Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Dyskusje na temat Seata Ateca I generacji (2016-)
Awatar użytkownika
sailor 88
Posty: 1371
Rejestracja: 27 maja 2017, 9:33
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Nissan Qashqai E-POWER : był Seat Ateca 1,6TDI
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowań: 376 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: sailor 88 »

mczelny2401 pisze:
14 sty 2021, 14:36
Przez 25 tys. km jeszcze mi się nie wypalał aktywnie więc upierdliwość żadna. Bardziej bym się obawiał zamulenia przez WLTP
Wszystko zależy od tego co rozumiesz pod pojęciem "wypalanie aktywne", bo jeżeli masz na myśli wymuszony przez komputer proces wysokotemperaturowego oczyszczania filtra, to takowy musiał być u Ciebie inicjowany, co najmniej kilka, kilkanaście razy w zależności od sposobu użytkowania auta. Ten proces jest praktycznie niezauważalny i trwa krótko ale odbywa się, choćby nawet pokonywać same trasy(wypalanie pasywne). Gdyby jednak kilkukrotnie przerywać proces (np: permanentna jazda po 2-3 km) auto "poprosi" o nieprzerywanie procesu i kontynuowanie jazdy, wyświetlając stosowną informację. Zignorowanie tej wskazówki i ponad 20-to krotne przerwanie procesu spowoduje przejście w tryb awaryjny i konieczność wypalania serwisowego (kosztowna operacja).

Ale pierwotna konkluzja trafna, właściwie można zapomnieć o istnieniu GPF-a.
Za ten post autor sailor 88 otrzymał podziękowania (w sumie 2):
Misiek (14 sty 2021, 22:09) • TomeL (15 sty 2021, 11:08)
Ocena: 10.53%


...Spieszmy się kochać diesel'e, tak szybko odchodzą...

Sponsor

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Sponsor


mczelny2401
Posty: 380
Rejestracja: 24 lip 2019, 10:17
Samochód: LEON FR 2.0 TSI 190
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 34 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: mczelny2401 »

Sprawdzając przed OBD 11 spaliłem 1840l paliwa od ostatniej regenaracji czyli aktywnie nie wypalał się nigdy. Nie robię tras ale przynajmniej raz w tygodniu w palnik dobrze dostanie ;)

Misiek
Posty: 2398
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 727 razy
Otrzymał podziękowań: 1169 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: Misiek »

sailor 88 pisze:
14 sty 2021, 17:01
mczelny2401 pisze:
14 sty 2021, 14:36
Przez 25 tys. km jeszcze mi się nie wypalał aktywnie więc upierdliwość żadna. Bardziej bym się obawiał zamulenia przez WLTP
Wszystko zależy od tego co rozumiesz pod pojęciem "wypalanie aktywne", bo jeżeli masz na myśli wymuszony przez komputer proces wysokotemperaturowego oczyszczania filtra, to takowy musiał być u Ciebie inicjowany, co najmniej kilka, kilkanaście razy w zależności od sposobu użytkowania auta. Ten proces jest praktycznie niezauważalny i trwa krótko ale odbywa się, choćby nawet pokonywać same trasy(wypalanie pasywne). Gdyby jednak kilkukrotnie przerywać proces (np: permanentna jazda po 2-3 km) auto "poprosi" o nieprzerywanie procesu i kontynuowanie jazdy, wyświetlając stosowną informację. Zignorowanie tej wskazówki i ponad 20-to krotne przerwanie procesu spowoduje przejście w tryb awaryjny i konieczność wypalania serwisowego (kosztowna operacja).

