Dyskusja o motoryzacji.

Dyskusje na dowolne tematy, nie związane z Seatem Ateca
Regulamin forum
Tutaj można dyskutować na dowolny temat.

Prosimy jednak zachować kulturę i nie obrażać innych użytkowników.
Awatar użytkownika
zinger
Posty: 439
Rejestracja: 08 lis 2017, 10:09
Lokalizacja: Kraków
Samochód: Ateca Xcl 1.4 DSG Samoa Orange
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Dyskusja o motoryzacji.

Post autor: zinger »

No i Tucson znowu w czubie. Jak ja sie ciesze, ze sie na niego nie zdecydowalem. Widac go na kazdym kroku, nidlugo mi z lodowki wyskoczy. Nie powiem, bardzo ladne auto, ale ja zawsze szedlem troche bokiem z autami i czesto nastepca byl totalnym przeciwienstwem poprzednika:
- Opel Ascona (moje pierwsze auto) rocznik 83... niestety nikt mi nie powiedzial, ze trzeba olej sprawdzac, wymieniac :oops: :lol:
- AR145 1.7 boxer - ale to fajne jezdzilo i brzmialo... szkoda tylko, ze po przejsciach bylo i jak typowa alfa wiecej czasu u mechanika niz na drodze spedzala
- DU Leganza - czulem sie w tym aucie jak prezes (mialem prawo, bo odkupismy to auto od firmy zony, gdzie owczesna VP nim jezdzila) - ogolnie super fura (szczegolnie jak na poczatek lat 2000) z niezlym wypasem
- Prius - koncowka lat 2000, w Polsce to ciagle egzotyk - REWELACJA - na pewno kiedys wroce do niego, totalny luz i relaks podczas jazdy, zero najmniejszej awarii przez 4 lata, a mialo juz 170kkm i 10 lat
- Rav4 (niby nic szczegolnego) ale wersja US V6 3.5l 279KM - masakrator (6.5sek do 100) :shock: , nie jeden scigant w bmw/audi/mercu za gruba kase miał opad szczeny jak na swiatlach zostawal 8-)
- Ateca - poki co daje rade (cale 4 dni :D )



Sponsor

Re: Dyskusja o motoryzacji.

Sponsor


patryk7133
Posty: 1076
Rejestracja: 11 wrz 2017, 23:53
Lokalizacja: Nowa Ruda i Ludwigshafen
Samochód: Seat Ateca1,4 TSI DSG7 Xcellence Comfort+Assistant
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Re: Dyskusja o motoryzacji.

Post autor: patryk7133 »

O czy to możliwe że Ateca nie załapała się do pierwszej 30ki ?

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Dyskusja o motoryzacji.

Post autor: Endrju »

Za świeże auto moim zdaniem. No ale już sprowadzają pierwsze Leony za zachodniej granicy.
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

Awatar użytkownika
szczekas
Posty: 280
Rejestracja: 25 cze 2017, 17:35
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Seat Ateca FR 2.0 TSI
Podziękował: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Dyskusja o motoryzacji.

Post autor: szczekas »

Endrju pisze:
16 cze 2017, 21:35
Myślę że przyda się taki tema, gdzie będzie można porozmawiać o motoryzacji.
Znalazłem taki temat o łapach w technologi led. I wygląda na to że nasze auto znalazło się w teście.
http://www.wyborkierowcow.pl/wiadomosci ... samochodu/
Myślałem, że Ateca lepiej sobie poradzi w teście LEDów, chociaż nie można wymagać cudów od świateł, które w sumie są w standardzie.
Czy Wy też oceniacie średnio ich pracę? Czy Waszym zdaniem ocena jest zaniżona i LEDy w Atece są lepsze?
Ateca FR | 2.0 TSI 190KM | DSG7 | 4Drive | Rodium Grey | Felgi 18" PERFORMANCE 36/3 | Alcantara Black | Comfort Assistant | Podgrzewana przednia szyba | Navi | Alarm | Elektryczna klapa bagażnika | Beats Sound System

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Dyskusja o motoryzacji.

Post autor: Endrju »

Poprzednio miałem bi-xenon i oceniam ze ledy w Atece świeca lepiej.
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

Awatar użytkownika
tictac1986
Posty: 462
Rejestracja: 10 maja 2017, 21:24
Lokalizacja: Ozorków
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Re: Dyskusja o motoryzacji.

Post autor: tictac1986 »

Moja ocena jest oparta na autach z poprzedniego wieku, do tego posiadających albo duży przebieg, albo ponad 10 lat, ale uważam, że to co mam obecnie w pełni mi wystarcza, a nawet więcej :) droga oświetlona jest wystarczająco, po włączeniu świateł długich to już nie ma szans żeby mnie coś zaskoczyło, bo widzę wszystko jak w dzień. Ja jestem bardzo zadowolony i nie wiem jak musiało by to świecić żeby było lepiej...
Seat Ateca 1,4 TSI 150 KM Nevada White wersja Style + Comfort+/Pakiet Zima/Full Link

patryk7133
Posty: 1076
Rejestracja: 11 wrz 2017, 23:53
Lokalizacja: Nowa Ruda i Ludwigshafen
Samochód: Seat Ateca1,4 TSI DSG7 Xcellence Comfort+Assistant
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Re: Dyskusja o motoryzacji.

Post autor: patryk7133 »

Ten test na ledy jest przestarzały teraz Ateca ma doświetlanie zakrętów a właśnie za ich brak miedzy innymi w testach była niższa ocena

Awatar użytkownika
zinger
Posty: 439
Rejestracja: 08 lis 2017, 10:09
Lokalizacja: Kraków
Samochód: Ateca Xcl 1.4 DSG Samoa Orange
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Dyskusja o motoryzacji.

Post autor: zinger »

No dokladnie. Zdziwilem sie jak go czytalem ze im tego brakowalo. Natomiast mam wrazenie ze automatyczne dlugie tak sobie dzialaja. Dzisiaj jechalem ciemna droga i sie nie zalaczaly a funkcja auto byla wlaczona.

Awatar użytkownika
JERRY
Posty: 138
Rejestracja: 12 lip 2017, 21:04
Lokalizacja: PŁOŃSK
Samochód: Seat Ateca, Seat Alhambra
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Dyskusja o motoryzacji.

Post autor: JERRY »

U mnie wszystko działa super, drogowe na auto zmieniają się dobrze, a co do ksenonów to ledy w mojej ocenie są lepsze, z innymi ledami nie jeździłem, ale jak w lutym odebrałem Atece to pierwszy raz jechałem we mgle to byłem zachwycony jak świecą. Jednym słowem super!
SEAT ATECA 2.0TDI, 150KM Xcellence, 4drive

Awatar użytkownika
szczekas
Posty: 280
Rejestracja: 25 cze 2017, 17:35
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Seat Ateca FR 2.0 TSI
Podziękował: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Dyskusja o motoryzacji.

Post autor: szczekas »

To mnie pocieszacie :) Ale w sumie co ja mówie... Przesiadka z obecnego auta do nawet najgorszych ledów byłaby spektakularna :D
Ateca FR | 2.0 TSI 190KM | DSG7 | 4Drive | Rodium Grey | Felgi 18" PERFORMANCE 36/3 | Alcantara Black | Comfort Assistant | Podgrzewana przednia szyba | Navi | Alarm | Elektryczna klapa bagażnika | Beats Sound System

ODPOWIEDZ