światła postojowe - ateca FL

Ogólne dyskusje techniczne, opis problemów i usterek oraz ich sposoby ich rozwiązania
62542
Posty: 28
Rejestracja: 12 paź 2023, 18:50
Samochód: ateca 1.5
Podziękował: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 0

światła postojowe - ateca FL

Post autor: 62542 »

witam
czy da się jakoś przeprogramować, wyłączyć, a może jakieś czary mary światła postwojowe na włączonym silniku?

wkurza mnie to jak muszę się zatrzymać, chwilę postać na włączonym ogrzewaniu, coś zrobić w aucie, w środku, a świeć mi się światła..
w każym aucie dało się wyłączyć... a tutaj świecą cały czas....nawet jak dam na 0 korektor...., na auto święcą mijania...
kiedyś w starym vagu trzeba było zdjąc zaślepkę bezpieczników i tam przestawić wajche, nie próbowałem jeszcze tego w atece
chyba, że jest na to jakiś sposób? Nie chce by na włączonym silniki świeciło się cokolowiek na zewnątrz...?
da się/?



Sponsor

światła postojowe - ateca FL

Sponsor


Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3727
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 89 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: światła postojowe - ateca FL

Post autor: Endrju »

Tak np przy pomocy obd11


Obrazek
Za ten post autor Endrju otrzymał podziękowanie:
62542 (24 lis 2023, 17:07)
Ocena: 5.26%
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

flash
Posty: 298
Rejestracja: 30 lis 2022, 20:45
Samochód: Seat Ateca FR 1.5 TSI DSG7 FL 2022
Podziękował: 25 razy
Otrzymał podziękowań: 43 razy

Re: światła postojowe - ateca FL

Post autor: flash »

Endrju pisze:
23 lis 2023, 23:12
Tak np przy pomocy obd11
Tak, potwierdzam, działa. :)

krowka1978
Posty: 304
Rejestracja: 05 maja 2023, 23:13
Samochód: Seat Ateca, FIAT 500X, FIAT Grande Punto
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy

Re: światła postojowe - ateca FL

Post autor: krowka1978 »

Chwila, Pany, nie mylcie świateł postojowych z DRL! Postojowe włącza się jednostronnie kierunkiem przy wyłączonym zapłonie. Przy takiej znajomości rodzaju oświetlenia nie dziwi mnie to co na drodze widzę..., szczególnie we mgle.

Druga sprawa, od kilku lat w UE DRL mają się włączać po zapłonie.
Seat Ateca Xperience 1.5 TSI EVO2 DSG 7 150KM Velvet Red 2023
FIAT 500X Lounge 1.4 16V MultiAir II Turbo 140KM 2016
Jeszcze jest - FIAT Grande Punto Emotion 1.4 8V 77KM 2007r., 16 lat szybko zleciało, od początku u mnie...

mczelny2401
Posty: 381
Rejestracja: 24 lip 2019, 10:17
Samochód: LEON FR 2.0 TSI 190
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 35 razy

Re: światła postojowe - ateca FL

Post autor: mczelny2401 »

Bo to powinno być jak w Tucsonie NX4 gdy mam tryb świateł DRL po uruchomieniu hamulca postojowego nastaje całkowita ciemność ;)

flash
Posty: 298
Rejestracja: 30 lis 2022, 20:45
Samochód: Seat Ateca FR 1.5 TSI DSG7 FL 2022
Podziękował: 25 razy
Otrzymał podziękowań: 43 razy

Re: światła postojowe - ateca FL

Post autor: flash »

krowka1978 pisze:
24 lis 2023, 21:06
Chwila, Pany, nie mylcie świateł postojowych z DRL! Postojowe włącza się jednostronnie kierunkiem przy wyłączonym zapłonie. Przy takiej znajomości rodzaju oświetlenia nie dziwi mnie to co na drodze widzę..., szczególnie we mgle.

Druga sprawa, od kilku lat w UE DRL mają się włączać po zapłonie.
Chwila, Kolego! :P A czy w atece z ledami postojówka (lewa/prawa) włączana manetką kierunkowskazu przy zgaszonym silniku świeci się inna niż ledy do jazdy dziennej po zapłonie? Nie. :) Tak więc może określenia nie do końca precyzyjne były, ale wszyscy zrozumieli o co chodzi. Żeby przy włączonym silniku nie mieć zapalonych żadnych świateł, nawet jak przełącznik jest na 0. Tak więc sposób wyżej działa, sam tak zrobiłem i jest mi z tym lepiej, bo się to po prostu przydaje.

krowka1978
Posty: 304
Rejestracja: 05 maja 2023, 23:13
Samochód: Seat Ateca, FIAT 500X, FIAT Grande Punto
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy

Re: światła postojowe - ateca FL

Post autor: krowka1978 »

flash pisze:
25 lis 2023, 10:38
krowka1978 pisze:
24 lis 2023, 21:06
Chwila, Pany, nie mylcie świateł postojowych z DRL! Postojowe włącza się jednostronnie kierunkiem przy wyłączonym zapłonie. Przy takiej znajomości rodzaju oświetlenia nie dziwi mnie to co na drodze widzę..., szczególnie we mgle.

