Czas oczekiwania na Atekę

Wszelkie dyskusje związane z zakupem Seata Ateca i Cupry Ateca
patryk7133
Posty: 1076
Rejestracja: 11 wrz 2017, 23:53
Lokalizacja: Nowa Ruda i Ludwigshafen
Samochód: Seat Ateca1,4 TSI DSG7 Xcellence Comfort+Assistant
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: patryk7133 »

Tutaj. Też o problemach z produkcją samochodów



Sponsor

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Sponsor


Misiek
Posty: 2398
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 727 razy
Otrzymał podziękowań: 1169 razy

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: Misiek »

artuz pisze:
07 wrz 2021, 15:58
Ja zamówiłem swoją Atecę 4 września. W zamówieniu mam, że samochód będzie do odbioru najpóźniej 2022-03-04 ;)
Termin produkcji powinien być znany pod koniec października - takie info dostałem od sprzedawcy.
Czy w Twoim przypadku także faktycznie nie dało się nic wynegocjować jeśli chodzi o cenę, czy grupę zawodową ? Na ile Ci wycenili i czy zastosowali cennik jeszcze tegoroczny, czy już RM 2022 ? Z góry dzięki za info :D
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

artuz
Posty: 4
Rejestracja: 07 wrz 2021, 15:50
Samochód: C4 Picasso / czekam na Ateca XP 1.5 TSI DSG
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: artuz »

Misiek pisze:
08 wrz 2021, 0:49
artuz pisze:
07 wrz 2021, 15:58
Ja zamówiłem swoją Atecę 4 września. W zamówieniu mam, że samochód będzie do odbioru najpóźniej 2022-03-04 ;)
Termin produkcji powinien być znany pod koniec października - takie info dostałem od sprzedawcy.
Czy w Twoim przypadku także faktycznie nie dało się nic wynegocjować jeśli chodzi o cenę, czy grupę zawodową ? Na ile Ci wycenili i czy zastosowali cennik jeszcze tegoroczny, czy już RM 2022 ? Z góry dzięki za info :D
Zastosowali cennik tegoroczny, bo nowego jeszcze nie mieli. Ale zaznaczyli, że jeśli auto zacznie się produkować w 2022 (co jest niemal pewne), to cena wzrośnie circa 2%. W związku z tym trochę ponegocjowałem i ogółem rabat dealerski + grupa zawodowa = 6% rabatu od ceny katalogowej. W tych czasach, wydaje mi się że to i tak nieźle :)

Bonifacy
Posty: 628
Rejestracja: 18 mar 2020, 12:27
Samochód: Seat Ateca 1.5 DSG Xperience
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 55 razy

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: Bonifacy »

Szkoda, że nie zaznaczyli, że jak pod koniec roku będzie rabat na samochody z 2021, to go uwzględnią :-)

Gdy zamawiałem przed rokiem, był rabat 6 tys. Potem, jesienią, wzrósł do 8 tys.
Ciekawe, czy rabatu na grupy zawodowe rzeczywiście już nie będzie.

Misiek
Posty: 2398
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 727 razy
Otrzymał podziękowań: 1169 razy

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: Misiek »

artuz pisze:
08 wrz 2021, 9:37
Misiek pisze:
08 wrz 2021, 0:49
artuz pisze:
07 wrz 2021, 15:58
Ja zamówiłem swoją Atecę 4 września. W zamówieniu mam, że samochód będzie do odbioru najpóźniej 2022-03-04 ;)
Termin produkcji powinien być znany pod koniec października - takie info dostałem od sprzedawcy.
Czy w Twoim przypadku także faktycznie nie dało się nic wynegocjować jeśli chodzi o cenę, czy grupę zawodową ? Na ile Ci wycenili i czy zastosowali cennik jeszcze tegoroczny, czy już RM 2022 ? Z góry dzięki za info :D
Zastosowali cennik tegoroczny, bo nowego jeszcze nie mieli. Ale zaznaczyli, że jeśli auto zacznie się produkować w 2022 (co jest niemal pewne), to cena wzrośnie circa 2%. W związku z tym trochę ponegocjowałem i ogółem rabat dealerski + grupa zawodowa = 6% rabatu od ceny katalogowej. W tych czasach, wydaje mi się że to i tak nieźle :)
To nie jest "nieźle", a "bardzo nieźle", ponieważ ostatnio coraz częściej słyszy się o całkowitej rezygnacji w większości marek w ogóle z rabatów za grupę zawodową, nie wspominając o całkowitej rezygnacji z jakichkolwiek rabatów, bo po co coś przeceniać, rabatować, jak jest bardzo trudno dostępne i trzeba na to nie wiadomo ile czekać. A te dwa procent, to i tak jest OK, bo u mnie taka sama konfiguracja (konfigurator na stronie Seata) z roku modelowego 2022 wzrosła o kilkanaście tysięcy w stosunku do bieżącego.
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

artuz
Posty: 4
Rejestracja: 07 wrz 2021, 15:50
Samochód: C4 Picasso / czekam na Ateca XP 1.5 TSI DSG
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: artuz »

Mnie sprzedawca uprzedził, że rabat na grupy zawodowe będzie w całej grupie VW do 06.09, więc załapałem się w ostatniej chwili.

