Wady Seata Ateci

Dyskusje na temat Seata Ateca I generacji (2016-)
dario37
Posty: 1138
Rejestracja: 06 maja 2017, 10:28
Lokalizacja: Oława
Samochód: Seat Ateca 1.4TSI /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Wady Seata Ateci

Post autor: dario37 »

Kolejny raz powtarzam,że serwis Seat-a w Polsce to porażka. :(


Seat Ateca 1.4 TSI DSG7 /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL

Sponsor

Re: Wady Seata Ateci

Sponsor


hunter123
Posty: 77
Rejestracja: 11 sie 2017, 6:10
Lokalizacja: Szczecin
Samochód: Seat Ateca - TSI 2.0 190KM DSG7 4Drive XC Capp/Bei
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Wady Seata Ateci

Post autor: hunter123 »

Odnośnie stacji serwisowych:
czy pozwalają Kolegom/Koleżankom wchodzić na salę serwisową?
Niektóre ASO mają przeszklone antresole, z których można obserwoawać jak się nad autem pastwią, ale nie jest to regułą.
Notebene - myślę, że założenie tematu poświęconemu serwisowi Seata byłoby miło odebrane przez zarówno aktywnych jak I pasywnych użytkowników forum..
Pozdrawiam

fuelcare
Posty: 161
Rejestracja: 25 paź 2017, 22:51
Lokalizacja: Szczecin
Samochód: Seat Ateca 2.0tsi FR
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Wady Seata Ateci

Post autor: fuelcare »

hunter123 pisze:
09 lis 2017, 20:34
Odnośnie stacji serwisowych:
czy pozwalają Kolegom/Koleżankom wchodzić na salę serwisową?
Niektóre ASO mają przeszklone antresole, z których można obserwoawać jak się nad autem pastwią, ale nie jest to regułą.
Notebene - myślę, że założenie tematu poświęconemu serwisowi Seata byłoby miło odebrane przez zarówno aktywnych jak I pasywnych użytkowników forum..
Pozdrawiam
na struga tylko przy przyjeciu auta potem kaza wyjsc. powiem Ci ze jesli nawet "odkryja" co dolega moim drzwiom to jesli mi nie pozwola patrzec co robia to chyba nie oddam im auta zeby mi po zlosci albo z czystej niewiedzy jeszcze jakiegos innego piwa nie nawazyli.
tez popieram temat z serwisami dobrze byloby sie podzielic jak do nas podchodza i gdzie polecacie robic auta

root
Administrator
Posty: 731
Rejestracja: 13 lis 2016, 13:58
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90
Podziękował: 750 razy
Otrzymał podziękowań: 79 razy

Re: Wady Seata Ateci

Post autor: root »

hunter123 pisze:
09 lis 2017, 20:34
Notebene - myślę, że założenie tematu poświęconemu serwisowi Seata byłoby miło odebrane przez zarówno aktywnych jak I pasywnych użytkowników forum..
Ocena Dealera Seata.

Młody
Posty: 59
Rejestracja: 25 wrz 2017, 10:43
Lokalizacja: Szczecin
Samochód: Ateca Cupra 2.0 TSI 300KM
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Wady Seata Ateci

Post autor: Młody »

fuelcare pisze:
09 lis 2017, 15:29
u mnie dla odmiany zamykaja sie ciezej tylne lewe drzwi. trzeba nimi mocniej klapnac bo lekko odbijaja. w polskim serwisie mimo ze prawe zamykaja sie jak trzeba uwazaja ze tak byc powinno w tylnych (sprzedawca zas nazywa ich durniami i tez mowi ze sa zle ustawione). podjechalem dzis do najblizszego serwisu seata w niemczech do eggesin (mam tam rzut beretem) tak tylko zeby zobaczyli. niemcy stwierdzili ze absolutnie tak byc (wieksza szpara przy dociskaniu ale nie jest to rygiel zamka) nie powinno choc pojecia nie maja dlaczego tak jest i musieliby dluzej przy tym pogrzebac. milo z ich strony ze w ogole przyjeli mnie z biegu, ale duzym problemem jest ze tylko szef mechanikow rozmawia po angielsku, choc reszta ekipy rowniez bardzo starala sie robic burze mozgow. wrocilem do szczecina, pokazalem co znalezli niemcy ale szef serwisu dalej uwaza ze to jest ok. fakt jest taki ze niemcy przez 15min wizyty sprawdzili chocby zaworki odpowietrzajace kabine a nasz rodak nawet nie spogladnal w ich kierunku. sprawa stanela na tym, ze polski serwis musi sciagnac nowa atece z drugiego konca miasta (salon i serwis jest w przebudowie) aby porownac jak sie zamykaja drzwi bo mechanik bez tego nie umie ocenic (sic!). pomiary i testy maja odbyc sie w poniedzialek dam wam znac co uradzili. jedno jest pewne na serwisy raczej bede jezdzil do niemiec, bo jesli z takim czyms robia problem to co bedzie jak kucnie cos powazniejszego?
ps. u nas ksiazeczka serwisowa, gwarancja za kazdym razem, wypisywanie zlecen a w niemczech koles sie smieje i mowi ze takie ogledziny to robia od reki bez papierow. zupelnie inne podejscie do klienta...
Fuelcare powiem Ci że miałem podobną historie z drzwiami. Z lewej przetłoczenie drzwi kierowcy nie było na tym samym poziomie co tylne, a z prawej jak by drzwi od pasazera z przodu troche odstawały. Pierwsza jak i drugą usterkę usuneli bez problemu. A najlepsze że w drugiej usterce to ponoć tylne były źle ustawione.
A teraz walcze własnie z składanymi lusterkami i z opcją obniżania przy cofaniu. Niby opcja jest zaznaczona ale nie hula. Ktoś coś wie na ten temat?

