Samochód znosi na prawą stronę - Ateca 2022 FR

Ogólne dyskusje techniczne, opis problemów i usterek oraz ich sposoby ich rozwiązania
Samul
Posty: 3
Rejestracja: 17 mar 2023, 20:02
Samochód: Seat Ateca 1.5 FR
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Samochód znosi na prawą stronę - Ateca 2022 FR

Post autor: Samul »

Cześć,

czy macie problem ze swoimi Atecami polegający na tym, że po puszczeniu kierownicy podczas jazdy znosi ją na prawo? W moim przypadku gdy puszcze kierownice na autostradzie to z lewego na prawy praktycznie sam zmienia pas bez żadnej ingerencji z mojej strony. Opony sprawdzone, geometria ustawiona w serwisie. Dzisiaj byłem poraz kolejny to powiedzieli, że sprawdzili pozostałe Atecki, które mają na salonie i wszystkie tak samo się zachowują tj. znoszą na prawo :shock: i że nie jest to wada, a "cecha fabryczna"... :shock:

Nie wiem za bardzo co mam dalej z tym robić i jestem też ciekaw jak to wygląda przy Waszych autach?

Więcej o moim modelu: Ateca 2022, 1.5 TSI, FR



Sponsor

Samochód znosi na prawą stronę - Ateca 2022 FR

Sponsor


Awatar użytkownika
michal 76
Posty: 571
Rejestracja: 07 maja 2017, 10:04
Lokalizacja: Ostrołęka
Samochód: Seat Ateca 1.4 DSG XCELLENCE 4 Drive VW Passat
Podziękował: 77 razy
Otrzymał podziękowań: 145 razy

Re: Samochód znosi na prawą stronę - Ateca 2022 FR

Post autor: michal 76 »

Nic podobnego. Samochód ma jechać prosto, a nie skręcać samoczynnie. Mój jedzie prosto. Proponuję podjechać na inną stację i zrobić pełną geometrię.

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Samochód znosi na prawą stronę - Ateca 2022 FR

Post autor: Endrju »

U mnie też nic nie ściąga, niech nie glupczą to nie jest normalne. Ja bym wziął tego Pana na przejażdżkę tymi innym autami i mu pokazał że kłamie, bo nie wierzę że robili próby innymi autami i wszystkie ściągały .
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

Awatar użytkownika
sailor 88
Posty: 1371
Rejestracja: 27 maja 2017, 9:33
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Nissan Qashqai E-POWER : był Seat Ateca 1,6TDI
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowań: 376 razy

Re: Samochód znosi na prawą stronę - Ateca 2022 FR

Post autor: sailor 88 »

Jedź jeszcze raz do ASO i użyj magicznego słowa BEZPIECZEŃSTWO...czyli zgłoś usterkę, która w/g Ciebie nie pozwala bezpieczne użytkować auta, bo boisz się o życie swoje i pasażerów. Jeżeli serwis uważa jednak, że auto jest sprawne i bezpieczne, powiedz, że prosisz o taką informację na piśmie i wtedy odbierzesz auto...Z reguły działa...
...Spieszmy się kochać diesel'e, tak szybko odchodzą...

flash
Posty: 283
Rejestracja: 30 lis 2022, 20:45
Samochód: Seat Ateca FR 1.5 TSI DSG7 FL 2022
Podziękował: 23 razy
Otrzymał podziękowań: 43 razy

Re: Samochód znosi na prawą stronę - Ateca 2022 FR

Post autor: flash »

Nic takiego nie występuje w mojej atece, i nie powinno tak być absolutnie.

W jednym z aut miałem jednak podobną sytuację – winną okazała się mimo wszystko opona, przednia prawa, która patrząc od góry była w połowie wybrzuszona, i dlatego mocno ściągało auto w bok. Sugeruję sprawdzić to jeszcze raz dokładnie, bo wulkanizacja, która mi wtedy zakładała te letnie nie zauważyła, druga wulkanizacja, w której poprosiłem o przekładkę prawo/lewo też nie zauważyła niczego, dopiero w trzeciej wulkanizacji jak wymieniałem opony na nowe, to gość zobaczył i pokazał dlaczego tak się działo.

