Tutaj przywitaj się z innymi użytkownikami

Prośby do administratorów i moderatorów oraz inne sprawy forum
kasa020894
Posty: 2
Rejestracja: 25 sie 2022, 17:12
Samochód: Seat Leon FR
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Nawigacja

Post autor: kasa020894 »

Siemka, jestem tutaj nowy , ale mam problem z moja nawigacja w Seat Leon FR 2016r. Zakupilem wlasnie niedawo to auto. Na ekranie wyskakuje mi komunikat Baza danych nawigacujnych jest niedopstepna. Powiem od razu ze kupilem wczoraj nowa nawigacje seata leona , zaladowalem ja do gniazda nr 2 i znow to samo. Ta karta nowa karta do SEAT Navigation AS Europa 1 (16) a stara ktora mialem jak kupilem auto to SEAT Navigation AS Europa 1 (V3). Chlopaki proszee o pomoc. Dlaczego to nie chce dzialac ? Czytalem tez to podmianie pilku overall, czy mapa nawigacji moze byc za nowa do mojej nawigacji ?



Sponsor

Re: Nawigacja

Sponsor


Jack232
Posty: 20
Rejestracja: 24 sie 2022, 19:40
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Seat Ateca 1.5 TSI Experience
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Tutaj przywitaj się z innymi użytkownikami

Post autor: Jack232 »

Endrju pisze:
24 sie 2022, 21:41
Gratulacje. Piękna jak moja.🙂
Każda Ateka jest piękna, zwłaszcza biała, czerwona, zielona i grafitowa. Ciężki wybór przed nabywcami.
Seat Ateca 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience

coulomb
Posty: 91
Rejestracja: 27 lis 2021, 16:53
Samochód: Seat Ateca Style 1.5 TSI DSG
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 16 razy

Re: Tutaj przywitaj się z innymi użytkownikami

Post autor: coulomb »

Jack232 pisze:
25 sie 2022, 21:47
Endrju pisze:
24 sie 2022, 21:41
Gratulacje. Piękna jak moja.🙂
Każda Ateka jest piękna, zwłaszcza biała, czerwona, zielona i grafitowa. Ciężki wybór przed nabywcami.
Oj tam, akurat moim zdaniem paleta kolorów jest baardzo skąpa. Mi osobiście bardzo brakowało czegoś z odcieni niebieskiego (nie, Lava Blue nie jest niebieska ;), natomiast Energy Blue nie jest typu metalic i jest oklepanym kolorem "Fabiowym").
Czarny/ciemny oraz biały odpadł ze względu na widoczność zabrudzeń, lava blue również za ciemny i za dziwaczny, czerwony to był po prostu chamski czerwony (nie mogli wejść w inne odcienie, np. malina, bordo?) no i w sumie drogą eliminacji zmuszony byłem wziąć szary.

Jack232
Posty: 20
Rejestracja: 24 sie 2022, 19:40
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Seat Ateca 1.5 TSI Experience
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Tutaj przywitaj się z innymi użytkownikami

Post autor: Jack232 »

coulomb pisze:
25 sie 2022, 22:25
Jack232 pisze:
25 sie 2022, 21:47
Endrju pisze:
24 sie 2022, 21:41
Gratulacje. Piękna jak moja.🙂
Każda Ateka jest piękna, zwłaszcza biała, czerwona, zielona i grafitowa. Ciężki wybór przed nabywcami.
Oj tam, akurat moim zdaniem paleta kolorów jest baardzo skąpa. Mi osobiście bardzo brakowało czegoś z odcieni niebieskiego (nie, Lava Blue nie jest niebieska ;), natomiast Energy Blue nie jest typu metalic i jest oklepanym kolorem "Fabiowym").
Czarny/ciemny oraz biały odpadł ze względu na widoczność zabrudzeń, lava blue również za ciemny i za dziwaczny, czerwony to był po prostu chamski czerwony (nie mogli wejść w inne odcienie, np. malina, bordo?) no i w sumie drogą eliminacji zmuszony byłem wziąć szary.
Każdy ma swoje gusta.
Seat Ateca 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience

Misiek
Posty: 2398
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 727 razy
Otrzymał podziękowań: 1169 razy

Re: Tutaj przywitaj się z innymi użytkownikami

Post autor: Misiek »