Ps: Poza tym wszystko hula jak trzeba, ubolewam tylko nad brakiem usb z tyłu i gniazda zapalniczki w bagażniku.

Awatar użytkownika
paprotek
Posty: 501
Rejestracja: 08 cze 2017, 6:49
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Ateca FR 2.0 TSI
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Wady Seata Ateci

Post autor: paprotek »

Młody pisze:
15 lis 2017, 22:20
A teraz walcze własnie z składanymi lusterkami i z opcją obniżania przy cofaniu. Niby opcja jest zaznaczona ale nie hula. Ktoś coś wie na ten temat?
https://www.ateca-klub.pl/forum/viewtop ... 3622#p3622
Młody pisze:
15 lis 2017, 22:20
... ubolewam tylko nad brakiem usb z tyłu i gniazda zapalniczki w bagażniku.
https://www.atecaforums.co.uk/viewtopic.php?f=8&t=1767

patryk7133
Posty: 1076
Rejestracja: 11 wrz 2017, 23:53
Lokalizacja: Nowa Ruda i Ludwigshafen
Samochód: Seat Ateca1,4 TSI DSG7 Xcellence Comfort+Assistant
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Re: Wady Seata Ateci

Post autor: patryk7133 »

Siema no widzę że z tymi drzwiami to co 2gi ma kłopot ja jak odbierałem auto to zanim podszedłem do auta zostałem poinformowany że trzeba trzaskać przednimi drzwiami :) no jak to!!! uszczelki muszą się ułożyć drzwi proszę sprawdzić są w linii
hyy no ok! i tak już trzaskam drzwiami trzeci miesiąc przejechane 9tysi km a drzwi dalej trzeba trzaskać :))
A w ogóle to odradzam Pol-Car w Poznaniu wiele spraw jeszcze nie dopięte do końca i już tracę cierpliwość do nich ostrzegałem ale chyba w końcu będę musiał wyjść z nimi na drogę prawną do póki nie dostali gotówki było jak w bajcę :)) a teraz żegnaj Gienia świat się zmienia :)

fuelcare
Posty: 161
Rejestracja: 25 paź 2017, 22:51
Lokalizacja: Szczecin
Samochód: Seat Ateca 2.0tsi FR
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Wady Seata Ateci

Post autor: fuelcare »

Młody pisze:
15 lis 2017, 22:20

Fuelcare powiem Ci że miałem podobną historie z drzwiami. Z lewej przetłoczenie drzwi kierowcy nie było na tym samym poziomie co tylne, a z prawej jak by drzwi od pasazera z przodu troche odstawały. Pierwsza jak i drugą usterkę usuneli bez problemu. A najlepsze że w drugiej usterce to ponoć tylne były źle ustawione.
A teraz walcze własnie z składanymi lusterkami i z opcją obniżania przy cofaniu. Niby opcja jest zaznaczona ale nie hula. Ktoś coś wie na ten temat?

Ps: Poza tym wszystko hula jak trzeba, ubolewam tylko nad brakiem usb z tyłu i gniazda zapalniczki w bagażniku.
dzieki za news. w poniedzialek u mnie odwolali wizyte w momencie kiedy podjechalem na warsztat bo nie dojechal woz "porownawczy". mieli odezwac sie najpozniej wczoraj na nowy termin. dzownilem we wtorek na komorke kolesia ktory ustala wizyty to nie odebral. do tej chwili nikt sie ze mna nie skontaktowal. zabawa sie jednak skonczyla napisalem skarge do glownego biura vag na polske. zobaczymy co dalej

Młody
Posty: 59
Rejestracja: 25 wrz 2017, 10:43
Lokalizacja: Szczecin
Samochód: Ateca Cupra 2.0 TSI 300KM
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Wady Seata Ateci

Post autor: Młody »

fuelcare pisze:
16 lis 2017, 1:07
dzownilem we wtorek na komorke kolesia ktory ustala wizyty to nie odebral. do tej chwili nikt sie ze mna nie skontaktowal.
Chyba wiem nawet który nazwałem go wiecznie nie wyspany ;) . Ogólnie co do serwisu nie narzekam wszystko szło szybko i sprawnie. Jedynie własnie co do przyjęcia to już tak, aczkolwiek jest tam ich 3 a tylko jeden ma wiecznie zły dzień. Jakiś czas bywałem u nich dośc często (mam ogólnie blisko) bo przepili moją książkę serwisową :D Z tego co wiem od mojego serdecznego sprzedawcy Michała (serdecznie go polecam naprawdę pomocna osoba jak przed sprzedażą tak i po) jak przeniosą serwis na cukrową to wszystko ma się poprawić co do obsługi.

hunter123
Posty: 77
Rejestracja: 11 sie 2017, 6:10
Lokalizacja: Szczecin
Samochód: Seat Ateca - TSI 2.0 190KM DSG7 4Drive XC Capp/Bei
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Wady Seata Ateci

Post autor: hunter123 »

A na Cukrowej lampy już zamontowali (pytam w imieniu Mariana Zawieji)? :D :D :D

ODPOWIEDZ