Czas oczekiwania na Atekę

Wszelkie dyskusje związane z zakupem Seata Ateca i Cupry Ateca
Misiek
Posty: 2398
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 727 razy
Otrzymał podziękowań: 1169 razy

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: Misiek »

kapelusznik pisze:
24 lis 2022, 10:51
Misiek pisze:
24 lis 2022, 0:13
A ja właśnie dzisiaj byłem na wstępnych "oględzinach" - u mnie było to dokładnie dwa miesiące bez kilku dni od drugiego zamówienia (29-09) do wjechania na plac (22-11). Dowiedziałem się także, że to tylko Ateki tak bardzo ostatnio przyspieszyły, a inne nadal po kilka miesięcy oczekiwania, nawet do ponad pół roku.
Misiek, ciekawości, jaki licznik - analog czy cyfrowy?
Bo chciałbym zweryfikować pewną teorię która powstała podczas odbierania mojej Ateki.
Nie ma tu żadnej teorii, ponieważ Ty masz wersję Reference, czyli podstawową, a ja decydowałem się jednak zamiast na doposażony Style na Xperience, więc razem z pakietem Comfort + mam "w standardzie" 10 calowe zegary cyfrowe.


Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

Sponsor

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Sponsor


kapelusznik
Posty: 97
Rejestracja: 25 paź 2022, 11:11
Lokalizacja: Poznań
Samochód: Seat Ateca Reference 1.0 TSI
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: kapelusznik »

Akurat kwestia wersji wyposażenia nie ma tu znaczenia, ale jeżeli masz 10" zegary to fakt, nie jesteś przykładem reprezentatywnym na którym mógłbym sprawdzić teorię z salonu ;-)

kecaj
Posty: 97
Rejestracja: 10 cze 2022, 13:31
Samochód: Ateca 1,5 DSG MJ 2023
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 17 razy

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: kecaj »

kapelusznik pisze:
24 lis 2022, 13:11
Akurat kwestia wersji wyposażenia nie ma tu znaczenia, ale jeżeli masz 10" zegary to fakt, nie jesteś przykładem reprezentatywnym na którym mógłbym sprawdzić teorię z salonu ;-)
Z czym masz problem, może uda mi się Tobie odpowiedzieć.

kapelusznik
Posty: 97
Rejestracja: 25 paź 2022, 11:11
Lokalizacja: Poznań
Samochód: Seat Ateca Reference 1.0 TSI
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: kapelusznik »

Teoria jest taka, że dystrybutor kazał salonom rezygnować z liczników cyfrowych 8" na rzecz analogowych bo brakło podzespołów do cyfrowych.
A szybka produkcja niektórych egzemplarzy może wynikać z tego że dany egzemplarz jednak nie zrezygnował z LCD i dzięki temu załapał się na szybszą produkcję - bo np końcowo okazało się że pewna pula LCD 8" jest dostępna.

Mój egzemplarz np wskoczył w kolejkę więc jakiś powód musiał być.

No ale musiałby być do porównania ktoś kto czeka na egzemplarz z licznikiem analogowym i ktoś kto dostał szybciej z wyświetlaczem 8"

Pewne elementy tej teorii to historia opowiadana przez pracowników salonu w kontekście mojego zamówienia.

Charles
Posty: 4
Rejestracja: 20 gru 2021, 17:35
Samochód: Ateca
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: Charles »

Panowie trudno jest doszukać się jakiejkolwiek teorii. Ja czekam na wersję XP Cmfort+ od grudnia, we wrześniu weszła na produkcję i do dnia dzisiejszego czeka w fabryce na brakującą elektronikę.

Awatar użytkownika
franek
Posty: 52
Rejestracja: 22 paź 2022, 9:57
Samochód: Ateca 1.5TSI - Style, Manual, MR23
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: franek »

kapelusznik pisze:
24 lis 2022, 16:11
Teoria jest taka, że dystrybutor kazał salonom rezygnować z liczników cyfrowych 8" na rzecz analogowych bo brakło podzespołów do cyfrowych.
A szybka produkcja niektórych egzemplarzy może wynikać z tego że dany egzemplarz jednak nie zrezygnował z LCD i dzięki temu załapał się na szybszą produkcję - bo np końcowo okazało się że pewna pula LCD 8" jest dostępna.