Ale pierwotna konkluzja trafna, właściwie można zapomnieć o istnieniu GPF-a.
To jeszcze się upewnię i dopytam dokładnie : jeżeli przeważająca większość moich tras, to jazda miejska do 10 km jednorazowo, to czy nie będę musiał kombinować jak by tu "wyskoczyć za miasto" żeby wypalić filtr ?
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

Awatar użytkownika
sailor 88
Posty: 1371
Rejestracja: 27 maja 2017, 9:33
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Nissan Qashqai E-POWER : był Seat Ateca 1,6TDI
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowań: 376 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: sailor 88 »

Misiek pisze:
14 sty 2021, 22:13
To jeszcze się upewnię i dopytam dokładnie : jeżeli przeważająca większość moich tras, to jazda miejska do 10 km jednorazowo, to czy nie będę musiał kombinować jak by tu "wyskoczyć za miasto" żeby wypalić filtr ?
Absolutnie nie! Nawet w warunkach jazdy miejskiej ten filtr sobie radzi i nie wymaga "wypalania" na trasie. Tylko skrajnie krótkie odcinki, wielokrotnie powtarzane są w stanie spowodować konieczność pracy silnika przez dłuższy czas, ale nawet wtedy "trasa" nie jest wymagana, wystarcza zwykła jazda miejska do regeneracji.
Obecnie nawet DPF w diesel'u nie wymaga jazdy w trasie czy na wysokich obrotach, wystarczy po prostu zwykła jazda, nawet miejska. Osobiście czasem przez kilka miesięcy kręcę się wyłącznie po mieście i nie mam z filtrem problemu. Ale jak już zacznie się procedura wypalania staram się jej nie przerywać.
...Spieszmy się kochać diesel'e, tak szybko odchodzą...

Misiek
Posty: 2398
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 727 razy
Otrzymał podziękowań: 1169 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: Misiek »

sailor 88 pisze:
14 sty 2021, 22:49
Misiek pisze:
14 sty 2021, 22:13
To jeszcze się upewnię i dopytam dokładnie : jeżeli przeważająca większość moich tras, to jazda miejska do 10 km jednorazowo, to czy nie będę musiał kombinować jak by tu "wyskoczyć za miasto" żeby wypalić filtr ?
Absolutnie nie! Nawet w warunkach jazdy miejskiej ten filtr sobie radzi i nie wymaga "wypalania" na trasie. Tylko skrajnie krótkie odcinki, wielokrotnie powtarzane są w stanie spowodować konieczność pracy silnika przez dłuższy czas, ale nawet wtedy "trasa" nie jest wymagana, wystarcza zwykła jazda miejska do regeneracji.
Obecnie nawet DPF w diesel'u nie wymaga jazdy w trasie czy na wysokich obrotach, wystarczy po prostu zwykła jazda, nawet miejska. Osobiście czasem przez kilka miesięcy kręcę się wyłącznie po mieście i nie mam z filtrem problemu. Ale jak już zacznie się procedura wypalania staram się jej nie przerywać.
Dzięki serdeczne, to mnie trochę uspokoiłeś, bo już kombinowałem jak by tutaj "sensownie" wyjechać częściowo służbowo raz na miesiąc, dwa poza miasto, żeby się wypalił. Bo tak bez sensu, tylko dla wypalenia, jechać do Supraśla, czy do Tykocina, to trochę bez sensu, tym bardziej, że zapalonym turystą nie jestem i mnie tam nie za bardzo ciągnie.
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

Awatar użytkownika
greg_the_lazy
Posty: 423
Rejestracja: 17 kwie 2018, 21:06
Lokalizacja: Janki, Falenty Nowe
Samochód: Ateca FR 1.4 TSI 7DSG - Rodium Grey
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: greg_the_lazy »


Misiek pisze:
Dzięki serdeczne, to mnie trochę uspokoiłeś, bo już kombinowałem jak by tutaj "sensownie" wyjechać częściowo służbowo raz na miesiąc, dwa poza miasto, żeby się wypalił. Bo tak bez sensu, tylko dla wypalenia, jechać do Supraśla, czy do Tykocina, to trochę bez sensu, tym bardziej, że zapalonym turystą nie jestem i mnie tam nie za bardzo ciągnie.
A może jesteś fanem kartaczy, w Supraślu mają jedne z najlepszych Obrazek

