Cupra Ateca FL 2020

Dyskusje na temat Cupry Ateca I generacji (2018-)
dzwoniec
Posty: 113
Rejestracja: 20 sie 2020, 1:02
Samochód: Cupra Ateca FL 2020
Podziękował: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 10 razy

Re: Cupra Ateca FL 2020

Post autor: dzwoniec »

Kkammill pisze:
19 sty 2021, 17:13
Przy okazji serwisu miałem możliwość zapoznać się z nim osobiście i utwierdziłem się ze na moje potrzeby Ateca to był słuszny wybór.
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Mam takie same odczucia :) Jak tam po pierwszych kilometrach, zadowolony z decyzji?



Sponsor

Re: Cupra Ateca FL 2020

Sponsor


Kkammill
Posty: 65
Rejestracja: 21 sie 2020, 0:25
Samochód: Zamawiam Cupre
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Cupra Ateca FL 2020

Post autor: Kkammill »

Bardzo zadowolony. Na ten moment auto szyte pod moje wymagania. Nie rażą mnie jego niedoróbki bo radość z jazdy jest ogromna:) wspólnik też szczęśliwy ze wybrał ją. Jak Twoje mody kiedy kolejny etap?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

dzwoniec
Posty: 113
Rejestracja: 20 sie 2020, 1:02
Samochód: Cupra Ateca FL 2020
Podziękował: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 10 razy

Re: Cupra Ateca FL 2020

Post autor: dzwoniec »

Kkammill pisze:
19 sty 2021, 21:02
Bardzo zadowolony. Na ten moment auto szyte pod moje wymagania. Nie rażą mnie jego niedoróbki bo radość z jazdy jest ogromna:) wspólnik też szczęśliwy ze wybrał ją. Jak Twoje mody kiedy kolejny etap?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Czekam na części jeszcze, pewnie chwile im zejdzie na cło i papiery już na naszym kontynencie. Chociaż teraz to mnie najbardziej interesuje, żeby CarPlay działał bezprzewodowo :roll:

☆ARMA!GEDON☆
Posty: 6
Rejestracja: 19 sty 2021, 20:50
Lokalizacja: 100-lica
Samochód: Audi A4 B9
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Cupra Ateca FL 2020

Post autor: ☆ARMA!GEDON☆ »

[/quote]
Logiki w tym nie ma żadnej natomiast założę się, że z tym Formentorem 1.5 TSI 150KM
będzie podobnie jak z Hyundaiem Tucson w wolnossącej benzynie 1.6 GDI 132KM :roll:
Taka wersja silnikowa w Polsce sprzedaje się najlepiej i bije wręcz rekordy sprzedaży ;)
Wielu Polaków ma jednak taką dziwną mentalność, że moje auto ma wyglądać i wkurzać sąsiadów a nie jeździć :?
Ot i cała tajemnica sukcesu ;)
[/quote]
Tutaj nie chodzi o logikę , tylko o czysty biznes. Hmmm ;) no i może jednak nie każdy na co dzień potrzebuje takiej mocy ( i udowadniania że moje cyferki są lepsze niż twoje :lol: ) Skoro jest zapotrzebowanie na taki rodzaj silnika u klienta, to najzwyczajniej wprowadza się go do oferty. Ja np.zamawiam 150 koni bo moja jazda w 90% to głównie miasto i całodzienne korki. Więc w moim przypadku dopłata 60 tys za 300koni, których nie wykorzystam (pomijam fun z jazdy) była by bez sensu. Chociaż za 4x4 bym dopłacił, gdyby była możliwość nawet z tym silnikiem. Wolę tą kwotę zainwestować w coś innego. Jeśli mam ochotę na szaleństwa, bez obawy o utratę prawka, to pożyczam GTR-a i jadę na tor. Ale każdy wybiera to na co ma ochotę. No ale ja przynajmniej, nie kupuje auta na złość sąsiadom tylko do codziennej pracy. :mrgreen: :lol: :D

BShKF
Posty: 70
Rejestracja: 21 sty 2020, 17:35
Samochód: Cupra Ateca 2020
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Re: Cupra Ateca FL 2020

Post autor: BShKF »

