większą ilością usług i wyszłoby na to samo. A tak mają ceny z kosmosu na materiały i robociznę, ale z drugiej strony klienta po gwarancji także rzadko kiedy widują. Do tego jeszcze to udawanie profesjonalizmu lub "zarobienia", żeby klient łatwiej przełknął wysoką cenę. Uważam, ze za wyższą ceną powinien stać także i profesjonalizm obsługi (nie myślę tu o na przykład darmowej kawie, jak w Mercedesie), podejście do klienta, a nie tworzenie sztucznych kolejek, czy odsyłanie jak coś trzeba zrobić na gwarancji ze stwierdzeniem, że "ten typ tak ma" lub inne sztuczne tworzenie nieistniejących problemów, że o złej obsłudze samochodu przez klienta lub "a może to pan uszkodził ?".
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

ODPOWIEDZ