Awatar użytkownika
rybsko
Posty: 341
Rejestracja: 19 kwie 2021, 17:12
Lokalizacja: Pomorskie
Samochód: Ateca FR TSI 2.0 FL
Podziękował: 43 razy
Otrzymał podziękowań: 52 razy

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: rybsko »

Teoretycznie żadne nihil novi, ale chyba z tendencją ku gorszemu: https://www.dw.com/pl/w-oczekiwaniu-na- ... a-59342734
Terminu produkcji nadal brak :cry:

Awatar użytkownika
lacoda
Posty: 48
Rejestracja: 13 maja 2020, 22:40
Lokalizacja: Bydgoszcz
Samochód: kiedyś Seat Leon 1P, 3F. Obecnie Ateca FR 2021
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: lacoda »

Opisują sytuację skody, ale za chwilę może to spotkać inne marki
https://wrc.net.pl/is-pilne-skoda-koncz ... wiadczenie

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
rybsko
Posty: 341
Rejestracja: 19 kwie 2021, 17:12
Lokalizacja: Pomorskie
Samochód: Ateca FR TSI 2.0 FL
Podziękował: 43 razy
Otrzymał podziękowań: 52 razy

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: rybsko »

lacoda pisze:
08 paź 2021, 18:07
Opisują sytuację skody, ale za chwilę może to spotkać inne marki
https://wrc.net.pl/is-pilne-skoda-koncz ... wiadczenie
No fatalnie to wygląda. W tej całej sytuacji nie wkurza mnie że wyzwania się zdarzyły. Ale to, że na dobrą sprawę zamawiający są zakładnikami braku informacji, być może zamierzonego. Zdecydowanie wolałbym dziś usłyszeć, że samochodu na pewno nie będzie do połowy 2022 roku, niż czekać w niepewności. Firma, która zarządza tak złożonymi procesami logistycznymi, z łatwością może taką prognozę każdemu klientowi przedstawić. Przydałby się jakiś dobrze zaprojektowany obowiązek informacyjny na takie okoliczności...

Misiek
Posty: 2398
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 727 razy
Otrzymał podziękowań: 1169 razy

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: Misiek »

rybsko pisze:
09 paź 2021, 19:49

...
Firma, która zarządza tak złożonymi procesami logistycznymi, z łatwością może taką prognozę każdemu klientowi przedstawić.
...
Niestety nie jest to takie łatwe jakby się wydawało, ponieważ jeżeli producenci samochodów nie mają ŻADNEGO sygnału, potwierdzenia, od producenta chipów jeśli chodzi o termin dostawy, ponieważ ten W OGÓLE NIE WIE, nawet w przybliżeniu, kiedy zostaną wyprodukowane, to także sami producenci nie znając terminu wpłynięcia na magazyn nie będą podawali JAKIEGOKOLWIEK, NAWET PRZYBLIŻONEGO terminu, żeby później nie wysłuchiwać : "ale przecież pan mówił, że ... będzie". U nas w firmie jest podobnie, mimo że skala zamówień jest nieporównywalnie mniejsza : zamawiam części, czekam standardowe kilka dni, bo na ogół po tych kilku dniach, do tygodnia, zamówienie przychodzi, jeżeli nie ma zmiany statusu przez kolejne kilka dni, góra tydzień, to już wiem, że może to potrwać dłużej niż zwykle, ale także nie wiadomo konkretnie ile, tydzień, dwa, miesiąc, a niestety raz tak się zdarzyło, jak nie było pewnej części w całej Europie w magazynach centralnych oraz u dealerów i musieli albo ściągać to bezpośrednio z Japonii, albo nawet i zamówić u producenta, bo nawet i tam nie było. Przy czym lokalny oddział nie potrafił podać nawet przybliżonego terminu dostawy, dopiero po ponad miesiącu, jak wreszcie dostali konkretny termin dostawy do nich.
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

ODPOWIEDZ