Beats Sound System w Ateca

Nagłośnienie, nawigacja, komunikacja między kierowcami
Awatar użytkownika
paprotek
Posty: 501
Rejestracja: 08 cze 2017, 6:49
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Ateca FR 2.0 TSI
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Beats Sound System w Ateca

Post autor: paprotek »


Macias pisze:Dzięki za recenzję ;) Interesuje mnie jeszcze kilka rzeczy:

1. Czy dyspozycji w equalizerze są trzy pasma/suwaki czy może więcej?
2. Czy jakieś dodatkowe miejsce zabiera sub, czy również siedzi w kole zapasowym? Czy może nie ma w ogóle suba?
3. Czy jako "standardowy zestaw" określasz Seat Sound System, czy zupełnie podstawowy bez dopłaty?
AD 1. Jest ich 5.
AD 2. Ten temat muszę jeszcze zbadać i podrzuć fotki, bo mam standardowo element w kole, ale także 2 pudełka pod przednimi fotelami. Ogarnę dziś fotki i wrzucę.
AD 3. SSS od takiego całkowicie standardowego zestawu różni się tylko chyba subwooferem w kole, z tego co wiem to głośniki w drzwiach i słupkach są te same. SSS grał dodatkowym basem, ale nie robił dodatkowo żadnej innej różnicy w jakości dźwięku. Mam wrażenie że Beatsy mają lepsze wszystkie głośniki i wszystkie są napędzane przez dodatkowy wzmacniacz, nie tylko subwoofer. Jak zrobi się cieplej to ogarnę fotki i rozpoznam temat wygłuszenia.

Wysłane z mojego Samsung Tab S2




Sponsor

Re: Beats Sound System w Ateca

Sponsor


Macias
Posty: 48
Rejestracja: 06 lut 2018, 21:51
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Czekając na FR Rodium Grey 1.4 TSI DSG
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Beats Sound System w Ateca

Post autor: Macias »

Podziękował. Kurde, jak tak dalej pójdzie, to sprzedawca ze mną nie będzie chciał gadać, bo znowu będzie zmiana... Na razie mam SSS i akurat wziąłem go bo słyszałem dużą różnicę ponad standard - oczywiście po zabawie EQ. Jeśli Beats ma EQ 5cio pasmowe to gites, bo na przykład w Skodzie jest dobry system Cantona, a EQ ma 3 pasma i bas tylko dudni, zamiast kopać.

Manek
Posty: 137
Rejestracja: 25 lut 2018, 14:59
Lokalizacja: Lubin
Samochód: Seat Ateca 1,4 TSI XC DSG7
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Beats Sound System w Ateca

Post autor: Manek »

Podpisuję się pod spostrzeżeniami paprotka. Mimo iż nie miałem okazji odsłuchania Beatsów w Atece to zrobiłem porównanie w ibizie głośników podstawowych z Beatsami. I po prostu to jest przepaść. Czuć tą jakość dzięku, a samo SSS w Atece vs podstawa to praktycznie tylko subwoofer i to wszystko. Brakuje mi w nich tonów wysokich tzw. sopranów dzięki czemu bardzo dominuje głośnik na środku podszybia i bardzo irytuje.

Awatar użytkownika
Myszolot
Posty: 37
Rejestracja: 23 sie 2017, 9:36
Lokalizacja: Łódź
Samochód: Seat Leon FR 1,4 TSI 122KM
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Beats Sound System w Ateca

Post autor: Myszolot »

Potwierdzam to, co napisał Manek. Wczoraj odbyłem dość długą, samodzielną jazdę próbną Ateką wyposażoną w system nagłośnienia w wersji podstawowej. Porównując go do mojego obecnego jaki mam w Leonie FR (też w wersji podstawowej), ten z Ateki jest o wiele gorszej jakości. Tak jak to ujął Manek - brak w nich tonów wysokich tzw. sopranów prawdopodobnie dzięki czemu bardzo dominuje głośnik na podszybiu. Obawiam się, że w tym obszarze Seat przyciął koszty. Ale, co ciekawe, regulator tonów posiada aż pięć suwaków. Co oczywiście nie wiele pomaga.
Dlatego też zamawiając jutro/po jutrze Atekę wybiorę na pewno BSS.