Jack232 pisze:
25 sie 2022, 13:18
Luk4as pisze:
25 sie 2022, 7:33
Co było nie tak z A3 ? Wszyscy wieszają psy na Atece, a zapominają o moccie "wszędzie dobrze gdzie nas nie ma". Proszę napisz kilka zdań, żeby ostudzić emocje nowym posiadaczom Atec
W listopadzie zeszłego roku zdecydowałem się na zmianę VW Jetty na Atecę. W Trójmieście czas oczekiwania sięgał wakacji br, a nawet jesieni. Zdecydowałem się spełnić moje drugie, tym razem mlodziencze marzenie, czyli A3 Limusine, tym bardziej, że trafiła się okazja nabyć roczny egzemplarz z przebiegiem 35 km w super cenie.
Niestety mój związek z A3 potrwał tylko pół roku. Auto nie powiem super, silnik ten sam co w Atece, 1.5 150 km szerokie kapcie na drodze ideał, a jestem zawodowym kierowcą od ponad 30 lat. W mieście zaczynał się problem. Z racji moich gabarytów, +100kg codzienne korzystanie z A3 stanowiło kłopot. Małe, ciasne wnętrze, przez ciemnej, grafitowej podsufitce i małych szybach było klaustrofobiczne. Jakos nie byla to miłość od pierwszego wejrzenia i chyba tak pozostało do końca. Do tego ten egzemplarz okazał się chyba pechowy. Przez ostatni miesiąc kapeć, nowa opona ponad 400zl, pęknięta szyba-kamień, awaria czujnika polozenia walka rozrzadu, awaria czujnika ciśnienia w kole. Miarka się przebrała. Myslalem, że w aucie marki premium nie spotka mnie cos takiego. W dodatku przez całe pół roku z żoną biliśmy się myślami o pierwotnym planie dot. Ateci. W końcu w zeszłym tygodniu wyczaiłem w Gdyni u Plichty egzemplarz, który stał się mój. Silnik ten sam co w A3, na korzyść Ateci przeważa przesten w kabinie , światło, widoczność, ja lubię wysoko siedzieć. Tutaj czuje się jak w domu, może z racji posiadania Jetty. A3 jest super dla młodych szczupłych ludków. Ja niestety +100kg i +50 lat. Na dodatek Ateca zawsze mi się podobała jako auto, bryła itp. Nie jest przedziwniona pod względem wygladu jak japońce.
Podczas wyboru nowego samochodu miałem to samo, a nawet lepiej, więcej tych "plusów" niż u Ciebie. Nie wiem jak u Ciebie, ale u mnie bardzo ważny był także komfort wsiadania. Spróbuj wsiąść do RAV'a - bardzo wysoko (nawet przy maksymalnym opuszczeniu) umieszczone siedzenie, a do tego belka dachowa bardzo nisko. Parę lat temu z bólem serca musiałem także zrezygnować z Peugeot'a 5008, bo było jeszcze gorzej, ale samochód był śliczny, nawet od Ateki, szczególnie w środku.
Za ten post autor Misiek otrzymał podziękowanie:
Jack232 (26 sie 2022, 15:18)
Ocena: 5.26%
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

Gizbern
Posty: 1
Rejestracja: 06 wrz 2022, 22:41
Samochód: Seat Ateca SUV 2.0 TDI 190KM 140kW
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Tutaj przywitaj się z innymi użytkownikami

Post autor: Gizbern »

Witam wszystkich !
"Atecowiczów i Atecowiczki " ;) ;)

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Tutaj przywitaj się z innymi użytkownikami

Post autor: Endrju »

Witamy, witamy.
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

Fiflak
Posty: 61
Rejestracja: 08 wrz 2022, 7:40
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Seat Ateca Xperience 2.0 TDI MT6
Podziękował: 16 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Re: Tutaj przywitaj się z innymi użytkownikami

Post autor: Fiflak »

Witam wszystkich forumowiczów. Co prawda moją Atekę odbieram dopiero za nieco ponad 2 tygodnie, ale już teraz przeglądam forum, czerpiąc z waszego doświadczenia np. w doborze akcesoriów. Ateca będzie w wersji Xperience, z silnikiem 2.0 TDI 150KM, manualną skrzynią biegów i w kolorze dark camouflage.

dlugi1974
Posty: 11
Rejestracja: 25 wrz 2022, 16:37
Samochód: Seat Ateca 1,5
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Tutaj przywitaj się z innymi użytkownikami

Post autor: dlugi1974 »

Witam miło mi gościć w tak zacnym towarzystwie właścicieli Seata Ateca . Samochód zakupiony tydzień temu, dokładnie 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience. Forum przeglądane już od kilku tygodni ale wciąż są pewne pytania

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Tutaj przywitaj się z innymi użytkownikami

Post autor: Endrju »

Witam i zapraszam do dyskusji.
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

ODPOWIEDZ