Mój egzemplarz np wskoczył w kolejkę więc jakiś powód musiał być.

No ale musiałby być do porównania ktoś kto czeka na egzemplarz z licznikiem analogowym i ktoś kto dostał szybciej z wyświetlaczem 8"

Pewne elementy tej teorii to historia opowiadana przez pracowników salonu w kontekście mojego zamówienia.
Zamawiałem pod koniec sierpnia Style z analogowym zagrem, odbierałem w październiku z LCD 8 cali

kapelusznik
Posty: 97
Rejestracja: 25 paź 2022, 11:11
Lokalizacja: Poznań
Samochód: Seat Ateca Reference 1.0 TSI
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: kapelusznik »

Dzięki, ciekawy jestem jak to wygląda z tymi co ponoć zmienili na analogowe w trakcie (o ile nie jest to baśń z mchu i paproci).

Masz terminy dokładnie tak jak ja (zamówiony pod koniec sierpnia w salonie pod koniec października)

Rafiner
Posty: 814
Rejestracja: 07 paź 2018, 19:02
Samochód: Seat Ateca 1.5 TSI DSG FR
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowań: 82 razy

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: Rafiner »

Jeszcze koledzy dochodzi kwestia piorytetów danego rynku. Wiadomo, że Niemiec, Francuz dostanie szybciej. Stąd jak jest zaspokojenie rynków lepiej postrzeganych, to nasz idzie w miarę szybko. A jak nie to mają nas w d....
Więc zależy co zachód zamawia.
Za ten post autor Rafiner otrzymał podziękowanie:
Misiek (25 lis 2022, 23:36)
Ocena: 5.26%
Ateca 1.5 tsi DSG, Radium Grey, wersja FR + extrasy.

patryk7133
Posty: 1076
Rejestracja: 11 wrz 2017, 23:53
Lokalizacja: Nowa Ruda i Ludwigshafen
Samochód: Seat Ateca1,4 TSI DSG7 Xcellence Comfort+Assistant
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: patryk7133 »

Rafiner pisze:
25 lis 2022, 15:18
Jeszcze koledzy dochodzi kwestia piorytetów danego rynku. Wiadomo, że Niemiec, Francuz dostanie szybciej. Stąd jak jest zaspokojenie rynków lepiej postrzeganych, to nasz idzie w miarę szybko. A jak nie to mają nas w d....
Więc zależy co zachód zamawia.
To niekoniecznie jest prawdą. :)
Mieszkam w Niemczech, ale kupiłem w Polsce, bo jak chciałem zamówić, to w Niemczech najkrótszy czas oczekiwania wahał się między 8 a 10 miesięcy, a w Polsce od 3 do 8 miesięcy, a w praktyce to Niemcy czekali od 8 do nawet 14 miesięcy tak samo jak Czesi.
Za ten post autor patryk7133 otrzymał podziękowanie:
Rafiner (29 lis 2022, 23:50)
Ocena: 5.26%

marcin89
Posty: 25
Rejestracja: 15 gru 2021, 16:47
Samochód: Ateca 1.5, DSG, EXP
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: marcin89 »

patryk7133 pisze:
29 lis 2022, 1:50
Rafiner pisze:
25 lis 2022, 15:18
Jeszcze koledzy dochodzi kwestia piorytetów danego rynku. Wiadomo, że Niemiec, Francuz dostanie szybciej. Stąd jak jest zaspokojenie rynków lepiej postrzeganych, to nasz idzie w miarę szybko. A jak nie to mają nas w d....
Więc zależy co zachód zamawia.
To niekoniecznie jest prawdą. :)
Mieszkam w Niemczech, ale kupiłem w Polsce, bo jak chciałem zamówić, to w Niemczech najkrótszy czas oczekiwania wahał się między 8 a 10 miesięcy, a w Polsce od 3 do 8 miesięcy, a w praktyce to Niemcy czekali od 8 do nawet 14 miesięcy tak samo jak Czesi.
Potwierdzam. Do tego w Niemczech cena o 8000€ wyzsza za to samo wyposazenie.

ODPOWIEDZ