Aktualizacja Map

Nagłośnienie, nawigacja, komunikacja między kierowcami
patryk7133
Posty: 1076
Rejestracja: 11 wrz 2017, 23:53
Lokalizacja: Nowa Ruda i Ludwigshafen
Samochód: Seat Ateca1,4 TSI DSG7 Xcellence Comfort+Assistant
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Re: Aktualizacja Map

Post autor: patryk7133 »

Nie próbowałem nie mam na to czasu, aby jeździć po różnych ASO i każdemu tłumaczyć na czym polega błąd i każdemu udowadniać jeszcze, że ten błąd jest, ponieważ ten błąd nie jest powtarzalny na życzenie czasem jest przez kilka dni przy każdym uruchomieniu, a czasem cały tydzień jest Ok.
Ostatnio zmieniony 13 sty 2021, 1:20 przez patryk7133, łącznie zmieniany 1 raz.



Sponsor

Re: Aktualizacja Map

Sponsor


Awatar użytkownika
Eleonor
Posty: 347
Rejestracja: 12 paź 2019, 17:32
Samochód: Seat Ateca FR 1.5 TSI DSG 2020 Rodium Grey
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 39 razy

Re: Aktualizacja Map

Post autor: Eleonor »

Patryk ....
Cały czas myślę o tym co napisałeś
Masz oryginalną kartę SD z mapami które dostałeś z autem - zakładam że masz kopię.

Wgrywają Tobie firmware poprawiające - ta karta musi działać.

A potem jeśli ona działa to resztę robisz wiesz jak :)
Ateca FR 1.5 TSI DSG - Rodium Grey 2020

patryk7133
Posty: 1076
Rejestracja: 11 wrz 2017, 23:53
Lokalizacja: Nowa Ruda i Ludwigshafen
Samochód: Seat Ateca1,4 TSI DSG7 Xcellence Comfort+Assistant
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Re: Aktualizacja Map

Post autor: patryk7133 »

Eleonor pisze:
11 sty 2021, 19:22
Patryk ....
Cały czas myślę o tym co napisałeś
Masz oryginalną kartę SD z mapami które dostałeś z autem - zakładam że masz kopię.

Wgrywają Tobie firmware poprawiające - ta karta musi działać.

A potem jeśli ona działa to resztę robisz wiesz jak :)
Tak mam te same przemyślenia, ale niepewność pozostaje, bo zdobyłem FW, które jest uniwersalne do wszystkich Seatów niezależnie od wyposażenia i normalnie procedura jest taka, że ASO wysyła zapotrzebowanie na nowe FW do centrali tam informatyk kompiluje FW indywidualnie do danego auta po numerze win dlatego takie samodzielne wgrywanie FW jest dosyć ryzykowne, ale cały czas drążę temat na hakerskim forum tak że pochwalę się jak to ogarnę.

Ps: Tak, żebyśmy się dobrze zrozumieli tu nie chodzi o aktualizację nawigacji czy map tu chodzi o aktualizacje całego systemu za czym idzie o wszystko czym steruje jednostka multimedialna łącznie z systemami bezpieczeństwa wszystkimi asystentami i tak dalej w jednostce są kody SWAP odpowiedzialne za wszystko, co masz w aucie np.: asystentów nawigację monitor Off Road czy monitor sportowy mam tych kodów kilkanaście każdy z tych kodów kosztuje od 150 do 250 euro, a niektórych kodów nie da się dokupić, bo to tylko fabryka może i jeśli pójdzie coś nie tak podczas aktualizacji FW to w najlepszym przypadku stracę któryś z tych kodów, a co za tym idzie jakąś funkcjonalność w najgorszym przypadku cała stacja multimedialna do wymiany.
Ostatnio zmieniony 13 sty 2021, 1:26 przez patryk7133, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
tomal218
Posty: 917
Rejestracja: 19 sty 2018, 11:46
Lokalizacja: BYTOM
Samochód: Seat Ateca MY18
Podziękował: 36 razy
Otrzymał podziękowań: 48 razy

Re: Aktualizacja Map

Post autor: tomal218 »

patryk7133 pisze:
11 sty 2021, 19:42
Eleonor pisze:
11 sty 2021, 19:22
Patryk ....
Cały czas myślę o tym co napisałeś
Masz oryginalną kartę SD z mapami które dostałeś z autem - zakładam że masz kopię.

Wgrywają Tobie firmware poprawiające - ta karta musi działać.

A potem jeśli ona działa to resztę robisz wiesz jak :)
Ta mam te same przemyślenia ale niepewność pozostaje bo zdobyłem FW które jest uniwersalne do wszystkich Seatów niezależnie od wyposażenia i normalnie procedura jest taka ze ASO wysyła zapotrzebowanie na nowe FW do centrali tam informatyk kompiluje FW indywidualnie do danego auta po numerze win dlatego takie samodzielne wgrywanie FW jest dosyć ryzykowne ale cały czas drążę temat na hakerskimi forum tak ze pochwale się jak to ogarnę

