Front Assist - problem

Ogólne dyskusje techniczne, opis problemów i usterek oraz ich sposoby ich rozwiązania
Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3728
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 89 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Front Assist - problem

Post autor: Endrju »

Aaa ok , ja zrozumiałem ze alarm.


Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

Sponsor

Re: Front Assist - problem

Sponsor


Awatar użytkownika
Janisz
Posty: 665
Rejestracja: 20 maja 2017, 14:34
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Seat Ateca 1.4 TSI 150KM DSG 4drive
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Re: Front Assist - problem

Post autor: Janisz »

U mnie za każdym razem w innym miejscu. Zdarzyło się, że miało to miejsce w trakcie deszczu.
Ateca Xcellence | 1.4 TSI 150KM | DSG | 4Drive | Mato Brown | Felgi 18 cali - PERFORMANCE 36/1| Alcantara Brown | Comfort Assistant | Podgrz. przednia szyba | Kamery 360 | Navi | Full Link | Alarm |
Obrazek

GrabarzLeon
Posty: 60
Rejestracja: 01 cze 2017, 21:13
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Front Assist - problem

Post autor: GrabarzLeon »

A ktoś w ogóle to testował?
Ja tak i nie działał, bo jadąc wcisnąłem sprzęgło, by nie zwalniał :) - potem poczytałem instrukcję :).
Sposób - trzymaj kij od szczotki i na nim ręcznik - Volvo działało - można też na ręcznik przykleić folię aluminiową.

Awatar użytkownika
Janisz
Posty: 665
Rejestracja: 20 maja 2017, 14:34
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Seat Ateca 1.4 TSI 150KM DSG 4drive
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Re: Front Assist - problem

Post autor: Janisz »

U mnie działa. Żonie na obwodnicy już z 2 razy się załączył i raz sam hamował. W mieście uruchomił się jej z dwa razy. Mi załączył się raz jak koleś hamował już za czerwonym światłem. Była to dziwna sytuacja ponieważ ja sam wyhamowywałem autem. Odległość była w miarę spora a mimo to załączył się alarm i auto zaczęło ostro hamować. W sumie lepiej, że się załączył...zawsze mogłem się zagapić.

Jedyna sytuacja, w której się na nim zawiodłem było w momencie kiedy korzystałem z aktywnego tempomatu. Auto przede mną się zatrzymało a Ateca zamiast zwolnić i się zatrzymać lekko zwolniła, zasygnalizowała i wykrzyczała: "HAMUJ". Musiałem przejąć kontrole i zatrzymać auto bo inaczej byłoby bum.
Ateca Xcellence | 1.4 TSI 150KM | DSG | 4Drive | Mato Brown | Felgi 18 cali - PERFORMANCE 36/1| Alcantara Brown | Comfort Assistant | Podgrz. przednia szyba | Kamery 360 | Navi | Full Link | Alarm |
Obrazek

GrabarzLeon
Posty: 60
Rejestracja: 01 cze 2017, 21:13
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Front Assist - problem

Post autor: GrabarzLeon »

Przy większych prędkościach nie wyhamuje, ale hamując zmniejszy efekty - bo masz szansę wyminąć.
Sprzęgło, dodanie gazu, ruch kierownicą wyłączy system - trzeba pamiętać.
W ustawieniach można chyba ustawić próg ostrzegania i działania systemu.
Mnie tylko ostrzegał na łukach i jak samochód z przodu skręcał, a ja zbyt szybko jechałem.

dario37
Posty: 1138
Rejestracja: 06 maja 2017, 10:28
Lokalizacja: Oława
Samochód: Seat Ateca 1.4TSI /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Front Assist - problem

Post autor: dario37 »

Jeszcze nie miałem takiej sytuacji,natomiast miałem nagłe chamowanie{dziecko bawiło sie na poboczu drogi wewnetrznej?,
Seat Ateca 1.4 TSI DSG7 /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL

Awatar użytkownika
Janisz
Posty: 665
Rejestracja: 20 maja 2017, 14:34
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Seat Ateca 1.4 TSI 150KM DSG 4drive
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Re: Front Assist - problem

