Co najlepiej zamówić?

Wszelkie dyskusje związane z zakupem Seata Ateca i Cupry Ateca
Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Co najlepiej zamówić?

Post autor: Endrju »

Jednak przy wyjeżdżaniu tyłem z parkingu musisz się wszędzie rozglądać a ja wyjeżdżam a Seat monitoruje czy nic nie nadjezdza po bokach.


Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

Sponsor

Re: Co najlepiej zamówić?

Sponsor


Awatar użytkownika
l3niwi3c
Posty: 312
Rejestracja: 20 paź 2017, 7:40
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.4 TSI 150 KM XC
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Co najlepiej zamówić?

Post autor: l3niwi3c »

Tutaj zgadzam się jest to przydatne, ale jak dla mnie nie jest to system wart tylu pieniążków - ale to już kwestia indywidualna :)
Ateca XCELLENCE | 1.4 TSI 150KM FWD | DSG | Samoa Orange | Felgi 18 cali - PERFORMANCE 36/1| Alcantara Brown | Pakiet Comfort+ | COMFORT ASSISTANT | Podgrzewana przednia szyba | Alarm | Elektrycznie i Bezdotykowo otwierane drzwi bagażnika | Wirtualny kokpit

root
Administrator
Posty: 731
Rejestracja: 13 lis 2016, 13:58
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90
Podziękował: 748 razy
Otrzymał podziękowań: 79 razy

Re: Co najlepiej zamówić?

Post autor: root »

Jest wart wszystkich pieniędzy. To jest najlepszy system, jaki mam w samochodzie. Naprawdę warto się nad tym zastanowić.

Awatar użytkownika
szczekas
Posty: 280
Rejestracja: 25 cze 2017, 17:35
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Seat Ateca FR 2.0 TSI
Podziękował: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Co najlepiej zamówić?

Post autor: szczekas »

Przy wyjeżdżaniu z parkingu często wystarcza dosyć szeroki kąt kamery :)
Ateca FR | 2.0 TSI 190KM | DSG7 | 4Drive | Rodium Grey | Felgi 18" PERFORMANCE 36/3 | Alcantara Black | Comfort Assistant | Podgrzewana przednia szyba | Navi | Alarm | Elektryczna klapa bagażnika | Beats Sound System

jarek.k
Posty: 136
Rejestracja: 20 sty 2018, 12:06
Lokalizacja: Świdnik
Samochód: Ateca xcl 2.0TSI DSG 4drive Cappuccino Baige
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Co najlepiej zamówić?

Post autor: jarek.k »

Dołoże swoje 5 groszy.
Miałem czasami podobne odczucia do kolegi. Co brac a czego nie.
W sumie kamera 360st została. Asystent martwego pola wydaje mi sie średnio przydatny ale może dlatego że jeszcze nie zadziałał. Za to działa dośc skutecznie asysten wyjazdu z parkingu. Pokazuje skad nadjezdza auto.
CO do dachu panoramicznego - dla mnie bomba. Kiedy jade do pracy ok 3 km ne włączam klimy tylko otwieram dach. Co do głośności - ocena subiektywna. Ja już jechałem ponad 200km/h Ateca i było bardzo znośnie. W normalnej eksploatacji nawet z dachem jest bardzo cicho. MOże bez dachu jest jeszcze ciszej ale czy jesli z dachem jade 140 i normalnie rozmawiam z pasażerem to znaczy że potrzebuję by było jeszcze ciszej.
Nie mam VC, ale to nie wielka wg mnie strata. Klasyczne wskażniki sa ok. Przyciski na kierownicy bardzo intuicyjne i wszystko na miejscu, wiec dla tego nie odczuwam straty. NIe mam zdania nt DCC - napewno warto bo ATeca wydaje sie czasami twarda, ale nie wziałem z jednego prostego powodu - kiedy bede sie pozbywał auto to może okazac sie balastem - bo "przecież jak się zepsuje to bardzo drogie" - te koszty naprawy mogą wpłynać na czyjąs decyzje o zakupie auta.
"Bagażnik z buta" - fajna przydatna funkcja.
Czego mi brakuje - zdecydowanie beats-ów. Standardowe audio nie jest najgorsze, zdecydowanie lepsze niż w moim poprzedmi aucie. Jednak kiedy jade sam i mam ochote posluchac muziki ciuuuuuut głośniej to efekt nie jest oszołamiający, dlatego beats-ów mi brak.
ACC - korzystam wszedzie gdzie sie da (miasto, S-ki, drogi krajowe), poprostu włączam i wiem ze jak sie zagapie to sam przyhamuje lub przyspieszy. Dla mnie bomba.
I to co narazie przeszkadza mi najbardziej - to niepewnośc systemu Line Assist. Potrafi prowadzic po drodze i w najmniej nieoczekiwanym momencie sie wyłączyć - szczególnie na zakrecie. Ten system również pomaga ale wymaga od kierowcy ciagłego patrzenia czy jest aktywny - co troche mi przeszkadza bo chciałbym miec możliwosc oderwac wrzok od drogi na chwilke. Kiedyś zetknałem sie z podobnym systemem w CRV różnica polegała jednak na tym że gdy tylko opuszczałem swój pas (bez włączenia kierunkowskazu) miałem sygnał dzwiekowy. Było to w UK i ja jakos tak mam że jak tam jezdze to sciaga mnie zawsze w lewą stronę - było to genialne rozwiązanie dzieki któremu nie zaliczyłem zadnego krawęznika. Brakuje mi tutaj takiej funkcji.
Wiem zaraz posypią się na mnie gromy że przeginam, że to w koncu nie autonomiczne auto tylko system wspomagania. Tylko skoro wspomaga to powinienem miec pewnośc ze jak na kilka sek. zajme sie czyms innym to nie wyladuje w rowie - a tu niestety prawdopodobieństwo spore.
Reasumując każdy "gadzet / system" ma zalety jak i wady i tu tylko od tego jakie sa twoje oczekiwania zależy czy on je spełnia czy nie.
Jedno jest pewne - wybierając Atecę podjąłes najważniejszą dobrą decyzje.