Ps: Tak żebyśmy się dobrze zrozumieli tu nie chodzi o aktualizację nawigacji czy map tu chodzi o aktualizacje całego systemu za czym idzie o wszystko czym steruje jednostka multimedialna łącznie z systemami bezpieczeństwa wszystkimi asystentami i tak dalej w jednostce są kody sfap odpowiedzialne za wszystko co masz w aucie np: asystentów nawigację monitor offroad czy monitor sportowy mam tych kodów kilkanaście każdy z tych kodów kosztuje od 150 do 250 euro a niektórych kodów nie da się dokupić bo to tylko fabryka może i jeśli pójdzie coś nie tak podczas aktualizacji FW to w najlepszym przypadku stracę któryś z tych kodów a co za tym idzie jakąś funkcjonalność w najgorszym przypadku cała stacja multimedialna do wymiany
Mowisz ze morzna w ASO aktualizacje zrobic i bedzie bez bledu (w obd11) czy mowisz o innym bedzie ?
oso soplón !!! :lol:

patryk7133
Posty: 1076
Rejestracja: 11 wrz 2017, 23:53
Lokalizacja: Nowa Ruda i Ludwigshafen
Samochód: Seat Ateca1,4 TSI DSG7 Xcellence Comfort+Assistant
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Re: Aktualizacja Map

Post autor: patryk7133 »

Ten błąd nawigacji nie ma wpływu na działanie nawigacji i nie da się go usunąć, chyba że kupisz kod SWAP inaczej wykupisz MapCare nie ma sensu tego robić ani się przejmować tym błędem. Pytałem o ten błąd tylko po to by się upewnić że wszyscy go mają po podmianie pliku z map nawigacji.

Ja mówię o moim błędzie w oprogramowaniu jednostki multimedialnej przez to moja nawigacja nie działa poprawnie inaczej oprogramowanie (FW-PO462T) jest skopane na etapie jego tworzenia te FW Seat implementował do swoich aut tylko przez kilka miesięcy i szybko wypuścili nowe pod nr: PO-469T które naprawia mój błąd powinna być na to akcja serwisowa, ale Seat się do tego nie przyznaje jak zresztą cały VW do swoich bubli.

patryk7133
Posty: 1076
Rejestracja: 11 wrz 2017, 23:53
Lokalizacja: Nowa Ruda i Ludwigshafen
Samochód: Seat Ateca1,4 TSI DSG7 Xcellence Comfort+Assistant
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Re: Aktualizacja Map

Post autor: patryk7133 »

Dla zainteresowanych tym problemem wkleję tu kilka linków

Forum Seat Leon dokładnie mój problem ta sama jednostka sterująca i FW:
https://www.seat-leon.de/forum/threads/ ... 22.117533/

Tutaj forum Ateca ten sam problem:
https://www.ateca-forum.de/index.php?th ... /&pageNo=1
I
https://www.ateca-forum.de/index.php?th ... tet-nicht/

A tutaj ciekawe forum na temat całej grupy VW jest tam wszystko na temat aut VWG jeśli ktoś chce doinstalować Full Link za darmo czy obsługę głosową w swoim pojeździe z grupy VW tu znajdzie poradniki i potrzebne materiały:
https://www.digital-eliteboard.com/thre ... en.494360/

A tu film mojego autorstwa jak do wygląda:

Awatar użytkownika
Eleonor
Posty: 347
Rejestracja: 12 paź 2019, 17:32
Samochód: Seat Ateca FR 1.5 TSI DSG 2020 Rodium Grey
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 39 razy

Re: Aktualizacja Map

Post autor: Eleonor »

A powiedz co Ty tam klikasz ... ja widzę AutoMapa i tym odpalasz nawigację fabryczną ?

Obrazek

Wyjaśnij proszę
Ateca FR 1.5 TSI DSG - Rodium Grey 2020

Awatar użytkownika
tomal218
Posty: 917
Rejestracja: 19 sty 2018, 11:46
Lokalizacja: BYTOM
Samochód: Seat Ateca MY18
Podziękował: 36 razy
Otrzymał podziękowań: 48 razy

Re: Aktualizacja Map

Post autor: tomal218 »

Moja jest z konca 2017 i nie ma takich problemow tylko i wylacznie blad w obd11 nic poza tym
oso soplón !!! :lol:

Awatar użytkownika
DarekWa
Posty: 337
Rejestracja: 27 sty 2020, 19:20
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Seat Ateca XC 2.0 TSI 190 KM 4Drive DSG7 (RM20)
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 20 razy

Re: Aktualizacja Map

Post autor: DarekWa »

Eleonor pisze:A powiedz co Ty tam klikasz ... ja widzę AutoMapa i tym odpalasz nawigację fabryczną ?

Obrazek

Wyjaśnij proszę
ale to jest menu Apple Car Play z iPhone a nie menu nawigacji fabrycznej...

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
tomal218
Posty: 917
Rejestracja: 19 sty 2018, 11:46
Lokalizacja: BYTOM
Samochód: Seat Ateca MY18
Podziękował: 36 razy
Otrzymał podziękowań: 48 razy

Re: Aktualizacja Map

Post autor: tomal218 »

Hehe nie wieze naprawde !!!!!!to nie jest normalne! przeciez ma knefel nawigacji na radiu i to on wlacza navi i co z tego ze menu iphona dejcie se spokoj !
Ostatnio zmieniony 13 sty 2021, 12:29 przez tomal218, łącznie zmieniany 1 raz.
oso soplón !!! :lol:

ODPOWIEDZ