Kkammill pisze:
19 sty 2021, 17:13
Wykonałem ostatnio serwis olejowy w swojej Cuprze po dotarciu- 875 brutto. Od lutego cena wzrośnie, ale na czas wymiany Cupra do dyspozycji ma być.
Dość drogo policzyli. U mnie za ten pierwszy, nadprogramowy serwis olejowy skasowali 415 brutto i dali zastępczego Leona Cuprę (wymieniałem jeszcze opony, więc całość trochę trwała, może dlatego)
Kkammill pisze:
19 sty 2021, 17:13
Przy okazji serwisu miałem możliwość zapoznać się z nim osobiście i utwierdziłem się ze na moje potrzeby Ateca to był słuszny wybór.
Co takiego nie podeszło Ci w Formentorze? Ja jak go oglądałem, to nie spodobał mi się jedynie dotykowy panel kllimy i regulacji głośniości + strasznie sztuczny dźwięk silnika z głośników w sportowych trybach (nie wiem czy da się go wyłączyć). Aż dziwne, że nie wrzucili tego dźwięku też do Ateki. W Leonie również jest obecny. Cała reszta Formentora podoba mi się z kolei bardziej niż Ateka i chętnie bym się wymienił, gdybym mógł.

Kkammill
Posty: 65
Rejestracja: 21 sie 2020, 0:25
Samochód: Zamawiam Cupre
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Cupra Ateca FL 2020

Post autor: Kkammill »

Konsola środkowa bez normalnych przycisków kompletnie mi nie leży. Z moim 191cm wsiadanie/ wysiadanie do Ateci jest znacznie wygodniejsze- a to był jeden z powodów przesiadki z kombi. Bagażnik również mniej ustawy a mam 2 dzieci w tym niespełna roczne i z wozem nie na szans na spakowanie. Przyznaje ze bryła jest bardziej odjechana ale doceniam tutaj wyższy tył Ateci który poprawia praktyczne walory. Dźwięku podrabianego silnika z głośników nie miałem okazji posłuchać ale już się boje. Miałem taki wynalazek w swoim Talismanie i żenua;) Na dzień dzisiejszy nie zamieniłbym się na Formentora ponieważ Ateca spełnia wszystkie moje wymagania jakie pokładam w samochodzie na tą chwilę. Mogę zmienić zdanie wyłącznie jeżeli pojawi się silnik 2,5L


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Za ten post autor Kkammill otrzymał podziękowanie:
Misiek (22 sty 2021, 0:48)
Ocena: 5.26%

Awatar użytkownika
DarekWa
Posty: 337
Rejestracja: 27 sty 2020, 19:20
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Seat Ateca XC 2.0 TSI 190 KM 4Drive DSG7 (RM20)
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 20 razy

Re: Cupra Ateca FL 2020

Post autor: DarekWa »

Pertyn właśnie wstawił teścik


BShKF
Posty: 70
Rejestracja: 21 sty 2020, 17:35
Samochód: Cupra Ateca 2020
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Re: Cupra Ateca FL 2020

Post autor: BShKF »

DarekWa pisze:
24 lut 2021, 19:40
Pertyn właśnie wstawił teścik
I znowu porównanie do Formentora, nie uciekniemy od tego ;) Ale trzeba przyznać, że i tak bardzo pozytywna ocena auta i dobre wyniki przyspieszeń.

Wszystko fajnie, Cupra Ateca jawi się jako bardzo konkurencyjne auto w swoim (wąskim) segmencie sportowych suvów marek popularnych, natomiast wyniki sprzedaży za 2020 mówią zupełnie co innego. Z danych Samaru wynika, że cała marka Cupra sprzedała w Polsce ~60 aut. Nie wygląda to dobrze moim zdaniem, nawet pomimo pandemii. Dla porównania, w tym samym okresie w PL sprzedało się ~50 Ferrari i ponad 1600 Porsche.

piotrzet
Posty: 190
Rejestracja: 06 gru 2020, 20:19
Samochód: Seat Leon ST 1,5 TSI 150 KM manual
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Cupra Ateca FL 2020

Post autor: piotrzet »

Ale w 2020 co miałeś w Polsce? Leon wychodził ze sprzedaży, bo nowa generacja. Była właściwie tylko Cupra Ateca i tyle. Jak na start marki to dobry wynik tym bardziej, że ceny nie są niskie.

Kkammill
Posty: 65
Rejestracja: 21 sie 2020, 0:25
Samochód: Zamawiam Cupre
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Cupra Ateca FL 2020

Post autor: Kkammill »

A mnie cieszy taki wynik bo użytkuje auto nietuzinkowe


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

ODPOWIEDZ