Pomoc w wyborze doposażenia - Czy opłaca się domówić pakiet Comfort+ ze względu na Lane Assist i przednie czujniki?

Wszelkie dyskusje związane z zakupem Seata Ateca i Cupry Ateca
Kubawojcik
Posty: 257
Rejestracja: 26 sty 2022, 19:16
Samochód: Ateca
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 14 razy

Re: Pomoc w wyborze doposażenia - Czy opłaca się domówić pakiet Comfort+ ze względu na Lane Assist i przednie czujniki?

Post autor: Kubawojcik »

Z musowych rzeczy:
Felga 18”
Aktywny tempomat
Elektryczna klapa
Ledy z tyłu
Keyless

Tapicerka Dynamica bardzo fajna i przy dzieciach latwa w utrzymaniu czystosci.

Doplac do kola zapasowego jesli chcesz je miec bo pozniej wychodzi drozej dolozenie kompletu.

Przyciemnianych szyb nie bierz, jesli wozisz dzieci to fabryczne przyciemnienie nic daje. Ja pomimo ze mialem fabrycznie to i tak polozylem folie.

Grzana szybe mam ale nie korzystam bo garazuje.

Webasto mialem w poprzednich sprawach. Tutaj nie jest potrzebne bo silnik szybko lapie temp. Codzienne korzystanie moze szybko zabic aku. Webasto mozna dolozyc jak cos i wyjdzie taniej niz te 4500zl.

Lane assist mam ale moglbym zyc bez niego.
Za ten post autor Kubawojcik otrzymał podziękowanie:
raf89 (05 gru 2022, 18:59)
Ocena: 5.26%



Sponsor

Re: Pomoc w wyborze doposażenia - Czy opłaca się domówić pakiet Comfort+ ze względu na Lane Assist i przednie czujniki?

Sponsor


raf89
Posty: 37
Rejestracja: 04 gru 2022, 13:29
Samochód: Ford Focus 1.6 hatchback 2017
Podziękował: 21 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Pomoc w wyborze doposażenia - Czy opłaca się domówić pakiet Comfort+ ze względu na Lane Assist i przednie czujniki?

Post autor: raf89 »

Panowie dziękuję za wszystkie pomocne rady.
Niestety (lub na szczescie) w między czasie dowiedziałem się o opiniach co do silnka 1,5 w połączeniu z manualną skrzynią
Muszę więc odłożyć sprzedaż na później dopóki nie zaczną montować działającej skrzyni lub rozejrzeć się za innym autem spoza grupy VW co nie będzie łatwym zadaniem kiedy chciałbym mieć przynajmniej podgrzewaną szybę jeśli nie webasto fabryczne.

Automat też nie jest dla mnie rozwiązaniem bo ja chcę pojeździć autem znacznie dłużej niż 5 lat.

Awatar użytkownika
rybsko
Posty: 371
Rejestracja: 19 kwie 2021, 17:12
Lokalizacja: Pomorskie
Samochód: Ateca FR TSI 2.0 FL
Podziękował: 46 razy
Otrzymał podziękowań: 61 razy

Re: Pomoc w wyborze doposażenia - Czy opłaca się domówić pakiet Comfort+ ze względu na Lane Assist i przednie czujniki?

Post autor: rybsko »

A w moim przypadku keyless = useless :D Mam, ale chyba nie korzystam :lol:
raf89 pisze:
05 gru 2022, 19:02
Automat też nie jest dla mnie rozwiązaniem bo ja chcę pojeździć autem znacznie dłużej niż 5 lat.
Hehe, jak wiele zależy od obranej optyki :D Nawet gdyby mi miała paść po 100kkm, to i tak byłbym szczęśliwy, że miałem automat :D

raf89
Posty: 37
Rejestracja: 04 gru 2022, 13:29
Samochód: Ford Focus 1.6 hatchback 2017
Podziękował: 21 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Pomoc w wyborze doposażenia - Czy opłaca się domówić pakiet Comfort+ ze względu na Lane Assist i przednie czujniki?

Post autor: raf89 »

Też kiedyś miałem - Multitronica w Audi :) Samo jeżdżenie wspominam przyjemnie aczkolwiek jak to mówią - nie ważne jak się zaczyna ważne jak się kończy ;)

Bonifacy
Posty: 632
Rejestracja: 18 mar 2020, 12:27
Samochód: Seat Ateca 1.5 DSG Xperience
Podziękował: 41 razy
Otrzymał podziękowań: 56 razy

Re: Pomoc w wyborze doposażenia - Czy opłaca się domówić pakiet Comfort+ ze względu na Lane Assist i przednie czujniki?

Post autor: Bonifacy »

raf89 pisze:
05 gru 2022, 19:02
Automat też nie jest dla mnie rozwiązaniem bo ja chcę pojeździć autem znacznie dłużej niż 5 lat.
Ale dlaczego sądzisz, że automatyczna skrzynia nie wytrzyma dłużej?

Kubawojcik
Posty: 257
Rejestracja: 26 sty 2022, 19:16
Samochód: Ateca
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 14 razy

Re: Pomoc w wyborze doposażenia - Czy opłaca się domówić pakiet Comfort+ ze względu na Lane Assist i przednie czujniki?

