Cupra Ateca czy VW Tiguan?

Dyskusje na temat Cupry Ateca I generacji (2018-)
Awatar użytkownika
majcher
Posty: 349
Rejestracja: 31 gru 2016, 18:24
Lokalizacja: Radom
Samochód: Cupra Formentor VZ
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 9 razy

Re: Cupra Ateca czy VW Tiguan?

Post autor: majcher »

Na formentora nie ma żadnych rabatów, na żadne grupy zawodowe, floty itd. Utargujemy tyle ile jest w stanie dealer zejść z prowizji. Też mi się skończyło na ok 5% co z seatem 8% to było praktycznie od ręki. Widać też to na otomoto gdzie dealerzy przy seacie, wv, audi podają cenę katalogową oraz ich z rabatami, a przy formentorze tego nie zobaczymy.


Formentor VZ
Arona FR 1.0 DSG
był Ateca 1.4TSI

Sponsor

Re: Cupra Ateca czy VW Tiguan?

Sponsor


BShKF
Posty: 70
Rejestracja: 21 sty 2020, 17:35
Samochód: Cupra Ateca 2020
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Re: Cupra Ateca czy VW Tiguan?

Post autor: BShKF »

Widzę, że pojawiły się już nowe opcje silnikowe dla poliftowego Tiguana w konfiguratorze. Dodali hybrydę z benzyną 1.4 i 245 KM (7,5s do setki, cena od niecałych 171k PLN) i dużo ciekawszą benzynę 2.0 245 KM (6,0s do setki, cena od niecałych 182k PLN). Po skonfigurowaniu tej wersji 2.0 wyszła mi kwota ~215k PLN, a to bez rabatu z konfiguratora, który jeszcze nie jest dodany. To odczuwalnie mniej niż Tiguan R, ale prawie tyle samo co Formentor. Ja chyba jednak wiem co bym wybrał... :twisted:

☆ARMA!GEDON☆
Posty: 6
Rejestracja: 19 sty 2021, 20:50
Lokalizacja: 100-lica
Samochód: Audi A4 B9
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Cupra Ateca czy VW Tiguan?

Post autor: ☆ARMA!GEDON☆ »

BartoszT pisze:
03 sty 2021, 12:50
Na Formentora nie slyszlalem żeby komuś udało się uzyskać wspomniane 6 czy 8%. Seat może mieć akurat inna politykę dla Leona a Cupra inną na Formentora tym bardziej że ten model dopiero co wszedl na rynek. Chyba że na grupie jest ktoś kto akurat tyle uzyskał na Formentora albo pracuje w salonie to wtedy chętnie się dowiem który to salon ;)
Od ceny z wyposażeniem fabrycznym do ceny końcowej udało się uzyskać ponad 6% 8-) na formentora. Salon w Warszawie, ale ja tam nie pracuję :mrgreen: :D Tylko, że to wersja 1,5 eTSI DSG więc może na 2,0 nie było by tak różowo



Obrazek

piotrzet
Posty: 190
Rejestracja: 06 gru 2020, 20:19
Samochód: Seat Leon ST 1,5 TSI 150 KM manual
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Cupra Ateca czy VW Tiguan?

Post autor: piotrzet »

Nie wiem coś tam wybrał w takiej cenie skoro podstawa startuje od 125 niecałych ;)
Swoją drogą to nie eTSI tylko zwykłe TSI z DSG. W Cuprze nie ma eTSI.
Za 150 zł to masz nieźle wyposażoną A3 po rabacie i ja chyba wybiorę na następcę mojego Leona właśnie ją.

Bonifacy
Posty: 628
Rejestracja: 18 mar 2020, 12:27
Samochód: Seat Ateca 1.5 DSG Xperience
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 55 razy

Re: Cupra Ateca czy VW Tiguan?

Post autor: Bonifacy »

Frodo pisze:
20 sty 2021, 10:26
Niestety te dodakowe cm sporo kosztują, bo wnętrze Audi robi wrażenie - inna bajka! :)
Wyceniałem Q3 i Q5, ale cena opcji jest kosmiczna.
Ja jeszcze przed decyzją o zakupie Ateki zastanawiałem się mocno nad Q3. Bardzo mi się podoba. Rzeczywiście, wnętrze, to inna bajka. Oferty z wyprzedaży samochodów z 2020 r. były nawet zachęcające, ale jednak wyposażenie mizerne w porównaniu z tym, co mam w Atece. Poza tym, myślałem sobie, że utrzymanie Audi to wydatek nieporównywalnie większy, gdy chodzi o serwis ASO.

piotrzet
Posty: 190
Rejestracja: 06 gru 2020, 20:19
Samochód: Seat Leon ST 1,5 TSI 150 KM manual
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Cupra Ateca czy VW Tiguan?

