Systemy Audio.

Nagłośnienie, nawigacja, komunikacja między kierowcami
Awatar użytkownika
Janisz
Posty: 665
Rejestracja: 20 maja 2017, 14:34
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Seat Ateca 1.4 TSI 150KM DSG 4drive
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Re: Systemy Audio.

Post autor: Janisz »

Samo wygłuszenie drzwi dało efekt jakby zmieniło się głośniki (mowa o fabrycznym audio). Odpowiadając na pytanie. To jest dużo lepiej, jest czyściej, bardziej detalicznie. Można się zdziwić jak dana piosenka brzmi w telewizorze a jak po odsłuchaniu w aucie. Obecnie audio jest w przebudowie ale jak grało to potrafiłem iść na 2h do auta posłuchać muzy/odstresować się.


Ateca Xcellence | 1.4 TSI 150KM | DSG | 4Drive | Mato Brown | Felgi 18 cali - PERFORMANCE 36/1| Alcantara Brown | Comfort Assistant | Podgrz. przednia szyba | Kamery 360 | Navi | Full Link | Alarm |
Obrazek

Sponsor

Re: Systemy Audio.

Sponsor


jakubol
Posty: 43
Rejestracja: 09 paź 2021, 20:13
Lokalizacja: Świebodzin
Samochód: Ateka FR 1.5 TSI
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Re: Systemy Audio.

Post autor: jakubol »

Pytanko ?Czy ktoś wygłuszał autko w czasie trwania gwarancji? Jakieś doświadczenia z ASO ?

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Systemy Audio.

Post autor: Endrju »

jakubol pisze:
14 cze 2022, 12:31
Pytanko ?Czy ktoś wygłuszał autko w czasie trwania gwarancji? Jakieś doświadczenia z ASO ?
Oczywiście i to nawet w tym temacie jest napisane.
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

patryk7133
Posty: 1076
Rejestracja: 11 wrz 2017, 23:53
Lokalizacja: Nowa Ruda i Ludwigshafen
Samochód: Seat Ateca1,4 TSI DSG7 Xcellence Comfort+Assistant
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Re: Systemy Audio.

Post autor: patryk7133 »

Witam

Wie ktoś morze jakie (konektorki) są we wtyczce łączącej drzwi z karoserią auta chodzi o taką wtyczkę:

https://archiwum.allegro.pl/oferta/kost ... 84748.html

Nigdzie nic nie mogę znaleźć, wszystkie wtyczki z VW są inne
Pisałem do handlarza z Ebay ale nie znał odpowiedzi

Misiek
Posty: 2398
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 727 razy
Otrzymał podziękowań: 1169 razy

Re: Systemy Audio.

Post autor: Misiek »

patryk7133 pisze:
02 sie 2022, 14:10
Witam

Wie ktoś morze jakie (konektorki) są we wtyczce łączącej drzwi z karoserią auta chodzi o taką wtyczkę:

https://archiwum.allegro.pl/oferta/kost ... 84748.html

Nigdzie nic nie mogę znaleźć, wszystkie wtyczki z VW są inne
Pisałem do handlarza z Ebay ale nie znał odpowiedzi
A tu próbowałeś, bo widzę, że znajduje i to taniej jak w Twoim przykładzie (nie wiem jak z kosztem dojazdu) :
https://sklep.motorpolwroclaw.pl/sklep/index.php
Podajesz numer i masz cenę i dostępność.
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

patryk7133
Posty: 1076
Rejestracja: 11 wrz 2017, 23:53
Lokalizacja: Nowa Ruda i Ludwigshafen
Samochód: Seat Ateca1,4 TSI DSG7 Xcellence Comfort+Assistant
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Re: Systemy Audio.

Post autor: patryk7133 »

Dzięki Misiek

To dobra stronka mają tę wtyczkę razem ze stykami, chociaż wolał bym znać numer katalogowy samych styków bo muszę jeszcze znaleźć te styki od drugiej strony męskie

patryk7133
Posty: 1076
Rejestracja: 11 wrz 2017, 23:53
Lokalizacja: Nowa Ruda i Ludwigshafen
Samochód: Seat Ateca1,4 TSI DSG7 Xcellence Comfort+Assistant
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Re: Systemy Audio.

Post autor: patryk7133 »

Kurde pisałem do kilku sklepów z częściami i nikt nie może powiedzieć mi jakie numery mają te piny z wtyczek łączących drzwi z słupkiem masakra przeszukałem kilkadziesiąt stron z różnymi pinami do VW Skoda Seat i nie znalazłem a pilnie potrzebuję bo stoję z robotą 😞

Tak wygląda ta WTYCZKA VW AUDI 3Q0972702 może ktoś wie/zna numer katalogowy konektorów w tej wtyczce i gnieździe tej wtyczki ?
Obrazek
A tak wygląda pin z tej wtyczki:


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Aktualizacja:

Jeśli ktoś kiedyś będzie szukał tych styków, to powiem wam, że nie jest to łatwe, ale udało mi się dojść co i jak, a więc są 3 rodzaje: MCON 1,2 firmy TE Connectivity i Mini Lamellen Kontake 1,2 (MLK 1,2) i (MLK 1,2 ELA-U) firmy Kostal.