Post autor: Kubawojcik »

Z natury dsg przy 1.5 jest papierowa ale gwarancja 5 letnia spowoduje ze uda sie ja wymienic jeszcze na koszt Seata :)
Nie wiem co to za bzdur sie tam kolega naczytal o 1.5 i manualu.

raf89
Posty: 37
Rejestracja: 04 gru 2022, 13:29
Samochód: Ford Focus 1.6 hatchback 2017
Podziękował: 21 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Pomoc w wyborze doposażenia - Czy opłaca się domówić pakiet Comfort+ ze względu na Lane Assist i przednie czujniki?

Post autor: raf89 »

Różne rzeczy słyszałem - opowieści o metalicznych dziękach, szarpaniu itd. Są filmiki, można posłuchać - więc to coś więcej niż tylko opowieści.

Bardzo żałuję, nigdy nie byłem jeszcze tak blisko zakupu nowego auta. A próbuję już 2-3 lata - to takie fale, raz mnie nachodzi a później równie szybko przechodzi jak tylko wgryzę się w szczegóły. W tym czasie przymierzałem się już już ze 3 razy do zakupu Dacii Duster, raz do Suzuki Vitary, raz nawet do takiego wynalazku jak Huindai Elenatra (nie wiem co mnie naszło)
Myslalem ze Ateca to będzie "to".
Ostatnio zmieniony 07 gru 2022, 12:53 przez raf89, łącznie zmieniany 1 raz.

patryk7133
Posty: 1086
Rejestracja: 11 wrz 2017, 23:53
Lokalizacja: Nowa Ruda i Ludwigshafen
Samochód: Seat Ateca1,4 TSI DSG7 Xcellence Comfort+Assistant
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowań: 47 razy

Re: Pomoc w wyborze doposażenia - Czy opłaca się domówić pakiet Comfort+ ze względu na Lane Assist i przednie czujniki?

Post autor: patryk7133 »

Byłem zagorzałym przeciwnikiem automatycznej skrzyni nawet miałem wcześniej inne auto ze skrzynią automatyczną kinetyczną to nie lubiłem tym jeździć i oddałem córce, a kupiłem Atece miała być z manualem jednak przyszła z automatem i teraz po przejechaniu 120 KKM, mimo że z pewnością niedługo będzie mnie czekała wymiana sprzęgieł to nie zamienił bym się już na manuala skrzynie DSG to chyba najbardziej komfortowe skrzynie w moich oczach. ;)

kecaj
Posty: 97
Rejestracja: 10 cze 2022, 13:31
Samochód: Ateca 1,5 DSG MJ 2023
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 17 razy

Re: Pomoc w wyborze doposażenia - Czy opłaca się domówić pakiet Comfort+ ze względu na Lane Assist i przednie czujniki?

Post autor: kecaj »

raf89 pisze:
05 gru 2022, 19:02
Panowie dziękuję za wszystkie pomocne rady.
Niestety (lub na szczescie) w między czasie dowiedziałem się o opiniach co do silnka 1,5 w połączeniu z manualną skrzynią
Muszę więc odłożyć sprzedaż na później dopóki nie zaczną montować działającej skrzyni lub rozejrzeć się za innym autem spoza grupy VW co nie będzie łatwym zadaniem kiedy chciałbym mieć przynajmniej podgrzewaną szybę jeśli nie webasto fabryczne.

Automat też nie jest dla mnie rozwiązaniem bo ja chcę pojeździć autem znacznie dłużej niż 5 lat.
Musisz też wiedzieć, że od MJ 2023 jest inny silnik z modyfikacjami. Ja mam takie auto z automatem od lipca zrobiłem ponad 13 tysięcy km... bezproblemowo i jak dla mnie bardzo przyjemna jazda.
W każdym aucie, modelu znajdą się jakieś mankamenty. Nie ma auta doskonałego.

Rafiner
Posty: 830
Rejestracja: 07 paź 2018, 19:02
Samochód: Seat Ateca 1.5 TSI DSG FR
Podziękował: 92 razy
Otrzymał podziękowań: 89 razy

Re: Pomoc w wyborze doposażenia - Czy opłaca się domówić pakiet Comfort+ ze względu na Lane Assist i przednie czujniki?

Post autor: Rafiner »

Ja przed Ateką miałem posyanowienie, że koniec z VAG, biorę co innego, jest tyle marek, świat motoryzacji leży przede mną otworem.

A potem posprawdzałem i okazało się, że inni:
albo mają silniki 3 cylindrowe
albo mało miejsca z tyłu
albo chu..... asystentów i system audio/navi
albo miejsca w środku jak w kompakcie
albo skrzynia cvt
albo brak nawiewów na tył
albo brak przebicia do bagażnika przez podłokietnik i genetalnie słabe simply clever
albo cene przesadzoną do wyposażenia
albo gniją po kilku latach
itd itp
I jakbysie się nie zaklinali to ten nudny, znienawidzony VAG, do tego germański ma tych albo najmniej.
Dlatego znowu kupiłem i nie żałuję. Do tego z domniemanym DSG DQ200, które wytrzymuje 100-150 tys km, czyli około 10 lat jazdy, a wymiana sprzęgieł raz na 10 lat to pikuś.
Jestem mega zadowolony i planuje jeździć z 10 lat dopóki spalinowe będą. Jak zaczną wycofywać, to szybko kupię nowego, pewnie Cupre, a Ateke zostawie żonie, niech użyje na starość ;-)
Za ten post autor Rafiner otrzymał podziękowanie:
Misiek (07 gru 2022, 17:13)
Ocena: 5.26%
Ateca 1.5 tsi DSG, Radium Grey, wersja FR + extrasy.

ODPOWIEDZ