Wysłane z mojego ONEPLUS A5000 przy użyciu Tapatalka

Ateca FR 1.4 TSI 7DSG - Rodium Grey

Misiek
Posty: 2398
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 727 razy
Otrzymał podziękowań: 1169 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: Misiek »

greg_the_lazy pisze:
15 sty 2021, 0:13
Misiek pisze:
Dzięki serdeczne, to mnie trochę uspokoiłeś, bo już kombinowałem jak by tutaj "sensownie" wyjechać częściowo służbowo raz na miesiąc, dwa poza miasto, żeby się wypalił. Bo tak bez sensu, tylko dla wypalenia, jechać do Supraśla, czy do Tykocina, to trochę bez sensu, tym bardziej, że zapalonym turystą nie jestem i mnie tam nie za bardzo ciągnie.
A może jesteś fanem kartaczy, w Supraślu mają jedne z najlepszych Obrazek
Jestem, skąd wiesz ? :D Niestety nie potwierdzam, że te supraskie są najlepsze. Ale jak wiadomo każdy ma inny smak i co innego smakuje. Kiedyś, jak jeszcze tata żył i rodzice co najmniej raz w miesiącu jeździli na wycieczki do Supraśla, to kiedyś przywieźli mi dwie sztuki i szczerze mówiąc, to ledwo zjadłem, tym bardziej, że są wyjątkowo duże. Jak na mój (i mamy) smak, to najlepsze są te z Chłodni Białystok lub Iglotex'u. Spróbuj kiedyś dla porównania, jak uda Ci się na nie trafić w Twoim mieście. Supraskie jak dla mnie nie mają po prostu smaku, ani ciasto, ani tym bardziej nadzienie mięsne, a do tego i jedno i drugie jest po prostu twarde, bardzo twarde. Do tego kosztują "majątek", nie wiem za co. Pod koniec roku skusiłem się w końcu na szeroko u nas reklamowane i dostępne tylko w jednym miejscu pielmieni i było jeszcze gorzej, aż tak że dowiedziałem się od mamy : "jak kupiłeś, to teraz sobie je sam zjedz". No to zjadłem i powiedziałem sobie - nigdy więcej żadnych nowości, szczególnie tych bardzo reklamowanych. Kompletnie bez smaku i potwornie twarda "kula mięsna" w środku (bez względu na czas gotowania). Ale tak jak pisałem - każdy ma inny smak i pewnie niejeden będzie się nimi zajadał. Dla mnie (nas) mistrzostwo świata, to pierogi z mięsem także z Chłodni Białystok lub Iglotex'u - polecam spróbować, jak lubisz takie jedzenie.
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

Bart
Posty: 106
Rejestracja: 23 cze 2017, 22:21
Lokalizacja: Poznań
Samochód: Ateca 1.4 TSI 150KM, XC
Podziękował: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: Bart »

Usterka systemu Auto Start Stop dziś rano wyskoczył taki komunikat przy 1 odpaleniu auta przy ok - 11 na dworze. Dopiero jutro wrócę do auta żeby sprawdzić czy problem nadaj występuje, ale pytam czy ktoś miał podobny problem przy dużych mrozach :) ?

piotrzet
Posty: 190
Rejestracja: 06 gru 2020, 20:19
Samochód: Seat Leon ST 1,5 TSI 150 KM manual
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: piotrzet »

Ten błąd nie raz sam wyskakuje i sam znika. Także zobacz czy będzie więcej tego jak nie to jest to normalne.
Za ten post autor piotrzet otrzymał podziękowanie:
Bart (18 sty 2021, 10:39)
Ocena: 5.26%

juby466
Posty: 84
Rejestracja: 17 sty 2021, 18:06
Samochód: Ford Focus
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Szybkie ? - szybkie odpowiedzi !

Post autor: juby466 »

Panowie jak spisuje się panoramiczny szklany dach? Czy przy finalnej różnicy około 2k w 2 ofertach Xperience różniących się tylko tym dodatkiem jest on wart dopłaty?I o ile obniża miejsce nad głową.

ODPOWIEDZ