Manek
Posty: 137
Rejestracja: 25 lut 2018, 14:59
Lokalizacja: Lubin
Samochód: Seat Ateca 1,4 TSI XC DSG7
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Beats Sound System w Ateca

Post autor: Manek »

Te soprany przebijają się dopiero przy głośniejszym odsłuchu. Niestety w normalnym użytkowaniu nikt na maxa radia nie słucha. W BSS mamy pełną palete barw przy ,,delikatnym słuchaniu. Otrzymałem Atece na weekend w której był SSS, ja sam już zamówiłem z SSS bo zawsze wychodzę z założenia ze lepiej dołożyć i mieć coś niestandardowego. Niestety SSS nic nie wnosi. Po odsłuchu BSS w Ibizie w ciemno zmieniłem zamówienie na BSS. I myślę że 2100 za BSS do 1200 za SSS to promocja. Zobaczcie ile kosztują np. słuchawki Beatsy.

patryk7133
Posty: 1076
Rejestracja: 11 wrz 2017, 23:53
Lokalizacja: Nowa Ruda i Ludwigshafen
Samochód: Seat Ateca1,4 TSI DSG7 Xcellence Comfort+Assistant
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Re: Beats Sound System w Ateca

Post autor: patryk7133 »

Myszolot pisze:
08 mar 2018, 0:21
Potwierdzam to, co napisał Manek. Wczoraj odbyłem dość długą, samodzielną jazdę próbną Ateką wyposażoną w system nagłośnienia w wersji podstawowej. Porównując go do mojego obecnego jaki mam w Leonie FR (też w wersji podstawowej), ten z Ateki jest o wiele gorszej jakości. Tak jak to ujął Manek - brak w nich tonów wysokich tzw. sopranów prawdopodobnie dzięki czemu bardzo dominuje głośnik na podszybiu. Obawiam się, że w tym obszarze Seat przyciął koszty. Ale, co ciekawe, regulator tonów posiada aż pięć suwaków. Co oczywiście nie wiele pomaga.
Dlatego też zamawiając jutro/po jutrze Atekę wybiorę na pewno BSS.
Witam wersja podstawowa nie posiada głośnika na podszybiu :)
Oczywiście nie zmienia to fakt że nagłośnienie w Atece jest beznadziejne! :( Nawet jeśli masz SSS. Jedyna nadzieja że poprawili to poprzez BSS:)

Pozdrawiam!

markusj
Posty: 6
Rejestracja: 01 sty 2018, 11:50
Samochód: Seat Altea Freetrack
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Beats Sound System w Ateca

Post autor: markusj »

Właśnie odebrałem tydzień temu Atece z Beats Audio. Nie słuchałem wcześniej za bardzo standardowego zestawu, ale ten naprawdę gra nieźle - jest bardzo czysto, bas jest wtedy, kiedy naprawdę jest potrzebny. Jak ktoś lubic słuchać muzyki, to uważam, że warto dopłacić. Pytałem się w salonie o SSS, ale mi radzili dopłacić nast. 1 tys. bo SSS względem standardowego zestawu za wiele się nie rózni.
Podsumowując - polecam Beats Audio.

Macias
Posty: 48
Rejestracja: 06 lut 2018, 21:51
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Czekając na FR Rodium Grey 1.4 TSI DSG
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Beats Sound System w Ateca

Post autor: Macias »

markusj pisze:
12 mar 2018, 11:15
Właśnie odebrałem tydzień temu Atece z Beats Audio. Nie słuchałem wcześniej za bardzo standardowego zestawu, ale ten naprawdę gra nieźle - jest bardzo czysto, bas jest wtedy, kiedy naprawdę jest potrzebny. Jak ktoś lubic słuchać muzyki, to uważam, że warto dopłacić. Pytałem się w salonie o SSS, ale mi radzili dopłacić nast. 1 tys. bo SSS względem standardowego zestawu za wiele się nie rózni.
Podsumowując - polecam Beats Audio.
Bardzo interesuje mnie czy przy BSS również jest subwoofer w kole zapasowym i czy są jakies dodatkowe elementy (typu wzmacniacz, przedwzmacniacz), które zabieraja miejsce w bagazniku lub w kabinie. Może jakieś zdjęcia byś wrzucił?

dzięki z góry!
macias

Macias
Posty: 48
Rejestracja: 06 lut 2018, 21:51
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Czekając na FR Rodium Grey 1.4 TSI DSG
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Beats Sound System w Ateca

Post autor: Macias »

Paprotek - zidentyfikowałeś już co masz w samochodzie jako wyposażenie BSS? :) W sensie co Ci siedzi w kole zapasowym, pod fotelami i gdzie tam jeszcze?

patryk7133
Posty: 1076
Rejestracja: 11 wrz 2017, 23:53
Lokalizacja: Nowa Ruda i Ludwigshafen
Samochód: Seat Ateca1,4 TSI DSG7 Xcellence Comfort+Assistant
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Re: Beats Sound System w Ateca

Post autor: patryk7133 »

Witam co do wzmacniacza to z pewnością jest tutaj:
Obrazek
A co do reszty to sam jestem ciekaw jak to wygląda z BSS

Pozdrawiam!

ODPOWIEDZ