Druga sprawa, od kilku lat w UE DRL mają się włączać po zapłonie.
Chwila, Kolego! :P A czy w atece z ledami postojówka (lewa/prawa) włączana manetką kierunkowskazu przy zgaszonym silniku świeci się inna niż ledy do jazdy dziennej po zapłonie? Nie. :) Tak więc może określenia nie do końca precyzyjne były, ale wszyscy zrozumieli o co chodzi. Żeby przy włączonym silniku nie mieć zapalonych żadnych świateł, nawet jak przełącznik jest na 0. Tak więc sposób wyżej działa, sam tak zrobiłem i jest mi z tym lepiej, bo się to po prostu przydaje.
Z przodu pozycyjne/postojowe świecą z mniejszą mocą, co z tego, że realizowane tą samą diodą - inna funkcja? Inna. Inną sprawą jest przestawianie świateł DRL na tryb niezgodny z homologacją w UE, czyli wyłączone przy włączonym zapłonie.
Dziwne, że nikt nie marudzi na świecące pozycje z tyłu jako DRL - ustawiony tryb skandynawski w przypadku lamp led
:mrgreen: Myślałem, żeby to zmienić, ale kij z tym.
Seat Ateca Xperience 1.5 TSI EVO2 DSG 7 150KM Velvet Red 2023
FIAT 500X Lounge 1.4 16V MultiAir II Turbo 140KM 2016
Jeszcze jest - FIAT Grande Punto Emotion 1.4 8V 77KM 2007r., 16 lat szybko zleciało, od początku u mnie...

flash
Posty: 298
Rejestracja: 30 lis 2022, 20:45
Samochód: Seat Ateca FR 1.5 TSI DSG7 FL 2022
Podziękował: 25 razy
Otrzymał podziękowań: 43 razy

Re: światła postojowe - ateca FL

Post autor: flash »

krowka1978 pisze:
25 lis 2023, 10:46
Z przodu pozycyjne/postojowe świecą z mniejszą mocą, co z tego, że realizowane tą samą diodą - inna funkcja? Inna. Inną sprawą jest przestawianie świateł DRL na tryb niezgodny z homologacją w UE, czyli wyłączone przy włączonym zapłonie.
Dziwne, że nikt nie marudzi na świecące pozycje z tyłu jako DRL - ustawiony tryb skandynawski w przypadku lamp led
:mrgreen: Myślałem, żeby to zmienić, ale kij z tym.
A mi się właśnie to podoba, że tył jest zawsze włączony przy dziennych w atece. :) Mało które marki i modele to mają, a w taką pogodę jak teraz jeżdżą w dzień na dziennych, a tył się nie pali, co jest wg mnie mało bezpieczne. Nic by się nie stało jakby się paliły, a widoczność i bezpieczeństwo byłyby lepsze. A co gorsza, niektórzy co nie mają chyba automatycznych świateł, potrafią tak jeździć nocą. Przód im się wtedy pali i oświetla tyle co nic, a tył wcale...
Za ten post autor flash otrzymał podziękowanie:
Misiek (26 lis 2023, 1:32)
Ocena: 5.26%

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3727
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 89 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: światła postojowe - ateca FL

Post autor: Endrju »

flash pisze:
25 lis 2023, 10:54
krowka1978 pisze:
25 lis 2023, 10:46
Z przodu pozycyjne/postojowe świecą z mniejszą mocą, co z tego, że realizowane tą samą diodą - inna funkcja? Inna. Inną sprawą jest przestawianie świateł DRL na tryb niezgodny z homologacją w UE, czyli wyłączone przy włączonym zapłonie.
Dziwne, że nikt nie marudzi na świecące pozycje z tyłu jako DRL - ustawiony tryb skandynawski w przypadku lamp led
:mrgreen: Myślałem, żeby to zmienić, ale kij z tym.
A mi się właśnie to podoba, że tył jest zawsze włączony przy dziennych w atece. :) Mało które marki i modele to mają, a w taką pogodę jak teraz jeżdżą w dzień na dziennych, a tył się nie pali, co jest wg mnie mało bezpieczne. Nic by się nie stało jakby się paliły, a widoczność i bezpieczeństwo byłyby lepsze. A co gorsza, niektórzy co nie mają chyba automatycznych świateł, potrafią tak jeździć nocą. Przód im się wtedy pali i oświetla tyle co nic, a tył wcale...
Oczywiście że tak bo oczywiście jeden mądrala z drugim nie pamięta że trzeba zmienić jak mu automat nie zmieni.
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

patryk7133
Posty: 1079
Rejestracja: 11 wrz 2017, 23:53
Lokalizacja: Nowa Ruda i Ludwigshafen
Samochód: Seat Ateca1,4 TSI DSG7 Xcellence Comfort+Assistant
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowań: 47 razy

Re: światła postojowe - ateca FL

Post autor: patryk7133 »

mczelny2401 pisze:
24 lis 2023, 21:19
Bo to powinno być jak w Tucsonie NX4 gdy mam tryb świateł DRL po uruchomieniu hamulca postojowego nastaje całkowita ciemność ;)
Też tak mam w Atece już nie pamiętam jak to kodowałem ale jest na to chyba nawet gotowe kodowanie w OBDLeven

ODPOWIEDZ