Ile kosztowały "nasze" Ateki?

Wszelkie dyskusje związane z zakupem Seata Ateca i Cupry Ateca
Saracen
Posty: 13
Rejestracja: 20 lis 2017, 0:38
Samochód: Seat Leon 1M
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Ile kosztowały "nasze" Ateki?

Post autor: Saracen »

Przy kredycie moc trzech 0 prowizję płaci salon, dlatego tutaj z rabatami powyżej 4% ciężko. Jedyny koszt jaki ponosisz to ubezpieczenie na życie koszt na 4 lata ok 3 tys.
No właśnie wczoraj się dowiedziałem w salonie jak sytuacja wygląda. Że koszty niskiego kredytu pokrywa częściowo salon (chore to jakieś). W sumie chciałem jeszcze użyć tego jako argumentu przetargowego ale dowiedziałem się że dziś ostatni dzień przedsprzedaży z 5 letnią gwarancją to odpuściłem i wziąłem tylko z 4% upustem lojalnościowym.



Sponsor

Re: Ile kosztowały "nasze" Ateki?

Sponsor


Mmaniak2
Posty: 69
Rejestracja: 27 kwie 2018, 19:37
Lokalizacja: Dolnośląskie
Samochód: Seat Ateca Fr 1.5 TSI
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Ile kosztowały "nasze" Ateki?

Post autor: Mmaniak2 »

Seat Ateca FR 1.4 TSI 150 KM 6-biegowa manualna Start /Stop
Cena cennikowa - 110 900 zł
Lakier Velvet Red - 2737 zł
wnetrze - czarna alkantara i tkanina
Wyposażenie dodatkowe:
19 calowe felgi exclusive 36/2 machined - 3267 zł
alarm - 1034 zł
podgrzewana przednia szyba - 745 zł
Seat Sound System - 1218 zł
cena konfiguracji 119 900 zł
Cena końcowa z Rabatem 115 100 zł , prawie 5tys. rabatu. Chyab zle nie jest

konus
Posty: 5
Rejestracja: 01 maja 2018, 3:05
Lokalizacja: SWD
Samochód: Ateca 1.6 TDI Style
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Ile kosztowały "nasze" Ateki?

Post autor: konus »

Ateca 1.6 tdi Style
plus kilka dodatków min comfort +, chrom, ciemne szyby, standardowe wnętrze
marzec 2018, 2670km przebiegu, NIE PO DEMO CZY SAMOCHÓD AUTO SALONU (takie to naprawde idiotą trzeba byc by kupić).
Faktura za nowy 109230zł z jakims tam rabatem - mój zakup 90 tys zł brutto fv 23% :)

Bonifacy
Posty: 628
Rejestracja: 18 mar 2020, 12:27
Samochód: Seat Ateca 1.5 DSG Xperience
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 55 razy

Re: Ile kosztowały "nasze" Ateki?

Post autor: Bonifacy »

Wprawdzie minął już rok od zamówienia i 8 miesięcy od odbioru, ale żeby odświeżyć temat

Ateca 1,5 DSG, Xperience + pakiet asystentów XL, kamera 360, lakier metalik, alarm, dojazdowe koło zapasowe
katalogowa cena w sierpniu 2020 - 138.500
kupiłem za 126.900 (w tym rabat za grupę zawodową)

Tomi99
Posty: 15
Rejestracja: 22 lut 2022, 9:02
Samochód: Ateca
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Ile kosztowały "nasze" Ateki?

Post autor: Tomi99 »

Nikt w 2022 się nie chwali? :D Przecież kupno w obecnych - wysokich cenach to żaden wstyd :) Chociaż w sumie ciężko podać cenę zakup bo jak teraz się zamówi w cenie X to do czasu produkcji cena na pewno wzrośnie ze 2 razy :D

Kubawojcik
Posty: 252
Rejestracja: 26 sty 2022, 19:16
Samochód: Ateca
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 14 razy

Re: Ile kosztowały "nasze" Ateki?