Te pierwsze były używane przez VW do roku 2015, a obecnie są MLK 1,2 które to od dawna używa BMW kupienie tych styków też jest dosyć trudne, bo występują w 4 wariantach miedziane cynowane, z brązu, posrebrzane i pozłacane w Atece z Navi System są posrebrzane i cynowane.

A tak wyglądają te styki po lewej stara wersja MCON 1,2 a po prawej MLK 1,2

Obrazek
Ostatnio zmieniony 15 sie 2022, 1:01 przez patryk7133, łącznie zmieniany 4 razy.

patryk7133
Posty: 1076
Rejestracja: 11 wrz 2017, 23:53
Lokalizacja: Nowa Ruda i Ludwigshafen
Samochód: Seat Ateca1,4 TSI DSG7 Xcellence Comfort+Assistant
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Re: Systemy Audio.

Post autor: patryk7133 »

Janisz pisze:
06 cze 2022, 10:39
Nic się nie dzieje w tym wątku to pokaże efekt finalny słupków.

Obrazek
Janisz sam robiłeś te słupki? Będę robił coś podobnego, tylko muszę tam zmieścić jeszcze średnio tonowy nigdy nie robiłem takich rzeczy może coś podpowiesz jak to robiłeś i czego użyłeś.

Chciałem dać średni w drzwi, ale u góry nie ma miejsca, a tam, gdzie jest fabryczny otwór to będzie za nisko na średni i wymyśliłem, że wstawię wysoki i średni w słupku zamówiłem głośniki jak dojdą będę myślał jak to zrobić. 🙂

Do drzwi zamówiłem dużo mocniejsze głośniki, tylko muszę nowe kable dać grubsze, robię przód w pełni aktywny 3 drożny, tylko nie mogę części ogarnąć, tych konektorów, ale pomału ogarnę. 🙂
Ostatnio zmieniony 15 sie 2022, 1:00 przez patryk7133, łącznie zmieniany 4 razy.

Awatar użytkownika
Janisz
Posty: 665
Rejestracja: 20 maja 2017, 14:34
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Seat Ateca 1.4 TSI 150KM DSG 4drive
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Re: Systemy Audio.

Post autor: Janisz »

Trafiłeś akurat, że pakuje się i zaraz wyjeżdżam i mało czasu na pisanie.

Odnośnie kabli do wf. Nie ciągnąłem nowego tylko poleciałem na kablu oem. W sensie ucialem oem końcówkę i dolutowałem normalne kable. Gra i działa. Jakbym miał iść nowym kablem to zobaczyłbym gdzie jest wolne gniazdo i zrobiłbym otwór i przez niego przepchnął kabel. Idzie droga bardzo wysokiej estetyki. Cenie to ale przyznam, że mnie audio mocno zmęczyło.

Ostatnio zmieniłem 3/4 systemu co spowodowało, że kable zasilające wszystkie nowe, główny kabel 50mm2. Sporo by pisać.

Odnośnie słupków. Upoluj słupki na jakimś portalu a oryginały sobie zostaw. Miałem pod tw zrobione oringi. W słupkach powycinałem otwory, ukierunkowalem oringi w słupkach na patyczki i termogluta, później na to poszła rajstopy i żywica, później jak związało zabrałem patyczki i zacząłem nakładać włókno z żywica, następnie szpachla i tak dalej, psiknalem podkładem czarnym i narzuciłem na to rajstope chyba 300den. Efekt jak widać. Obecnie zrobiłbym połowę rzeczy inaczej ale nie mam czasu teraz jak opisać.

Ten 3way robisz aktywnie czy pasywnie? Jaki masz sprzęt? Procek/wzmak?

Pzdr
Ateca Xcellence | 1.4 TSI 150KM | DSG | 4Drive | Mato Brown | Felgi 18 cali - PERFORMANCE 36/1| Alcantara Brown | Comfort Assistant | Podgrz. przednia szyba | Kamery 360 | Navi | Full Link | Alarm |
Obrazek

Awatar użytkownika
Janisz
Posty: 665
Rejestracja: 20 maja 2017, 14:34
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Seat Ateca 1.4 TSI 150KM DSG 4drive
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Re: Systemy Audio.

Post autor: Janisz »

Jak coś to pisz lepiej na WhatsApp 8*1316845. Znawcą tematu nie jestem ale coś mi świta. Mam znajomego co pomaga mi wejść w temat audio (ciągnie za uszy)
Ostatnio zmieniony 15 sie 2022, 19:36 przez Janisz, łącznie zmieniany 1 raz.
Ateca Xcellence | 1.4 TSI 150KM | DSG | 4Drive | Mato Brown | Felgi 18 cali - PERFORMANCE 36/1| Alcantara Brown | Comfort Assistant | Podgrz. przednia szyba | Kamery 360 | Navi | Full Link | Alarm |
Obrazek

ODPOWIEDZ