Samul
Posty: 3
Rejestracja: 17 mar 2023, 20:02
Samochód: Seat Ateca 1.5 FR
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Samochód znosi na prawą stronę - Ateca 2022 FR

Post autor: Samul »

Dziękuję za wszystkie porady!

Odnosząc się do powyższych odpowiedzi do geometrię robiłem pełną w ASO.
W kwestii opon to robili podobno przekładkę z prawej na lewą i samochód znosił nadal w tą samą stronę.

Kubawojcik
Posty: 252
Rejestracja: 26 sty 2022, 19:16
Samochód: Ateca
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 14 razy

Re: Samochód znosi na prawą stronę - Ateca 2022 FR

Post autor: Kubawojcik »

Jedz do innego aso

Awatar użytkownika
rgoliat
Posty: 43
Rejestracja: 17 gru 2022, 19:55
Samochód: Seat Ateca FR 1.5 TSI 150 KM
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Re: Samochód znosi na prawą stronę - Ateca 2022 FR

Post autor: rgoliat »

Chcesz mieć pewność, że z zawieszeniem czy geometrią jest wszystko ok, to załatw sobie na test drugi komplet lub chociaż 2 szt. innych kół.
Dlaczego?.
Przy moim poprzednim aucie (seat toledo II), zaraz po zakupie musiałem kupić nowe opony. Najpierw były 2 szt. a po roku następne 2 szt. takie same, i dopiero wówczas zwróciłem uwagę na to, że ściąga mnie lekko w prawą stronę. Próbowałem wszystkiego, kontrola ciśnienia w kołach, zamiana miejscami kół, wyważanie ze sprawdzeniem czy aby opona nie ma defektu i czy są proste felgi, wszystko było ok. W końcu odpuściłem, nie było to aż tak uciążliwe, aby się tym przejmować,a przy prowadzeniu nie musiałem sie z tym siłować, dopiero po puszczeniu kierownicy auto powoli zjeżdżało do prawej krawędzi drogi.
Dopiero po zakupie nowego kompletu opon o dziwo problem znikł, wtedy już nie było żadnego ściągania a seacik jechał jak po torach, prosto jak należy.

Misiek
Posty: 2398
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 727 razy
Otrzymał podziękowań: 1169 razy

Re: Samochód znosi na prawą stronę - Ateca 2022 FR

Post autor: Misiek »

Ja miałem podobnie w Galaxy na starych zimowych od zawsze, od początku, które ściągały także na prawo BARDZO, bo już lekkie puszczenie kierownicy ściągało wyraźnie, mimo że nigdy nie musiałem się - jak to któryś z Was napisał - siłować. Po jakimś czasie wróciłem z "reklamacją" do wulkanizatora, który sprzedał komplet (opony i felgi) i montował, ale zaproponował PŁATNE wyważenie na pojeździe, więc zrezygnowałem. Na letnich tego nie było wcale lub co najwyżej minimalnie. Niestety na nowych zimowych także lekko ściąga (te same felgi), ale o wiele, wiele mniej. Zawsze myślałem, że to wina przechyłu drogi (nigdy nie miałem możliwości sprawdzić przechyłu drogi na lewo), bo w zależności od niej auto ściągało mniej lub więcej. Mam nadzieję, że mój egzemplarz Ateki będzie wolny od tego problemu, bo jak na razie jechałem tylko z salonu do domu i nic nie zauważyłem.
Ostatnio zmieniony 21 mar 2023, 10:34 przez Misiek, łącznie zmieniany 1 raz.
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

xoy
Posty: 62
Rejestracja: 25 lis 2019, 12:14
Samochód: BMW X1 (U11) 23i
Podziękował: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Samochód znosi na prawą stronę - Ateca 2022 FR

Post autor: xoy »

Sprawdzałeś, czy samochód zachowuje się w ten sam sposób na włączonych i wyłączonych asystentach ruchu (np. Lane Assist itd.)?

ODPOWIEDZ