Post autor: Kubawojcik »

1.5 style 115
1.5 dsg xp 150

Misiek
Posty: 2398
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 727 razy
Otrzymał podziękowań: 1169 razy

Re: Ile kosztowały "nasze" Ateki?

Post autor: Misiek »

Tomi99 pisze:
30 mar 2022, 16:30
Nikt w 2022 się nie chwali? :D Przecież kupno w obecnych - wysokich cenach to żaden wstyd :) Chociaż w sumie ciężko podać cenę zakup bo jak teraz się zamówi w cenie X to do czasu produkcji cena na pewno wzrośnie ze 2 razy :D
1,5 l, DSG, Xperience + kilka dobrze przemyślanych opcji i wyszło niestety prawie 160. A na początku 2019 zaczynało się od mocno doposażonego Style'a za 138 ! Niezły wzrost za "prawie" to samo. Podwyżka ceny nas nie obowiązuje, ponieważ chyba każdy ma "w papierach" adnotację, że cena może wzrosnąć tylko z powodu zmiany stawki VAT i / lub akcyzy.
Ostatnio zmieniony 01 kwie 2022, 0:30 przez Misiek, łącznie zmieniany 1 raz.
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

Tomi99
Posty: 15
Rejestracja: 22 lut 2022, 9:02
Samochód: Ateca
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Ile kosztowały "nasze" Ateki?

Post autor: Tomi99 »

Ja slyszalem, ze jak przejdziesz przez rok nastepny modelowy czyli teraz to wypada srodek czerwca czyli jesli produkcje bedziesz mial juz modelowo 2023 to cena wyzsza.

Misiek
Posty: 2398
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 727 razy
Otrzymał podziękowań: 1169 razy

Re: Ile kosztowały "nasze" Ateki?

Post autor: Misiek »

Tomi99 pisze:
31 mar 2022, 12:55
Ja slyszalem, ze jak przejdziesz przez rok nastepny modelowy czyli teraz to wypada srodek czerwca czyli jesli produkcje bedziesz mial juz modelowo 2023 to cena wyzsza.
Nie ma takiej możliwości, ponieważ w zamówieniu jest napisane, że jedyne możliwe powody podwyżki, to "państwowa" podwyżka VAT i / lub akcyzy, a nie żadne widzimisię sprzedawcy ("no bo aktualna sytuacja", jak u co poniektórych było), a tym bardziej rok modelowy. Zapisy "w papierach" są wiążące dla obu stron, które świadomie i bez przymusu je podpisały i każdy, nawet początkujący prawnik lub inny doradca jest w stanie to obalić w kilka minut. Co prawda nie mam tego nigdzie napisanego, ale ja już się łapałem właśnie na rok modelowy 2023, tak też jest w cennikach i w konfiguratorze na stronie Seata. Poza tym już chyba wystarczająco samochody zdrożały, żeby jeszcze podwyższać. Od czasu rozpoczęcia mojego zainteresowania, czyli 2019 do dzisiaj, cena skoczyła ze 138 na prawie 160, więc bardzo dużo, tak jakby to był samochód z wyższej niż jest półki cenowej.
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

MrNobody
Posty: 48
Rejestracja: 23 mar 2022, 14:56
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 DSG
Podziękował: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Ile kosztowały "nasze" Ateki?

Post autor: MrNobody »

Hej.

U mnie w zamówieniu jest także info o VAT. Na ofercie jest natomiast mowa o możliwej zmianie ceny w przypadku modelu wyprodukowanego w 2023.

Pamiętajcie, że tak jak Wy możecie zrezygnować z dowolnego powodu (niezrealizować umowy) i dealer Wam odda zaliczkę, tak samo może zrobić dealer!

Może zaproponować Wam nową cenę, którą zaakceptujecie a jak nie to może także zrezygnować z wykonania umowy (i oddać Wam zaliczkę).

Nie mówię że to prawdopodobne, ale jest taka „furtka”

ODPOWIEDZ