Cupra Formentor

Dyskusje na dowolne tematy, nie związane z Seatem Ateca
Regulamin forum
Tutaj można dyskutować na dowolny temat.

Prosimy jednak zachować kulturę i nie obrażać innych użytkowników.
parabel1
Posty: 11
Rejestracja: 03 maja 2021, 12:15
Samochód: ix35
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Cupra Formentor

Post autor: parabel1 »

Zaraz po uruchomieniu może trochę lagować jak każdy sprzęt zanim załaduje te wszystkie sterowniki itp - tak mi się wydaje .Najważniejsze aby nie było cyrków jak w opisanych sytuacjach na forach innych marek ,że ładuje sie profil użytkownika w nieskończoność lub nie działa klimatyzacja, zanika obrazu, pokazuje błędy czujników cofania ,ACC itd. Myślę ,że część tych problemów może wynikać z kiepskiej jakość procesora pamięci i podzespołów. Czekamy na dalsze informacje od osób użytkujących Formentora .Mam nadzieję, że wszystkie bolączki związane z działaniem stacji infotainment zostaną dopracowane .



Sponsor

Re: Cupra Formentor

Sponsor


Awatar użytkownika
S3ker
Posty: 285
Rejestracja: 22 sty 2019, 17:10
Samochód: ATECA MY19 1.5 TSI DSG XC BLACK
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Re: Cupra Formentor

Post autor: S3ker »

W dobie takich mocarnych smartfonów jakie mamy to takie cyrki z tym tabletem śmieszą jak by się cofnęło kilka lat wcześniej jak dopiero powstawały smartfony :D Już nawet chińczyki robią wydajniejsze stacje na androidzie do starych aut niż VAG do nowych za ponad 150k :P
Seat Ateca Black Magic 1.5 TSI DSG7 150KM Xcellence

Misiek
Posty: 2398
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 727 razy
Otrzymał podziękowań: 1169 razy

Re: Cupra Formentor

Post autor: Misiek »

S3ker pisze:
03 maja 2021, 19:01
W dobie takich mocarnych smartfonów jakie mamy to takie cyrki z tym tabletem śmieszą jak by się cofnęło kilka lat wcześniej jak dopiero powstawały smartfony :D Już nawet chińczyki robią wydajniejsze stacje na androidzie do starych aut niż VAG do nowych za ponad 150k :P
Zauważ, że te "mocarne smartfony", jak je nazwałeś, kosztują 2 - 3 tys. lub więcej (za kilkukrotnie mniejszy ekran), a że dzisiaj mamy oszczędzanie na czym się tylko da za wszelką cenę, czasami nawet na śmiesznych, tanich drobiazgach, to w życiu nie dadzą solidnych, mocnych podzespołów, które nie będą sprawiały problemów, nawet kosztem płaczy użytkowników. W razie czego powie się, że "Tak to zaprojektowano i tak ma być", jak dzisiaj ktoś napisał w innym wątku.
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

Misiek
Posty: 2398
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 727 razy
Otrzymał podziękowań: 1169 razy

Re: Cupra Formentor

Post autor: Misiek »

Frodo pisze:
03 maja 2021, 22:20
Kupiłem córce już blisko rok temu smartfon z 4 GB RAM ekran 90 Hz, rozdzielczość raczej większa niż ekran Ateki/Cupry/Tiga, wodoszczelny, super szybkie ładowanie, wszystko za 650 zł, żadne 2-3 tys., i chodzi jak burza w codziennym użytku, super grafika, mnóstwo aplikacji (bez porównania więcej niż w aucie), zero problemów lub lagów, więc popieram S3ker, że VAG daje ciała do kwadratu!!
Wybacz, ale za 650 zł, to żaden mocarz, nie ma takiej możliwości (co nie oznacza, że nie może chodzić płynnie i bez zacięć, to zależy nie tylko i wyłącznie od pamięci i procesora), ja miałem na myśli topowe Samsungi, czy Apple.
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

Awatar użytkownika
S3ker
Posty: 285
Rejestracja: 22 sty 2019, 17:10
Samochód: ATECA MY19 1.5 TSI DSG XC BLACK
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Re: Cupra Formentor

Post autor: S3ker »

Misiek a ile kosztuje nawigacja w formentorze ? 25 zł ? niby w samym konfiguratorze masz 3900 co i tak wychodzi więcej niż za jakiś firmowy tablet który chodzi szybciej niż formentor się rozpędza od 0 do 50 z LC. Już patrząc na radio w Atece, które jest starsze a chodzi one dużo lepiej niż ten tablet. Sorry ale mamy 21 wiek i nie widzę problemu żeby podnieść cenę auta o 2k żeby włożyć do niego super wypasiony tablet zamiast tego co jest teraz.
Seat Ateca Black Magic 1.5 TSI DSG7 150KM Xcellence

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Cupra Formentor

Post autor: Endrju »

Zgadzam się w 100%. Wystarczy wejść na YouTube i zobaczyć filmiki np Xiaomi które za ok połowę ceny robi smartfony które są lepsze od topowych firm może jedynie aparaty mają gorsze ale w aucie nie mamy aparatów. No to jednak da się włożyć dobry ekran, procesor i szybka pamięć za nie wygórowane pieniądze.
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

Misiek
Posty: 2398
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 727 razy
Otrzymał podziękowań: 1169 razy

Re: Cupra Formentor

Post autor: Misiek »

A coś takiego widzieliście ?

Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

Misiek
Posty: 2398
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 727 razy
Otrzymał podziękowań: 1169 razy

Re: Cupra Formentor

Post autor: Misiek »

Endrju pisze:
03 maja 2021, 23:28
Zgadzam się w 100%. Wystarczy wejść na YouTube i zobaczyć filmiki np Xiaomi które za ok połowę ceny robi smartfony które są lepsze od topowych firm może jedynie aparaty mają gorsze ale w aucie nie mamy aparatów. No to jednak da się włożyć dobry ekran, procesor i szybka pamięć za nie wygórowane pieniądze.
Zgadzam się, ale wszechobecne oszczędności oraz konkurencja cenowa z innymi markami i modelami robi swoje i na pewno to dlatego. Zobacz, że w markach ekskluzywnych nie ma problemu chyba z niczym, tam nie idzie się na żadne kompromisy i pozorne oszczędności, tylko produkuje coś bezkompromisowego, ale za konkretne i niemałe pieniądze.
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

Luk4as
Posty: 848
Rejestracja: 09 sie 2017, 21:00
Samochód: Skoda
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: Cupra Formentor

Post autor: Luk4as »

@Misiek a jak juz cos sie dzieje to bez rozdrabniania samochod po prostu plonie i mamy problem z glowy


piotrzet
Posty: 190
Rejestracja: 06 gru 2020, 20:19
Samochód: Seat Leon ST 1,5 TSI 150 KM manual
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Cupra Formentor

Post autor: piotrzet »

Te problemy, które są opisywane to wina softu, a nie podzespołów. Można mieć mocarne podzespoły ale skopany soft i będą się działy takie rzeczy.
Gdyby problemem był sprzęt to wtedy po pierwsze problemy występują u każdego, po drugie jak się zacina tablet to nie tylko na początku, a cały czas.

ODPOWIEDZ