Awatar użytkownika
zinger
Posty: 439
Rejestracja: 08 lis 2017, 10:09
Lokalizacja: Kraków
Samochód: Ateca Xcl 1.4 DSG Samoa Orange
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Co najlepiej zamówić?

Post autor: zinger »

l3niwi3c pisze:
24 maja 2018, 12:56
Xrejam pisze:
24 maja 2018, 12:43
Mam tą świadomośc, ale do czarnej alcantary nie miałem innego pomysłu.
Bardzo ładnie wygląda ta brązowa alcantara. Ciekawiej wygląda wnętrze, nie tak jednolicie - ale to już kwestia gustu.
Mam wlasnie Samoa na zewnatrz i brazowe fotele - dla mnie super polaczenie :geek:

dario37
Posty: 1138
Rejestracja: 06 maja 2017, 10:28
Lokalizacja: Oława
Samochód: Seat Ateca 1.4TSI /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Co najlepiej zamówić?

Post autor: dario37 »

Do Kolegi Jarka k.Z tym 200km/h troszkę przesadziłeś,że było znosnie........
Seat Ateca 1.4 TSI DSG7 /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL

patryk7133
Posty: 1076
Rejestracja: 11 wrz 2017, 23:53
Lokalizacja: Nowa Ruda i Ludwigshafen
Samochód: Seat Ateca1,4 TSI DSG7 Xcellence Comfort+Assistant
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Re: Co najlepiej zamówić?

Post autor: patryk7133 »

Potwierdzam często jeżdżę zbliżonymi prędkościami jak i 200km i jest znośnie
Dodam tylko ze ogumienie ma tu wielki wpływ np: na moich zimowkach było troszkę ciszej a z reguły jest odwrotnie

dario37
Posty: 1138
Rejestracja: 06 maja 2017, 10:28
Lokalizacja: Oława
Samochód: Seat Ateca 1.4TSI /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Co najlepiej zamówić?

Post autor: dario37 »

Znosnie czyli jakieś 90db?
Seat Ateca 1.4 TSI DSG7 /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL

dario37
Posty: 1138
Rejestracja: 06 maja 2017, 10:28
Lokalizacja: Oława
Samochód: Seat Ateca 1.4TSI /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Co najlepiej zamówić?

Post autor: dario37 »

Koledzy dopiszę jeszce troszkę,Nie wprowadzajcie ludzi w błąd.Przy takiej predkosci nie mozemy mówic ,że jest "znosnie"Jest głosno i tyle :o :o .
Seat Ateca 1.4 TSI DSG7 /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL

ODPOWIEDZ