Post autor: piotrzet »

Frodo
Q3 zgadza się drogie, bo sam się nad nim zastanawiałem. Wolę wymienić częściej samochód niż dopłacać tyle.
Właśnie ja się mieszczę bez problemu do A3 dlatego to nie problem. No i kolejny plus to klimatyzacja z przyciskami fizycznymi tylko tam się ona jeszcze ostała.
Zresztą nowy Leon mi się zupełnie nie podoba. Myślę jeszcze właśnie nad formentorem albo atecą. Ale zobaczymy może jak będę wymieniał to mnie stać nie będzie na żaden z nich. Teraz to nic nie wiadomo :D
Bonifacy
Dlatego Audi to dla osób, które trzymają samochód krótko i najlepiej zakupić pakiet serwisowy.

BShKF
Posty: 70
Rejestracja: 21 sty 2020, 17:35
Samochód: Cupra Ateca 2020
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Re: Cupra Ateca czy VW Tiguan?

Post autor: BShKF »

piotrzet pisze:
20 sty 2021, 10:48
Dlatego Audi to dla osób, które trzymają samochód krótko i najlepiej zakupić pakiet serwisowy.
Audi ma bezkonkurencyjne oferty na leasing/najem długoterminowy Audi Perfect Lease. Spłaca się tam praktycznie samą utratę wartości auta. Oferty są na tyle konkurencyjne, że przy podobnej racie można mieć np. zamiast Ateki już trochę dopasione Q3. Oczywiście na koniec oddaje się auto (albo wykupuje po raczej zawyżonej cenie), a jeszcze sporo ludzi się tego obawia lub nie rozumie.

piotrzet
Posty: 190
Rejestracja: 06 gru 2020, 20:19
Samochód: Seat Leon ST 1,5 TSI 150 KM manual
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Cupra Ateca czy VW Tiguan?

Post autor: piotrzet »

Frodo
Niestety u mnie opcja tylko za "gotówkę". Teraz na lokatach i tak g z tego.
Wyprzedaż rocznika też biorę pod uwagę ale za rok. W 2020 kupiłem Leona nie będę co rok samochodu wymieniał :D
W Audi rabat zależy od modelu, a i nie raz od wersji silnikowej. I tak na A3 jest przy zamówieniu 12%. Teraz z tego co mają na stocku jest 20% i więcej.

BShKF
Posty: 70
Rejestracja: 21 sty 2020, 17:35
Samochód: Cupra Ateca 2020
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Re: Cupra Ateca czy VW Tiguan?

Post autor: BShKF »

Frodo pisze:
20 sty 2021, 11:17
Jak wspomniałem "niestety od *ceny katalogowej*, więc w praktyce nie jest to aż tak atrakcyjne jak piszą, choć nadal korzystne."
Pełna zgoda, że w przypadku APL mówimy zawsze o cenie katalogowej, ale nadal różnica jest spora. Żeby oddać nieco skalę, przed zdecydowaniem się na Atekę, sprawdzałem też ofertę na mocno doposażone A4 (katalogowo okolice 300k). I przy tych samych parametrach leasingu, rata na A4 wynosiła niemal dokładnie tyle samo co na Cuprę.

piotrzet
Posty: 190
Rejestracja: 06 gru 2020, 20:19
Samochód: Seat Leon ST 1,5 TSI 150 KM manual
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Cupra Ateca czy VW Tiguan?

Post autor: piotrzet »

W Audi ceny są zawyżone tylko w katalogu jak się kupuje to już tak źle to nie wygląda. Oczywiście jeśli dostanie się wysoki rabat.
Ja na A4 nawet nie patrzę ten wystający ekran mnie obrzydza wręcz. Nie zmienia to faktu, że biorąc z wyprzedaży rocznika można mieć nieźle wyposażone Audi w przyzwoitej cenie.
Za ten post autor piotrzet otrzymał podziękowanie:
dzwoniec (20 sty 2021, 11:53)
Ocena: 5.26%

ODPOWIEDZ