Post autor: Janisz »

GrabarzLeon pisze:
02 cze 2017, 0:05
Przy większych prędkościach nie wyhamuje, ale hamując zmniejszy efekty - bo masz szansę wyminąć.
Sprzęgło, dodanie gazu, ruch kierownicą wyłączy system - trzeba pamiętać.
W ustawieniach można chyba ustawić próg ostrzegania i działania systemu.
Mnie tylko ostrzegał na łukach i jak samochód z przodu skręcał, a ja zbyt szybko jechałem.
Tu się z Tobą nie zgodzę, że ruch kierownicą wyłączy system. Przecież w momencie korzystania z aktywnego tempomatu to Ty sterujesz autem. Mnie system raz zawiódł ale pisałem o tym wcześniej.
Ateca Xcellence | 1.4 TSI 150KM | DSG | 4Drive | Mato Brown | Felgi 18 cali - PERFORMANCE 36/1| Alcantara Brown | Comfort Assistant | Podgrz. przednia szyba | Kamery 360 | Navi | Full Link | Alarm |
Obrazek

GrabarzLeon
Posty: 60
Rejestracja: 01 cze 2017, 21:13
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Front Assist - problem

Post autor: GrabarzLeon »

Janisz pisze:
03 cze 2017, 22:02
GrabarzLeon pisze:
02 cze 2017, 0:05
Przy większych prędkościach nie wyhamuje, ale hamując zmniejszy efekty - bo masz szansę wyminąć.
Sprzęgło, dodanie gazu, ruch kierownicą wyłączy system - trzeba pamiętać.
W ustawieniach można chyba ustawić próg ostrzegania i działania systemu.
Mnie tylko ostrzegał na łukach i jak samochód z przodu skręcał, a ja zbyt szybko jechałem.
Tu się z Tobą nie zgodzę, że ruch kierownicą wyłączy system. Przecież w momencie korzystania z aktywnego tempomatu to Ty sterujesz autem. Mnie system raz zawiódł ale pisałem o tym wcześniej.
To jest zrozumiałe. Jedziesz prędkością dozwoloną, albo niedozwoloną więcej czyli. Na drodze masz wysepkę, na niej taki słupek pasiasty. Wiesz że masz go ominąć, a system myśli że go nie widzisz i polecisz prosto. Ruch kierownicą wyłączy planowane awaryjne hamowanie.
I jeszcze jedno - system nie działa na czołowe zderzenia jeśli tamten jedzie na Ciebie. Zadziała jeśli stoi lub porusza się w tym samym kierunku jak Ty.
Aktywny tempomat to co innego - ja tego tempomatu nie mam - Mam tylko FA i normalny tempomat.

wocik
Posty: 7
Rejestracja: 15 paź 2023, 9:22
Samochód: Ateca
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Front Assist - problem

Post autor: wocik »

Witam.
Czy któryś z kolegów mógłby polecić mi kogoś do kalibracji radaru przedniego w okolicach Zielonej Góry. Proszę tylko nie pisać o ASO - po ostatnim razie nie bardzo chciałbym do nich jechać.

Rafiner
Posty: 826
Rejestracja: 07 paź 2018, 19:02
Samochód: Seat Ateca 1.5 TSI DSG FR
Podziękował: 91 razy
Otrzymał podziękowań: 89 razy

Re: Front Assist - problem

Post autor: Rafiner »

wocik pisze:
08 lis 2023, 17:27
Witam.
Czy któryś z kolegów mógłby polecić mi kogoś do kalibracji radaru przedniego w okolicach Zielonej Góry. Proszę tylko nie pisać o ASO - po ostatnim razie nie bardzo chciałbym do nich jechać.
Ale co ? drogo czy źle ? Jak źle to dlaczego nie reklamujesz ? Wydaje sie ze ASO to powinni wiedziec co i jak.
Poza tym jakie masz objawy ?
Ateca 1.5 tsi DSG, Radium Grey, wersja FR + extrasy.

ODPOWIEDZ